LEGACY
lemon skunk indoor 400Hps
22 odgovora2,658 pregleda
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#1
Povrsina boxa(ormara; tri zida bijele boje i drvena vrata lakirana bijele boje): 1m x 1.10m x 2.5m(visina)
Zemlja: TerraMagma sa 10% stiropora 10% humusa i na dnu saksije granule za drena~u...
Svijetlo: 400 W Hps udaljena 60 cm od zemlje
Re~im svijetla: 18/6, na startu su imale i koji sat vise(jbga)
Zaljevanje: jednom svaka dva dana dok ne "procuri" voda kroz rupice...
Ventilacija: dva venta 125mm za kupaonicu(jedan na dnu ubacuje zrak drugi na visini 1.95m izbacuje zrak) i jos jedan dodatni sobni ventilator velike snage na minimumu (upaljen samo dok pr~i sijalica)
Temp: 28-32 C
Vlaga: 30%(varira, nekad vise nekad manje)
Trenutno je 10. dan growa.
1. Imam dva glupa pitanja: Kolika TOCNO treba biti temp u boxu(kad je svijetlo upaljenoi kad je ugaseno)?
2. Koliki postotak vlage treba biti i kako ga povecati?
3. malo mi cudno listovi izgledaju. Nekako se uvijaju i imaju cudnu teksturu, ali posto mi je ovo prvi grow nisam siguran dali brijem ili im fali neato.
Ako neko ima joa kakve preporuke ili vidi problem u opremi neka javi...:bonappetit:
ps slike uskoro ako bude interesa. Unaprijed hvala na odgovorima...:D
nick_promenjen
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
nick_promenjenISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#2
Pod br. 1 stavi SLIKU ovako napamet je sve lutrija.
- Granule za drenazu, nadam se da nisu glinene kuglice koje zadrzavaju vodu na dnu?
- Idealna temperatura je 25 stepeni sa svijetlom, 19 po mraku
- Vlagu ces povecati sa mokrom krpom u nekoj posudi u koju duva ventilator, idealna vlaga u fazi cvjetanja je 50-60 procenata
- Ako ti se listovi uvijaju na dole onda je previse zaliveno, ako se uvijaju po rubovima na gore onda je prevelika temperatura.
p.s. Ne zaboravi sliku :)
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#3
daj slike odma
Zaljevanje: jednom svaka dva dana dok ne "procuri" voda kroz rupice... -> PREVISE!
zaljevaj tek kad ti zemlja bude skroooz suha
a u praksi je to svakih 4-5 dana
ako ti se listovi uvijaju vjerojatno je od toga
temp 28-32 je fajn, mogla bi bit malo niza al ovo je okej
aj zivio
orbit
LEGENDA6.687 REP17%
→ Zmaj
orbitLEGENDA
apr 2009.
apr 2009.#4
definitivno previse vode. . .pa biljke ce ti naucit kraul plivat koliko ih topis. . smanji to . .zaljevaj max svaka 2 dana tek toliko da bude malo vlage. . .probaj to pa vidi sta listovi kazu onda. . ;)
i daj slike. . znatizelja :)
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#5
Vodu cu smanjiti. Kad meni ta zemlja izgleda suho nakon jednog dana, stavi prst u zemlju ono opet suho. Al dobro drzat cu se ovog svaka 3-4 dana.
Stavit cu za drenazu neki medij koji ne upija vodu, mislio sam da i ovaj moze posluziti posto je ova u vrtnom centru rekla da upija vodu ali isto tako propusta kad je ima previse-jos je pitam je moze za drenazu. Zove se hydroton. Nisam ga jos stavio u zemlju tako da steta jos nije napravljena.
ps koliko bi mi vlaga% trebao biti za vrijeme vegetacije? Neko je napisao ali za vrijeme cvjetanja oko 60%.
Jos jednom hvala na odgovorima, slike uskoro...:sick:
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#6
evo slika:
http://img11.imageshack.us/gal.php?g=slika117.jpg
ili ovako
http://img11.imageshack.us/img11/3307/slika117.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/2798/slika113.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/3218/slika116.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/6580/slika119.jpg
dvije su lemon i jedna nepoznata iz kifa(za eksperimentiranje oko LST i Scroga; racunam da cu ju tako ubiti ako ne jos ljepse:)
nick_promenjen
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
nick_promenjenISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#7
Nista njima ne fali, samo manje zalivaj i ne paranoishi :)
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#8
evo pojavili su se problemi sa biljkama. Smanjio sam zaljevanje na jednom svakih 4-5 dana. Trenutno je 18 dan vegetacije...
Evo slike, molim savjet i pomoc... hvala unaprijed:
http://img11.imageshack.us/gal.php?g=p1804091821.jpg
ps jos nisam nikakvo gnojivo dodavao, zemlja je terra magma. Zadnje zaljevanje sam obavio destiliranom vodom(zutilo se pojavilo prije toga)...
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#9
nemam pojma o cemu pricas, koliko ja vidim imas totalno zdrave biljke....u cemu je problem:rofl:????
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#10
ako vec kupujes vodu, bolje kupi vodu za pice nego destiliranu.
28 REP56%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#11
Novi listovi su dosta svijetliji od starih. Ima li to kakve veze? vlaga iznosi 30-35% kad je svijetlo upaljeno. Je to premalo u fazi vegetacije?
ps kad preporucujete gnojenje, lst...?
apr 2009.
1 / 12
apr 2009.
apr 2009.