VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojkrecem u indoor grow,ali trebam pomoc
LEGACY

krecem u indoor grow,ali trebam pomoc

24 odgovora3,634 pregleda
evo ovako trebam pomoc...citam ja ovaj forum i sve ali da trazi i dobiti cu....pitanje... ...ovako -koliki box da napravim za 1 do 2 biljke da budu jedna do druge..?? -koju zarulju,koje jacine da kupim?? znam da je sranj* sto ovako pisem ali bas mi treba savjet...imao sam outdorove ali sad zelim indor napreviti pa molim za savjet...
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#2
Grow Box odnosno kutija za gajenje kanabisa moze biti napravljena od sper ploca, od starog ormana ili neke vece komode. U toj kutiji je potrebno vestacki odrzavati temperaturu, vlaznost, svetlost... Pre kupovine opreme za box treba postaviti sebi nekoliko pitanja. Koliko grama mi je potrebno mesecno? Koliko mogu da izdvojim novca za izgradnju box-a? Koliko struje mogu da potrosim mesecno? Koliko buke moze da stvori box? Tek posle odgovora na ova pitanja mozete u kupovinu. BOX Najpre sama kutija. Ako nemate neki ormar za preurediti onda morate sami napraviti sve. Dakle recimo da hocete box 1m x 1m visine 2.5m. Potrebno je: - 4 sper ploca dimenzija 1m x 2.5m - 2 sper ploce dimenzija 1m x 1m - 4 gredice (letvice) 4cm x 6cm duzine 2.5m - 8 gredice (letvice) 4cm x 6cm duzine 1m - ekseri ili horsafi i cekic Svako ovo moze da sastavi kutiju za gajenje i ovo je vrlo lako nabaviti i nije preterano skupo. Otkostace sve ovo oko 20-25 evra najvise. SVETLO Glavna stvar za kupovinu. Za box ,dimenzija gore navedenih, bi savrsena bila agro HPS sijalica od 430wi mogla bi se koristiti bez cooltube-a za ostale povrsine: - 2.0m x 2.0m - 1000w HPS - 1.5m x 1.5m - 600w HPS - 1.0m x 1.0m - 400w HPS - 0.8m x 0.8m - 250w HPS - 0.5m x 0.5m - 150w HPS - 0.3m x 0.3m - 70w HPS Ovo su prosecne vrednosti. Dosta zavisi i od visine box-a, od ventilacije i od tehnike gajenja. HPS INFO MH INFO FLUO INFO MV INFO LED INFO VENTILACIJA Ventilacija je sporedno najbitnija stvar. Znaci ako ventilacija ne valja i ceo grow pada u vodu. Najbolje je koristiti cooltube jer se time izbegava susenje vazduha i visoka temperatura u box-u. Ali moze i bez toga. Ventilaciju u box-u gore navedenih dim. bi bilo lako resiti sa dva ventilatora 120mm (220V, 20-40w). Jedan se postavi da ubacuje vazduh u box ispod ravni sijalice a drugi na vrhu box-a da izbacuje. Dodatno pomeranje vazduha se resava sa komjuterskim ventilatorima (12V, 80mm). Ovo bi bilo veoma bucno resenje. Ako biste hteli manje bucno onda se mogu koristiti komjuterski ventilatori (12V, 80mm).Znaci vise njih. 2 da ubacuju vazduh, 2 da izbacuju, 2 dodatna u box-u da duvaju u biljke. Ako ovo nije dovoljno onda dodavati jos dok se ne stvore optimalni uslovi. Komjuterski ventilatori (12V, 80mm) su obicno 0.16 ampera. Znaci ako ih povezujete sa adapterom od 12V treba obratiti paznju na amperazu adaptera. Na njima obicno pise u mikro amperima. Recimo 800 mikro ampera je 0.8 ampera. Sto znaci da na njemu mogu da se nakace 5 komjuterskih ventilatora (12V, 80mm, 0.16 A). Ako premasite broj ampera adaptera moze doci do pregrevanja i otkazivanja istog kao i pozara. Pri nabavci adaptera probajte da nadjete sto jaci odnosno sa sto vise mikro ampera. Takodje je dobro ako kupite adapter na kojem moze da se menja voltaza (kao ovaj na slici). Na taj nacin mozete smanjiti broj obrtaja a time i buku koju stvara. Ako koristite punjac od mobilnog telefona procitajte od koliko je volti jer su najcesce od 4-6V. Ventilator od 12V ce se imati duplo manje obr/min na 6V. Pri stavljanju ventilatora na sper plocu treba obratiti paznju na to da ne bude na sredini sper ploce jer onda ona vibrira i stvara dodatnu buku. Znaci najbolje je staviti ventilator u cose odnosno ugao konstrukcije. ODBIJANJE SVETLOSTI mylar folija 95% odbijanja svetlosti --- cena: 3-5 evra po 1m2 crno bela folija 85% odbijanja svetlosti --- cena: oko 1 evro po 1m2 mat bela farba 80% odbijanja svetlosti --- cena: 5 evra za sprej mat bele boje obicna alu-folija 75% odbijanja svetlosti --- cena 1-2 evra za 125m dugacke folije Znaci, najbolje bi bilo obloziti box mylar folijom ali u redu je i prefarbati sper plocu u belo. I jos da pomenem da alu-folija nije dobra za biljke jer reflektuje toplotu i moze da fokusira toplotu u jednu tacku (hot-spot) i time naskodi biljci. Zato je mozda bolje okrenuti mat stranu alu-folije. KOLIKO BILJKI U BOX ? Vrlo cesto postavljano pitanje. Najpre kada neko to pita treba da navede o kojoj se vrsti radi, koja tehnika uzgoja, koliko duga vegetacija... Unutrasnje uzgajanje Recimo da bi u ovaj nas zamisljeni box (1x1x2.5) stale 4 sative normalnim uzgojem. A Indike mozda i 9. Ako bi se radio scrog(sto je nepotrebno zbog visine) stalo bi mnogo biljki 16 pa i vise. Ako bi se radio LST moglo bi i samo 1-2. Ali opet sve zavisi i od vrste i od duzine vegetacije. Evo skice kako treba uraditi ovaj 1x1x2.5 box. Ovo je najprostiji moguci box i ovo svako moze da napravi: ---------------------------------- ZAHVALJUJUCI NASEM PRiJATELJU "INQ"
odlicno stari...respekt... ...sad sam miran dok nezasteka novi problem...thx e a dali moram kemijati sa ovi dodatcima za prehranu nekim posebnim gnojivom...ili mogu samo vodom ih hraniti??
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#4
hehe....vodom ih zaljevas....a u vodu mjesas tekuce gnojivo ....kupis si u apoteci tekuce ZA FAZU RASTA I ZA FAZU CVJETANJA.....ali nesmijes biljke tretirat sa gnojivom dok se prikladno nerazviju......cuj....najbolje da si otvoris dnevnik uzgoja...i tamo bacas slike i to...tako cemo ti najlakse pomoci...:sun2::sun2::sun2: Jer vidim da si novu u tom Uzgoju ...

