VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPar pitanja oko presadjivanja...
LEGACY

Par pitanja oko presadjivanja...

44 odgovora4,020 pregleda

okt 2010.

#1
Pre svega, pozdrav svima sa foruma, ja sam nov ovde :sun2: Ovako, posadio sam pre 2-3 nedelje par semenki neke domacice... Posadio sam ih u sakijicu malo siru od case jogurta, i isto toliko duboku. Semenke sam stavio na jedno santimetar ipo od povrsine, i posle nedelju dana par biljcica je izniklo... Sada su ovakve: Sad ih ima 6, i vec postaje gusto u ovoj maloj saksiji, a kamoli da porastu jos malo. E sad, zanima me koliko da cekam da ih presadim u pojedinacne saksije, i kolike te saksije da budu? Presadio bi ih i sad, ali su previse tanke i male, pa me je strah da ih ne ostetim... Pomoc pliz.. Hvala
SiDAMBASADOR

okt 2010.

#2
ato prije ih presadia to bolje! nisi napisao kako biljke rastu, dali su indoor ili outdoor... na pitanje oko veli ine teglica ti nemogu odgovorit jer neznam kakav e biti daljni grow! uglavnom, ako radia outdoor, presadia ih u neke 0,5L aaice i onda kada korijen o vrsne ih prebacia na sajt ako radia indoor onda ih presadi u neke vee u kojima e uvijek i ostati! itaj malo okolo, imaa sve to opisano na forumu! uglavnom, od samog po etka si krenuo krivo... nemo~ea 6 komada naturat u jednu aalicu :ohno: malo informacija sakupi prije prvog pothvata... dali uope imaa materijal za poaten indoor grow?? ZAPAMTI: 1 teglica 1 biljka -sretno!

okt 2010.

#3
Indoor, i znam sve o opremi... Tj glavni deo je osvetljenje, ali otom potom... Hvala ti na pomoci, ali nisi mi dao konkretan odgovor: Kada da ih presadim zasebno u vece saksije, tj jos koliko treba da porastu? I jos jedno pitanje: ako bih sadio outdoor, kada bih trebao da ih posadim? Sigurno ne sad, jer ide zima, i pomrznuce?
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#4
jel to djetelina il trava... pod trava mislim na onu iz dvorista

okt 2010.

#5
ni jedno, lose mislis :D
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#6
daj vise malo slika, ah tak mi je izgledalo nego biljke sto prije presadi u 0.5l case od ogurta ak trenutno nemas vece saksije (svaka u zasebnu casu), a outdoor sadis pocetkom 4. mjeseca
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#7
pozdrav milano35 pridruzujem se sidu. sto ih pre presadis bolje ce podneti sve to. koliko su ti tacno stare biljke od kad su izvirile iz zemlje??? ako dugo budes cekao korenje ce ti se ipreplesti i mnogo teze ces ih razdvajati... cak ces mozda morati i da kidas korenje.... stoga uzmi danas case od 0,5l i opseci je okolo dna i po duzini a zatim polepi selotepom i presadi ih u te case. secenje casa radis da bi kasnije sto lakse presadio biljke. drzi ih recimo 10 dana u tim casama i zatim ih presadi u 12l posude. ne mora da bude 10 dana moze i malo duze... bitno je samo da ti biljka ojaca i malo razvije korenski sistem i presadjuj. sve kasnije prouzrokuje stres,sto je lose za biljku.... koju si zemlju tj smesu koristio???

okt 2010.

#8
Ne znam tacno koja je zemlja, ali plodna je, jer svo cvece koje imam u kuci, posadjeno je u toj zemlji... Oke, presadicu, ali reci mi kako da izvadim ove male biljcice iz zemlje, jer cim ih malo povucem pucice ? :S
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#9
zasto imam osjecaj kao da je ovo zemlja izvana, da to sto raste je nest totalno drugo a one sjemeke koji si posadio prije 2-3 nedjelje (malo su pre male,tanke i nerazvijene za to vrijeme) da su propale u zemlji. Razrezi casu po duzini i isipaj cijelu zemlju i onda ih sadi u druge posude.
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#10
sa dobrom pripremom zemlje si uradio pola posla.moje misljenje je da ti to bas i nije dobra smesa, a i da preterujes sa zalivanjem.... uzmi proverenu zemlju kao sto je terra magma,ako je svo cvece posadjeno u kuci ne znaci da je zemlja dobra...koliko paznje posvetis biljkama tolikom urodu mozes i da se nadas... znas kako kazu... kako sejes tako i zanjes... :))) NIKAKO nemoj da vuces biljku!!! najpre raseci case i pripremi sve pa tek onda kreni sa rasadjivanjem. uzmes zemlju u ruku i polako je rastresas tako da odvajas jednu po jednu biljku. ako je moguce gledaj da zasebno svaku biljku koju rasadjujes stavis sa sto vise zemlje koja joj se nahvatala na korenje ali tako da joj nebi povredio koren. tj zemlja koja se nahvatala na koren nemoj da skidas. i mogao bi jos koju sliku da postavis i meni tu nesto cudno izgleda s obzirom da su 2,3 nedelje...
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#11
E gleaj brate nezelim bit parti brejker,al to ti nije ganja 100% neznam sto ti niko od tolko "iskusnih" "senior" clanova to nije odma reko(valjda su svi zauzeti pisanjem neke poetike),al svaka cast djetelina s4 lista pravo si srecan covek!!! hahahahhahahahaha
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#12
ja mu pisem cijelo vrijeme omg .... al pusti mozd nest krene hahahah

okt 2010.

