VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojKako destilirati vodu ?
LEGACY

Kako destilirati vodu ?

20 odgovora16,818 pregleda
Pocetnik_croENTUZIJASTA

jan 2012.

#1
Prvo par stvari o destilaciji vode da budemo na cisto : Destilacija vode ne garantira uklanjanje svih kemikalija iz vode, jer i kemikalije isparavaju i ponovno kondenziraju zajedno s vodom. Takvim na inom pro iaavanja iz vode se eliminiraju otopljeni minerali. ista destilirana voda vrlo je agresivna i nepogodna za dugu primjenu, osim ako se ponovno u odreenoj mjeri ne mineralizira. "Kucna" destilacija vode: Potrebne stvari : veliki lonac od nehrdajuceg celika (min 3 l) poklopac za veliki lonac staklena posuda (manja od velikog lonca) Po nite s pripremom destiliranja vode tako da napunite veliki lonac s vodom. Postavite okruglu, staklenu posudu da pluta po povraini, ali da ne dodiruje dno. Ako u posudi ima dovoljno vode ona e jednostavno plutati po povraini vode. Zatim, okrenite poklopac posude i napunite je ledom. Voda koja isparava e kondenzirati pri dodiru s hladnim poklopcem koji stoji kako prepreka. Uklju ite plamenik i zagrijte vodu do vrenja. Dok voda vrije, po et e se isparavati i skupljati na poklopcu i opet e se vratiti u tekue stanje i nakapat e natrag u posudu s vodom. Sklonite posudu s plemenika i maknite poklopac. Destilirana voda koja je kapala s poklopca bit e u staklenoj posudi. Ohladite destiliranu vodu prije nego ato je premjestite u boce.
dr.manijakAMBASADOR

jan 2012.

#2
Ili kupis 5 litara za 2e. :icon_mrgreen:
Z&NZMAJ

jan 2012.

#3
I ne piaea nepotrebno jer je za razliku od veine novih tema danas, ova barem informativna :P
petarpan135ENTUZIJASTA

jan 2012.

#4
uzme se kazan za pecenje rakije...:icon_lol:
ZOKIAMBASADOR

jan 2012.

#5
destilovana voda ne moze biti destilovana ako je u dodiru sa metalom tako da nista od ovoga ,, destilovana voda se pravi u staklenim posudama pa cak do samog otvaranja nema kontakt sa vazduhom.. ovako si mozda samo odvojio od kamenca ali nisi namestio ph na 7. mogao bi prvoeriti koliki je ph ovom metodom pa javiti...
dr.manijakAMBASADOR

jan 2012.

#6
E ako je ovo edukativno i prakticno.... Ovom metodom ti treba cirka 2 sata da izvuces jedva pola litre "destilovane vode" A za tih 2 sata drzanja upaljenog sporeta potrosis 3 puta vise struje nego da jednostavno kupis u prodavnici vodu u 6 puta vecoj kolicini. Zasto ne bi napravili temu kako da stavimo drvece i lisce da istrune negde, cekamo par godina i dobijemo savrsenu zemlju za gajenje? Nidje veze.
Z&NZMAJ

jan 2012.

#7
Prvo skoi pa ka~i hop! Napisao sam informativno, a to ato si ti nesposoban uo iti razliku izmeu dvije rijei je za iskreno ~aljenje...ali ne s moje strane. :vb_wave: (da ne bude zabune, nije dobio ban za gornji post)
not smokeLEGENDA

jan 2012.

#8
zasto niko ne spominje kisnicu jel ona nevalja za zalivanje
Z&NZMAJ

jan 2012.

#9
Valja, spominje se na puno mjesta, samo treba ponekad i pro itat neato...
not smokeLEGENDA

jan 2012.

#10
procitao sab mnogo,a slabo sam video puno se lome oko vode navatat kisnicu i resen problem. kakav je ph kod kisnice trebao bi da je najbolje za biljke uvek ok
Z&NZMAJ

jan 2012.

#11
Po meni je kianica nesigurna jer mo~e sadr~avati razne ne istoe. Probao sam ju koristiti u indooru i neu tvrditi da je 100% radi toga, ali biljke nisu dobro odreagirale. Nakon ato sam ponovo po eo zaljevati vodom iz bunara (tada sam joa imao pristup bunaru), sve se normaliziralo. Ovo je debelo otialo off..klju am!

🔒 Ova tema je zaključana