VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojhitnooo!!! (pc box grow)
LEGACY

hitnooo!!! (pc box grow)

208 odgovora11,245 pregleda
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#1
Halloo!!!
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#2
pa ako je temp na 26 ne kako meris temperaturu? i na kakvu crvenu zarulju mislis stednu?
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#3
daaa iii zarulja je udaljena od biljki 15 - 20 cm jer nema vise mjesta!!! sad sam ju iskljucio tako da samo diode radee,, pa vas molim za brze savjete da mi se biljke neprehlade kako podici temp....

sep 2009.

#4
Kakve diode?Neka reflektira ona manje sjajna strana od folije. Kakva crvena ~arulja od 60w? I stavljaju se atedne,imaa sve na forumu.
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#5
s nekim kineskim termometrom :-)
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#6
obicne plave diode iz upaljaca,, a zarulja kao zarulja samo pofarbana na crveno (tvornicki)
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#7
i gde ti stoi taj kinez kad meri temp na dnu biljke ili na vrhovima?
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#8
evo uskoro cu staviti fotke da vidite situaciju
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#9
jel si je ti farbao majke ti?
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#10
na dnu kucista je!! cek stavit cu ga malo vise da vidimooo
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#11
nisam ja farbaoo,, da sam ja nebi nist bilo od svijetla
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#12
dolazim odmah ,,idem da skoknem do frenda po digitalac
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#13
kupi stedne sta da ti kazem ovako nema smisla upaljaci i oprema za disco jos samo da im stavis strob i trenscugu na razglas...

sep 2009.

#14
makni foliju i stavi bijeli papir
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#15
buhahahahahahaha kakve to sad ima veze?
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#16
kolega evo ja sam poslikal,,ali kak to staviti da vi vidite?? :-)

sep 2009.

#17
Upload slika https://forums.vutra.org/svijet-interneta-i-kompjutera/2716-upute-za-postanje-slika-i-youtube-video-klipova.html Rasvjeta i ostalo https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/ Baci farbanu ~arulju,i editiraj malo postove,i pro itaj malo ove teme i sve ostalo,bi e ti lakae. EDIT- udi me kako raste pod tim,slabo svitlo,vidia koliko se izdu~uju. Pod hitno nai atedne,pogledaj na link gore koji ti spektar i oznaka trebaju.
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#18
evo slikica:: http://img33.imageshack.us/i/p9230001.jpg/ http://img16.imageshack.us/i/p9230002a.jpg/ http://img196.imageshack.us/i/p9230003.jpg/ http://img27.imageshack.us/i/p9230004.jpg/ http://img33.imageshack.us/i/p9230005.jpg/ http://img33.imageshack.us/i/p9230006.jpg/ http://img8.imageshack.us/i/p9230008n.jpg/ http://img195.imageshack.us/i/p9230009.jpg/ http://img17.imageshack.us/i/p9230010.jpg/ http://img22.imageshack.us/i/p9230011.jpg/
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#19
da tako je izduzile su se!! inace meni je to prwi grow tak da ucimo jos!!! dugonoge ljepotice:-p http://img196.imageshack.us/i/p9230013.jpg/ http://img30.imageshack.us/i/p9230012.jpg/
mjesecarLEGENDA

sep 2009.

#20
ja tebi samo mogu rec sve to razhebi i ponovo samo se mucis s tim prvo skupi sto vise znanja pa vidi u kakvoj si novcanoj situaciji pa kreni ponovo,kupi stedne il jos bolje hps bez svjetla nema uroda s tim ti sto imas mozes samo pilice uzgajat,vidi kako ti biljke izgledaju kao sto je greenpower1 rekao i mene cudi kako raste pod tim svjetlom,bojim se da od tog nema nista nebi da ti ubijam nadu al nada ne postolji.prvo dobro svjetlo pa onda kreni.pzz sretno
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#21
nema predaje ja se nedam dokraja!!! :-) stedna zarulja EFFEKT 18W color temperature:2700 K E27 dal se da to iskoristiti???
mali.medoPOZNAVALAC

sep 2009.