#13
Hahahahahhha, koj fail brate... Jbg, gresimo xD Ovako, kapiram da je sve to bzv, i pobacao sam... E sad, da vas pitam: Jel mogu da posadim one semenke koje dobijem u hedu kad uzmem paket od dilera? jel to to il sam ja glup ? :D
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#14
OMG. koi k**** ti si namjerno posadia pa da vidia oe li se sku~it ili ata

okt 2010.

#15
ne kapiram? :D
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#16
Ma ne lik je vjerojatno posadio u zemlju iz vrta pa mu pocela rast baa TRAVA.. ja sam dodao malo zemlje iz vrta u teglu pa mi neko vrijeme pocelo rast al sam pocupo, a one sjemenke su mu propale... LOGI NO, ili sam se ja naduvo previse :D
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#17
Ma mozes,skupi samo par dobrih krupnih,prokli sa tolet papir tehnikom,kad pusti klicu zabi u zemlju 1-2 cm(svaka smenka svoja saksija),samo nece ti to ic tako lako treas imat neke opreme-zarulje,ventove etc. ako mislis unutra,vani ti je prekasno,imas sve na sajtu odi na https://forums.vutra.org/content/11-food tu imas sve pa si vidi....

okt 2010.

#18
Bok ekipo! Mo~e li jedno slo~eno pitanje. Radim grow inside, sve sam ve sredio lampe philips 600w son t plus itd,itd. Mene sad zanima, kad mi biljka izraste nakon klijanja nekih 10cm, prebacim je u jednu zemlju, ako sam dobro napravio zemlju, dali ona mo~e ostati do kraja u toj istoj? U vezi prihranjivanja, za prvu fazu znam da treba 11/44/11, kako da znam kada trebam staviti 20/20/20 za drugu fazu, tj dali je potrebno da nebi pretjerao? Koja teperatura treba biti izmedju biljke i lampe jer mi je grow malo veci pa da znam dali moram lampu spustati radi topline ili ne.? Imam kacu (vazu) od 12l dali mogu staviti viae biljki u nju ili samo jednu biljku po jednoj vazi? Hvala!

okt 2010.

#19
Milan 035 najbolje da krenea iznova.Informiraj se o klijanju i presa~ivanju,o zemlji i va~nosti hvalitete iste.Nemo~ea za osvjetljenje re i "otom-potom" nego osvjetljenje treba biti spremno da se krene uop e s ne im. Ina e sve se svodi na neuspjele pokuaaje i okretaja u praznom hodu,iliti vra anja na po etak zbog neadekvate pripreme i starta. itaj malo,tvoje su budu e biljke u pitanju.
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#20
pozdrav groweru31 klijanje radi u toalet papiru ili fati,i pazi da nebudu mirisljavi. kada seme pusti klicu presadis ga u casu 0,5l koju si predhodno pripremio na dubinu od 1,5cm.svaka casa jedno seme. od momenta kad ti biljka izviri iz zemlje pusti biljku da se malo razvije recimo do 15 dana i onda je presadi u 12l posudu. i tu ostaje do kraja.svaka biljka u svoju posudu,nije dobro drzati vise biljaka u istoj posudi.u celoj prici ti je jako bitan sam odabir i smesa zemlje... sto se djubrenja tice,ako uradis sve kako sam ti rekao nece ti trebati bar prvih mesec dana...(oko 15 dana u casi i 15 dana u 12l posudi) nakon tih 25,30 dana mozes polako poceti da gnojis biljku. ako ces je drzati u vegetaciji 18/6 sa gnojivom za vegetaciju,a kad je prebacis u cvetanje 12/12 onda sa gnojivom za cvetanje... a kako i koliko ti to opet sve zavisi koje ces gnojivo koristiti.... temperatura u prostoriji treba da bude oko 25,26'c i to vodi racuna dok su biljke mlade,kasnije kako rastu postaju sve otpornije ali opet gledaj da ti temperature ne prelaze 30'c. nemoj da stavis termometar ispod lampe vec sa strane da nije direktno izlozen reflektoru. lampe ti stoje na rastojanju od oko 50cm od vrha biljke,ali dok budu u casama napravi vece rastojanje. a koliko ti to planiras saditi biljki kad kazes da imas vise reflektora od 600w,ispod jedne moze da stane poprilicno puno biljki??? ako smem pitati... milano 035 ako ti seme nije izaslo iz zemlje uzmi i poprskaj zemlju ako je suva i stavi najlon od gore na casu i stegnes ga gumicom za kompot. ako ti ni posle toga nenikne nakon 7 dana baci zamlju... i opet nanovo,kako ti savetuju...

okt 2010.

#21
Hvala ljudi, javicu vam sta se desava ;)

okt 2010.

#22
a jedno sto komada, haha, sala. Krivo sam napisao, bilo je kasno kad sam pisao kao i sada pa sam pisao u mno~ini. Hvala na savijetima, pozzzz
SiDAMBASADOR

nov 2010.

#23
a jooj :hehe: :icon_lol: sad sam tek pogledao slikice ... pa vidi vraga... nije se vutra primila... o ito neki dra naraso! morat ea to ispo etka, i zapamti kaj smo ti rekli... 1 teglica 1 biljka. prelistaj gotove indoor dnevnike, tamo imaa ama baa sve kaj ti treba! indoor ti nee i samo tako lako!! svijetlo nikako nije tema za "otom potom" sretno ti bilo u daljnjem growanju, :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se