VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojKako povećati THC?
LEGACY

Kako povećati THC?

161 odgovora24,276 pregleda

jul 2013.

#1
Prije svega pozdrav svim stranica je predobra ;) Admin tko god da je svaka ast ..... Ajde sada da nastavim dalje zanimam me kako da poveam thc-a u biljci. Ako netko zna neka se javi ;) ljudi piaite nemojte se sramiti :D

jul 2013.

#2
Factors Influencing THC Production sto manje zalivanja i niza vlaznost vazduha tokom cvetanja povecava koncentraciju thc-a u biljci, a cuo sam i da kratkotrajna izlaganja UV-B (280-315 nm) takodje uticu na povecanje thc-a... ima prica i da stres moze to isto uciniti ali sa tim treba oprezno jer moz' imati kontraindikacije u formi hermafrodita.

jul 2013.

#3
Super hvala ti a ... Sad da te pitam dali je istina da ako okolo stabljike stavim neonsku lampu dali je tocnost da se ljepse razvija i brze ???

jul 2013.

#4
nikad cuo za tako nesto, a ne znam ni kako bi stavio neonku okolo stabljike... a i ne kucka mi se vise za ovakva pitanja, bolje potrosi malo vremena i procitaj stogod na forumu, mnoge stvari ce ti biti jasnije, za postavljanje banalnih pitanja samo mozes dobiti opomenu

jul 2013.

#5
I THX za link koristan je i to mnogo ;)
KefaloENTUZIJASTA

jul 2013.

#6
In Colombia, farmers girdle the stalk of the main stem, which cuts off the flow of water and nutrients between the roots and the shoots. This technique may not raise the final THC level, but it does cause rapid maturation and yellow gold coloration in the floral cluster (Partridge 1973). Side procitao sam ovaj tekst jos pre par dana, ovo je iz tog teksta sto si postavio i ovaj deo me iznenadio. Kako sam ja razumeo iz ovog teksta ovom metodom se postize brzo sazrevanje biljke (sigurno bi urod bio manji ali potrebno mi je tako nesto jer ove godine radim grow u kukuruzu i bolje mi je da bude manje ali zrelo nego da cekam da sazri pa da ostanem bez icega) e sad moje pitanje bi bilo da li ovo stvarno radi? Mozda je glupo sto upadam ovako u temu ali nigde nisam nasao na drugom mestu nista o tome sem u ovom tekstu pa kad si ga vec postavio reko da pitam... :vb_wave:

jul 2013.

#7
licno nisam probao, ali verujem da prica stoji obzirom da je data i referenca... vredi probati, makar sa jednom biljkom pa videti razliku... ja sam tri puta ostajao bez biljaka u kuruzima, vec par godina vise ni ne sadim tako, izbegevam njive... ako probas i uocis razliku obavezno javi, slobodno u ovu temu, sretno

jul 2013.

#8
Treba probati sve pa viditi koja je metoda najbolje ;) Al sve u svemu sretno javi ata se dogada :D
KefaloENTUZIJASTA

jul 2013.

#9
Probacu pa cu javiti. Ma ni ja ne volim u kukuruzu ima jako puno stvari oko kojih treba brinuti i ne bih nikom preporucio. Ja sam jedino zbog nedostatka drugog mesta posadio u kukuruzu. Hvala na odgovoru side a ti cyber mani se toga kako povecati thc, bolje prvo uci osnovne stvari ovde ces naci sve sto ti je potrebno i sretno. :)

jul 2013.

#10
ma to sam mu i ja hteo reci, nek kupi brendirano seme sa vecim % thc-a i nema potrebe da se trudi na ovaj il onaj nacin da bilo sta povecava, npr. Medical Seeds Y Griega (THC: 27.12%), Barneys Farm Pineapple Chunk (THC: 25%) il Dinafem Seeds OG Kush (THC: 24%). meni licno najvise odgovaraju strainovi sa 17~20%.

jul 2013.

#11
Kazu da se splittingom moze povecati postotak THCa. Nisam probao al budem na jesen pa cu vidjeti.
roguz2ENTUZIJASTA

jul 2013.

#12
ajd ljudi ako nije bed da mi netko prevede ovo od kefala,neku~im baa...podve~e stabljiku i time dobije `TA

jul 2013.

#13
dobija rapid maturation and yellow gold coloration in the floral cluster ;) sad kopiraj ovde http://translate.google.com/#en/hr/ pa probaj da skontas :)
BoRaiChoAMBASADOR

jul 2013.

#14
Iskreno se skeptican i prema tim mjerama od breedera, 15% ili 17% THC-a....Mislim da je to vise marketing, a drug koju god vrstu da uzmes (govorim o brendiranim strejnovima) neces pogrijesit, a pogotvu ako prvi put uzgajas nece bit kraja sreci kad prvi hed zapalis, ima da te izuje :) Neces ni razmisljat o tome kako povecat THC. BTW mislim da je to dodatna zajebancija, daj joj sta treba i ona ce uradit svoje ;)

jul 2013.

#15
E vidi cybersolder ako bas volis da ima mnogo thc, onda udjes u banku semena i vidis koje seme ima najvise thc i koje tebi odgovara za dimit i nista neeksperimentises ..ali ipak ti uradi kako tebi pase..
DJFlyHighLEGENDA

jul 2013.

#16
boraicho je upravo objasnio za micu cicu macu xD znaci vecina je stvari marketing tako isto kod banki sjemena, neke pisu kako je ali vecina muljavi samo da bi se od njih kupilo, jer ipak sve vise je banki i sve veca konkurencija :) ma samo bitno da se pusi dobra organska vutra... e sad, je to orange bud, california kush ili ssh, to je druga stvar :D peace out !

jul 2013.

#17
Nekuzim kaj si sa tim tea rec,ali ak si se obratio meni ja sam MACA CICA kao sto mozes i videti ...ali naravno uz pazljivije citanje...
thc bossAMBASADOR

jul 2013.