jun 2010.

#5
XxFiAdRoxX evo ti i od mene ... Jbno si imao volje da pomognea a to se cjeni . +per goks(koji voli kanabis) ....... https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane
ok..thx na text...nema druge nego sve na djela pa cemo vidjeti...kad sam imao outdor nioje bilo frke nadam se da ce i sovim biti sve ok...otvorim topic kad krenem i skupim sve
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

jun 2010.

#7
Prijatelju, u outdooru ti priroda osigurava sve osim vode i gnojiva, a u indoru ti moraa biljci osigurat sve, tj. najva~nije ti je da joj osiguraa odgovarajuu klimu u boxu, tako da ti je sama priprema boxanajva~nija stvar. dovoljno svijetla, to je lako, temperatura je vei problem, nju stvaraa sa ventilacijom, tako da je pravilno izvedena ventilacija najva~nija stvar u izradi boxa... nemoj biti lijen i ne informirati se... itaj o unutraanjem uzgajanju, pro itaj ato viae topica, shvatit ea 90%, a onih 10% e ti pomoi dobri ljudi na forumu..sretno ....joa neato, ako ea koristiti sjeme za koje neznaa od koje je vrste, moj prijedlog ti je da napravia box 1mx0,5m, a visina ti je optional, tj. koliko mo~ea
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jun 2010.