#22
:signs054:BRATOREEE `TA TI KEMIJA` I LAPRDA`...!!!!?????:ohno: treba ti ne 3 ve 3000 upalja a zato...........JOOOJ..mamne re i a pogotovo za drugi deo posta..ispiaaj se poateno(u vre icu u kojoj je materija koja brodo upija istu;) ako to ne pojaja onda sve zapali hepo kockom i reaenooooo....!!!! nemoj se ljutia al ovo je tu faking ma ...:vb_whip:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#23
ja sam mislio da je ovaj site da si pomazemo i razmjenjujemo informacijee ,, a ne da se vrijedamoo nemamo svi za 3000 upaljaca ,,neznam kakve lampe pa se snalazimo i improviziramo
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

sep 2009.

#24
Najkra e mogue re eno... Da! Mo~e se iskoristiti. Kupi joa 2-3 plavog spektra - 6400k i u vegetaciji si miran.U cvjetanju ih zamijeni sa ovakvom crvenom kakvu imaa 2700k. :vb_whip::rofl::icon_lol:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#25
hvalaaa rafazi_pihe i ostali!! ako jos tko zna kako pomoci neka pisee
mali.medoPOZNAVALAC

sep 2009.

#26
kume ni najmanje nisan mislija vriat al tvoja upornornost u ne em vrlo idijotskom inproviziranom reaenju "plaai" ole... alli radi kako ea al malo prou i faking materiju a onda posta.vljaj pitt...!! jer je ovo viae od.......!! POZDRAFFF i sori od my malenkosti!! p.s. DUGO NIJE REVITIZIRANA TEMA "sve&svaata"idijotarije"....aaaaaaaaaaaaaaaaa
putryPOZNAVALAC

sep 2009.

#27
ako jos tko zna kako pomoci neka pisee naj laksa pomoc ti je da procitas neciji pc box dnevnik hhhh dioda od upaljaca(dobro da nisi varazdinec)

sep 2009.

#28
kondomi su esme a ina e... bijela boja najbolje reflektira svijetlo ima najvei albedo, alu je esme jer zna spr~it listove isto tako trebaa maknut biljke iz tog pc-a ne izvodi gluposti, stavi ih bar u ormar, napravi im malo prostora da zrak cikulira, i spusti ~arulju prema njima da im smanjia rast, odre~i im vrh nakon 4tog voranja, ili joa bolje baci ih u smee i posadi ih 8, ili 20, kupi hps 400w jebo te empresi se sade po troje da se rode sinovi frend ih je dojio pod neonkom i sve je bio ok, ja sam ih i u rastu i u cvatu pr~io pod hps-om 400W mnogo puta i bile su ok ako neea da ti narastu velike nabavi na po etku male tegle i stavi svijetlo ful blizu 20cm, nakon 40tak dana stavi dan u mrak i sa 18/6 na 12/12 ciklus kupi Sweet Tooth http://www.bcbuddepot.com/seed_packs.php?seedID=15&category=Indoor/Outdoo i izlje i se fix ideja :spliff:
putryPOZNAVALAC

sep 2009.

#29
ne govori gluposti.kak ti znas da on ima za hps 400w i da moze posadit 20 komada neslusaj ti njega napusen je.ovo sa ormarom mozes napravit cak bi i bilo bolje.ako imas mjesta u ormaru
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#30
ustvari imam bolje rijesenje prostorija visoka 3m,siroka 1.5m i duga 2m,,, u toj prostoriji imam prozor 30*30cm,, to bi trebalo biti dovoljno ali trebam lampu!!! doma imam dvije zarulje od ulicne rasvjete:philips belgium d3-son-t pro 400w osram vialox nav(son)-t 100w super 47 ali nemam prigusnica ili starter kak se to vec zove i nepali!!!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#31
da i taj box kaj sam napravil nisam mislil imati biljke nutra dokraja nego mjesec dva
chupoAMBASADOR

sep 2009.