#18
stvar je u tome ata oni napiau istinu, a to kaj vi ne dobite toliki postotak thc-a je samo zato ata niste koristili kvalitetna gnojiva, Recimo ne treba razbijati puno glavu, dovoljno je korsititi gnojiva (i na ine uzgoja) koje koriste najpoznatiji breederi i ata prodaju u svojim coffe shopovima, od GHS imate onaj njihov powder feeding, a Barneys farm koristi od po etka skupa AN gnojiva, ali vrijede, dobite max postotak thc-a. Naravno svi ostali uvjeti moraju biti poslo~eni Metal halide mo~e pomo defintivno kod potencije, ali nije presudno. (jer ionako su oklopljene staklom pa malo dolazi zra enja od njih) Dakle obi no oni koji uzgajaju s nekim jeftinjacima od umjetnih gnojiva i zemljom koja nije za biljku, a dodaju i organskog ubriva na svoju ruku obi no zaj. stvar. Tako da mo~e strain imati i 25% thc-a ti ea dobit 1 % ako spetljaa sa zemljom, ph i nutrijentima ne daa u odreenom trenutku biljci to ata tra~i. Takoer mo~e biljka mirisati sve u aesnaest i biti posuta kristalima, ali opet ni to nije garancija da je potentna.
Z&NZMAJ

jul 2013.

#19
Stvar je u tome kaj ja ne koristim najskuplja gnojiva, a biljke mi ipak narastu lijepe, velike i potentne :P
TropicoLEGENDA

jul 2013.

#20
`to su to kvalitetna gnojiva za tebe? Dobra ambala~a, kvalitetan marketing, dobro upakirano go*no? Sva su ta gnjoiva obi na papi lova jer ako se isti rezultati dobivaju sa "no name" gnojivima bila organska ili mineralna i isti rezultati sa "brendiranim" gnojivima u emu je razlika? Pa i nema je, al mnogi puae spiku, tako i ti :) . jednostavne stvari ovjek voli komplicirati pa tako i sam uzgoj. Jednostavne stvari pokuaa u initi jednostavnijima pa dobije bumerang u vuglu. Svima preporu am da ne kupuju "kvalitetna" gnojiva. Ima jeftinih i dobrih a koja su to pisa sma ve. biljke tretirane tim gnojivima ne zaostaju niti malo za nekim koje su tretirane AN ili Biobizzom i sl...

jul 2013.

#21
Novi sam ovdje i extra je uraena stranica, sa mnogo va~nih detalja ato e mi uvelike pomoi!!! Pozdrav iz Mostara!!
thc bossAMBASADOR

jul 2013.

#22
od kud ti to da se dobivaju isti rezultati sa svim gnojivima, to si ti ispitivao ili imaa neki link? http://www.youtube.com/watch?v=vMVGfxSOMS0 Nije isto 15% thc-a i preko 20%, ok ti neea to vjerojatno sku~iti ni da ga ima 10%.
rKj420ZMAJ

jul 2013.

#23
thc boss a kako ti meris nivo thc-a u svojoj biljci?

jul 2013.

#24
ma boss kad zapali oma zna, s'a ima da meri, nije dzaba thc boss ;)
Z&NZMAJ

jul 2013.

#25
Boss, bojim se da brkaa kruake i jabuke. Nemoj zamjerit, al ja i dalje ostajem pri tome da ne moraju bit skupa gnojiva za rezultat-u zemlji :) Dobra priprema i ato manje kemijanja daju naj kvalitetnije rezultate. Kvantiteta je bitna dilerima :icon_lol: Al meni iz nekog razloga ni jedan od ta dva segmenta ne podbacuju :icon_lol: Ovo u videu koji si oka io je hidro uzgoj i zato su bitna gnojiva ;) U indooru se mora puno toga poslo~iti, a niti nabolja gnojiva ti nee pomoi da dobijea potentne biljke ako ti ne atimaju parametri poput temperature, vla~nosti, dovoljne izmjene zraka, koncentracije CO2 .... da ne nabrajam dalje, ku~imo se jel :) Opet, i bez kontrole svega toga, sa malo pa~nje i puno strpljenja se mo~e uzgojiti jako lijepe biljke, vjeruj mi ;) Samo im treba dati ono ato je potrebno, bez puno filozofije. Ja sam npr kombinirao naj jeftinije gnojivo koje sam mogao nai, Jungle Juice od AN, sa Slavolom i Plantelom Vrt :icon_lol: Hedovine ko u pri i! :icon_lol: a i jaka je :D
thc bossAMBASADOR

jul 2013.

#26
isto kao i ti - dakle nikako. Ali po ovom videu s youtube-a ispada da AN daje najpotentnije biljke, a jedino ako la~u, a onda bi se valjda ve javili ovi drugi proizvoa i gnojiva i rekli da oni la~u. A ja obi no otkinem joa dok je tek po etak cvjetanja i nabrzinu osuaim i probam, ako dobro udara u ranoj fazi zna i udarat e 5x viae do kraja growa. Pa Jungle juice je od AN-a.
Z&NZMAJ

jul 2013.

#27
Znao sam da ea morati :) Da, Juice od AN i osobno nisam impresioniran, ali ve sam negdje napisao "koliko para, toliko muzike" ;) Bolji mi je Hesi iskreno, ali to je sad ve off :) :wave:
rKj420ZMAJ

jul 2013.

