LEGACY
POMOC POCETNIKU! Vanjska il Unutrarnja Biljka?!
48 odgovora2,560 pregleda
Aspirin
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
AspirinISTRAŽIVAČ
jun 2011.
jun 2011.#1
Pozdrav svima!!!
Vec duze sam na vasem Formumu, medjutim prije dva mjeseca dodjem na ideju da 2-3 sjemena onako iz zabave stavim u zemlju. Nakon 7 dana prva je izasla, druga nakon 15 dana. O kojoj se vrsti radi ne znam, samo znam da sam dobio netso malo "caja" od prijatelja u kojima je bilo par sjemenkih. I kao sto rekoh dvije su narasle, jedna mala, druga tri puta veca iako je mislim ista vrsta, samo sto je drugoj trebalo dosta vise vremena da nikne iz zemlje i ne raste bas kao prva.
Stavio sam ih na prozor gdje je sunce nekih 6 sati direktno i ukupno mozda deset sati sunca na toj strani. Inace dani su duzi i one normalno rastu. Medjutim ne znam kako da saznam koja je vrsta na osnovu biljke, da li je uopste outdoor ili indoor, da li je musko ili zensko?
Ubacit cu po koju slikicu, pa vas molim da mi pomognete, sta dalje da radim, jer do sada sam samo posadio i ponekad zaljevao i imam osjecaj da im prija moja njega. :)
Hvala puno unaprijed!
P.S. Kako da najsigurnije postavim fotke? (ima li interna opcija na forumu?)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jun 2011.
jun 2011.#4
ma samo pi
i....joa je rano da poka~u spol...mada bi ta vea mogla biti muaki :)
Aspirin
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
AspirinISTRAŽIVAČ
jun 2011.
jun 2011.#5
Vozdra,
evo slikice idu :) nadam se da ima spasa :)
http://imageshack.us/photo/my-images/32/bigoneup.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/232/bigonezoomzomm2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/11/bigonezoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/94/bigonezoomzoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/bigone.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/191/bigone2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/171/bigone3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/705/littlenbig.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/96/littleonezoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/155/littleone.jpg/
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jun 2011.
jun 2011.#6
Ironicno da u naslovu slika imas rijeci "big" i "zoom", a slike minijaturne i nista se ne vidi...
Koja je vrsta ti ne mozemo reci, kao sto ti iz tih slika ne mozemo reci kojeg su spola...pogotovo ako nisu usle u cvjetanje jos...
Baci pogled ovdje: https://forums.vutra.org/content/554-muska-ili-zenska-biljka.html
U meduvremenu citaj sto vise na ovom forumu...puno ces nauciti...i premjesti biljke ukoliko je moguce na neko mjesto gdje ima vise sunca...izgledaju mi izduzeno ovako...
Aspirin
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
AspirinISTRAŽIVAČ
jun 2011.
jun 2011.#7
Eco narasle su slike :) SOrry!
http://imageshack.us/photo/my-images/864/bigoneupj.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/bigonezoomzomm2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/4/bigonezoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/bigonezoomzoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/bigonei.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/690/bigone2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/402/bigone3.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/709/littlenbig.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/littleonezoom.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/844/littleone.jpg/
Aspirin
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
AspirinISTRAŽIVAČ
jun 2011.
jun 2011.#9
hvala puno za podrsku Sekach! :)
pocele su sada bijele dlacice/pipci da izlaze iz stabla kod listova... ne znam sta im je to? :) Uglavnom sad ih pokusavam cesce izbaciti na terasu da se suncaju kad je lijepo vrijeme :)
sta mislis koliko od prilike treba vremena da se nesto zazna, tj da pocnu da cvataju i da berem? Posto mi za 3 sedmice dolazi rodbina i ne znam gdje da ih sakrijem :D
puno pozdrava
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jun 2011.
jun 2011.#10
Ako su pocele bijele dlacice rasti, onda ti je to znak da su zenke...s vremenom ce to biti jace vidljivo i moci ces biti siguran...
Cvjetati su neke vec pocele, neke ce kroz iducih mjesec-dva...zavisi o genetici i vremenu sadnje...
Zavrsiti ce ti izmedu sredine devetog i jedanaestog mjeseca...tako da ces se jos poprilicno strpiti do berbe... ;)
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
jun 2011.
jun 2011.#13
Ne mo~ea ubrzati proces. Mo~ea da izvedea neku metodu za poveanje koli
ine i niata viae. Strpljenje dru~e.
Ako zamra
ia sobu,smanjiea joj dotok svetlost,a to je loae. U~ivaj u growanju,i ono ima
ar kao i puaenje. Nije ovo obi
na biljka ;)
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
jun 2011.
jun 2011.#15
To ne bi bilo pametno u fazi cvetanja,ali ata se mora-mora se.
Zaato jednostavno ne odnesea biljke u neki lug,aumicu,zapuatenu travuljinu?
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jun 2011.
jun 2011.#18
Normalno je to. To se zove sazrijevanje... Na kraju ce vecina biti te boje...
Aspirin
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
AspirinISTRAŽIVAČ
jul 2011.
jul 2011.#20
Trenutni status je da imaju dosta dlacica (kao cvjetovi) i sve su bijele, sem po koja pri stablu je braun boje. Imam osjecaj da im je potrebno puno vise vode nego inace, zato sto nakon dan dva ne zalijevanja se listovi slegnu... ili u cemu je fazon? Tj, da li neko zna u kojoj fazi bi se mogle nalaziti?
pozzzz
SenzaPieta
POZNAVALAC1.129 REP59%
→ Ambasador
SenzaPietaPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#21
Kako mozes postavljati takvo pitanje i ocekivati pravi odgovor bez slike?!?
U kojoj je fazi?
Rekao bih da je u fazi sleganja listova :P
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jul 2011.
jul 2011.#22
....ako ima pastila onda je u fazi cvjetanja.....a spustit listove moze od premalo ili previse vode.....
.....od kolko litara su si posude i kolko cesto zaljevas i kojom kolicinom vode.....i koliko su biljke velike te dali rastu vani ili unutra.....
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jul 2011.
jul 2011.#25
......ugusit ces korijen covjece.....previse ti to zaljevas......pusti da se zemlja osusi na vrhu i kad je gore suha gurni prst u zemlju na dubinu 3-4 cm i ako je tamo suho onda zaljevaj a ako je vlazno ostavi jos koji dan....
....mozes probat i sa H2O2 3% nekih 3-5 ml na litru vode da korijen dobije kisika i da biljka ozivi malo.......
jun 2011.
1 / 25
jun 2011.
jul 2011.