VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPOMOC POCETNIKU! Vanjska il Unutrarnja Biljka?!
LEGACY

POMOC POCETNIKU! Vanjska il Unutrarnja Biljka?!

48 odgovora2,560 pregleda
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#1
Pozdrav svima!!! Vec duze sam na vasem Formumu, medjutim prije dva mjeseca dodjem na ideju da 2-3 sjemena onako iz zabave stavim u zemlju. Nakon 7 dana prva je izasla, druga nakon 15 dana. O kojoj se vrsti radi ne znam, samo znam da sam dobio netso malo "caja" od prijatelja u kojima je bilo par sjemenkih. I kao sto rekoh dvije su narasle, jedna mala, druga tri puta veca iako je mislim ista vrsta, samo sto je drugoj trebalo dosta vise vremena da nikne iz zemlje i ne raste bas kao prva. Stavio sam ih na prozor gdje je sunce nekih 6 sati direktno i ukupno mozda deset sati sunca na toj strani. Inace dani su duzi i one normalno rastu. Medjutim ne znam kako da saznam koja je vrsta na osnovu biljke, da li je uopste outdoor ili indoor, da li je musko ili zensko? Ubacit cu po koju slikicu, pa vas molim da mi pomognete, sta dalje da radim, jer do sada sam samo posadio i ponekad zaljevao i imam osjecaj da im prija moja njega. :) Hvala puno unaprijed! P.S. Kako da najsigurnije postavim fotke? (ima li interna opcija na forumu?)
rockerboyAMBASADOR

jun 2011.

#2
Stavi slike preko http://imageshack.us/ To ti je sigurno. Do tada ti nece moci nitko pomoci sa nekim savjetom.
Z&NZMAJ

jun 2011.

#3
In ili out,svejedno je,rasti e kako god bilo,ako im paau uvjeti. https://forums.vutra.org/threads/2716-Upute-za-postanje-slika

jun 2011.

#4
ma samo pi i....joa je rano da poka~u spol...mada bi ta vea mogla biti muaki :)
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#5
Vozdra, evo slikice idu :) nadam se da ima spasa :) http://imageshack.us/photo/my-images/32/bigoneup.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/232/bigonezoomzomm2.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/11/bigonezoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/94/bigonezoomzoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/819/bigone.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/191/bigone2.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/171/bigone3.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/705/littlenbig.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/96/littleonezoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/155/littleone.jpg/
SekachAMBASADOR

jun 2011.

#6
Ironicno da u naslovu slika imas rijeci "big" i "zoom", a slike minijaturne i nista se ne vidi... Koja je vrsta ti ne mozemo reci, kao sto ti iz tih slika ne mozemo reci kojeg su spola...pogotovo ako nisu usle u cvjetanje jos... Baci pogled ovdje: https://forums.vutra.org/content/554-muska-ili-zenska-biljka.html U meduvremenu citaj sto vise na ovom forumu...puno ces nauciti...i premjesti biljke ukoliko je moguce na neko mjesto gdje ima vise sunca...izgledaju mi izduzeno ovako...
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#7
Eco narasle su slike :) SOrry! http://imageshack.us/photo/my-images/864/bigoneupj.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/835/bigonezoomzomm2.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/4/bigonezoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/835/bigonezoomzoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/21/bigonei.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/690/bigone2.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/402/bigone3.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/709/littlenbig.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/543/littleonezoom.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/844/littleone.jpg/
SekachAMBASADOR

jun 2011.

#8
E sada se vec bolje vidi... =) Biljke su ti jos u vegetaciji pa se spol jos ne vidi... Dosta su razvucene pa bi bilo dobro da im pruzis jos vise svjetla...ali bar izgledaju zdravo... ;)
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#9
hvala puno za podrsku Sekach! :) pocele su sada bijele dlacice/pipci da izlaze iz stabla kod listova... ne znam sta im je to? :) Uglavnom sad ih pokusavam cesce izbaciti na terasu da se suncaju kad je lijepo vrijeme :) sta mislis koliko od prilike treba vremena da se nesto zazna, tj da pocnu da cvataju i da berem? Posto mi za 3 sedmice dolazi rodbina i ne znam gdje da ih sakrijem :D puno pozdrava
SekachAMBASADOR

jun 2011.