#28
thc boss, nemoj da citiras zabadaju ljudima notifikacije od toga,dakle ti ne znas da li si dobio vise thc-a u svojim bijozima koristeci AN djubriva,nego se rukovodis jutub snimcima...sad mozemo svi da kazemo pa djubrivo nam ni ne treba uopste,ako imamo dobar super soil mix...od menke do harwesta bez kapi djubriva i to ima na jutubu(reklamira npr subcool iz TGA)...citao sam dosta o thc-u,cbd-u itd i nekada nema svaki vrh na bijozi isti procent negde je razlika i preko 5% to kazu ljudi koji rade u lab i nikada nisu nasli vise od 24,7% thc-a,dakle one gluposti 27% je bullshit...evo ti link ovaj lik radi 1000testova mesecno http://www.youtube.com/watch?v=jebWoRCBMJc Ako mnogi korisnici na forumu kazu da im je npr plantela cvet i slavol,odradila isti posao kao hesi ili AN.cemu onda filozofiranje i ispiranje mozgova? Rekao je hazeshaker da ce testirati iste bijoze u istim uslovima(svetlo,vlaga,zemljiste etc) sa razlicitim vrstama djubriva i jos par njih je to reklo,al od toga nema nista kolko vidim,tako da mozemo samo da nagadjamo na osnovu jutub snimaka...

jul 2013.

#29
Ja se neslazem da plantela :respect: odraduje isti posao kao sto to radi Hesi ili neko drugo gnojivo namjenjeno uzgoju bas "nje" Imali smo priliku ovo proljece vidjeti kod Verone u dnevniku da postoji razlika izmedu Plagrona (bio) i Hesija u istom growu. Tako da smjesno je procitati da Plantela odraduje posao kao Hesi..Ja tvrdim da to nije tako,nekazem da Plantela nije dobra! ali nije ovo tema o tome:) E sada dali Hesi ili netko drugo gnojivo moze povecati postotak thc-a...cisto sumljam.Thc i njegov postotak u odredenoj biljci je genetski predodreden kao i njen prinos,rast,potreba za hranom i sl Uvjeti u boxu moraju biti idealni ( prava mikro klima) Pravilna prehrana i briga o biljci ..to je jedini nacin da se priblizimo onim postocima thc-a koji pisu na deklaraciji:) A ici preko toga je SF:)

jul 2013.

#30
Na ovu temu koliko sam citala forum uvek bude rasprave ,to jeste razlicitog misljenja..a sad ko sa cim voli da gnoji i sta mu pase neka sa tim growa..ja osobno mogu reci da u nizozemstvu nisam od nikog cula da AN gnojiva nisu dobra,cak naprotiv sve najbolje...ali mislim da growerima ta nezadovoljstva u vezi AN gnojiva stvara najpre njihova cena jel su skuplji od drugih,niko nekaze da se nemoze uzgajati uz plantelu,slavol itd,ali pitanje je dali bi pod istim uvjetima dobili na kraju isti rezultat u kolicini i sve mu drugom...ja mogu rec da kod mene u spanjolskoj dosta hvale gnojiva od AN i da su zadovoljni sa njim..znamo da nije najbitnije za growanje samo koje gnojivo ko koristi,vec najvise iskustvo i znanje tog ko growa,a gnojiva su tu samo da pripomognu i da poboljsaju sve to...:-)
thc bossAMBASADOR

jul 2013.

#31
To no kako se ne mo~e usporeivati plantela s hesijaem, tako se hesi ne mo~e usporeivati s AN, jer je AN bitno kvlalitetnije gnojivo od Hessija, npr AN enzimi su kvaitetniji tj. imaju du~i rok stajanja od hesijevih koji se br~e raspadaju. Isto tako u planteli imaa samo npk, a u An su chelatirani nutrijenti koji su u omjerima za uzgoj marihuane + dodane su razli ite tvari osim istog npk, npr. sensi sadr~i [*]F-1 (fulvates) [*]H-2 (humates) [*]An amino acid complex [*]Wet Betty (non-ionic surfactant) I definitvno u tlu se na organski na in ne mo~e dobiti tako jaka trava. To potvruju neka moja iskustva jer sam radio i isto organski grow sa organskim prirodnim gnojivima, Barneys farm jednostavno to deklarirano dobije hidroponika + An gnojiva.
rKj420ZMAJ

jul 2013.

#32
Nista,kad neko uradi grow sa 4-5 razlicith dubriva u istim uslovima i ista genetika (znaci klonovi sa jedne majke)...onda mozemo da pricamo o rezultatima,ovako ce svako da hvali svoju vodicu...odjava
pcuthcISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#33
sto veca tegla sto vece svjetlo zadnji tjedan rezim 18 sati mrak 6sati svjetlo i dobit ces topove sa puno kristala isto reducirati vlagu na min :) uzivaj
maverickAMBASADOR

jul 2013.

#34
Jel ti zapravo razumijea to ato piaea? Jer prve dvije to ke su umjetno proizvedene soli humusne kiseline, amino acid complex - aminokiseline su u svakom organskom materijalu wet betty - neki blesavi surfaktant - sam humus je prirodni surfaktant! Odmah u sljedeoj re enici tvrdia da neide organski, a kupujea neato umjetno ato imitira humus.
pecurkoPOZNAVALAC

jul 2013.

#35
Napraviste teaku nauku, a ustvari je jako prosto... Makro elementi su takvi kakvi su, soli nitrata, fosfata i kalijuma, i od proizvoa a do proizvoa a mogu se razlikovati samo po stepenu istoe osnovne supstance i meusobnom odnosu u koncentraciji. Kod mikro elemenata je stvar neatto slo~enija jer da bi oni bili dostupni biljci potrebno je da budu u odreenom kompleksu(nosiocu radi stabilnosti i spre avanja meusobnih reakcija). Tu "mo~da" va~i ona ato skuplje to bolje, ali ne mora da bude. Ja li no nisam nikad kupio fabri ki proizvod, jer za svoje akvarijume koristim pro analisi supstrance koje kupujem na kilogram, zatim u akvarijum dodajem ta no odreenu koncentraciju, putem CO2 takoe imam konstantan pH vode od 6. Onda lepo tu vodu koristim za zalivanje biljki (neato kao aeroponika). Svako drugo zalivanje dodajem mikro elemente(CSM+b) i na litar vode 2ml gvo~e II glukonata. Ovo jeste off, ali hou da ka~em da je na im prehrane biljaka ustvari stvar naaeg izbora i da ako radite po oseaju i pratite razvoj vaaih lepotica, nikada neete pogreaiti...ili ete pogreaiti skroz, ato je opet uspeh jer na osnovu toga sti ete sopstveno iskustvo ganja baatovana, a to ne piae ni na jednoj nalepnici proizvoa a koje hvalite ili pak kudite.

avg 2013.

