VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojgrow box first grow
LEGACY

grow box first grow

24 odgovora2,464 pregleda
zol4anISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#1
evo napravio sam growbox od stare kutije od zvucnika 3x cfl 20w 6500 k 12 v 120 mm ventilator koji ispuhuje na vrhu 2x 12 v 80 mm ventilatore koji upuhuju sad me zanima jel to dovoljno svjetlosti za jednu biljku planiram napraviti scrog dimenzije boxa: visina 50cm airina 28 cm dubina 20 cm

nov 2012.

#2
oblozi i ovu stranu sa folijom, nadam se da si stavio mat stranu a ne onu sjajnu, ako nema druge kreni sa tim lampama, ako nadjes jace (23~25w) zameni kada prebacis na 2600K i krenes sa cvetanjem, sretno

nov 2012.

#3
stavi ti druze jos jednu zarulju,lakse ces spavat ;)
BoRaiChoAMBASADOR

nov 2012.

#4
I gledaj da ti ispuh bude veci od upuha....Upuh probaj stavit pasivan pa vidi temp....Ili stavi upuh na manju voltazu da dobijes manji broj okretaja
zol4anISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#5
mislim da mi je ispuh veci od upuha ova 2 mala venta sam spojio serijski i na njih paralelno ispuh,mislim da se ispusni vent vrti 10 puta brze od upuha tako da mislim da je to oke i ventovi za upuh su iz starih napajanja nemaju oni veliki broj okretaja
zol4anISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#6
jel bi mi bilo bolje da za cvatnju stavim 4xcfl 20w 2700 k ili jednu hps 70 w??
loopAMBASADOR

nov 2012.

#7
ja bi uvek pre isao na HID lampe nego na CFL-ali to je vise stvar izbora,nego sto ti neko moze sa sigurnoscu reci...
CreativeLEGENDA

nov 2012.

#8
mali je prostor mozda ipak bolje cfl ...mucit ce se sa toplinom...ali slazem se u potpunosti s tobom :)
zol4anISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#9
pa ata daje bolje rezultate ,ako je bolje hps staviti onda cu improvizirati neki cool tube i dobro

nov 2012.

#10
naravno da je bolje hps staviti
CreativeLEGENDA

nov 2012.

#11
ja bih sad ostao na cfl pa sto bude... a onda nagodinu ako imas volje mozes probati sa hps com... https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/ prelistaj si ovo prvo malo... imas sve o svim lampama pa vidi sto to ti se cini najbolje za tebe :)
zol4anISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#12
ma ne ja sam planirao sa hps 70 w to odraditi sada nemam para,pa mi je stara dala 3 cfl te sto sad imam i ostalo sam sve sklepao nekako,pa sam sad dobio neke pare od baba,djedova tako da si mogu uzeti neki hps postenu lampu.
Nixa86LEGENDA

nov 2012.

#13
prvo si sredi box "veci" onda razmisljaj o POSTENIM lampama ,ovdje nema smisla turati 70w HPS ,nemoj se ljutit ali govorim ti iz iskustva !! sad si kupi 250w HPS ako si pri lovi i kad opet budes bio pri lovi bolju ventilaciju i naravno veci box sa dobrim reflektorom,o zemlji da ne govorim ..Mogao si bar fem sjeme staviti da znash sa cime se patis ovako je fakat MUCENJE ,sretno dalje !

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se