#32
pa ukradi negdje i starter i prigusnicu :-)
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#33
hmmm,,nemam penjalice da se popnem na elektricni stup pa zdrpim!!! :-) budem ja nekaj smislil svaki pocetak je tezakk ali covjek treba podrsku,,a ne one koji govore nikaj s toga baci ovo onoo
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#34
evo biljcica nakon dan i pol,, sa boljim svijetlom!!! vise se neizduzujU i listovi su veci,,temp-26c jos jednom hvala svima,, posebno onima... ,, i mislim da se valja truditi!!! :-) KROZ PAR DANA DOLAZI LAMPA ZA ULICNU RASVIJETU IZ ELEKTRE SLIKE: http://img410.imageshack.us/i/p9250001.jpg/ http://img32.imageshack.us/i/p9250002.jpg/ http://img132.imageshack.us/i/p9250003.jpg/ http://img180.imageshack.us/i/p9250004.jpg/ http://img14.imageshack.us/i/p9250005.jpg/ http://img44.imageshack.us/i/p9250006.jpg/
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#35
....................................................................... http://img143.imageshack.us/i/p9260004.jpg/ ....................................................................... http://img297.imageshack.us/i/p9260005.jpg/ ....................................................................... http://img27.imageshack.us/i/p9260006.jpg/ .......................................................................
ZOKIAMBASADOR

sep 2009.

#36
ja cu ti rci da od toga nema nista al ako hoces trudi se pa ces i sam videti.. kupi lepo 5 sijalica stednih i pici od pocetka do kraja moze sa crvenim spektrom .. al najbolje bi bilo da procitas dnevnik neciji koji je odradjen sa stednim ja sam radio sa crvenim spektrom od pocetka do kraja a i sa tim sijalicama bi ti preporucio da ostavis samo jednu zensku biljku a to ces znato kad pokaze spol pa ostavis najbolju tj najnapredniju. pozdrav i samo guraj ... ili lepo pocni sve ispocetka i tako nista negubis samo ces dobiti lepse biljke.
Noname_ENTUZIJASTA

sep 2009.

#37
ovako je izgledao i moj prvi grow i nakon nekog vremena sam sku~io da nemoze dalje,preizdu~ile su se i to nevodi ni emu.Na kraju krajeva ih stari naao i bacio...da nije on i ja bi za koji dan.:costumed-smiley-027 kreni ponovo
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#38
sjeme je fem... vidjet cemo neka bude,, bar vrijeme i dani prolaze u nadi!!! a ne samo to ceka see proljecee!!!
MrJAISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#39
daj pru~ite oviku bar malo nade,-- popravlja se,- ima je onu augavu ~arulju crvene boje,- pa je sad kupio 2 atedne(iako neznan koje al nea veze), joa malo pa e kupit joa 1-2 atedne - kad su ti se tako izdu~ile ja bi ti preporu io SCROG metodu grow-a evo ti link pa pogledaj-- isto je PC grow https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3152-micro-grow-za-male-pare-u-izradi.html
Noname_ENTUZIJASTA

sep 2009.

#40
OKe tvoje su i radi ato ~elia...nejde na atetu ako ih ostavia.Vidjet ea i sam kasnije ata e bit...sretno
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#41
evo malo novih fotki,,,i hvala jos jednom na podrsci!!! http://img200.imageshack.us/i/p9280014.jpg/ http://img199.imageshack.us/i/p9280016.jpg/ http://img23.imageshack.us/i/p9280017.jpg/ http://img22.imageshack.us/i/p9280019e.jpg/ http://img22.imageshack.us/i/p9280023.jpg/ http://img32.imageshack.us/i/p9280025.jpg/ zao mi je baciti biljke,, pa stvaram sve i svasta oko njih (ucimo,,prvi put) evo a ovo cu si kupiti u cetvrtak http://lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c.o.20091001.p.Platneni_ormar_za_odjecu
Noname_ENTUZIJASTA

sep 2009.

#42
izgleda sve dobro i uredno,napravljeno kako treba samo me brine visina biljaka neznam dal ce izdrzat al vidit ces.. ormar je predobar imam neku viziju dobru za njega
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#43
mene isto visina,,ali ne zadugo najvjerojatnije ih prodajem u cetvrtak,, pa idemo iz pocetka!!! :-) kaj velis na ono kaj sam stavil oko biljakaa?? iz ormara i ja imam viziju,,zato cu ga i kupiti!!! nebi ni znao da ga ima u lidlu da nisam jucer radil kod njih servis,,i ono lijepo u skladistu slozenii!!! ako ga i ti kupis postavi fotke da vidim od profica kaj ce iz njega stvoriti!!!!
peri.leeISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#44
[bez sadržaja]
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#45
:-P daaa tak to izgledaaa!!!!
mali.medoPOZNAVALAC

sep 2009.

