VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojVentilacija
LEGACY

Ventilacija

736 odgovora50,206 pregleda

jan 2011.

#1
Ovako, mene interesira da li je moguce odraditi grow bez ventilacije?? Ogranicen sam na pocetku bio s prostorom. Sad kad sam ga "izumio" doma u sobi (starci su tu naravno) i sve lijepo pripremio za sadnju, kupio zarulje, spojio, napravio jednu rupu gore, jednu dole, ali jednostavno nemam mjesta da stavim ventilotor, a i buka me malo muci (imam jedan ventilator od napajanja za komp, ali mislim da je premalen). Velicina boxa je 97xduzina, 80xvisina i 30xdubina.... Koristit cu 2 x CFL 847 (crveni spektar) od 23W svaka.... I namjeravam staviti 2 ili 3 duge tegle(znaci ne duboke, nego dugacke, ali imaju preko 10 litara zapremnine svaka) i u svaku 3 komada neke domacice i sve to na 12/12 od pocetka! Za probu... Dakle, hoce li ovo uspjeti bez ventilatora???
SekachAMBASADOR

jan 2011.

#2
Ventilacija ne postoji bezveze...sluzi da ubacuje svjezi zrak unutra i izbacuje ustajali van...takoder sluzi za regulaciju temperature... Bez ventilacije bi ti se temperatura mogla opasno podici i spaliti/osusiti ti biljke... Vidio sam par ljudi da umjesto konstantnog dotoka svjezeg zraka samo par puta dnevno otvore box da se izraci...ali to je nepotreban posao i rade se nagle promjene u temperaturi toga zraka...da ne spominjem izlaganje svjetlosti dok one spavaju i slicno... Ubaci slobodno te ventove od napajanja ili bilo koje druge s kompa...8/12cm...mozes spojiti neki predotpornik ili ih spojiti na potenciometar...tako ce se vrtiti sporije, pa ce ti i zvuk koji proizvode biti manji...iako s novim pc ventilatorima zvuk je neprimjetan... Redovito ih cisti od prljavstine i tvoji bi takoder trebali biti... ;)
FalconENTUZIJASTA

jan 2011.

#3
Jako su ti bitni ventovi...bar 2...jedan da izbacuje ustajali zrak(novi friski zrak ce ulaziti podtlakom u box)....a drugi bi trebo staviti u box da puse po biljkama...jel ujedno im tako omogucuje da dobe frisku,neophodnu dozu ugljicnog d. na listovima,kojeg tako unose u sebe..i da im ocvrsne stabljike..deblja stabljika-vise hrane putuje uz nju-ujedno i deblji vrhovi:)

jan 2011.

#4
Hvala na odgovorima... Kao sto rekoh nemam puno mjesta za manevre, ali cu ubaciti taj barem jedan da puse po biljkama... Temperatura mi nece biti problem...Napravio sam test.... 2 sata su radile obje CFL-ke i temp. se nije opce promjenila. Jedino me ta prozracnost malo muci... Stavit cu taj jedan pa cemo vidjeti. Hvala jos jednom!
SvetilistPOZNAVALAC

jan 2011.

#5
taj jedan ata imaa stavi ga u vrhu boxa da vu e maximalno zrak tako da e on sam lagano povla i iz vana svje~ zrak na tu dolnju rupu u boxu i trebalo bi biti ok iako je to premalo al dobro....... vidi pitaj kog druga dobrog ako imaa pa mo~da nae kakav ventilator da joa ubacia koji e duvat po biljkama pozz i sretno :))

jan 2011.

#6
-to upravo pokusavam... Thx!
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#7
2 cflke ti nisu dosta....

jan 2011.

#8
vjerojatno nisu, ali cu probati... Budem pisao dnevnik dok krene pa cemo vidjeti...

jan 2011.

#9
Svjetlo,ventilacija...mislim da jednostavno nemaa potrebne uvjete.Nemoj glavom kroz zid.Ni meni ne raste preko godinu dana niata,baa zbog toga jer nemam uvjeta.Mogao bi kao ti,ali to jednostavno nije to.
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#10
ok, probaj pa javi... ak ti tak mislia onda ok... mislim, niko ti nebi reko, "nemoj", bez razloga...

jan 2011.

