LEGACY
Prvi grow - par savjeta
36 odgovora1,738 pregleda
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#1
Pozdrav ekipa, pratim Vutru jos negdje od 2011-2012 ali nisam nikada bio u mogucnosti za vlastiti grow, sada je doslo vrijeme i za to pa bi trebao par savjeta, za growbox cu korisiti ikein bijeli ormar 120x80x190cm, planirao sam korisiti led (2x Viparspectar V300w) meutim malo sam skepti
an oko tog svijetla pa cak razmisljam i o HID setupu, ovako moje pitanje je bi li npr jedna Zeus Lighting S150w led lampa bila dovoljna za taj prostor ili treba ipak M300w model uzet? I jel postoji neka mogucnost da izbjegnem glomazne karbonske filtere i skuplje ventilatore pa umjesto toga stavim neke kvalitetne 140mm pc ventilatore i na njih stavim malu karbonsku mrezicu koja se koristi u napama? Eto ako moze koji savjet u vezi toga bio bih zahvalan, zivili!
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#2
Pozz. Za navedeni prostor leglo bi ti 600W hps,no uz adekvatnu ventilaciju niat od toga ak mislia sa pc ventovima radit. Za led bi trebao barem 3 takva vipra od 300 ili neku zverku,led bi mogao ii sa pc ventovima ali opet kak mislia mre~icama i spu~vama od nape rijeait miris?? Gle bez dobre ventilacije ni ne krei.. sretno dalje i ciao.. :wave: o_O:cool:
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#3
Mozda se nisam dobro izrazio ali box je 120 sirine 60 dubine i 190 visine, vidio sam pod specifikacijama da V300 pokriva 60x60 cm pa sam po tome zakljucio da bi dva bila dovoljna, za ventilaciju razumijem i nisam je mislio izostavit nego cisto da vidim jel ima neka alternativa, i ako mi moze netko objasnit moze li u ovom boxu proci karbonski filter od 150 m3/h spojen sa cooltubom i da to sve kao ispuh van tjera npr onaj Vents od 100 m3/h ili treba malo jaci ventilator? Malo mi je puno potrosit 300-500 kn samo za ventilator za ispuh, onaj vents od 200 m3/h kosta nekih 130 kn...
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#4
Ha
uj opet bi ti dva vipra bila ok tu al na knap.. ne bi ih bio problem hladit sa 200cm3/h,nego nabavia si filter onaj za 150-200 kubika i udri.. taman bi bio!! :cool23:
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#5
Kuzim, znaci mogu slobodno pripasati vent slabijeg protoka zraka na filter koji ima veci protok zraka? Pretpostavljam da je obrnuto onda nebi valjalo jel filter nebi mogao probaviti toliki protok zraka, jos jednom hvala!
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#6
Tako nekako,ma da u teoriji najbolje bi bilo uskladit kubika~e venta i filtera to je the best! Konkretno ja koristim tt100 vents(145m3/h) na can filteru 100 od 150m3 po satu..
svejedno
ZMAJ19.293 REP
svejednoZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#7
Kolko sam sku~io iz postova, odi bolje na led, visine imaa, a budui da ti je kamen spoticanja ventilacija neea imati problema sa temp. Hps jbno grije i zahtjeva odli
no slo~enu ventilaciju...prvih mj dana ti ni netreba filter
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#8
Uzet cu na kraju Easygrow S600 i spojit vent na karbonski filter + jedan vent za ubacivanje zraka, valjda ce valjat vidjet cemo..
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#9
Ne treba ti ulazni vent,to je bacanje novca,bolje ostavi pasivan ulaz zraka i nabavi kvalitetniji izlazni vent uz dobar filter..
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#10
Kad smo spominjali pc ventove najvjerovatnije si u glavi imao sliku nekih jeftinih ventova za 30 kn, ja sam mislio pc vent nesto tipa Noctua koji kostaju cca 200 kn ali su znatno tisi (oko 20-25dB) a vuku i do 180 m3/h, pa po tome mislim da bi to bilo mozda i dovoljno za spojit na karbonski filter, jedino bi trebao prebrikat ga na 12V punjac..
Mad Rabbit
ZMAJ61.589 REP
Mad RabbitZMAJ
mar 2020.
mar 2020.#11
Ok stari,probaj slo~it si kak moa i znaa al da to sve skupa dobro funkcionira..
ek mal ka~ea neke bolje ventove? Ako imaju 180 kubika,na kojoj to volta~i radi
ist sumnjam da bi na 12V imali takav protok..? Prije bi rekao da delaju na 24-48V DC. ??
