VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgoj30 dana veg, da li moze na cvetanje?
LEGACY

30 dana veg, da li moze na cvetanje?

98 odgovora6,190 pregleda
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#1
30 dana veg. jedna ima oko 34cm druga oko 17cm zadjubrene su jednom pre 5 dana npk 8-4-4,box je 30x45x60 - 5cfl 7500 lum, da li mogu da ih pustim na 12-12 da vidim pol, i zadnja dva dana su se spustili donji listovi ne znam u cemu je prob? "] "] listovi se obesili skroz??
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#2
30 dana veg. jedna ima oko 34cm druga oko 17cm zadjubrene su jednom pre 5 dana npk 8-4-4,box je 30x45x60 - 5cfl 7500 lum, da li mogu da ih pustim na 12-12 da vidim pol, i zadnja dva dana su se spustili donji listovi ne znam u cemu je prob? "] "] listovi se obesili skroz??

apr 2010.

#3
Pa mo~e. Nego koja lampa,kako je ostalo?

apr 2010.

#4
Pa mo~e. Nego koja lampa,kako je ostalo?
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#5
jedna 827 i cetiri 865 cfl stim sto kad prebacim na 12-12 zamenicu 3-865 sa 3-827, sta da radim sa ovim spustenim listovima?
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#6
jedna 827 i cetiri 865 cfl stim sto kad prebacim na 12-12 zamenicu 3-865 sa 3-827, sta da radim sa ovim spustenim listovima?

apr 2010.

#7
Malo svjetla,biljka raste a svjetlo polako postaje nedovoljno,mo~e biti ni~a temperatura zbog malo i slabih lampi,zbog ni~e temperature zemlja mo~e dugo biti vla~na i blatnjava i smori se biljka od toga. Imaa li tzermometar,znaa li koji je ph zemlje,koliko su lampe udaljene...?

apr 2010.

#8
Malo svjetla,biljka raste a svjetlo polako postaje nedovoljno,mo~e biti ni~a temperatura zbog malo i slabih lampi,zbog ni~e temperature zemlja mo~e dugo biti vla~na i blatnjava i smori se biljka od toga. Imaa li tzermometar,znaa li koji je ph zemlje,koliko su lampe udaljene...?
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#9
znam da je malo svetla jbg gurnuo bi mu hps 250w da imam mesta al nemam uslova imam mesta za jos jednu cfl koju stavljam danas, ph zemlje je verovatno koliko i vode a voda mi je 6,5 izmerena tester-om,sijalice udaljene 5,7 cm,vent 12x12 pirka u njih termometar nemam ali verujem da je ok, zemlja nije blatnjava cak jedva da je i vlazna do 2,3 cm izpod vrha, isle su dobro do pre 2,3 dana kad su se smorili donji listovi i stale su sa rastom ne znam dal da ih presadjujem ili sta da im radim ako mi sad propadnu smoricu se najgore..
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#10
znam da je malo svetla jbg gurnuo bi mu hps 250w da imam mesta al nemam uslova imam mesta za jos jednu cfl koju stavljam danas, ph zemlje je verovatno koliko i vode a voda mi je 6,5 izmerena tester-om,sijalice udaljene 5,7 cm,vent 12x12 pirka u njih termometar nemam ali verujem da je ok, zemlja nije blatnjava cak jedva da je i vlazna do 2,3 cm izpod vrha, isle su dobro do pre 2,3 dana kad su se smorili donji listovi i stale su sa rastom ne znam dal da ih presadjujem ili sta da im radim ako mi sad propadnu smoricu se najgore..
tamburaENTUZIJASTA

apr 2010.

#11
pa dobre su.moje uvjek tako izgledaju nakon par tjedana.donji listovi se objese i osuse i pozute.jesi li pregnojio?
tamburaENTUZIJASTA

apr 2010.

#12
pa dobre su.moje uvjek tako izgledaju nakon par tjedana.donji listovi se objese i osuse i pozute.jesi li pregnojio?

apr 2010.

#13
Dobro je Belgrade,nije niata straano. Nije ni idealno ali jake su to biljke,izdr~e svaate!Samo ti njih mazi i pazi i probaj skontat ato im malo smeta.Ina e bilj ica ljepo izgledaju!Samo guraj i sve e biti u redu! Pozdrav!

apr 2010.