#11
Zato smo tu , da u ia na naaim greakama . Uope se ne isplati krenuti u grow ako nemaa bar minimalne uvjete . 2 x cfl od - - wata jednostavno nisu dosta za bilo kakav grow . Biljka bez protoka svje~eg zraka je kr~ljava, jadna ili mrtva biljka . Svje~i zrak i co2 u njemu su najbitniji element uz svjetlost za zdrav i kvalitetan rast , a o cvatu neu ni po injati . Zato uatedi sebi vrijeme i poatedi se problema dok ne budea imao bolje uvjete . A ako budea ovako krenuo ....razmialjaj o upgradiranju boxa za 2-3 tj. ili "puaka" !
GreenRyderLEGENDA

jan 2011.

#12
.....taj tvoj prostor ima cca 0.3m2 za sto ti je potrebno ako se ne varam cca 15000l sto ti je jednako 10 CLF-ki......10 CLF-ki grije skoro isto ko i HPS 250W tako da uz tu svjetlost moras imat dobru ventilaciju kojom ces osigurat idealnu temperaturu biljkama...... ....decki su ti u postovima gore sve rekli, citaj,citaj i citaj i za koji mjesec sve ce ti se stvari poslozit i znat ces na cemu si i sta prvo trebas napravit....jedino netreba bit lijen citat.....

jan 2011.

#13
Hvala svima! Stvarno ste forum od pomoci... Odlucio sam pricekati da nadjem bolje uvjete... Inace, pratim ovaj forum godinama i naucio sam puno od vas. Ali kad sam vec tu, za PC box ce biti dovoljno 2xCFL i 2xventilator od napajanja?
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#14
nee, ve smo rekli... 4 najmanje... pogledaj dnevnike od pc boxeva, imaa vrlo kvalitetnih postova u kojima je sve opisano! za ventove ok... to prolazi! jedan ispuh drugi upuh! sori stari ali ti imaa krive lampe... tebi treba cfl 6000-6500 plavi spektar... jedino ak ne mislia da e ti biljka odmah krenut u cvatnju nakon ata proklija! crveni spektar se koristi kod cvatnje... ato nam daje na znanje da nisi pro itao ama baa niata vezano za rasvjetu... zaa bi ti onda netko pomogo...

jan 2011.

#15
Oprosti kolega, ali jesam... Taj primjer sam uzeo iz jednog dnevnika.... Odmah idu na 12/12 rezim. Onda nitko ne mora pomoci, ali ja cu se svejedno zahvaliti.
SiDAMBASADOR

jan 2011.

#16
ja ti poma~em a ti si nedaa dokazat... PREMALO LAMPI... vjerovatno ti niko ovdje nije niata komentirao baa iz razloga jer si uporan... ja ti ne ~elim upropastit grow, nego ga poboljaat,... znam kaj e ti se desit, i to su ti napomenuli i ostali, ali probaj pa ea se uvjerit sam....
Z&NZMAJ

jan 2011.

#17
Mo~ea sa 2700K i vege odradit (prvih 20-tak dana na 12/12 je isto vegetacija). Iako je od 4000K do 6700K bolje za vegetativni rast... SiD ti je dobro rekao-pre malo svjetla.Ra unaj minimalno 4lm po kvadratnom cm. (100x100 = 50000lm - znai optimalno je 5lm po kvadratnom cm) Ventilacija ti je neophodna...

jan 2011.

#18
Ok SiD - shvatio sam, hvala ti! Znam da ne zelis upropastit nista nego pomoci... Onda nista od svega toga jer nemam uvjete, vec cu i dalje bit na milost i nemilost nasih dragih ulicara(dilera). Ah, bit ce jednom...
Rijamu DuvaAMBASADOR

apr 2011.

#19
biti uporan to je cilj... niko od nas nije ustao ujutro i rekao EH OD SAD JA ZELIM GROW BOX da sve bude perfektno. pa vidis sam kad sam registrovan, cijelo vrijeme citam greske drugih i savjete onih koji su na tim gresakama ucili ... a do tad kontam kako nabaviti ono sto je u sustini neophodno za box...jer ako radis radi kako treba ili nemoj nikako ...kasnije ces se lupit u glavu i reces a brate gdje sam ja trosio vrijeme i opet ces otici uli nim dilerima za 'ket vutre za koju zapadnjaci kazu da je obi ni korov hehe
dinosaurAMBASADOR

apr 2011.

