LEGACY
grow box first grow
24 odgovora2,464 pregleda
zol4an
ISTRAŽIVAČ97 REP31%
→ Entuzijasta
zol4anISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#1
evo napravio sam growbox od stare kutije od zvucnika
3x cfl 20w 6500 k
12 v 120 mm ventilator koji ispuhuje na vrhu
2x 12 v 80 mm ventilatore koji upuhuju
sad me zanima jel to dovoljno svjetlosti
za jednu biljku planiram napraviti scrog
dimenzije boxa:
visina 50cm
airina 28 cm
dubina 20 cm
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2012.
nov 2012.#2
oblozi i ovu stranu sa folijom, nadam se da si stavio mat stranu a ne onu sjajnu, ako nema druge kreni sa tim lampama, ako nadjes jace (23~25w) zameni kada prebacis na 2600K i krenes sa cvetanjem, sretno
36 REP72%
→ Istraživač
BoRaiCho
AMBASADOR1.686 REP5%
→ Legenda
BoRaiChoAMBASADOR
nov 2012.
nov 2012.#4
I gledaj da ti ispuh bude veci od upuha....Upuh probaj stavit pasivan pa vidi temp....Ili stavi upuh na manju voltazu da dobijes manji broj okretaja
zol4an
ISTRAŽIVAČ97 REP31%
→ Entuzijasta
zol4anISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#5
mislim da mi je ispuh veci od upuha ova 2 mala venta sam spojio serijski i na njih paralelno ispuh,mislim da se ispusni vent vrti 10 puta brze od upuha tako da mislim da je to oke i ventovi za upuh su iz starih napajanja nemaju oni veliki broj okretaja
zol4an
ISTRAŽIVAČ97 REP31%
→ Entuzijasta
zol4anISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#6
jel bi mi bilo bolje da za cvatnju stavim 4xcfl 20w 2700 k ili jednu hps 70 w??
loop
AMBASADOR4.835 REP95%
→ Legenda
loopAMBASADOR
nov 2012.
nov 2012.#7
ja bi uvek pre isao na HID lampe nego na CFL-ali to je vise stvar izbora,nego sto ti neko moze sa sigurnoscu reci...
Creative
LEGENDA14.039 REP90%
→ Zmaj
CreativeLEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#8
mali je prostor mozda ipak bolje cfl ...mucit ce se sa toplinom...ali slazem se u potpunosti s tobom :)
zol4an
ISTRAŽIVAČ97 REP31%
→ Entuzijasta
zol4anISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#9
pa ata daje bolje rezultate ,ako je bolje hps staviti onda cu improvizirati neki cool tube i dobro
Creative
LEGENDA14.039 REP90%
→ Zmaj
CreativeLEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#11
ja bih sad ostao na cfl pa sto bude... a onda nagodinu ako imas volje mozes probati sa hps com... https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/ prelistaj si ovo prvo malo... imas sve o svim lampama pa vidi sto to ti se cini najbolje za tebe :)
zol4an
ISTRAŽIVAČ97 REP31%
→ Entuzijasta
zol4anISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#12
ma ne ja sam planirao sa hps 70 w to odraditi sada nemam para,pa mi je stara dala 3 cfl te sto sad imam i ostalo sam sve sklepao nekako,pa sam sad dobio neke pare od baba,djedova tako da si mogu uzeti neki hps postenu lampu.
Nixa86
LEGENDA9.119 REP41%
→ Zmaj
Nixa86LEGENDA
nov 2012.
nov 2012.#13
prvo si sredi box "veci" onda razmisljaj o POSTENIM lampama ,ovdje nema smisla turati 70w HPS ,nemoj se ljutit ali govorim ti iz iskustva !! sad si kupi 250w HPS ako si pri lovi i kad opet budes bio pri lovi bolju ventilaciju i naravno veci box sa dobrim reflektorom,o zemlji da ne govorim ..Mogao si bar fem sjeme staviti da znash sa cime se patis ovako je fakat MUCENJE ,sretno dalje !
nov 2012.
1 / 13
nov 2012.
nov 2012.