LEGACY
Pomoć oko previsoke temperature u boxu
58 odgovora6,376 pregleda
34 REP68%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#1
Ovako imam problem sa boxom, tj. temperatura mi je dok je svijetlo ukljuceno i do 33°C.
Box tj. ormar je 100x60x180, unutra imam HPS 250W. imam ventilator 125mm(onaj za WC koje se ugrađuje u knauf itd.) i otvor na gornjoj ploči za izlaz toplog zraka. problem je u HPS, je stigla prije 3 dana a prije toga sam imao fluo cijevi i nisam imao problema sa temp. sada razmisljam kako bih to mogao rijesiti i dali netko ima neki savjet. CT mi bas i ne dolazi u obzir jer nemam od kuda nabavit tubu od pyrex stakla a gotovi nemam namjeru kupovati, zarulja je za sada udaljena 50cm od vrhova biljaka zbog topline.
Palo mi je na pamet da slozim ovakav reflektor: http://i01.i.aliimg.com/img/pb/731/761/261/1281423189674_hz-fileserver3_3522298.jpg
te da ga spojim na vent i postavim staklo ili plexiglas(neznam dali dolazi u obzir zbog temperature) i da tako rijesim problem. ili da postavim jos koji vent za upuh i ispuh zraka i napravim reflektor bez staklene pregrade.
ako bi mi mogao netko dati savjet bio bih zahvalan, i zanima me jos dali se moze sto ozbiljnije dogoditi biljakama posto su vec oko 35-40cm visoke i nebih htio da bas propadne trud.
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
jun 2013.
jun 2013.#2
nije ti dosta jedan vent...ili rupa samo..treba ti vent i za ispuh....
34 REP68%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#3
znam, nisam bio pri parama zbog kupnje HPSa, imam namjeru za 3-4 dana kupit vent, ali me zanima dali se isplati radit takav reflektor ili ce se temp izregulirat kad ubacim vent..
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
jun 2013.
jun 2013.#4
Znaci 1 vent za upuh 1 za ispuh i joa jedan unutar boxa za cirkulaciju zraka....trebalo bi bit ok al hebi ga ljeto je...nema garancije muke s temp su svugdje.
34 REP68%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#5
hvala, nabavit cu taj vent i vidjet kako ce se ponasat temperature.
Rolipop
LEGENDA6.794 REP18%
→ Zmaj
RolipopLEGENDA
jun 2013.
jun 2013.#6
bok, koliko ti je temperatura u prostoru izvan boksa?
Ja sam stvarno predimenzionirao ventilatore i za dovod i odvod zraka, nemam HPS a imam tem. u boksu 33 stupnja. U sobi mi je 31... :-)
34 REP68%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#7
posto je ljeto a prostor di se nalazi taj ormar je od 12 pa do 5-6 popodne na suncu, unutra zna biti oko 30-31, tako dosta slicno kao i kod tebe... neznam dal bi postavljanje ventova u prostoriju pomoglo ili nesto takvo... jer poceo sam primjecivat da mi se od te topline kondenziraju kapljice na listovima sto prije toga nije bio slucaj. razmisljao sam i o prebacivanju rezima da bude svijetlo preko noci ali posto je dosta zadrta zajednica ljudima bi postalo cudno..
Edit; zanima me koliko biljaka bi ti preporucio (Jack Sparrow) u boxu te velicine?, jer ja trenutno imam 8 biljaka
cooina
ISTRAŽIVAČ193 REP95%
→ Entuzijasta
cooinaISTRAŽIVAČ
jun 2013.
jun 2013.#8
probaj da zastitis box od sunca, npr nekom zavesom(ne onom heklanom,nego nekom malo gushcom), a gde izduvava taj box, mislim izduvava na mestu u kojem je? ako izduvava na mestu u kome je vidi sprovedi nekako u npr otvor za odzak ili kroz prozor, ako zajednici ima da bude cudno sto svetli(i to mozes resiti), koliko tek ima da im bude cudno kada "zamirise" xD, mozda to treba vise da te brine od svetla!