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
mar 2020.
mar 2020.#12
Samo kazem da i to postoji i po brojkama ne vidim neku bitniju razliku od VENTS ventilatora, mozda grijesim ako je u praksi drugacije, evo link za vent - https://noctua.at/en/nf-a14-industrialppc-2000/specification koliko vidim 12V je u igri, vidjet cu jos kako cu sta cu, definitvno ovaj pc vent mi je laksi za montazu i manji je dok za onaj Vents TT100 moram kupovat i neke nosace za njega itd.
Dejvara55
AMBASADOR1.831 REP9%
→ Legenda
Dejvara55AMBASADOR
apr 2020.
apr 2020.#13
Pozdrav ekipa.
Uskoro planiram prvi grow (out)
Nedavno sam se pridru~io forumu i za sada u
im.
Naru
io sam sjemenke ww auto. Fem, ak 74 (47) i grapefruit x bubblegum auto. Fem.
Moji planovi su sljedei.
Planiram kupiti
Start paket od biobizza (bloom, grow i topmax) te krenuti sa light mixom u vege fazi i presadit van u Teramagmu.
Uz to imam slavol i melasu za kasnije. (imam i plantellu cvet i list ako bude potrebe.
Box planiram sastavljati sam i tu mi za sada treba najviae pomoi od iskusnijih. U po
etku planiram posaditi 2x ww i 2x ak.
Za svjetlo i ventilaciju trebam savjet.
Mislio sam uzet
Sylvania HPS Agro Grolux 250 W 2050 K 205kn
https://www.hempatia.hr/sylvania-hps-agro-grolux-250w i
VKO 100
https://www.hempatia.hr/ventilator-vko-100
Vege prvih 30 dana pa ju selim.
PITANJA :
1. Kak vam se
ini za po
etak
2. Koje da budu dimenzije boxa.
3. Jel treba joa nekaj oko boxa (slobodno dajte prijedloge)
4. Iskustva s ww
5. Jel mislite da mi je neato promaklo?
sone1
ZMAJ46.344 REP
sone1ZMAJ
apr 2020.
apr 2020.#14
PC kuleri duvaju 3-4 puta slabije od bilo kog turbinskog, cak i onog za kupatilo, stavi jedan pored drugog i samo razmisli ;) a to sto pise. . .
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
apr 2020.
apr 2020.#15
Treba isto uzet u obzir da koliko ja vidim nitko na forumu nije koristio Noctua ventilatore u ovu svrhu, zna
i nitko joa nije imao iskustvo sa tim specifi
nim ventovima, ali imali su svi iskustva sa ventovima od 20-30 kn koji su jednostavno sra*nje, pc ventovi jednostavno nemogu parirati ali noctua ventovi su stvarno neato posebno, imam osobno 2 komada u pc-u i rade nenormalno dobro, uskoro u ih testirati i u growboxu pa emo vidit cija majka crnu vunu prede, ja sam istinski uvjeren da ti ventovi nisu prodavanje magle i da u dokazati suprotno, otom potom..
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
apr 2020.
apr 2020.#16
@Agramedo stvar kod pc ventova u usporedbi sa turbinama je ta da sto kod pc venta pise da daje odreden protok i to je ok ali zbog konstrukcije i zahtjeva za sto se koriste nisu sposobni proizvesti dovoljan podtlak da povuku kroz filter kak treba zato turbine i rade na 220v a ne na 12v el ipak treba malo jaci el motor!Mozes probati sloziti ali prije ili kasnije svi zavrse na kombinaciji filter+turbina!
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Međed VulgarisENTUZIJASTA
apr 2020.
apr 2020.#17
Honda - u potpunosti razumijem i to ima smisla, ja sam isto pobornik turbina a ne pc ventova ali eto zapeo sam za to i neda mi vrag mira moram isprobat hehe
sone1
ZMAJ46.344 REP
sone1ZMAJ
apr 2020.
apr 2020.#18
Ja sam isprobao antecov vent od vodenog hladjenja i potrebno mu je oko 3500 obrtaja da bi nesto radio, a tada se vec cuje ko dremel. . .
ali nema veze isprobavaj, bar ces kasnije imati za u box kakve ventove ili za buduci pc :D
Međed Vulgaris
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
mar 2020.
1 / 19
mar 2020.
apr 2020.