#36
mislim da svi malo pretjerujete, razlog, previse ste opcinjeni biljkama, puno ih gledate i tretirate, zato imate problema, travi treba malo to je otporna i prilagodljiva biljka, imam iskustvo 30 godina autoodor-a, a uskoro cu vam pokazati i moj indoor, velika saksija, normala zemlja za cvijece, normala djubrenje, normala voda cesma ostajala 1-2 dana, bez previse tretiranja i ona je dobra. gledati savaki dan biljku 2 sata i sjebavati je raznim furkama nema smisla Ja sam na ovom sajtu nasao objasnjenje sta mi treba za indoor (prvenstveno oko svijetla), i najljepsa hvala ali ovdje ima malo previse ludila oko ovog uzgoja, emotivne vezanosti za biljku sto je van pameti, naprimjer imam tackicu na listu koja se nevidi golim okom i slicno, vidjecete moje biljke uskoro, koje su normalno uzgojene bez ludila i ulaganja u sto vrsta djubriva i bolje su nego 90% ovdje uzgajanih sa raznim zaj..... samo da napomenem SVIJETLO DOVOLJNO VELIKA SAKSIJA I NORMALNO ZALIJEVANJ Trava raste sama u prirodi na svim mogucim vrstama zemlje bez gotovo ikakvog tretmana jedu je razne bube i slicno i izraste velika dobara indoor u pc kucistu u ormarima i slicno je igra za malu djecu 20 gr 50 gr 200 gr sta je to 100 grama vrhunskog skanka iz indoora 50 eura isplati li se zajebavati mislim da ovo radi vecina ovisnika ili ludi koji nemaju obaveza a nemaju nista pametnije nego da gaje biljku koja ce dati 20 gr i gledaju je 3 mjeseca van pameti znaci sjemenke od maja ili inka orginal,zemlja sa marsa, svjetlo sijalice, voda sa venere, djubrivo od dinosaurusa 150 eura, ph, termometar, ventilatori sve to za 20-30 grama i pored svega toga ako nema beskrajnu ljubav nema nista od toga, jel to tebi normalno
nenashPOZNAVALAC

avg 2013.

#37
Pa ti nemoj itati ono ato te nervira i to je to.... 100 gr - 50 evra, gdje ~ivia, u Albaniji?

avg 2013.

#38
i samo da dodam da previse prepisujete sa drugih stranica, moze li nesto sto ste vi osmislili u sarajevu, 100 gr 50 - 100 eura, sta je problem to je trava, to vise uzgaja svako ziv, svako dijete, nemas je kome ni prodati vise em je donose od svuda * * * obrati paznju na tacku 14. pravilnika foruma

avg 2013.

#39
ajd otvori dnevnik i kazi nam sta nije van pameti, a ovde si u temi Kako povecati THC, pa se drzi teme ili ne spamaj bez veze, eventualno pojasni ovo: "indoor u pc kucistu u ormarima i slicno je igra za malu djecu 20 gr 50 gr 200 gr sta je to 100 grama vrhunskog skanka iz indoora 50 eura"

avg 2013.

#40
meni je 60 god odradio sam autoodora-bezbroj indoor je dobar ali na prostoru ne manjem od 3 x 3 da dobije stabljiku visoku dva metra pa da vidis sta je vrh i kako on udara , ja znam kakva je sa autoodora i kakav je vrha sa zrele stabljike visoke 2-3 metra, i kako on radi

avg 2013.

#41
buraz, pratis li ti u kojoj si temi, ajd odmori malo, postujem tvoje godine al upoznaj se sa forumom ako hoces ucestvovati u diskusijama, ne mozes tako uleteti i pisati post za postom citirajuci sebe, i to pisati o stvarima koje su van teme u kojoj si, ok? meni ne moras objasnjavati kako izgledaju biljke u out-u, imao sam biljke preko 3.70 al ne tandrcem o tome na forumu nit u pogresnim temama

avg 2013.

#42
otvoti cu dnevnik sutra i pokazati vam moj indoor box 40 x 60 x 90 svi ce te vidjeti te biljke i biti odusevljeni evo je blizu berbe ali brate to je sve sitno za ovoliku zaje....pregledao sam cijeli sajt sve teme mislim da je malo tako dobrih stabljika ali to je sve igra malo to sto se tri mjeseca zezas popusis sa ekipom za dan dva sta je 50 100 gr nista vec 1000 gr si miran opusten nemoj te me pogresno shvatiti, nozda je ovo nekim ljudima hobi, ljubav prema biljc, ubijanje vremena onda OK, ali ako duvas i zelis imati trave nema nista od ovih malih boxova a trazim nesto drugo, 12 sati napolju, onda unijeti u mrak 12 sati, i natjerati je da procjeta a nekoristiti elektricnu energiju i necekati septembar kada ce dan biti 12 sati, samo sam htio vidjeti da li je neko to probao, a ovo sam slucajno otvorio pa sam vidjeo neke komentare pa sam reagovao, Ako je biljka normalno izrasla i sazrela sa dovoljno sunca THC zavisi sa od genetike (znam iz iskustva)

avg 2013.

#43
dnevnik je dobrodosao, al sutra, zamolio bih da se vise ne dotices termina "prodaja"
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#44
ja popuaim 2 listia svoje iz pc boxa, komadi malog budia od cm i ve sam high. A tebi trebaju tone trave iz outdoora, toliko o potentnosti. osim toga kila trave i 30 grama suhog nije isto, ak te opi murja i ti zavraia na sudu pe en si s kilom, uza ti ne gine. zato neki ne uzgajaju iako mogu i viae jer misle glavom a ne jer su glupi pa ne znaju.

avg 2013.