#20
Kako kaze Rijama, biti uporan, ja sam moj box pravio skoro 40 dana, preradjivao, dokupljivao i jos nije gotov, lako je krenuo grow sa minimalnim uslovima. STRPLEJENE i minimalni uslovi. citaj, slusaj i primenjuj
Dr GrowENTUZIJASTA

apr 2011.

#21
Hoe! ja sam x biljki uzgojio bez ventilacije u smisli ventilatora,provjetrio sam sobu jednom na dan 5 min otprilike je bilo dovoljno ve 10 godina uspjeano uzgajam nikad nisam koristio plavi spektar svijetla u veg fazi od od poetka do kraja visokotlana natrijeva ~arulja crveni spektar berem 200g po biljci suhoga:sick::icon_lol:

apr 2011.

#22
Koja bi bila optimalna pozicija za postavljanje ventilacije? Pro itao viae stvari tu po forumu, svatko ima svoj recept,al me zanimaju mialjenja ovdje na jedom mjestu, pa ako se nekome da natipkat... :) Ja sam ina e napravio manji box, sa 5cfl, i unutra mi se temperatura digne na nekih 30, ato je podosta, pa me zanima kako postavit vent, da seo hladi box: gore u ravnini sa ~aruljama pa da puae na unutra i hladi ~arulje, ili gore na ispuh pa da izvla i topao zrak van a drugi vent dole na upuh...mislio sam da e mi vent bit najmanji problem al ispalo je da se previae mozgam i da uope nisam pametan glede te jednostavne stvari, lakae mi bilo spojit struju nego ovo...
Nick PraskatonISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#23
pa dolje vent za upuh zraka, i gore vent za ispuh istoga, i to za takav manji boks ti je dovoljno pc ventovi od 80-120mm
MoxENTUZIJASTA

apr 2011.

#24
kako ti se ponaaala stabljika?jel bilo kakvih problema?
neoISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#25
aha...oce to 200gr suvog po biljci,u indooru... kolike su bile saksije i koliko je trajala vegetacija...

apr 2011.

#26
i ja neiskusan u ti re i pre malo svjetla.mogao bi izgurat bez ventilacije ak ti nije u sobi jako toplo i obavezno otvoren box i da ventilator puae unutra.znam kak ti je i da si nestrpljiv.meni je prvi mjesec raslo u sobi bez ormara i i ega.pa sam premjestio kao u neki ve i ormar.bez i ega.samo s jednim ventilatorom.imaa u dnevniku pa vidi kaj se zove fua haha.a ovo da ea se vratit dilerima....neznam od kud si i kolko puno puaia al ja kad kupujem ostavim 200kn za petardu neke slame augave(skunk 400kn) i traje mi 2 dana.pa sad ra unaj kolko bi para dilerima dao u roku od 7-10 dana.za te novce kupia ventilatore od kompa za jeftine pare.neke rabljene u oglasniku a dobre imaa po 20 kn.snalazi se doma ak mo~ea kaj iskoristit.u metrou imaa vent za aute na 12 volti.puau jebeno po 30 kn.al ja bi na tvom mjestu prvo ulo~io u rasvjetu.imaa tu na forumu de ki za avle prodaju ~arulje i te gluposti.fakat bagatela. odea u neku birtiju i skinea im one in line ventilatore u wc.to ti je taman hahah.

apr 2011.

#27
dr.grow koje su to biljke bile i jesi dobio 200g po metru kvadratnom ili po biljci?ata je je ventilatori puno poma~u.mi mislimo da je to samo puhanje po biljkama al njima to puno zna i.da si sadio u ajmo re idealnim uvjetima sigurno bi viae dobio.jer npr za mataro blue ka~u 700g na metar kvadratni ali ako imaa 800w po metru kvadratnom.tak da ja mislim da vlaga,svjetlo i ventilacija te zemlja i tegla puno zna e. itao sam blog od dr.growa i super je napisan samo za nekog ko nema ama baa pojma o ni emu mislim da bi mo~da malo detaljnije trebalo jer neki ljudi nemreju shvatit nea i ako im nacrtaa.ina e blog je A1 !!!
Dr GrowENTUZIJASTA

maj 2011.

