LEGACY
Početnik. Pomoć.
18 odgovora1,001 pregleda
25 REP50%
→ Istraživač
sep 2011.
sep 2011.#1
Eh 'vako. Koristim MaryJ vec duugo vremena i sad reko da imam 1 il 2 bilj
ice za sebe i raju, pa sad ja kad sam pusio uzeo sam nekoliko sjemenki, al tad nisam znao da trebaju bit crne, ja mislio ako su bijele ko kad sadis jagode onda ce se primit, i odgledam onda na yt kako da posijem germination ovo ono i ja to i ucinim, kako je onaj lik na klipu rek'o da treba cekat 5 - 6 dana ja tako i uradio, moje sjeme samo pocrnilo i nakon jedno 7 dana vidim nema nista od tog i ja ga bacim. Prosli put kad sam duvo isto uzmem sjemenke al sad male crne i velike kao sivkasto zelene i uzmem nekoliko crnih i stavim u papir i to i nakon 1 dana jedna mi malo napukla i viri maalo korijen
i. I nista ostavim ja kakvo je takvo je i nakon 2 dana onaj korijencic ne mrda ( izaso samo jedno 5 mm is ljuske). I nakon mozda jedno 3 dana ja to zasijem napolju ( lijepo je vrijeme i to ) i obilazim svaki dan. Sinoc sam uzeo ostatak sjemenki, nisam ih stavio u mokar papir i to nego sam ih direktno stavio u humus ( substral ja mislim ) i fino zalijo vodom. Posto nemam blage veze o saenju, hoce li moje sjeme uspjeti tako? Stavio sam ga u WC ispod svjetla, sobna temperatura i to. Molim vas pomozite dajte neku preporuku u daljnjem procesu i tako to. Hvala puno :D
Exotic
POZNAVALAC1.390 REP88%
→ Ambasador
ExoticPOZNAVALAC
sep 2011.
sep 2011.#2
Kao prvo, ne moraa ekati da ti korijen bude velik, kada izae, stavi ga u zemlju, za dubinu sjemenke i to je to... A ato se tie ovih koje si direktno stavio u zemlju, ekaj, mo~da bude kaj, samo nemoj previae natapat zemlju. Kao drugo, gotovo je vrijeme za outdoor sadnju, morat ea ekati 6 mj ako ne mislia saditi indoor. Uglavnom, strpljenje samo...:sun2:
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
sep 2011.
sep 2011.#3
6 mjesec je vec kasno za dosta growera, kao prvo. Ako si zasadio van sad, slobodno prekrizi da ce izrasti jer ce bit sve hladnije i manje suncano. Ova koja ti je u wc-u pod svjetlom, pretpostavljam da je to obicna lampa (jedna) koju koristis kad si u wc-u i od toga nece biti nista.
Za outdoor ti je prekasno, a za indoor trebas imati uvjete kao sto je dovoljno svjetla, dobra ventilacija, kvalitetna zemlja i jos puuuuuuuunooooo svega....
Prvo prostor, tek onda sadnja.
25 REP50%
→ Istraživač
sep 2011.
sep 2011.#4
ma razumijem ja za tu vanjsku, to sam ja zato sto su mi sjemenke skoro propale zasadio, nego sad cu ja u kuci, a ta obicna sijalica je blizu biljkama pa sad ne znam da li to ikako pomaze il da stavim kod prozora, ima li kakvih jos prijedloga, svaka vam
ast :)
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
crookrutni
ENTUZIJASTA263 REP16%
→ Poznavalac
25 REP50%
→ Istraživač
sep 2011.
sep 2011.#8
Hahahahhaha mene samo zanima da li ce mi ove sto sam zasij'o sjemenke niknut bez obzira na to sto mi nisu proklijale u toalet papiru, za ostalo sam se dovoljno naobrazovao :D
ludi skorpion
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
ludi skorpionISTRAŽIVAČ
okt 2011.
okt 2011.#10
Prijatelju te sto su napolju postoji mogucnost da se aktiviraju kada dodje prolece i opet postane odgovarajuca temp.Sa obzirom da prezime zimu.A te sto su ti unutra cuvaj ih na temp. preko 20 C i nemoj ih natapati vodom.Saksijice ili case da su ti obavezno otvorene od ispod da bi visak vode mogao izaci iz case. A ti majstore sto pre u kupovinu po celokupni materijal koji ti je potreban za izgadnju boksa. Pozdrav.
sep 2011.
1 / 10
sep 2011.
okt 2011.