#46
...a ao ea kad narastu joa tih 10cm do lampi ole a mesta naja..!?? ..samo nebo je granica ili??..:icon_lol::rofl::icon_lol:
mali.medoPOZNAVALAC

sep 2009.

#47
taj ormar more samo da izgori.. a o prodaji lepotica em ao ne itaa PRAVILNIK em imaa idjote oko sebe ko e TO da kupi
TropicoLEGENDA

sep 2009.

#48
Di je profic?:pat: Svasta ...Mladi poletni Pulen...:ohno:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#49
moj problem dal imam oko sebe takve ljudee ili neee!!!! ormar nece izgorittt,,ustvari ja radim sta hocuuu!!! i medoo nevolim tvoje kommentare!!! usput mjesta imaaa do nebaaa,,,neka rasteee ako moze ako ne bacit cemo ipak prwi put pa ucimo!!!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#50
http://img268.imageshack.us/i/p9290002.jpg/ http://img19.imageshack.us/i/p9290004.jpg/ http://img515.imageshack.us/i/p9290006.jpg/ http://img269.imageshack.us/i/p9290007.jpg/ http://img10.imageshack.us/i/p9290008.jpg/ evo ih danas
mali.medoPOZNAVALAC

sep 2009.

#51
ka~ea femi seme?? e ga najde..? ..koje; super gras, skang, albanka ili..??:icon_rolleyes: dobro je bit e tu udaaa da se dese ne sumljam nimalo...:ridinghorse: ..POZDRAFFF..!!:nana::2flip::wave:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#52
i tebii pozzz bolji naziv mi ti bil mali. majmun
Noname_ENTUZIJASTA

sep 2009.

#53
mir decki
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#54
http://img97.imageshack.us/i/p9300002.jpg/ http://img40.imageshack.us/i/p9300003u.jpg/ http://img28.imageshack.us/i/p9300004.jpg/ http://img340.imageshack.us/i/p9300006.jpg/ http://img340.imageshack.us/i/p9300008e.jpg/ http://img171.imageshack.us/i/p9300009.jpg/ http://img7.imageshack.us/i/p9300010c.jpg/
brendPOZNAVALAC

sep 2009.

#55
Ajd ovako 1.Ubaci jos jednu sijalicu pod hitno 2. Sto bre tako drzis sijalice? Ne ne ne decko ,one trebaju da stoje vodoravno. 3.Napravi mali reflektor makar od kartona i alufolije pa ga stavi iznad sijalica da svetlo koje odsijava gore bude usmereno na dole prema biljkama. Ajd kad ovo ispravis ,javi se. I bices zadovoljniji jer ce biljka da izbacuje vise i gusce lisca i da bolje razvije stablo,tako da nece da raste tanko nestabilno stablo koje moras da vezujes. Hm...jos nesto...jel ti to precesto zalivas?
hall3ISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#56
ne da su se izdu~ile...negooo to su gliste, a ne biljke :icon_lol: znaa onu: "...prvi ma i i se u vodu bacaju..." ili sli nu :ohno:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#57
pozzdrav brend!!! evo danas cu ubaciti jos jednu sijalicu,,mogu ih i postaviti vodoravno ((kuciste je iznutra oblozeno folijom pa mislim da bi se trebalo odbijati ili se varam???)) zaljevanje pa moguce,,,po cemu si to zakljucio,,ako smijem znati?!! da i ja znam neke tajne :-P HVALA!!! pozz i tebi hall3!!! biljke su se izduzile na pocetku jer sam krivo krenuo jos bolje nikako slabo svijetlo skoro nikakvo!! mnogi su vec rekli nek bacim,,,ali mi je zao pa nek ide dokle ideee!!!
mali.medoPOZNAVALAC

okt 2009.