#28
Saksije valjda mislia na tegle znai 10 litara NEO vegetacija 2 mjeseca i cvijetanje 2 mjeseca slike su ti na mom blogu pa pogledaj-Slow rider hvala ti i ja mislim da je blog ok i da moraa biti mutav da ne shvatia ata piae,ventilacije je dobra ali ne nu~na kad sam pisao blog vodio sam rauna da ne ula~emo brdo love u box znai mo~e se i bez toga samo treba provjetrit sobu-dobivam 200-250 g po biljci ne kvadratu zadnje sam sadio SENSI SEEDS-skung i GREEN HOUSE-a.m.s (a.m.s je na slikama na blogu)

maj 2012.

#29
Da li u toku cvetanja u mraku trebaju ventilatori da rade 12 sati ili se povremeno iskljucuju?

maj 2012.

#30
Bolje da stalno rade e sad...Sve ovisi koliki je box, koliko je gusto u boxu i koliko zraka biljke troae.
dinosaurAMBASADOR

maj 2012.

#31
Da li vetar nocu prestaje da duva ? Neka rade ventovi 24/0, biljkama nece skoditi :)

maj 2012.

#32
hvala :-)
UNDERCOVERPOZNAVALAC

maj 2012.

#33
pozz ekipi ovdje.. imam jedno pitanje koje me u zadnje vrijeme dosta pati i vec laganini prelazi u paranoju. ovako. radi se o indooru na 1 m2 u apajzu.. dakle biljke su vec oko 4 tjedana u cvijetanju, sve ide svojim tokom, ali imam problema sa jako jakim mirisom. Dakle ventilacijski sustav je napravljen tako da osim ventilatora koji puau po biljkama imam odsisni dimljak pri vrhu prostorije(orginalni). e sad, radi se o tome ato je to ventilacijski dimljak koji vodi prema vrhu zgrade i svaki stan iznad mene(a ima ih 10tak) ima isto takav odsisni dio u svom apajzu (takvi dimljaci ce naleze i u WC-ima koji nemaju prozore). i mene sad zanima dali netko zna od vas dali susjedi iznad mene mogu osjetiti miris biljaka. Molim nekog stru njaka koji zna o emu se radi(takav sustav provjetravanja ima ve ina visokih zgrada koja ima prostorije bez prozora barem u starijim zgradama) da mi odgovori na ovo pitanje jer je miris stvarno intenzivan, a ja sam postao paranoi an. Hvala

maj 2012.

#34
Karbonski filter ako si u zgradi i ventilator. Karbonac za 50€ možeš več nači, možeš i za manje a i više. Sve hermetički izolirati osim usisa i ispuha kojeg bi trebao riješiti. To je tek počelo mirisati a osjetiti če se 2-3 puta više kako vrijeme bude išlo.
UNDERCOVERPOZNAVALAC

maj 2012.

#35
znaci hoea reci da ovi iznad osjete miris?
mar1oPOZNAVALAC

maj 2012.

#36
Mislim da oni imaju isto neato u apajzi xDD.`alim se.Ovako zamialjam nisam stru njak.Topli zrak i miris idu prema gore a ostali stanari imaju vjerovatno poklopac na toj rupi tako da im niata ne ulazi.U wceima imaju vjerovatno wc ventove.:icon_confused:

maj 2012.

#37
Ne ~elim nabivati joa ve u paranoju. Miris "cvijea" je specifi an i ne prepoznaje ga svatko ata je dobro. Wc ventovi ovi no rade kad se upali svijetlo. Neznam, nisam stru njak, znam da u 4 nedjelji cvijetanja to joa ne miriae jako. Kad je svijetanje pri kraju ima raznih mirisa ovisno od sorte i ne miriai klasi na ganja kao kad zapalia...
UNDERCOVERPOZNAVALAC

maj 2012.

#38
ovje se radi o sortama koje su prili no kratke oko 7-8 tjedana cvijetanja. tocnije afgani hush rider. i vec su odprilike u 5 tjednu. ventilacija nije prisilna vec je samo ventilacijski dimljak(radi na principu obi nog dimljaka) stru no se naziva "Schiedel ventilacijski kanal" i nevjerujem da je sebi itko iznad ugraivao ventilator na princip da se pali kad upalia svijetlo. vjerujem da svi imaju ili ovako kao ja ili su zacepili tu rupu. nemam nikakih problema sa mirisom u ostalim prostorijala, ali kad otvorim apajz miris je tolko jak da te obori sa nogu. :D
mar1oPOZNAVALAC

maj 2012.

