VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojuzgoj u sobi
LEGACY

uzgoj u sobi

46 odgovora10,050 pregleda

okt 2007.

#1
biljku sam zasadio prije mjesec dana i jednostavni je stavio na prozor. sjeme je kvalitetno, vutra je bila luuuda, vec je narasla nekih 40 cm, moze li dozreti jednostavnim odrzavanjem, ( zalivanje djubrejnje...) ili moram da je podvrgnem raznim rezimima trajanja vjestackog osvejetljenja. prvi put uzgajam hvala
doomerLEGENDA

okt 2007.

#2
HAH ! Dobar......................................... nego, dali broj 13 u tvom imenu oznacava godine ili iq ? Ako su godine onda mislim da te pogresne stvari zanimaju u zivotu !
InqAMBASADOR

okt 2007.

#3
Stigao je oktobar... sunce sve slabije... Tesko da mozes nesto uradeti sa tom biljkom bez vestackog svetla.

okt 2007.

#4
s`obzirom da si zasadio prije mjesec i stavio na prozor a znamo da je sada dan krai od noi ako nije imala dodatne rasvjete,biljka ve od samog klijanja cvjeta mislite o tome.... ba i se malo na itanje i sve e ti se samo kazati

okt 2007.

#5
datum rodjenja he he ko pita taj ne skita
doomerLEGENDA

okt 2007.

#6
Ok, od te biljke mozes imat malo gusta i hobija, ako nista drugo bar ces sljedecu biljku bolje odradit jer ces se malo ucit na ovoj. Davat joj kvalitetne osnovne uvjete za zivot i malo prelistat po forumu, to ti je ok za start.
OgrazISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#7
Uci, uchi, uchi, prochitaj bar pet put kojekakvu literaturu do koje mozes doc. Saznaj jel je bebica mushkich ili zhena. Ako je zhena odrzhi je zhivom do proljecha da mosh klonove radit. Chitaj x 10. Uchi. Pive.
StonerLEGENDA

okt 2007.

#8
prijatelju nemoj da te nitko obezhrabri samo ti njoj daj pa~nje i vidjeti ea neke rezultate nee to mo~da odnosno nee sigurno biti neka turbo kvaliteta no bit e tvoja i bit e sensimilija a to je ono najbitnije da nema sjemenki , pokuaaj prvo tako a kad ea biti u nekoj fin. situaciji za napraviti joj bolje uvijete onda to i u ini no ovo ato sad radia nemoj smatrati kao gubitak vremena nego kao jedan uvod u jedan pre pre dobar hobi :) itaj malo po forumu i interesiraj se pa ea ubrzo sku~iti ato joj kao biljci paae i kako ju mo~ea kontrolirati . U i se na greakama ako ne drugih onda svojih tako da nema nego krenuti :costumed-smiley-027 pozz
dr_biberISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#9
Iako je sada vreme kada bi biljka trebala da procveta, mozes je spreciti tako sto ces joj dodati svetla. Mozes kupiti enrich spot R80 sijalicu za poboljsavanje rasta i cvetanja biljaka. Dosta je jeftina, i sluzi za dodavanje svetlosti tropskim biljkama u kontinentalnim uslovima. Napomena: Sijalica sadrzi sve spektre svetlosti, ali joj luminacija nije neka te je moras koristiti kombinovano sa dnevnim osvetljenjem. Sobzirom da ti je prvi uzgoj nebih se iznenadio da imas muzijaka. Obicno oni rastu tako brzo i iskljucivo u visinu......... Naravno, pazi na komsije, oni obozavaju svetlo koje u toku dana izlazi iz sobe (SARKAZAM)
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#10
sta se chmaris stoneru:))hehe

dec 2007.

#11
ah proslo je mjesec kako smam joj obezbjdio fenomenalne uslove hps 250 w gnojivo, box sada je u trecoj nedelji cvetanja i visine 110 cm ludara hvala na podrsci

dec 2007.

#12
evo slike nadam se

dec 2007.

#13
slika http://img230.imageshack.us/img230/589/5dec17dan8bw7.jpg

dec 2007.

#14
kolika ti je razdaljina lampe od vrha ? pogledaj malo temu o foliji sa kojom si oblo~io box mogao bih ti i ja sada rei u dvije rje i ali pro iaj sve to,i bolje ea skapirati ime je gnojia u fazi cvjetanja ? super je to samo naprijed
RadeAMBASADOR

dec 2007.

#15
Samo napred budi uporan i vredan.....

dec 2007.

#16
Svaka ast majstore, nastavi tako!!! :RastaBong:

dec 2007.

#17
Bravo, vidi se da je dobila puno ljubavi. Samo razmisli malo da zamjenis te folije u boksu sa necim drugim, ta folija nije bas najefikasnija. Inace odlicno izgleda i mogla bi stvarno dobro roditi :)

dec 2007.

#18
E, ovako, bezveze sam bacao sjemenke u saksiju sa nekim lijevim cvijetom, nista se nije desavalo. Jucer, sam pogledao , i nista nije niklo,medutim, danas kad sam se vratio sa posla, niklo je abnormalno nekih 7-8 cm...Jako je tanka i mislim da nece dugo izdrzati (imam je namjeru presaditi i staviti u box) Ima svjetlost solidnu (sijalica 1500lm- da li je to dobro?I koliko uopste sami lumeni utjecu na rast?). I ima li nacina da je "natjeram" da stablo zadeblja? I moze li uspjeti? Hvala PS Ovo je prva moja biljka :)
Seed weedISTRAŽIVAČ

dec 2007.

#19
ako hoces da ti biljka ima deblju stabljiku moraces da uzmes neki ventilator koji ce da duva ka njoj kako bi stabljika ojacala i imala dobru prehranu. to ti je dosta mali broj lm. mislim da ce ti najmanje trebati takvih 5-6 sijalica, a i pitanje je kakvog je spektra ta sijalica.
bozgaLEGENDA

dec 2007.

#20
Ako je kompaktna atedna ~arulja pribli~i je dovoljno blizu (cca 5cm) i omogui neko kretanje zraka. Ako se izdu~uje abnormalno zna i da tra~i svjetlost i da je nema dovoljno ili je mo~da loaa genetika...Mo~e biti svaata.

dec 2007.

#21
kako mislia da se izdu~i zbog loae genetike ako je sativa raste viae ako je indica ni~e kakve veze ima genetika sa nedostatkom svijetla ili neogovaraju i spektar boja ili malo lumena

dec 2007.

#22
Jel mogu ja to uzgajat na prozoru pod normalnim dnevnim osvjetljenjem (bez dodatne opreme)? Nije mi vazno da bude kvalitetno, samo nek izgleda ko prava :D
mr.skunkAMBASADOR

dec 2007.

#23
http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/1596-uzgoj-na-prozoru-prozorusa-gloss_zelenky.html da si gledao po forumu uocio bi ovaj grow report

jan 2008.

#24
evo da se javim , uskoro ce zetva Bilja je narasla citavih 146 cm od korjena do vrha hps se pokazao strasno dobar ali javio mali problemcic!!! vrh i dalje raste i raste sa novim zelenkastim dlacicama donje grane su skoro pa gotove, a vec cveta 70 dana. mala pomoc? bice slike u grow reportu jos nesto zahvaljujuci foliji, Bilja se razgranala tako da je zauzela 1 x 1 m sirine hvala svima na podrsci

🔒 Ova tema je zaključana