#45
ili ti je tolerancija premala ili imaa predobru stvar.. neato od toga je.. od tih "velikih" koli ina, veina njih tek o~ivi.. u jednom i u drugom slu aju sa kilama i gramima, nakon bilo ega, nepuataju na miru viae tako lako..
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#46
ja kupujem jer znam da u dobit travu koja ima deklarirano thc-a koliko ka~e proizvoa sjemena, dakle potentn, a ti uzgajaj u em ti paae. Ja sam rekao da sam uzgajao u kupovnoj zemlji sa stajnjakom, pileim i dobio sam slabo potentnu travu. Dijelom ata sam preubrio jer ni ne mo~ea znati koliko si preubrio. U startu te sve kupovne zemlje imaju ata dodano, ata prirodno hrpu nutrijenata koji ne trebaju na po etku, a kasnije se izvu e dio nekih makronutrijenata prije nego drugih jer to nije formula za cannabis u to nim omjerima nutrijenata, pa onda ti ili fali tih nutrijenata ili dodaa pileeg ili dr. ubriva i dobia da predoziraa s njim dioonih nutrijenta kojih ima dovoljno i onda to blokira sve nutrijente i dobia na kraju k. od ovce. Zato je hidroponika majka, a AN je vrh ata mo~ea dobit potentnu travu. Sjeme ka~e 20% i ti dobia 20%. @Sativa Diva moj na in uzgoja je da u cvjetanju skoro svaki dan flusham i dodaj nanovo gnojivo, od tog dobia ludu stvar, ve na po etku cvjetanja se od nje mo~ea normalno napuait, ne trebaa dalje ni uzgajtat ako te zanima efekt thc-a, ja samo do kraja uzgajam radi cbd-a.
TropicoLEGENDA

avg 2013.

#47
Necu citati zadnjih 5 postova otprilike...dosa sma sa tekme i vesel sam....ovaj mavijan se prekakava ka i ovaj thc boss...dajte moderatori sankcionisite ovo....off samo taki, plus ego debilni triperi!! Ovaj momak niata pokaza na forumu nije stoga molim sadasnje i buduce clanove da ovom manijaku ne vjeruju! Edit: i jos mi zvucis kao jedna ili dva bivsa clana, samo cu reci, panjino! Edit: i na uditi se idotizmu ovog thc vona bi bosai ne mogu...vjerojatno cu da dobijem za ljepo izrzavanje ali me ne zanima...ovakve prekakane vona bi grovere triba maknuti ca sa forumu jer sire dezinjformacije.....dobija ovo, dobija ono a bez ikakvih dokaza i testova....i soli posteno po forumu....i odgovara nelogicno na pitanje...npr maverickovo pitanje...tip je totalni bull ait i takve trizan ili "opijen" prepoznam!
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#48
@TripToPeru dokaza ima jer je testirano s AN gnojivom u hydro da dobiva koliko je deklarirano na sjemenju, a ti nemaa dokaza s tvoje strane koliko % thc-a dobijaa s growom u zemlji, a vrijeanje govori sve o tebi. Ne ~elim se spuatat na tvoju razinu i vrijeat. A sve si mogao napisati u jednoj re enici i ne preser..vati se vrjeanjem ali to je tvoj stil o ito.
sharpLEGENDA

avg 2013.

#49
jeste svi zabrazdili malo jel? svi mi subjektivno mislimo da smo u pravu a generalno ser.....ckamo po malo. ubrajam tu i sebe. mislim da je cilj vlastiog uzgoja vutre da se dobije sto vise vutre ,sa sto boljom kvalitetom, a za sto manje ulozene love. sad tko se koliko hoce pr...ti s lovom to je vec njegova osobna stvar. P.S. ne prozivam nikog posebno,samo iznosim svoje misljenje glede ove rasprave, koja je btw.otisla u totalno krivom smjeru. peace.

avg 2013.

#50
ko te j... i tebe i ovaj forum, manijaci, buljite u dvije biljcice u ps i jos j..... ove ljude ovdje sa svojim glupim pitanjima, pazite oci gledajuci u sujalice, i na kraju ce te popusiti k..... 20 gr modelatore bolje ti uzgajaj travu i dilaj i zivi ko gospodin nego prodajete oveo smece od od sjemenki i zivis od ove stranice ko vas j... sviju a slabo i prevodite ove druge stranice, ovo je vec sve napisano samo prevodite ali lose
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#52
@mavijan16 Ljudi ovdje nisu dileri nego uzgajaju za osobne potrebe, nekom pa ni meni ne treba cijela hrpa trave jer ja ne puaim svaki dan niti mi je potreban da puaim svaki dan i jer ~elim stealth grow. Meni ne treba tolika koli ina trave, prvo jer ne ~elim biti uhvaen s tolikom koli inom i zavrait u uzi. I nije isto jel te uhvate s 20-30 grama ili sa 1 kg, u slu aju prvog se mo~ea izvla iti da t ije za osobne potrebe, u slu aju drugog vjerojatno ea zavraiti u hladovini na dulje vrijeme. @sharp Tema je kako dobiti viae thc-a. Ja sam rekao kako. 1. Koriatenjem AN gnojiva (to su ispitivali i imate na youtube filmi koliko % dobijete s njim a koliko s ostalima gnojivima) 2. Hidroponikom (Accordingly, herbal cannabis grown outdoors varies considerably in potency. Intensive indoor cultivation of female plants and clones, grown under artificial light, often without soil (using hydroponic cultivation) and with optimized cultivation conditions, produces cannabis of a consistently higher potency. https://www.unodc.org/documents/wdr/WDR_2009/WDR2009_eng_web.pdf Some reports have weed with 50% THC content being produced by some advanced hydroponic growers.) "Studies show that hydroponics produces is higher potency levels.." "Unlike regular soil grown marijuana, which has a THC content of 5% or less, Hydro ranges between 6-10%.." usporedba hydro primjer i zapljene prete~no iz outdora - razlika u potenciji. Dakle ovo ata vam prodaje mavijan16 iz Bosne, je vjerojatno daleko loaije potencije, vi to neete mo~da primjetiti jer nemate mogunost mjerenja thca, ali je vjerojatno tako. https://norml.org.nz/2012/problems-with-cannabis-potency-claims/ 3. Dodavanjem plavog spektra MH lampi. 4. smanjivanjem duaika u cvjetanju (http://www.druglibrary.net/olsen/HEMP/IHA/jiha4207.html) ovo pod 4 je jako teako u tlu kad prihranjujete s recimo organskim gnojem jer ono ve ima duaika i ne mo~ete ga izvadit do u hydro i s gnojivima za cvjetanje je peace of cake. Kod organskog growa sam primjetio jedino da je miris intenzivniji i puniji, ali miris nije garancija potentnosti. Kod hydra vi zamjenom rezervoara dobijate iznova nove nutrijente i nadomjeatate potroaene, a u tlu ne znate koliko i koje nutrijente viae troai, pa kod prekomjernog dodavanja ~ivotinjskog gnojiva, mo~ete lako s viakom jednog blokirati drugi nutrijent, jel teako zaklju ti da onda ni potencija ne mo~e biti dobra jer biljci fale neki elementi. Sad ako netko tvrdi da dobije maksimalni deklarirani postotak thc-a u zemlji i organskim uzgojem, onda nek barem navede gdje je to pro itao.