jurca
AMBASADOR3.230 REP49%
→ Legenda
jurcaAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#9
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
roo tebe pati 33 stupnja
kod mene je 33 najni~a temperatura i to ujutro kad je vani 20 i koji stupanj
naime boks mi je na neizoliranom tavanu, tamo je trenutno pakao.
svjetlo mi radi preko noi - hps 400 tada je 35, do jutra se spusti na 32
preko dana dok mi ne radi svjetlo temp je 37, mo~da i 38
u boxu rade 4 ventilatora,
za sada se biljke dr~e dobro. listovi su uzdignuti, nema znakova suaenja, jedino su im donji listovi malo po~utjeli, kontam da je to normalno, ipak su stare bebe
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#10
svima je problem temperatura u ljetnim mjesecima i meni se penje do 37 juzna soba jebiga u prostoriji je isto 33 34,evo danas sam uzea pleksiglas pa cemo vidit kad ga montiram,e da u mene je 5 ventova 2 upuha 2 ispuha i jedan malo veci sta puse po svitlu i biljci...
CosaNostradamus
AMBASADOR4.593 REP88%
→ Legenda
CosaNostradamusAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#11
mo~e tu biti reaenja tipa : sastaviti kutiju od stiropora od jedno 20l i zamrzavati u plasti
nim bocama vodu pa ih pakovati u tu kutiju kroz koju treba da prolazi vazduh koji ulazi u Box....e sad...tu se onda javlja novi problem sa vla~noau vazduha...jbg...klima je majka!
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#12
nije mi to neko rjesenje ,kad postavim pleksiglas rec cu utiske,klima je majka samo sve to kosta a za box s jednom ili dvi stabljike nije nimalo isplativo rjetki su ti s klimom u boxu
hare6696
ISTRAŽIVAČ52 REP1%
→ Entuzijasta
hare6696ISTRAŽIVAČ
jun 2013.
jun 2013.#13
Ja sam na takvim dimenzijama box-a tj. ormara imao 4 ventilatora (2 upuh i 2 ispuh).
jurca
AMBASADOR3.230 REP49%
→ Legenda
jurcaAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#14
https://www.vutra.org/topic/10352-2-lemon-skunk-5-super-lemon-haze/page-5#entry245234
primjer ato 37 stupnjeva radi biljkama
stradali su samo donji listovi, gornji su ok.
Jesse Pinkman
ENTUZIJASTA465 REP66%
→ Poznavalac
Jesse PinkmanENTUZIJASTA
jun 2013.
jun 2013.#15
a ja mislio mojih 29 - 30 stupnjeva su puno sa 400w hps
Jesse Pinkman
ENTUZIJASTA465 REP66%
→ Poznavalac
0 REP0%
→ Istraživač
weedoye
LEGENDA6.540 REP15%
→ Zmaj
weedoyeLEGENDA
jun 2013.
jun 2013.#19
moji automatici su trenutno u boksu gde je ispod stakla temp 35, rastu al
opet nije to to, ne znam kolko se bas lumena gubi ako udaljim na 10 i vise cm,
lampa je hps 100W...
0 REP0%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#20
skoro nista se ne gubi ako staklo nije debelo ja sam stavia pleksiglas isto na nekih 5 cenata od lampi i pala je temp na 33 drzi tako ,malo naprskaj box s vodom osvjezi ih i rucni co2 da uvate zraka malo bit ce to dobro izdrzat ce one
Samuraj u čizmama
AMBASADOR2.074 REP16%
→ Legenda
Samuraj u čizmamaAMBASADOR
jun 2013.