#58
:signs054:...?? sine malo ti je formulacija re e. za racq.. a fali ti i malko poatovanja a to nije dobro..:ohno: i na kraju nisi reko koje je to femi seme..?? a i o ito niata od prodaje kao ao rekoh bit e tu uuuda ole uddudaa:bis::bis::bis:x3..!!!!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#59
http://img190.imageshhack.us/i/pa010017.jpg/ http://img30.imageshack.us/i/pa010018.jpg/ http://img3.imageshack.us/i/pa010020.jpg/ http://img193.imageshack.us/i/pa010021.jpg/ http://img19.imageshack.us/i/pa010022.jpg/ http://img42.imageshack.us/i/pa010023.jpg/ http://img188.imageshack.us/i/pa010024.jpg/
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#60
kolega mali ... jos uvijek je cetvrtak,, tako da si mogel to sutra pitati!!! http://************/Product.aspx?prod=134&cat=7 kad ce biti znanja,, para,, ... bit ce boljee!!!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#61
ROYAL SEEDS SPECIAL KUSH nekoo jeftinooo ne x 3 nego x 4
mali.medoPOZNAVALAC

okt 2009.

#62
to baa i nije jeftino kume(osim ako ti je 36funti za 5kom, sitno;).. al abe prepucavanje sam si svoj gazda i teraj brate..:sun2::vb_whip:
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#63
neznam koliko je 36 funti,, ja sam platio 65 kn!!! ako odu danas dvije kupit cemo nesto novo boljee!! e medo i zakopaj sjekiru :-) jos nisi kommentiral sadasnje stanje cvijecaaa,,, ja mislim da se se vidii neki napredakk!!!? imam pitanje dal je to dobro gnojivo i kad slobodno pocnem??!!! http://img225.imageshack.us/i/p9300011.jpg/ http://img39.imageshack.us/i/p9300012.jpg/
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#64
:-P :-P :-P eee jos mi nitko nije gore na pitanja odgovorilll,,, i u meduvremenu sam pronasel nesto sa NPK 10-11-17 ali to nebi ja stavljallll
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#65
... http://img134.imageshack.us/i/pa050002.jpg/ http://img242.imageshack.us/i/pa050003x.jpg/ http://img101.imageshack.us/i/pa050004.jpg/ http://img257.imageshack.us/i/pa050005.jpg/ http://img390.imageshack.us/i/pa050008.jpg/ http://img34.imageshack.us/i/pa050006.jpg/
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#66
ovako.. al onda uradi tako :) obaveznio sijalice u vodoravan polozaj i neki reflektor iznad njih ondak :) , kupi jos svetla to ti je malo treba ti u cvetanju na jednu biljku bar 6000l u tom tvom prostoru po meni prostor ti je odlican .. nevredi nista bez svetla tako da se nemoj ni truditi ako nekupis svetla jos a biljke su ti se ozbiljno izduzile .. onda drzi sijalice 5cm od vrhova biljke u vodoravnom polozaju sa reflektorom iznad i imedju tih 5cm neka duva ventilator tj po vrhovima biljaka.. vec bi mogao da presadis u vece posude ,, polako pocni sa lstom .. pa ces za 7 dana na 12/12 to ti je moj savet tako da ti odluci i da jos bi ti preporucio da ostavis samo jednu zensku biljku..
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#67
to su se na pocetu izduzile kad bile diode i crvena zarulja!!! kupit cu jos jednu stednuu!!!
mjesecarLEGENDA

okt 2009.

#68
ja da sam na tvome mjestu poslusao bi covjeka,presadio u vece posude zapoceo lst i skupio sto vise love i kupio sto bolje svjetlo,covjek ti ne prica bezveze bez svjetla nema hedova u cvjetanju im treba 3 puta vise svjetla pa bi tebi bilo najbolje da ostavis samo jednu zenku i njoj pruzis sto vise svjetla,poslusaj ga zna sta prica...al opet na tebi je..sretno
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#69
kupuj crveni spektar ako nemas love posto sa njima radis cvetanje ... a vegetaciju ces nekako izgurati sa njima eto ja ti rekoh a ti kako hoces samo se ne predaj pozdrav ..
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#70
hvala!!! probat cu nesto nabaviti!!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#71
poceli su listovi da mi zute..,,,cega ima previse i kaj raditi!???
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#72
[bez sadržaja]
TropicoLEGENDA

okt 2009.

