LEGACY
Presadjivanje ili ne?
28 odgovora2,242 pregleda
SvjetloIstine
AMBASADOR1.785 REP8%
→ Legenda
SvjetloIstineAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#1
Pozdrav, long time no see :)
ispricavam se sto otvaram tred, ali ja jos uvijek neuspjevam otvoriti onu temu namjenjenu za pitanja (pitajte sve i svasta ili kako se vec zove)...
ugl. zanima me - ako sadimo fem biljkice, dali ih je bolje zasaditi u manjim posudama pa presadjivati kad narastu ili mogu odmah u velikima zasadit?
to pitam jer mi donekle oboje ima smisla (sumnjam da vas to zanima), s tim da je opcija bez presadjivanja laksa jel..
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
jan 2009.
jan 2009.#2
Ma odma u velike posude. Lakae kontrolirat pH, nema aanse za stres kod presivanja...
Mislin, kad ve znaa da su curke :costumed-smiley-027
12 REP24%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#3
Pozdrav, dragi vutroljubci. ovo mi je prvi post, iako moram priznati da
itam forum i site ve para dana. stoga, molim nadle~ne da se ne ljute ak sam profulao mjesto posta (ipak je ovo prvi :icon_lol:)
Dakle, moje pitanjce je sljedee, dali sam bilj
icu prerano presadio u veu posudu? kada to
no da ju po
nem razgranavati i kada da se prebacim na ~utu svijetlost? eto, ipak su tri pitanjca :)
408.IPB
Gedža
POZNAVALAC1.303 REP78%
→ Ambasador
GedžaPOZNAVALAC
apr 2012.
apr 2012.#4
Nisi je prerano presadio, neko od pocetka krene sa velikom. Ne znam sta si mislio pod ovo razgranavati, jel LST? A na CRVENI spektar je baci kada hoces da cveta, i tada promeni odnos svetla i mraka na 12-12.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#5
https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/1937-help-upitnik.html
Dakle, ako imaa problem, onda ovaj upitnik ispuni, a ako si tek tako postavio novu temu, moram ti rei da to nije baa cool.
Ukoliko si htio da popratimo tvoj uzgoj, trebao si krenuti sa dokumentiranjem istog u obliku dnevnika uzgoja ovdje:
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/
Dakle?!
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#6
Daj joj svijetlo a ne te spage i
uda. Koje svijetlo imaa, spominjea neku ~utu svijetlost.
Tema se prebacuje, ubudu
e koristi pretragu.
12 REP24%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#7
ne razumijem se ja u te stru
ne growerske izraze :) pod razgranjavanje sam mislio na to, s obzirom na ograni
enost prostora da ju uzgajam u airinu :)
---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:13 ----------
trenutno sam na halogenki, a pitao sam za crveni spektar. ina
e, te apage su tu jer se po
ela savijati, pa sam joj malkoc pripomogao da stoji :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#9
halogenka ti bas ne radi posao, vidis da se izduzuje, procitaj deo o rasveti pa stavi adekvatnu ako hoces nesto s tim uciniti
12 REP24%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#10
znai, mogu odmah prijei na crveni spektar? da ne
ekam da izae joa koji par listova ?
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
apr 2012.
apr 2012.#11
brate odma crveni i pici priblizi svetlo ako radis sa stednima na 5cm i blize jedan vent da duva izmedju svetla i biljke .. stavi to na 18/6 dan noc .. treba nocu da bude mrak nesme biljka da ima izvor svetla .. a danju dan :)
treba ti box koji ce imati vent za ubacivanje i izbacivanje zraka..
a mogao bi malo da ucis ima dnevnika pun k na forumu.... ako jedan procitas od pocetka do kraja i izaberes taj koji tebi odgovara ne moras vise ni da citas forum dok neresis da radis drugi setap.. aj pozdrav i samo guraj i uci....
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2012.
apr 2012.#12
ako imas hps (il cfl 2500~2700K) samo udri, drzi je jos 10ak dana na 18/6 pa predji na 12/12
12 REP24%
→ Istraživač
apr 2012.
apr 2012.#13
joa jedno pitanjce, koliko da zalijevam? jel mora biti jako vla~na zemlja,srednje ili skoro suha? imam kali od 5L, sad sipam svaki dan otprilike 1dlc vode. jel to dovoljno ili da poja
am ili smanjim?
jan 2009.
1 / 15
jan 2009.
apr 2012.