#39
Same here,a moje u vegetaciji i taj miris viae "smrdi" nego u cvatu,bar predpostavljam jer mi je prvi grow i neznam kako ce mirisat poslje.Meni je vei problem strujanje zraka kroz fleksibinu cije. uje se u PM.Zhebo se i uzeo onu koja nije zvu no izolirana.Jbga nije bilo za kupit.
UNDERCOVERPOZNAVALAC

maj 2012.

#40
ma joj. miris vegetacije je mica-maca za cvijetanje.. vjeruj mi da u vrijeme cvijetanja miris bude jaci za 10x. tolko jak da mi se cini kako ce mi apajza miriaat iducih mjesec dana nakon berbe. :D
mar1oPOZNAVALAC

maj 2012.

#41
Damn nema druge nego ubacit ato viae lavande ili ru~marina unutra pa koliko toliko neutralizira miris :((
UNDERCOVERPOZNAVALAC

maj 2012.

#42
ma sve je to slabo. a i dicea cijelu biljku ru~marina stavt me ovo. i ovak je uvjek mjesta na knap. jedino filter mo~e pomoc.
CIBOISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#43
ovako zanima me jel mi moze neko rec koliko mi m3/h treba za box velicine 120x120x200 sa hps/mh 600w?? i dali je 600w dovoljno za taj prostor ( sudeci prema onom sta sam do sada procitao to je dosta)

jun 2012.

#44
Svijetla ti je dosta, a za ventove probaj pronaci odgovor ovdje: https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/9142-ventilatori.html

okt 2015.

#45
koliko je bitan spoljni vazduh za biljku,u indor uslovima, ukoliko je temperatura regulisana klima uredjajem? Karbonski filteri koji se postavljaju u prostoriji gde se gaji biljka dal postoji neka tabela na koliko kubika se stavljaju?

okt 2015.

#46
Trebaa isti zrak iz vana da bi biljke mogle normalno disati. Pitaa za tablete umijesto filtera? Nije tableta zamijena za sve i svaata.
ever_blazinISTRAŽIVAČ

nov 2015.

#47
Dakle, imam ovo gdje se nalazi dosta 12V DC pinova (~uta 12V, crna referentna nula) koji se mogu jednostavno spojiti na ovo Imam trenutno 2 ovakva venta. Imam prostora mo~da za 4 komada jedan do drugog u vrhu ormara? Pitanja glase: Da li bi dva ovakva venta bila dovoljna za ispuh u prostoru 90x60x180? Da li e uope pomoi pri ispuhivanju hlaenju jer mi djeluju dosta minijaturni (cca 8 cm)?

nov 2015.

#48
80cm je dosta malo i ne vjerujem da bi funkcioniralo kao ispuh mada nisi rekao koja je snaga tvoje lampe. Svakako e ti dobro do ti ventilatori kasnije u growu. Ja koristim 140mm PC vent na obi nom 12V adapteru od 30kn na 250w hps-u i funkcionira. Joa je fino tiho. Evo ti konkretno: scythe 140mm Spoji to ato imaa ako mo~ea pa prati temperature. Nebi trebalo prelazit 30 stupnjeva.
ever_blazinISTRAŽIVAČ

nov 2015.

#49
U pitanju je 5 CFL-ki po 65 W, mogu ti rei da isijavaju dosta toplote, u ormaru dobijem cca 31 stepen kada su full uklju ene, danas u ovo postaviti pa cu pratiti. Jbg, bio sam jedan od onih koji je mislio nesto napravit samo pasivnim upuhom i ispuhom uz malo ja i 15W vent unutra koji e da tjera toplotu prema gore.
JovankaISTRAŽIVAČ

nov 2015.