#73
pa lipo ti kazem da t osta su ta dva mala lista pozutila je sasvim normalno, kako nekuzis, prirodno je to....neznan sta da ti vise kazem, problem bi bija kad bi ti gornji "glavni listovi poceli zutiti, ovako je sve ok, nebrini se
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#74
ovi dva koji su bili na pocetku su pozutjeli i ovi poslije njih isto (ako me razumijes!) eeee hvala vec mi je malo lakse ali sam i dalje zabrinut
mjesecarLEGENDA

okt 2009.

#75
to sto donje lisce zuti to je normalno,ako se to zuto prosiri na cijelo biljku e to nije normalno.ostavi je par dana pa vidi sta se desava nece se nista desit preko noci.ok
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#76
http://img185.imageshack.us/i/pa090002.jpg/ http://img188.imageshack.us/i/pa090003.jpg/ http://img190.imageshahck.us/i/pa090008.jpg/ http://img14.imageshack.us/i/pa090009.jpg/ http://img3.imageshack.us/i/pa090010.jpg/
zla zlaENTUZIJASTA

okt 2009.

#77
Nemoj misliti da je samo bolja svetla u pitanju, pa ko bi kupovao skupe sijalice, bitan je spektar boja koje pravi sijalica, ne mozes kaciti plave,crvene i ostale diodice kako bi dobio imitaciju sunceve svetlosti ( ultra violet ). Lepo ti se kaze ako nemas finansiske mogucnosti, uzmi bar jednu florocentnu sijalicu za pocetak. Pogledaj vutra tv ima snimaka, sve je lepo objasnjeno.
CaNnDzaLEGENDA

okt 2009.

#78
Samo mi recite ko kaze da ne moze pod diodama!???????!?!?!? Pogledajte na tubu malo ljudi su cuvali pod 200-300 dioda ali nekim delom ste u pravu nema posle neke posebne berbe hedova...isto kao i pod CFL! Prijatelju kupi lepo HPS stavi ga u cosak sobe ubaci unutra neki sobni vent,i ogradi to sa 2 ploce stiropora bice ti bolje nego PC,ali o5 to je tvoja stvar radi kako hoces.Pocetak ocaj,sada malo bolje ali ali....Ja mislim da ce ti pozuteti sve i stati sa rastom,u kompu ti nije ventilacija kako treba osim u tom delu gde ti duva vent!To je samo moja predpostavka jer drugar ima PCbox i jako me podseca na njegov grow!I nemoj meriti temperaturu na dnu boxa,logicno je da ce ti dole biti hladnije dok gore ko zna koliko ima,i moras malo povecati vlagu mozda ti je previae suv vazduh.Moraa sam da izvalia u cemu je problem niko ti ne moze 100% sa sigurnoau rei u emu je problem. Guraj do kraja tako pokuaaj ako ve imaa volje mozda i krene na bolje,krenulo je nekim delom ali se moze i lose zavraiti nekako su ti biljke previse bledo-zelene! p0z
mali.medoPOZNAVALAC

okt 2009.

#79
...za po etak ne seeeri.... ako nisi tal i ceo dnevnik doti ng Gosp.FARAONA a za kraj zajebbbi sa svojim savetima jer 1,2,3... FLOR. cevi(18-36W,UVpogotovo=0 points) more imat u veg. fazi a onda..u kenjaru da si zabi..!?!?!!:dog_walk2::vb_whip:
CaNnDzaLEGENDA

okt 2009.

#80
Ja sam moj post obrisao....No coment ovde vise p0z
Kushonja O.GAMBASADOR

okt 2009.

#81
vee posude ... bolja zemlja , manje zaljevanja ... viae svjetla u vodoravnom polo~aju ... i joa puno stvari poprvi ako mislia iata post osim zajebancije ... evo ti moj prvi dnewnik ....isto sam po eo sa 2 cfl lampice.... prelistaj https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3823-180w-cfl-grow.html
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#82
poceo je vec i treci red mjenjati boju,,vidi se da ce o on pozutjeti,,, jaoooooo
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#83
mali medo hvala!!!
CaNnDzaLEGENDA

okt 2009.