avg 2013.

#53
napokon normalan post koji prati temu, vec sam mislio staviti katanac ovde, nadam se da ce rasprava nastaviti u ovom smeru
BladeZMAJ

avg 2013.

#54
Sla~em se za katanac.. :-)

avg 2013.

#55
ako se diskusija nastavi u pravom smeru pobrisacu sav off i tema ostaje, inace katanac i graveyard
sharpLEGENDA

avg 2013.

#56
boss ,ja sam isfurao samo polovicu indora pa cu se slozit s tobom u vezi povecanja THC-a u indoru. jos kad bi sam potvrdio te navedene 4 tocke u praksi jos vise bi ti vjerovao. ali do tada ,dopusti mi da uzmem s rezervom sve sto je "izreklamirano" u te 4 tocke. osobno, najpotentniju vutru koju sam pusio bila je od: 1.biljke koju je 1994 uzgojio prijatelj iza kuce. mjesto: gorski dio Zagreba.klasicni organik(kravlji i pticji gnoj).narasla je cca 4m. i dobio preko 1kg.suhog. 2..biljke koju sam 2011 sam uzgojio u svom vrtu.mjesto : grad u podnozju Sarplanine u Makedoniji isto cisti organik.narasla 4,5m i dobio 1,3kg suhog. e sad prije i poslije te 1995-te smo popusili dosta vutre koja je stizala s raznih strana europe.znalo je doci iz Nizozemske,,tzv. skunk jerbo je bio indor uzgoj lol,ali taj ultimate high nisam dostigao do ove s mog vrta. dogodine cu na suncu uzgojit(organic way) satori od mandale i bit cu sretan ak ce imat 15% THC-a( siguran sam da ce ga bit vise) a ne deklariranih 24%.
vukvucicaENTUZIJASTA

avg 2013.

#57
ljepi pozdrav ja sam vuk po etnik sam na forumu iuzgajam za sebe vec godinama u smjesnim stvarima vidim da tu imate hrpe boxova i toga svega ja sam otkrio danas neato pa me zanima vaae mialjenje o tome
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#58
@sharp u indoru ali hidroponskim uzgojem. Ja ovo sve radim ata sam naveo u 4 to ke. Istina nije hidroponika u smislu hydroton, aeroponic itd, ali mo~e se nazvat neka augava hidroponika jer uzgajam u maloj posudi i svaki dan flusham vodom i nanovo dodajem nove nutrijente, tako da je korjen nonstop zasien svim makro-mikro elementima za punu potenciju,. I ta trava mi je tolko potentna da od malo dima si pe en. I ata je najbolje ne traje 15 minuta nego satima, evo zadnji put sam popuaio crimea blue dok je joa bila na polovici cvjetanja i dr~ala me i drugi dan i smijeaak, 24h Sad u poduvat pa u vidjet uskoro e mi se osuait, ali brijem da u past na guzicu. Dok prije sam uzgajao isklju ivo organski, tj natrpao hrpu pileeg itd i sve sam sj, istina miris je bio jedina svjetla to ka ali high je bio mlaki. Skoro pa nikakvi, popuaio sam pola buda a nije imalo nikakvog efekta, napravio ulje pomou plina za upalja e i plasti ne boce, dobio istu smolu, pojeo to razmoeno u ulju, ne zrno nego 20 zrna i niata..puaiona..od onda viae ne uzgajam organski...
sharpLEGENDA

avg 2013.

#60
ovo ti ja mogu potvrditi meni dogodilo 2012,igrom slucaja ostale mi samo 2 biljke koje sam uzgojio do kraja,po peesu. ali dobio k...c od ovce. poduvas i... cekas Godota,ali nikako da se pojavi. genetika igra tu najbitniju ulogu. mene zanima kakva bi ispala industrijalka u tim(4 tocke) "mrak"uslovima.dali bi joj thc od 2-3% skocio na 12-15%.

avg 2013.

#61
ne bi... ni inteligenciju ne mozes sredinski nabudziti ako ne postoje genetske predispozicije... malo grubo poredjenje al verujem da kontas sta hocu reci ;) + thc kod industrijalke retko prelazi 1%: "In contrast to cannabis for medical use, varieties grown for fiber and seed have less than 0.2% THC and they are unsuitable for producing hashish and marijuana. The most important cannabinoid in industrial hemp is cannabidiol (CBD) with a proportion of 1 to 5%." "Industrial hemp has a THC content of between 0.05 and 1%." "Industrial hemp contains only about 0.3% - 1.5% THC"
thc bossAMBASADOR

avg 2013.