#50
imam vlagu u kuci jedno 60% u boksu mi je oko 70-75% dok preko noci budepreko 80%. biljka mi se nalazi u cvjetanju vec 20tak dana. Strah me plijesni pa sam stavio da ventilatore rade 24 sata. imam dva pc venta od jedno 80mm na isphuhu i 3 venta mjesaju zrak u boksu, a upuhu je pasivan. Zanima me da li ce jos uvijek doci do plijesni? da li postoji jos neki nacin da izbjegnem plijesan. Nisam bas s novcima da kupujem odvlazivace zraka, stavio sam kilu kuhinjiske soli u 4 posude i planiram uzet jos one kristale za odvlazivanje zraka sto se stavljaju u kutije ali oni ne mogu spustit vlagu nize od 60% zbog vlage u kuci. da li bi lolipopanje pomoglo da se spusti vlaga i da li je pametno radit jer su mi na 12/12 vec mjesec dana

nov 2015.

#51
Nek rade ventovi non stop. Nije u indooru lako doi do trule~i i bui Opuateno... ;)
JovankaISTRAŽIVAČ

nov 2015.

#52
hvala na odgovoru. imam sad jos jedno pitanje znam da nije za ovu temu al moram pitat pa mozete kasnije obrisati ako je proslem. bio sam procitao od jednog starijeg admina da zna skinut koji par fan listova sa glavne stabljike koji zauzimaju jako puno prostorai ja sam to ucinio u jedno drugom tjednu cvjetanja jer sam bio u stisci sa prostor i sad me zanima da li to moze ucinit da biljka uspori svoj rast drasticno. jos jednom hvala na odgovoru
Fo GaENTUZIJASTA

nov 2015.

#53
Treba mi neko odobrenje il pomoc oko toga. Evo ide zima i gde mi je box bice hladno, jer mi moze neki odgovoriti dal ce ovo da uspe da zatopli Box. Ona rupa iznad venta mi e za upuh da ide kros nje svjezi zrak. Unapred hvala za odgovore
nerpZMAJ

nov 2015.

#54
Ne razumem kartonsku kutiju na slikama, cemu sluzi?
Fo GaENTUZIJASTA

nov 2015.

#55
Pa da duva vazduh kroz radijator i kad izadze sa druge strane da bude topol

nov 2015.

#56
osim ako kartonska kutija nije box??? :eek: :objesen:
Fo GaENTUZIJASTA

nov 2015.

#57
Hehehe ma ne to ide u box na 40cm sa biljke Sluzi da rasporedzuje ceo vazduh sa venta i od i vent za svjezi vazduh
nerpZMAJ

nov 2015.

#58
Iskomplikovao si nepotrebno, a i pasivni uduv ne ide iznad nikad jer je hladniji vazduh nize, pri podu. Dovoljno bi bilo da stavis tu uljanu pec u sobu bilo gde da odrzava 19-21c u sobi, box ce svakako da promesa ceo vazduh iz sobe kroz sebe, a u boxu ce biti prijatnije za vreme upaljenog svetla..

dec 2015.

#59
Homemade box 150 x 150 x 200. 600W lampa MH i HPS. Dali ce ventilator za ispuh sa protokom 145m³/h - 187m³/h biti dovoljan? Ventilator za upuh bi stavio 107m³/h Kucni ventilator bi stavio da puse po biljkama i mjesa zrak u boxu
StipeZMAJ

dec 2015.

#60
Oba na ispuh, pasivan upuh i moglo bi biti ok ;)
RednikISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#61
Poz ljudi, za box 80x80x180 imam 2 venta 15w 230v 12x12 cm i jedan sobni vent unutra da duva po biljama jel je to ok?

maj 2016.

#62
82894 82895 Zdravo Raja! Vec dugo pratim ovaj forum povremeno,sad sam napokon uzeo sebi grow box i dosla mi je ventilacija uz box na kojoj ne pise jacina i snaga pa bih vas zamolio ako mi neko moze pomoci,ven je prima klima 16cm precnika i evo slika pa ako neko zna bio bih zahvalan na odgovoru.pozz
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#63
Sto nemas u vuglu imas u guglu, evo sad sam izguglao, zapremina od 420-800m3 vazduha, rekao bih da je kvalitetan :)

maj 2016.

#64
Pa googlo sam al nisam bio siguran da li je to to,hvala na brzom odgovoru. Inace box je 120x120x185 600w da li ima potrebe da radi na 100%?
ChanZMAJ

maj 2016.

#65
Neces znati dok ne probas:thumb: Dosta zavisi od uslova u prostoriji u kojoj se nalazi box Mislim da je snazna i da nece biti 100% ako razmisljas o buci
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#66
Koliko se ja razumem radice na minimumu bez problema...

maj 2016.