#84
Ja mislim ali samo mislim :) da ti je vazduh previse suv i topao u tom PC-u.... Nema hladnijeg da a cak i da ima ima samo kod tog venta probaj da povecas vlagu i da napravis malo bolju ventilaciju,rekao sam juce meris temperaturu dole!Ne moj dole stavi termometar negde gore da vidis kolika ti je temperatura izmedju lampi i vrhova biljke.Ne znam kako da ti pomognem dok ti sam ne naucis neke stvari kako da odreagujes i sta je biljci potrebno!
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#85
hvala kolega!! mjerio sam gore kod vrhova 26 vlagu namocio krpu i stavio casicu vode kraj venta,,neznam dal je to ok?? imam dva ventaca koji stalno rade,,jedan ulaz, drugi izlaz zraka i stavio sam timmer na 18/6

okt 2009.

#86
ako mozes priblizi bilje lampama na 2 - 2.5 cm :sun2: to su slabe lampe koje imaju bolji efekat na blizini
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#87
sad sam upravo ubacio jos jednu stednu zarulju 20W KFC 6700K DAYLIGHT i sad imam tri stedne u box-u 1-15w 2-18W 3-20 W daj mi neko reci kaj da napravim da nepozute ostali listovi,,vec sam dobio par odgovora da cujem dalje misljenje!??

okt 2009.

#88
ph problemi ili manjak azota
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#89
daaa ali ja nemam,,to cime izmjeriti tako da valjda nema pomoci kolika bi bila idealna temperatura?? jer mi se sad sa ovom jos jednom zaruljom drasticno povecala!!!

okt 2009.

#90
23-26
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#91
ocke budem ja opet to snizil na prijasnjih 25 C
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#92
http://img301.imageshack.us/i/pa130003.jpg/ http://img200.imageshack.us/i/pa130004.jpg/ http://img243.imageshack.us/i/pa130005.jpg/ http://img201.imageshack.us/i/pa130006.jpg/
Noname_ENTUZIJASTA

okt 2009.

#93
kontroliraj tu zemlju i zaljevaj s vise opreza
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#94
kontrola zemljeee,nemam one listice ili uredaj za ph da i gdje mogu i po kojoj cijeni nabavitii to za mjerenje ph
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#95
listovi su mi dobili zuticu!!! kaj sad???
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#96
http://img42.imageshack.us/i/pa190002.jpg/ http://img26.imageshack.us/i/pa190003.jpg/ http://img26.imageshack.us/i/pa190004.jpg/ http://img23.imageshack.us/i/pa190005.jpg/ http://img195.imageshack.us/i/pa190006.jpg/
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#97
ti bas nevolis da slusas. aj ja uporan recu ti da ot toga nema nista. svetla u vodoravan polozaj i neki reflektor iznad sijalica odaljanost 5cm od vrhova na taj prostor bar jos dve stedne a i to ce biti neki minimum ovako ces imati za tri pljuge.. polozaj venta je ok. i treba da bude izmedju tih 5cm i sijalica sa reflektorom al samo da znas da sam ti vec pisao ovo isto niko ti to nebi dva puta napisao a sad ti nemoj da me slusas i samo guraj po svom. a istina je da bi ja na taj prostor ubacio 10 stednih i veruj ima bi nesto za pusiti.. aj kupi jos par malo se poigraj sa refleksijom i miran si ..
FARAON1988ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#98
hvala zoki pravi si prijatelj,,ali nemam love za zarulje!! :-) napravit cu nestooo!!!
ledian93ISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#99
samo teraj matori :D
u mom boxu ima 4x 23 w, jel dovoljno to? ? ? osram - stedne su u pitanju brate, zarulja ti je 3-6 evra, ... i to ova od 23w u pevecu.
ZOKIAMBASADOR

okt 2009.

#101
pa ja sam sa cetiri odradio do kraja i dobio ne mnogo al dosta pnu teglu od litre :) zavisi i od velicine boxa al nemoj tu da postas da nespapamo coveku dnevnik.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se