LEGACY
uzgoj u sobi
46 odgovora10,050 pregleda
34 REP68%
→ Istraživač
okt 2007.
okt 2007.#1
biljku sam zasadio prije mjesec dana i jednostavni je stavio na prozor. sjeme je kvalitetno, vutra je bila luuuda, vec je narasla nekih 40 cm,
moze li dozreti jednostavnim odrzavanjem, ( zalivanje djubrejnje...) ili moram da je podvrgnem raznim rezimima trajanja vjestackog osvejetljenja.
prvi put uzgajam
hvala
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#2
HAH !
Dobar.........................................
nego, dali broj 13 u tvom imenu oznacava godine ili iq ?
Ako su godine onda mislim da te pogresne stvari zanimaju u zivotu !
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
okt 2007.
okt 2007.#3
Stigao je oktobar... sunce sve slabije... Tesko da mozes nesto uradeti sa tom biljkom bez vestackog svetla.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#4
s`obzirom da si zasadio prije mjesec i stavio na prozor
a znamo da je sada dan krai od noi
ako nije imala dodatne rasvjete,biljka ve od samog klijanja cvjeta
mislite o tome....
ba
i se malo na
itanje i sve e ti se samo kazati
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#6
Ok, od te biljke mozes imat malo gusta i hobija, ako nista drugo bar ces sljedecu biljku bolje odradit jer ces se malo ucit na ovoj.
Davat joj kvalitetne osnovne uvjete za zivot i malo prelistat po forumu, to ti je ok za start.
Ograz
ISTRAŽIVAČ148 REP65%
→ Entuzijasta
OgrazISTRAŽIVAČ
okt 2007.
okt 2007.#7
Uci, uchi, uchi, prochitaj bar pet put kojekakvu literaturu do koje mozes doc.
Saznaj jel je bebica mushkich ili zhena.
Ako je zhena odrzhi je zhivom do proljecha da mosh klonove radit.
Chitaj x 10. Uchi. Pive.
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#8
prijatelju nemoj da te nitko obezhrabri samo ti njoj daj pa~nje i vidjeti ea neke rezultate nee to mo~da odnosno nee sigurno biti neka turbo kvaliteta no bit e tvoja i bit e sensimilija a to je ono najbitnije da nema sjemenki , pokuaaj prvo tako a kad ea biti u nekoj fin. situaciji za napraviti joj bolje uvijete onda to i u
ini no ovo ato sad radia nemoj smatrati kao gubitak vremena nego kao jedan uvod u jedan pre pre dobar hobi :)
itaj malo po forumu i interesiraj se pa ea ubrzo sku~iti ato joj kao biljci paae i kako ju mo~ea kontrolirati . U
i se na greakama ako ne drugih onda svojih tako da nema nego krenuti :costumed-smiley-027
pozz
dr_biber
ISTRAŽIVAČ145 REP63%
→ Entuzijasta
dr_biberISTRAŽIVAČ
okt 2007.
okt 2007.#9
Iako je sada vreme kada bi biljka trebala da procveta, mozes je spreciti tako sto ces joj dodati svetla. Mozes kupiti enrich spot R80 sijalicu za poboljsavanje rasta i cvetanja biljaka. Dosta je jeftina, i sluzi za dodavanje svetlosti tropskim biljkama u kontinentalnim uslovima. Napomena: Sijalica sadrzi sve spektre svetlosti, ali joj luminacija nije neka te je moras koristiti kombinovano sa dnevnim osvetljenjem. Sobzirom da ti je prvi uzgoj nebih se iznenadio da imas muzijaka. Obicno oni rastu tako brzo i iskljucivo u visinu.........