#67
pa malo mi je buka problem kad je na 100% jer je ipak u spavacoj box pa sam nabavio izolir od kamene vune pa sam konto izolirat crijevo i mozda cak od kamene vune napravit kutiju za vent.da li je to ok ideja ili nema smisla?
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#68
Druze neko kao pravilo je da ventilacija treba da izmeni ceo vazduh u grow boxu na svaka 3 minuta, zapremina tvog boxa je nekih 2,6m3 to pomnozis sa 20 puta da bi dobio potrebnu ventilaciju, to je nekih 52m3 protoka, a tvoja na minimumu ima 420m3 vazduha :D Znaci i na samom minimumu ce prakticno biti i prejaka ali nece biljci nista od previse svezeg vazduha... Ako ti je na minimumu preglasna pravi to a ako ti je ok ne diraj nista

maj 2016.

#69
Hvala drug puno,olaksao si mi nemas pojma kolko :)
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#70
Svasta zato sluzi forum :)

maj 2016.

#71
Malo mi je glupo pitati ovo al kad smo vec tu ,doso je uz box i filter neki o kojem se bas radi nisam siguran i on je precnika 13 cm duzine 50 pa me zanima da li on pase uz ovaj vent al logicki bi trebalo jer je dosao uz box evo slika
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#72
A sto ne bi moglo, samo ti treba redukcija 130 na 160mm i to je to :)

maj 2016.

#73
Prikljucio sam sve radi probe i stavio vent na 20 % poceo je da radi na 20% i sad radi odjednom na maximum ,mislim zvuk je kao na maximum? Jel neko zna do cega bi moglo biti. Inace je sve na jednu uticnicu prikljuceno.pozz
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#74
E sad pitanje je da li radi na 100% ili se cuje kao da radi na 100% Velika buka se vremenom dobija zbog zamora materijala, plastika postaje krtija, lezajevi se habaju, osovina ide malo u eks centar, prasina udje itd... Jel osecas neke vibracije jace na telu ventilatora ili na filteru?

maj 2016.

#75
Pa ono ima vibracija nekih,jer aam to ja nastavljo crijeva sa 130 na 160 duga prica i tako filter isto je nastiklan,vjerovatno je do crijeva onda? Moram sutra ici uzet 160 komplet ,nazalost trenutno nisam imo i konto sam da moze
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#76
Nema crevo veze... To moze malo buke da napravi ali ne toliko da zvuci kao da je na maksimumu snage... Bojim se da su radni sati u pitanju odnosno da tu nekog leka nema, treba probati malo ovaj regulator za temp pomeriti i smanjiti na minimum ili mozda malo iznad minimuma, probaj pa ces videti...
mtranAMBASADOR

maj 2016.

#77
probaj kako duva na 30 i 100 % odma posle ventilatora,mora da ima razlike.Ako sam poludi iz cista mira-onda je regulator.

maj 2016.

#78
Kad stavim na 27 stepeni radi po podesavanju a na bilo koji drugi stepen poludi i duva kako on hoce ,al bitno je da sam naso caku.hvala na pomoci :)Opet poludio dodje mi da ga izbacim van haha,zna li neko kako popraviti taj regulator?

maj 2016.

#79
Opet poludio dodje mi da ga izbacim van haha,zna li neko kako popraviti taj regulator?
DegustatorLEGENDA

maj 2016.

#80
mozda zna elekticar...i to mozda.

maj 2016.

#81
Otvaro sam reglazor sve zice su regularno spojene ,na ploci sam gledo mikroskopom dal je neka dioda otisla al sve izgleda ok,vjerovatno je odradio svoje i valja drugi kupit na zalost.
MagnusISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#82
Pozdrav ljudi, Zanima me koliko jak ispuani ventilator i filter trebam za kupovni box 120x120x180?
hazeriZMAJ

jan 2017.

#83
460 m3..moze samo malo jaci..
MagnusISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#84
okej,hvala...
Bob_Marley62ENTUZIJASTA

feb 2017.

#85
Dali je ventilator TT100 (145-187 m3/h) dovoljan za box 60x60x160?hps 250w bez ct-a?

feb 2017.

#86
Ako su uvjeti gdje box normlani mora biti dovoljno
Bob_Marley62ENTUZIJASTA

feb 2017.