#8
Oke....ali Ja ti Toplo Preporucam Da posadis Bar 4 biljke...Vise je sanse da ces nesto i da dobijes....Stvar je u tome sto je Musko-Zenska 50-50%..... Tako daaa,,,,osim ako nekupujes feminizirane sjemenke.....ma da je i to veliko sranje....jer ni oni neznaju dali je zenska ili muska...nego ti uvale sjemenke po vecoj cijeni......msm Ljudi koji prodaju Te sjemenke....Ali ako si u manjku sa prostorom...To je druga stvar.....Odlucujes sam....Sretno
e da trenutno necu znati podrijetlo i kvalitetu sjemena...ono za prvu ruku da vidim kako ce se ponasati....+respekt
ZmijugaLomaAMBASADOR

jul 2010.

#10
JA bih ti samo dao savjet da pogledas kolekciju dokumentaraca od mr.dr. Smok (https://forums.vutra.org/threads/6710-kolekcija-filmova-by-mr-dr-Smok) skini koji i pogledja, (I Grow Chronic ti savjetujem) "Green Man", kao i naravno ostale... pogotovo prve od Jorge-a .... sve imas objasnjeno, cak i u oba detaljno je opisano kako napraviti (odvojene) vege / flow boxove, u relativnom malom prostoru.... doduse oni su vise biljki koristili, ti vidi koliko ces (mislim da se ne isplati (osim gusta radi, tj. meraka onog) uzgajati 1-2 biljke... ali u dugorocnije ce ti se isplatiti

jul 2010.

#11
Mozda je off-topic, ali cannabis je jako cudna biljka, mozda je zato toliko i volimo... Nije stvar u tome da oni ne znaju vec u tome da ukoliko imas vise od jedne biljke jedna uvek mora da bude muska... Ovo pravilo sam cuo od vise grower-a a vi me ispravite ako gresim... Pozdrav
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

jul 2010.

#12
Pa negrijesis.....reko sam da je 50-50% musko zensko....tako da ako imas srece nece bit mudonja....ehhehe
ZmijugaLomaAMBASADOR

jul 2010.

#13
Vala kod mene je vei postotak uvijek bio... nikad nije bilo 50-50%... proali outdoor od 50 - 60 biljaka, imao sam 10 samo mu~jaka, tj. ostalo mi je 50-60 biljaka od prilike, zna i posadjeno je 60-70... i samo je 10 njih bilo koje sam na vrijeme sklonio, neki su se i otvorili (bobice na biljci) ne sve, da sam ostavio (a kontao sam ono neka haj sutra u, preko sutra) ali sjednem u auto i do njih... a da sam ih ostavio sigurno bi ako ne i viae od pola oploeno bilo. Jer im biljka tj. pistile "uhvate" polen, one ne rastu viae, cvijet ne raste viae, i ne proizvodi se THC, nego SVE, tj. SVA energija koju biljka prima ide na proizvodnju sjemena. Zato ste mo~da nekad od dilera kupili panj vuve, i unutra dobar cvjet, ono masno sve, ali pun sjemenki, i kad o istia to smee od sjemena (i ljuske...) ta trava nije jaka tj. potentna kao ato bi bila da nije oploena. Nije stvar samo tome da ima manje sjemenki, Zato se i formira veliki cvjetovi vani, jer pistile rastu i rastu u nadi da "uhvate" neato polena, zato sensi bud, tj. cvijet mnogo potentniji nego onaj koji ima sjemenke, sad zavisi, ako grower im primjeti da je doalo do toga, skine biljke... one e manje mu dati manje uroda, ali zato THC nee ii u proizvodnju sjemena.... Pa kad kupite panj vuve, ono isto cvjet, ima sjemenki ali manje i nisu velike (debele i crne) nego sitne i bijele.. to je tek po etak proizvodnje sjemena, i ta biljka je dosta bogata THC-om, nego ona koja ima u cjvetovima vee (tamnije, proaarano) sjeme.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se