Naravno, pazi na komsije, oni obozavaju svetlo koje u toku dana izlazi iz sobe (SARKAZAM)
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
34 REP68%
→ Istraživač
dec 2007.
dec 2007.#11
ah
proslo je mjesec kako smam joj obezbjdio fenomenalne uslove
hps 250 w
gnojivo, box
sada je u trecoj nedelji cvetanja i visine 110 cm
ludara
hvala na podrsci
34 REP68%
→ Istraživač
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
dec 2007.
dec 2007.#14
kolika ti je razdaljina lampe od vrha ?
pogledaj malo temu o foliji sa kojom si oblo~io box
mogao bih ti i ja sada rei u dvije rje
i
ali pro
iaj sve to,i bolje ea skapirati
ime je gnojia u fazi cvjetanja ?
super je to samo naprijed
Rade
AMBASADOR2.723 REP35%
→ Legenda
24 REP48%
→ Istraživač
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
dec 2007.
dec 2007.#17
Bravo, vidi se da je dobila puno ljubavi. Samo razmisli malo da zamjenis te folije u boksu sa necim drugim, ta folija nije bas najefikasnija. Inace odlicno izgleda i mogla bi stvarno dobro roditi :)
5 REP10%
→ Istraživač
dec 2007.
dec 2007.#18
E, ovako, bezveze sam bacao sjemenke u saksiju sa nekim lijevim cvijetom, nista se nije desavalo.
Jucer, sam pogledao , i nista nije niklo,medutim, danas kad sam se vratio sa posla, niklo je abnormalno
nekih 7-8 cm...Jako je tanka i mislim da nece dugo izdrzati (imam je namjeru presaditi i staviti u box)
Ima svjetlost solidnu (sijalica 1500lm- da li je to dobro?I koliko uopste sami lumeni utjecu na rast?).
I ima li nacina da je "natjeram" da stablo zadeblja?
I moze li uspjeti?
Hvala
PS Ovo je prva moja biljka :)
Seed weed
ISTRAŽIVAČ88 REP25%
→ Entuzijasta
Seed weedISTRAŽIVAČ
dec 2007.
dec 2007.#19
ako hoces da ti biljka ima deblju stabljiku moraces da uzmes neki ventilator koji ce da duva ka njoj kako bi stabljika ojacala i imala dobru prehranu. to ti je dosta mali broj lm. mislim da ce ti najmanje trebati takvih 5-6 sijalica, a i pitanje je kakvog je spektra ta sijalica.
bozga
LEGENDA8.043 REP30%
→ Zmaj
bozgaLEGENDA
dec 2007.
dec 2007.#20
Ako je kompaktna atedna ~arulja pribli~i je dovoljno blizu (cca 5cm) i omogui neko kretanje zraka.
Ako se izdu~uje abnormalno zna
i da tra~i svjetlost i da je nema dovoljno ili je mo~da loaa genetika...Mo~e biti svaata.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
dec 2007.
dec 2007.#21
kako mislia da se izdu~i zbog loae genetike
ako je sativa raste viae ako je indica ni~e
kakve veze ima genetika sa nedostatkom svijetla
ili neogovaraju
i spektar boja
ili malo lumena
2 REP4%
→ Istraživač
dec 2007.
dec 2007.#22
Jel mogu ja to uzgajat na prozoru pod normalnim dnevnim osvjetljenjem (bez dodatne opreme)?
Nije mi vazno da bude kvalitetno, samo nek izgleda ko prava :D
mr.skunk
AMBASADOR2.403 REP26%
→ Legenda
mr.skunkAMBASADOR
dec 2007.
dec 2007.#23
http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/1596-uzgoj-na-prozoru-prozorusa-gloss_zelenky.html
da si gledao po forumu uocio bi ovaj grow report
34 REP68%
→ Istraživač
jan 2008.
jan 2008.#24
evo da se javim , uskoro ce zetva
Bilja je narasla citavih 146 cm od korjena do vrha
hps se pokazao strasno dobar
ali javio mali problemcic!!!
vrh i dalje raste i raste sa novim zelenkastim dlacicama
donje grane su skoro pa gotove, a vec cveta 70 dana.
mala pomoc?
bice slike u grow reportu
jos nesto zahvaljujuci foliji, Bilja se razgranala tako da je zauzela 1 x 1 m sirine
hvala svima na podrsci
🔒 Ova tema je zaključana
okt 2007.
1 / 24
okt 2007.
jan 2008.