#87
Hvala HG.zaboravih napomenuti-bez filtera.u tom slu aju joa bolje.

mar 2017.

#88
Dali mi je za box 100x100x200 dovoljan ovaj set? Ili da uzmem joa ja i,ja i filter-bolji protok svje~eg zraka paae biljozama? Ispravite me ako grijesim,nov sam u svemu ovom i prvi mi je grow,tako da....
StipeZMAJ

mar 2017.

#89
Ja bi radije na neki 125 isao sa blize 300m3/h, posto je filter u igri. Islo bi i sa ovim slabijim pod uvjetom da mozes ohladit prostor ako skoci temp.

mar 2017.

#90
Tablica optimalne ventilacije za hps rasvjetu 136012
Chilliman420AMBASADOR

mar 2017.

#91
Koliko ugljena ide u filter 1100ccm? I koliko bi me kostao taj ugljen? Unaprijed hvala...

mar 2017.

#92
planiram boks 120x120x200 sa 600hps interesuje me koje ventilatore za ulaz vazduha ,izlaz ,zatim koja snaga unutrasnjih ventova i naravno planiram ct. i neki filter vazduha moze neka preporuka za sve to posto nemam iskustva..
StipeZMAJ

mar 2017.

#93
Ispuh oko 350m3 turbina Upuh pasivan Unutarnje ili 4 clip fana, ili 2 neka sobna jaca. Bitno da gladi kompletnu povrsinu Ct ti ne treba Filter zraka ide ovisno o jacini ispuha. Protok filtera mora biti veci od max. protoka ispuh turbine. Kreni na citanje foruma. Prouci zavrsene dnevnike i vodice, umjesto da na sve strane postavljas pitanja ;) Sve je vec odgovoreno 1000 puta

mar 2017.

#94
Hvala Stipe ..glupo mi da smaram ..citam non stop..ali sve mi se pomuti nikad nisam imao iskustva sa tim ..:zvezda::
StipeZMAJ

mar 2017.

#95
Ne treba ti iskustvo. Zato sam ti i rekao da odes u zavrsene denvnike i pogledaj 5 dnevnika sa 600w. Na pocetku svakog dnevnika imas opremu u detalje i poslikano 500 puta pa mozes samo prekopirati. Imas na stranici hempatije gotove boxeve pa pogledas sto sve daju sa 600w kompletom.

mar 2017.

#96
ok.sad idem u zavrsne..poz
BadiZMAJ

sep 2017.

#97
pozz! zanima me da li mi box moze biti u sobi u kojoj je radijator na centralno grijanje, jer bi zrak iz sobe koristio kao upuh? Hoce li zrak biti previse suh? I da li onda ispuh zraka iz boxa moze izlazit u tu sobu isto ili mora ic van kroz prozor? ili bi bilo bolje iskljuciti radijator skroz? nebi to bio problem, ali mi je to spavaca soba...pa ako je ikako izvedivo s njim, da ga nemoram skroz gasiti, da ga samo smanjim ili nesto da se bas ne smrzavam cijelu zimu? Koristi opciju edit

sep 2017.

#98
Pa ako je box u toj prostoriji normalno da ce vuci zrak iz te prostorije,osim ako flexi crijevom ne dovuces neki drugi izvor :) Najbolje bi bilo kad bi taj zrak izbacivo van te sobe Centralno dosta isusuje zrak Kad krenes grow budes si uskladio temp spavace po boxu odnosno da biljkama stvroris sto bolju temp,ti si u ovoj prici sekundaran ;)
BadiZMAJ

sep 2017.

#99
hvala himalaya! naravno da sam sekundaran, samo provjeravam da li je moguce da bude ugodno i meni i njoj, neka samo njoj bude fino...ja cu na sebe stavit sve deke koje imam i :joint2:!
hazeriZMAJ

sep 2017.

#100
Nadovezao bi se kako ti nebi bilo problema kada bi zrak dovlacio iz vani u sator sa flex cijevi i dobrim ventilatorom.Tada mozes u sobi naci neku zlatnu sredinu i ugrijati se.Medutim...tada je problem buka jer rade dva venta,a ovaj za upuh je dosta bucan..Sve se moze..Trebas probati...pa makar spavao na cesti:D:thumb:
BadiZMAJ

sep 2017.

#101
smiley9934

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.