jun 2013.#21
mo~emo se tjeait,kad doem do neato novaca uzimam cool tube, :rasta1:
34 REP68%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#22
uspio sam snizit temp na 29°C preko dana sa unutarnjim ventom i otvorom za izlaz zraka, za 10ak dana uzimam ct i onda nece biti problema nadam se...
moje vec imaju 40-50cm, moze li temp znatnije utjecat na njih kroz 10ak dana dok mi ne dodje ct?
edit: u slo sam nasao ct u shopu koji ima dostavu u hrv i nije tolko skupiđbe iznad 100€ je besplatna dostava, tako da ako se uzme gnojivo ct i ostale stvari skupi se i za 100€ si miran tak da imam namjeru uzeti od tamo opremu.
Jesse Pinkman
ENTUZIJASTA465 REP66%
→ Poznavalac
17 REP34%
→ Istraživač
dec 2013.
dec 2013.#24
Imam samo jedno pitanje , temperatura mi u boxu ne prelazi 28 °C ali se niti ne spusta , biljka je tek izašla iz zemlje , jel joj može bit nekaj?
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
dec 2013.
dec 2013.#26
Pitanje je staro ali cisto edukativno da odgovorim: nema kondenzacije na toplom - topla para se kondenzuje na hladnoj povrsini u growu, gradjevini i bilo gde. To znaci da je vlaga prevelika sto znaci da je slaba ventilacija. Verovatno mnogo biljaka, mali prostor, mnogo zalivanja i losa ventilacija.
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#27
S obzirom na vanjske temp. ,30+ Neznam kako izvesti da u boxu bude hladnije ako cirkulira isti vreli zrak iz prostorije...otvoris prozor unutra siba zrak koji je isto vreli, imam CT 2 venta velika,2 pasivna i jedan ven unutra i 30 31 je temp s tim da s klimom rijetko spustim ispod 30... A uragan je u boxu plus hladim ga ledom lool.. Jbga ljeto je :) K@j ne?
d@ni
ZMAJ43.737 REP
d@niZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#28
Moj sistem: hps 250w, bez CT, blauberg 125 radi na manjoj brzini za ispuh, mali vent na stipaljci puse unutra po boxu, lampa radi od 21h do 9h, predvece otvorim prozor i ujutro ga zatvorim, temp max bila 32C
3 REP6%
→ Istraživač
avg 2015.
avg 2015.#29
Postovani!
Sve je to super! ali ja imam drugi problem!
Uvece kada zadje sunce,desava se da temperatura napolju padne ispod 10C. kako bi bilo najbolje da stvorim optimalnu temp za rast u box-u. ako usisava hladan vazduh! a pritom da ne preterujem sa zaruljama od 1000w HPS ili MH! :) A ako smanjim vent. Bice manje svezeg vazduha! :) Mozda da se stavi neko grejno telo kod vent-a koji ubacuje svez vazduh! pa da se tu malo greje! ili da zagrejem prostoriju oko boxa na neku optimalnu temp! pritom je problem u tome sto necu biti konstantno pored boxa svaki dan! nego ce sve raditi automatika. mozda napravim obilazak 2x sedmicno. Hvala unapred! :D A i da dodam preko dana je malo veca temp! :) radi se o godisnjem dobu ili septembar-rujan ili oktobar-listopad :D hvala! :D
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#30
Hej hej hoj, kolike su dimen tvog boxa ? Mo~da da ciklus dana prebacis preko noi ? Da ga izoliras eventualno ? Zatvoren ili otvoren prostor ? Kakvi ventovi ? itd
Mislim da ti je 400w sasvim dovljno da fino ugrijes box ako nemas CT, eventualno ako je tako extremno hladno, i ako ti struja nije problem grijano tijelo hm...ako neces bit tamo..uvijek postoji sansa da grejano tijelo pregori tako da bi se oslonio na HPS/MH,smanjis eventulno protok zraka ali sada...tesko za rec, neka fotka ? Budi specifi
niji :)
jun 2013.
1 / 30
jun 2013.
avg 2015.