#10
Ako su pocele bijele dlacice rasti, onda ti je to znak da su zenke...s vremenom ce to biti jace vidljivo i moci ces biti siguran... Cvjetati su neke vec pocele, neke ce kroz iducih mjesec-dva...zavisi o genetici i vremenu sadnje... Zavrsiti ce ti izmedu sredine devetog i jedanaestog mjeseca...tako da ces se jos poprilicno strpiti do berbe... ;)
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#11
Sada du dobile vise listova i granica i obje imaju na grancica bijele dlacice! Zanima me mogu li ikako ubrzati process? Tipa da im Zamracin sobu, tj skratim sate sunca?
xxrobixxAMBASADOR

jun 2011.

#12
Ubrzat ea proces tako da budea strpljiv i ne diraa ih puno. Ostavi tako kako je :)
LucidDreamAMBASADOR

jun 2011.

#13
Ne mo~ea ubrzati proces. Mo~ea da izvedea neku metodu za poveanje koli ine i niata viae. Strpljenje dru~e. Ako zamra ia sobu,smanjiea joj dotok svetlost,a to je loae. U~ivaj u growanju,i ono ima ar kao i puaenje. Nije ovo obi na biljka ;)
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#14
Hmmm :( kao sto rekoh, problem je sto mi rodbina dolazi na 2-4 dana u posjetu, pocetkom sedmog mjeseca. Da li ih onda mogu ostaviti u podrum (bez svijetla) na 2-4 dana?
LucidDreamAMBASADOR

jun 2011.

#15
To ne bi bilo pametno u fazi cvetanja,ali ata se mora-mora se. Zaato jednostavno ne odnesea biljke u neki lug,aumicu,zapuatenu travuljinu?
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#16
Nemam nigdje "napustenu" prirodu u blizini (nemoguce). ne znam uopce kako da ih kamufliram, manju od 60 cm mozda i nekako, a oav druga je duplo veca. Da im stavim plave vrece preko glave i na terassu? :D :D :D
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#17
Zdravo, primjetio sam da su neke dlacice postale svijetlo smedje boje, je li to normalno? Kako da znam sta je iduce sto morma uraditi ili da sve prepustim prirodi?

jun 2011.

#18
Normalno je to. To se zove sazrijevanje... Na kraju ce vecina biti te boje...
AspirinISTRAŽIVAČ

jun 2011.

#19
hvala za info! :) i koliko traje taj proces? sto s etice kamuflaze, je li bolje u podrum ili bakon sa vrecama plasticnim preko njih? na 3-4 dana?
AspirinISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#20
Trenutni status je da imaju dosta dlacica (kao cvjetovi) i sve su bijele, sem po koja pri stablu je braun boje. Imam osjecaj da im je potrebno puno vise vode nego inace, zato sto nakon dan dva ne zalijevanja se listovi slegnu... ili u cemu je fazon? Tj, da li neko zna u kojoj fazi bi se mogle nalaziti? pozzzz
SenzaPietaPOZNAVALAC

jul 2011.

#21
Kako mozes postavljati takvo pitanje i ocekivati pravi odgovor bez slike?!? U kojoj je fazi? Rekao bih da je u fazi sleganja listova :P
GreenRyderLEGENDA

jul 2011.

#22
....ako ima pastila onda je u fazi cvjetanja.....a spustit listove moze od premalo ili previse vode..... .....od kolko litara su si posude i kolko cesto zaljevas i kojom kolicinom vode.....i koliko su biljke velike te dali rastu vani ili unutra.....
AspirinISTRAŽIVAČ

jul 2011.

#23
jedna u 5l a druga u 8l.. obje na prozoru... zalijevam po osjecaju.. prije 1 litra svako 3-4 dana... sada popiju skoro svaki dan po litru...
tinitusENTUZIJASTA

jul 2011.

#24
previse vode, "skoro svaki dan" je precesto..
GreenRyderLEGENDA

jul 2011.

#25
......ugusit ces korijen covjece.....previse ti to zaljevas......pusti da se zemlja osusi na vrhu i kad je gore suha gurni prst u zemlju na dubinu 3-4 cm i ako je tamo suho onda zaljevaj a ako je vlazno ostavi jos koji dan.... ....mozes probat i sa H2O2 3% nekih 3-5 ml na litru vode da korijen dobije kisika i da biljka ozivi malo.......

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se