#62
@sharp ata je najbolje strain je bio od jednog poznatog breedera i sjeme je imalo deklarirano 25% thc-a, tak da sumnjam, prije bi rekao moj fail sa zemljanim uzgojem u indoru. @PowerSeed u industrijskoj konoplji ima od 1-5% cbd-a ?'' ovo nisam znao, zna ili to kad bi pacijenti jeli recimo hemp protein prah da bi bili opskrbljeni cbd-om, a ima ga legalno za kupit. Recimo rumunjski protein prah proizvoa a Canah, kojeg sam konzumirao mislim da oni toliko ne paze na sorte postotak thc-a,tj mislim da imaju viai %-tak od recimo kanadskih proizvoa a tipa Nutiva, Manitoba harvest koji se striktno pridr~avaju. Pa onda ako dobia unutra cbd-a kud ea bolje.. Dakle trebalo bi kupiti ne 50%-tni protein nego onaj koji ima najviae fibera dakle 30% jer on nije toliko obraen i ima puno zelene materije. Ina e ti hemp proteini nemaju kao ni ulje baa dobar omjer omege 3 i omege 6, jer omege 6 imaju 2x viae ato baa nije dobro.
ivan333POZNAVALAC

avg 2016.

#63
Bok.Imam jedno pitanje..Mogu li sa necim zalijevati biljku da bi povisio urod ili pojacao thc? Sve da bude na bio bazi..
xcxAMBASADOR

avg 2016.

#64
Povisio urod,da,sa gnojenjem, THC ne mo~ea.
ivan333POZNAVALAC

avg 2016.

#65
Znasli neko gnojivo neko bio(prirodno) gnojivo koje moze da se koristi kako bi se povisio urod?

avg 2016.

#66
priprema zemlje, kompost, vrhunska zemlj, ajevi od bilja, kopriva, gavez, ajevi od kore od banane, kore krumpira, razni jevi od raznih livadskih cvijetova.... itaj, gnojiva, organsko, bla bla...
StipeZMAJ

avg 2016.

#67
Frend, ajde pocni citat forum umjesto da redas pitanje za pitanjem. Imas o organic uzgoju koliko zelis. Mozes kupit gotovo, a mozes i sam radit. Koristi trazilicu i sve ces naci ;)
Bezze_SaAMBASADOR

avg 2016.

#68
Ne bih niko da me pogreano shvati ... Ne osuujem nikog, ne pratim svaki podforum i diskusije, ali uvijek mi je otvorena stranica i redovno se javljam na svaki PM, od bilo koga da je .... al' ovako nije moglo prije... Osoba (Ivan333) se reg. prije par dana malte ne i odmah prvo kako poveati THC, (ne jednom, nego nekoliko puta...) a iz predhodnih pitanja, da se zaklju iti da nije uradio niti jedan indoor uzgoj ( ak ni vanjski, mogu se kladiti...al' et' ako ra una da pobaca sjeme i ata bude - bude! - takve ne ra unam) Opet ka~em, nemoj se ljutiti haveru, al' pro itaj osnove, mnogo ljudi je dalo ooogroman svoj doprinos ovom forumu, u svakom smislu, od pisanja tekstova, linkovanja, posebno pravljenje ovog, onog, ... upravo da bi raja kao ato si ti lako naali informacije! Nemoj samo biti lijen ato se toga ti e, pro itaj malo forum, sve je na dohvat ruke (miaa...) :) Vidjeea da ea nai odgovore na pitanja, na koja nisi ni pomislio da ea pitati .... !!! Lp
Bezze_SaAMBASADOR

avg 2016.

#69
Ne bih niko da me pogreano shvati ... Ne osuujem nikog, ne pratim svaki podforum i diskusije, ali uvijek mi je otvorena stranica i redovno se javljam na svaki PM, od bilo koga da je .... al' ovako nije moglo prije... Osoba (Ivan333) se reg. prije par dana malte ne i odmah prvo kako poveati THC, (ne jednom, nego nekoliko puta...) a iz predhodnih pitanja, da se zaklju iti da nije uradio niti jedan indoor uzgoj ( ak ni vanjski, mogu se kladiti...al' et' ako ra una da pobaca sjeme i ata bude - bude! - takve ne ra unam) Opet ka~em, nemoj se ljutiti haveru, al' pro itaj osnove, mnogo ljudi je dalo ooogroman svoj doprinos ovom forumu, u svakom smislu, od pisanja tekstova, linkovanja, posebno pravljenje ovog, onog, ... upravo da bi raja kao ato si ti lako naali informacije! Nemoj samo biti lijen ato se toga ti e, pro itaj malo forum, sve je na dohvat ruke (miaa...) :) Vidjeea da ea nai odgovore na pitanja, na koja nisi ni pomislio da ea pitati .... !!! Lp
hazeriZMAJ

avg 2016.

#70
Slazem se potpuno.Meni samo nije jasno zasto se jednostavno ljudi sami ne educiraju oko onoga sto zele raditi pa ce samim time bolje pitati,shvatiti i uciniti i doprinjeti forumu.Jer kako mozes znati da je odgovor tocan ako sam nisi usao u "magicnu zemlju zvanu google",utipkao problem i procitao.Dobro pise kolega iznad,na forumu se prvo treba malo upoznati,sudjelovati,da te ljudi prihvate pa onda ovakva pitanja.Naravno,nikog ne zelim uvrijediti ali neki red bi trebao postojati.:thumb:
Misel06POZNAVALAC

okt 2017.

