VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojSmeta li plavo svjetlo vec procvjetalim biljkama
LEGACY

Smeta li plavo svjetlo vec procvjetalim biljkama

16 odgovora3,268 pregleda

jan 2007.

#1
Pozdrav, U boxu su zajedno male b. u vegetaciji i velika pri kraju cvjetanja.Svjetlo hps 250w je na 12/12 a neonka coolwhite 76w se pali kada se hps ugasi i radi 8h. Smeta li plavo svjetlo velikoj pri kraju cvjetanja. Hvala.
bongashLEGENDA

jan 2007.

#2
Znaci da ti ove na cvjetanju nisu na 12/12 nego na 20 sati svjetla. Ne bi stavio ruku u vatru, al' cini mi se da to i nije bash najbolje ... :?: Strucna mišljenja ?
InqAMBASADOR

jan 2007.

#3
Zato se prave 2 box-a... jedan za veg, a drugi za cvetanje... Toj sto cveta ne smeta plavi spektar vec sto je upaljena dok ona ima 12 sati mraka. Ugasi neonku ili razdvoji biljke ! Vratices ovu koja sveta u vegetaciju... ako ne uradis to... ps: daj neku fotku da vidimo biljcice :D
doomerLEGENDA

jan 2007.

#4
ili ces dobit hemafrodita ako ju previse zezas s rezimom svjetlosti..
BaphometENTUZIJASTA

jan 2007.

#5
kakve gluposti se pitaju. ma kako ne bi smetalo plavo svjetlo ako je potrebno inace biljki u vegetaciji. lp
InqAMBASADOR

jan 2007.

#6
Da pitao je glupost ali... Procitaj bolje njegov post... Ima jos jedna...
#7
jedno i osnovno znam,a to je da biljke kad se prebace na 12/12 nema da dobije trunku svijetlosti,ama bash 0.!!! :shock:

jan 2007.

#8
puno hvala na odgovorima, posaljem foto ovih dana
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#9
grucho bre ukljuci se malo....
GreenManAMBASADOR

jan 2007.

#10
Nisam expert za indoor ali koliko mi logika kaze plavi spektar ne moze da smeta ali je zato pozeljno da bude sto vise crvenog spektra.
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#11
nije problem u plavom ili crvenom spektru...biljka moze vegetirat i cvijetat pod plavim i crvenim svijetlom...problem je kod tebe sto biljci koja cvijeta smeta bilo kakvo svijetlo poslje svojih 12h svijetla tj. biljka mora imat svojih 12h zamracenja bez ikakvog ometanja...
BossGrowENTUZIJASTA

jan 2007.

#12
nije problem u plavom ili crvenom spektru...biljka moze vegetirat i cvijetat pod plavim i crvenim svijetlom...problem je kod tebe sto biljci koja cvijeta smeta bilo kakvo svijetlo poslje svojih 12h svijetla tj. biljka mora imat svojih 12h zamracenja bez ikakvog ometanja... :bravo: i filozofije vise nema
InqAMBASADOR

jan 2007.

#13
hm... odgovorio sam mu za 12/12 ali nisam za plavi spektar. Plavi spektar ne moze da naskodi biljci u manjoj kolicini (to je sigurno). Agro sijalice imaju odnos oko 5:1 red/blue. Ovo je neki minimum plavog za vegetaciju a u isto vreme maximum plavog za cvetanje. Kada sam koristio samo crveni spektar za cvetanje donji listovi su skoro odmah bili poceli da zute i da se suse. Sledeci grow (isto seme isti uslovi + 2 plave neonke) ti listovi su se tek pred kraj cvetanja osusili ali biljka je izgledala skoro isto osim tih donjih i srednjih listova koji su do pred kraj imali tamniju boju. I malo manje se izduzila i izgledala je vise healthy ali sta ce ti lisce kada su headovi bitni. Ako cemo po onoj neznalicinoj logici da je bolje ukloniti vece listove... Onda je bolje imati cist red spektar jer se oni sami uklone. Inace neko je napisao da je moguca uspesno Cvetanje pod plavim spektrom... NIJE... Biljka bi imala malo sitne headove i tonu lisca na sebi. Da zakljucim: Malo plavog spektra ne smeta u cvetanju. Ali da ne predje 5:1 odnos red/blue. Da li ce se dobiti veca kolicina headova ako se za cvetanje koristi agro HPS ili obican HPS? Moram da priznam da ne znam. Ako neko zna neka napise.
Splitsko diteENTUZIJASTA

mar 2007.

#14
JA imam slično isustvo sa mišanjem spektara,naime kad sam ih stavio na cvitanje pod 250 HPS ostavia sam jedan MH Powerstar od 70w da gori zajedno sa HPS-kom znači 12/12 h... Rezultati su bili takvi da su biljke malo kasnije ušle u pravu fazu cvitanja te su dvije (one bliže MH) porasle 15 cm doslovno za qurac i tako mi se kronično približile HPS-u što je loše zbog temperature... Onda sam uklonia taj MH reflektor i stanje se bitno prominilo,biljke su razvile bočne hedove i zadržale visinu,još kad sam dodao H2o2 onda su tek poludile hehe... Moj savjet je NE držati plavi spektar ukoliko to nije prijeko potrebno( ako imaš u istom boxu veg. fazu)!! Savjet iz osobnog iskustva,ali to puno ovisi o biljkama,kod mene se radi o domaji koja je mislim većim dijelom Indica... :common028:
zleeqovskiISTRAŽIVAČ

mar 2007.

#15
Procitajte ovaj clanak: http://cannabisculture.com/articles/2159.html Govori o tome sto sve utjece na potentnost biljke. I ima jedan paragraf o UV-u i plavom svjetlu u indooru. P.S. Mozda bi se ovaj clanak mogao prevesti i staviti na sajt?
InqAMBASADOR

apr 2007.

#16
ima par interesantnih stvari... zato sam i resio da kupim MH za sledeci grow... a sto se tice prevodjenja... mislim da ima negde tema "prevodjenje". pa napisi da imas clanak za prevod i valjda ce se neko javiti...

apr 2007.

#17
Im on it! :costumed-smiley-027

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se