VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojCjena električne emergije
LEGACY

Cjena električne emergije

12 odgovora1,979 pregleda
OkiyKikuENTUZIJASTA

apr 2008.

#1
Zanima me kolki vam je ra un za struju? Evo ja si ra unam za 400W HPS i izlazi mi, ako je lampa uklju ena danju, cjena kWh je 0.74kn: 12h x 0,4kW x 0,74kn/kW x 28dana = 99kn Kakav je vaa ra un za growbox, koristite nonu tarifu???
elephant0rAMBASADOR

apr 2008.

#2
mislim da 400w na `12/12 rezimu u nocnoj tarifi ispadne oko 60kn mjesecno
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#3
kod mene je ovako. prvi tjedan 24/0 = 47kn vegetacija 3 tjedna 18/6 = 111kn cvijetanje 70 dana 12/12 = 248kn znaci hps od 400W kroz jedan grow potrosi 406kn
NoTrippinAMBASADOR

apr 2008.

#4
Preskupo je dr~at hps 24/0 i ja osobno ne vidim neki razlog zaato uope vegetirat sa hps-om kad te opet skuplje doe struja nego sa nekih 200-250 W neonki i atednih.Je investicija al se isplati nakon 2,3 growa. Cvjetanje:70 dana 12/12 400W hps no na tarifa(nekih 50 lipa kWh)=oko 170 kn Vega:45 dana 18/6 220 W neonke/atedne (kombinirano 60 lipa kWh)=oko 110 kn 1 moj grow sa finom vegetacijom = max 300 kn struje
grivaENTUZIJASTA

apr 2008.

#5
Srbija 24\0 mesec dana 400 hps 40 jevreja jel to isto posto se nerazumem u kune i dabrove ?
ranromENTUZIJASTA

apr 2008.

#6
24/0 u hrvatskoj mjesec dana hps 400W 220 kn ili 30€
greenmengaceENTUZIJASTA

apr 2008.

#7
ma danas je oskudacija sve je ckupo....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se