#71
Bok..ova tema je promjenila milijun tema i vrijedanja i svasta..ja bi samo pitao sto vi mislite o ovom nacinu povecanja thc-a..vidio sam snimku na youtubu pa da pitam..sterilnim skalpelom je prerezao stabljiku iznad zemlje po sredini vertilalno i nutra je lik gurnuo stapic za raznjice..neznam kak se ta metoda zove..zaboravi sam reci da se to radi zadnji tjedan prije berbe..biljka sigurno prozivi veliki stres i zanima me sto se tocno onda dogada s biljkom..ak mozda tko zna..hvala

okt 2017.

#72
splitting: "Have you ever heard of splitting the stem of your plant? No? Well, did you know this will force your plants to create heavier and denser buds? And it also increases THC production up to 20%! The purpose of stem splitting is to disturb the flow of nutrients and water right at the base of the stem. This will cause the plant to start producing more trichomes which means heavier and denser buds with higher THC levels. How to split the stem in 3 easy steps: Step 1 Tie the stem with a rope or cable tie right at the base. Tie a second rope or cable tie a couple inches above that. Step 2 Take a very sharp knife and cut from the top tie to the bottom tie. There should be one vertical cut that is a few inches in length. Step 3 The knife should remain inside until you have a pencil or chopsticks to replace it with. This is to keep both sides of the marijuana plant from touching each other. Splitting the stem causes stress on the plant and forces it to create more trichomes. Trichomes serve as protectors of the marijuana plants. Specifically against pests, diseases, low temperatures and wind. Because of this protective feature, more trichomes are produced during times of stress. Take advantage of this special feature and read this article about splitting the stem and many more secret tricks to grow huge buds and increase your yield. Tip 1: Apply this technique 3 days or a week before harvest, not sooner! Tip 2: Try it on only 1 of your plants until youve mastered the technique Tip 3: Ever extended the dark period to 48 hours right before harvest? Source: Bergman's Lab"

okt 2017.

#73
Pitanje vezano za ovo. Sobzirom da u biljku obrat 21.10, ovu metodu bi uradio 18. 10. Da li e mi to produ~it cvjetanje, poato se stvaraju novi trihomi,onda su oni prozirni? Ako razumijea ata hou rei. Da li da omotam izolir trakom okolo gdje je otvorena stabljika da se ne inficira ata?

okt 2017.

#74
nisam nikada radio splitting al ne bi trebalo da produzi cvetanje niti treba obmotati taj otvoreni deo, bitno je da iznad i ispod reza dobro stegnes stabljiku (izolirom ili jacim kanapom) da se rez ne prosiri _vhuEixZn98
ivan333POZNAVALAC

okt 2017.

#75
Jel ti pomoglo ista kakvi su ti komentari na ovu metodu?

okt 2017.

#76
Ja svoju biljku berem u subotu tako da nisam imao vremena ju er uradit kada sam bio na sajtu

nov 2017.

#77
Po ovoj logici mogla bi se "splitovat" jedna grana na biljci koja i usporedit je s netretiranom granom s istog kata. Imam biljozu koja je pred branje pa cu sad probat ovu metodu ali samo na jednoj grani. Uslikat cu sve, trenutni izgled, postupak i kona ni produkt, pa ako bude efekta u smislu bilo kakvog "poveanja" mase ili potencije , napravit cu turitojal. Peace
h0ndaZMAJ

nov 2017.

#78
Mjerenje mase finalnog produkta ti nije bas relevantan pokazatelj dal si nesto dobio sa splitingom posto su vrhovi vec formirani i tesko da ce se puno promjeniti tih zadnjih par dana, a povecanje thca neznam kako ces skuziti bas tocno osim mjerenjem u labu.

nov 2017.

#79
Ma znam nego sam htio pokusat to napravit na 1 grani i usporedit je s drugom s istog kata.. To vrh te grane a ovo sam napravio i uslikao sinoc, nemam sada sliku vrha druge s ostog kata ali indenti ni su veli inom, ako se slucajno pokaze ikakva razlika u velicini vrha pred branje onda uslikam obje i oka im za ovaj post..onaj lik je na slici ili videu iz ranijih postova postavio 2 slike buda suhog kojeg drzi u ruci i drugog koji pari 3 puta veci, pa ako je to result splitinga onda bi se bar nesto trebalo uocit na kraju..mislim je drzat bar jos 10 dana prije akara, pa ako iti malo bude razlika u korist splitinga vidjet ce se. Napominjem da sam se potrudio pronaci 2 ato indeti nije grane s istog kata i ove odabrane su skoro kao blizanke. Znaci " split" je napravljen , imamo s im usporedit rezultat,iako je u kasnom stadiju i ostalo je samo 10 dana cvjetanja pa cemo vidit. Ionako se igramo, da se i osusi grana nije bed ali nece jer sada vrh izgleda netaknut, a sinoc sam to uradio. Sjecam se da sam davno jednom gledao video gdje lik to izvodi uz HST, prvo je splitovo glavnu stabljiku(granu) pa atipnuo 1-2 grane, savio pod kutem od 90 prema van i tako svako par dana po 1-2 grane da prezivi stres. Navodno pod takvim stresom biljka izlu uje puno thc a, on je to slikovito se izrazio da kao , biljka usredoto i sav thc i ae er iz stabljike ,liaca i grana ,a taj thc je kao imunosni sustav, te ga aalje na "ozljeene" vrhove i tako se na kraju povecava potencija a za masu nisam siguran.. kazem, to je ono cega se sjecam i nemojte me uzimat zdravo za gotovo, mozda sam nesto falio ali u globali je o tome bila rjec. Peace

mar 2018.

#80
pozdrav druze kako mislis kratkotrajna. Koliko kratko. Imam neke UV lampe pa mogu to probati. Ali ako si voljan da mi to objasnis. Unaprad hvala

mar 2018.

#81
QRAU0ziyDpo
trubabubaLEGENDA

mar 2018.

#82
i oprezno sa UV lampama. posebno UV-C. opasne su za ljude (koza i o i).

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se