VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojljudi pročitajte ovo moglo bi vam bit zanimljivo
LEGACY

ljudi pročitajte ovo moglo bi vam bit zanimljivo

14 odgovora2,201 pregleda

avg 2007.

#1
Jel ko ikad imao problem u kojem mu ~enska biljka pokuaava samu sebe oplodit?ina e znanu kao hemaprodit Imam teoriju ili recimo zamisao da se mo~e sprije iti samooploivanje jednostavnim postupkom a to je rezanje muakog cvijeta prije nego on opraai ~enski cvijet... kada primjetite da vam ~enska biljka po ne proizvoditi muaki cvijet prije nego se on otvori i opraai ~enski cvijet, akarama prere~ete peteljku na kojoj taj neotvoreni cvijet visi te se on spremi u neku kutijicu i baci daleko od kue da nebi doalo do oploivanja! otprilike tako neato ali to je samo misao ali mogla bi bit istinita poato koliko sam do sada primjetio veina hemaprodita oplouje samo jednim muakim cvijetom ili nakupinom cvijetia na jednom mjestu te kasnije viae ne proizvodi te cvijetove nego samo sjeme ali kada bi se oni uklonili moglo bi bit da viae uope ne proizvede muake cvijetove nego da biljka samo nastavi cvijetat bude 100% ~enka...ata vi mislite???
gloss_zelenkyAMBASADOR

avg 2007.

#2
Hello:sun2: Peace:maryjane:

avg 2007.

#3
Odrezi ga, spremi u kutijicu, pa u vrecu, pa preko toga pet kubika betona... :icon_lol: Zezam se, dobro si to zakljucio, ako stignes otkinuti sve muske cvijetove prije nego izbace pelud, nece doci do oplodnje. :bis:
InqAMBASADOR

avg 2007.

#4
Ako je velika biljka tesko da ces stici da uklonis sve...

avg 2007.

#5
pa jedino tako..odrezes sve ako stignes i bit ce dobro... sretno...:)

avg 2007.

#6
Jedino ata je bed kod toga, ata se svi muaki cvijetovi ne razviju u isto vrijeme, pa dok ti ponovno doea do biljke neki se mogu ve i razvit... Teoretski metoda jest mogua, al u praksi malo zeza. A i drugi bed je ata dok erupaa muake praanike, erupaa malo i ~enske cvijetove...ono pokoju dla icu:))
SLO-EraLEGENDA

avg 2007.

#7
sve zavisi koliko se pojavi dvospolnika, ali esto se pojavi samo po koji tako da se mogu maknuti.Posebno je to es i pojav kod sativa- naj ea e radi stresa.

avg 2007.

#8
da dobro ste zaklju ili,ali stvar je kod hemaprodita `TO ONI SAMO U JEDNOM KRATKOM PERIODU POKU`AVAJU SAMI SEBE OPLODIT A AKO SE U TOM KRATKOM VREMENU TO SPRIJE I NE E VI`E DOLAZIT DO OPLODNJE!!!jel vi niste primjetili kako na hemaproditnim biljkama ima malo sjemenja ono niata pretjerano i dobra je puva a to je zato ato je jako malo peluda dospjelo na ~enski cvijet,a recimo kad je prirodno oploena bude masa sjemenja zato ato je masa peludi dospjela na ~enski cvijet...u tome je razlika i zato sam razmialjo o na inu da se zauvijek sprije i samooploivanje to bi bilo od velike pomoi masi ljudi koji ~ele kvalitetan urod!

🔒 Ova tema je zaključana