#14
Dobro je Belgrade,nije niata straano. Nije ni idealno ali jake su to biljke,izdr~e svaate!Samo ti njih mazi i pazi i probaj skontat ato im malo smeta.Ina e bilj ica ljepo izgledaju!Samo guraj i sve e biti u redu! Pozdrav!
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#15
djubrio sam jednom pre 7 dana i danas drugi put ali 1/3 od propisanog i danas su prebacene na 12-12 i videcemo kako ce da se ponasaju ma prezivece valjda ;)
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#16
djubrio sam jednom pre 7 dana i danas drugi put ali 1/3 od propisanog i danas su prebacene na 12-12 i videcemo kako ce da se ponasaju ma prezivece valjda ;)
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#17
posle drugog djubrenja preporodile se ma malo sam ih i zalivao izgleda,sad su odlicne digli se listovi i dobile onu pravu zelenu boju,e sad posle koliko pocinju da pokazuju pol kad se prebace na 12-12? bilo bi lepo da bude bar jedna bitcharka od ove tri
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#18
posle drugog djubrenja preporodile se ma malo sam ih i zalivao izgleda,sad su odlicne digli se listovi i dobile onu pravu zelenu boju,e sad posle koliko pocinju da pokazuju pol kad se prebace na 12-12? bilo bi lepo da bude bar jedna bitcharka od ove tri
exceeder845ISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#19
belgrade ajd update-uj stanje posto sam i ja stavio svoje na cvetanje posle 35 dana i to sa cfl-kama pa me zanima kako ce tvoje da se ponasaju sa takvim svetlom.ja imam malo veci box pa sam stavio 5x 827 i 5x865...jbg kad se vec nema za hps valjda ce i ovo biti dovoljno :)
exceeder845ISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#20
belgrade ajd update-uj stanje posto sam i ja stavio svoje na cvetanje posle 35 dana i to sa cfl-kama pa me zanima kako ce tvoje da se ponasaju sa takvim svetlom.ja imam malo veci box pa sam stavio 5x 827 i 5x865...jbg kad se vec nema za hps valjda ce i ovo biti dovoljno :)
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#21
dobre su sad izgledaju sveze ovo im je 4. dan na 12-12 porasle su dosta najveca sad ima 46cm cm a ove dve oko 30 cm,planiram da im ubacim jednu cfl od 125w ili 200w i da stavim dve cfl 23w sa strane da zahvataju i donje listove i onda bi imale oko 11000lum sa 125w+2 23w ili 15000lum sa 200w +2 23, kad smem da ih zadjubrim sa 1/3 propisanog 10-10-40 za cvetanje,djubrene su pre 4 dana sa 1/3 8-4-4 npk i da li smem da skidam klonove cim puste prve pistile? http://yfrog.com/jp58370143j http://yfrog.com/6w10189602j http://yfrog.com/5x98359323j http://yfrog.com/jc32199609j
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#22
jedan muski,jedna bitcharka u najavi i ova treca najveca u koju sam imao najvise poverenja sumnjiva,jao kad bi me i ona obradovala :sun2:
ZOKIAMBASADOR

apr 2010.

#23
ja bi to savijo polako u horizontalu tako bi biljka imala vise svetla.. samo pazi da je neslomis zatezi je svaki dan po malo ... evo skica Uploaded with ImageShack.us
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#24
mnogo je velika sad za lst ima preko 51,2 cm nemam mesta u boksu samo da vidim ako je devojcica onda cu da joj smislim nesto
HypersorENTUZIJASTA

apr 2010.

#25
ljepo izgledaju... ...i slazem se sa zokiem vise svjetla vise budova :O
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#26
hvala za kom hyper i ostalima.. zoki jel smem da skinem koji klon cim mi velika pokaze pol ili moram pre
ZOKIAMBASADOR

apr 2010.

#27
pa da kad pokaze pol onda skini klonove... a za kloniranje se moras samo potruditi jel ja radim na jedan nacin koji mi je najlaksi skinam par klonova napunim casu vodom i stavim klonove u vodu ,dam malo nekog klonexa i cekam da pusti koren kad pusti koren onda ih presadjunem ,, malo i lisce odstranis..
belgradeISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#28
aj baci neku sliku tvojih klonova ako imas da vidim kako izgledaju
ZOKIAMBASADOR

apr 2010.

#29
nemam ti ja sada nista od biljaka samo neke male balkonuse :) ima na forumu siguran sam samo treba potraziti...
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#30
maler treca trandza!!! ljudi sta da radim sa njom na vrhu biljoze **** a donji deo i veci deo biljke pistile da li bi mogao da joj odstranim **** ili sta vec a da mi ostanu zenski cvetovi ili se baca komplet cela?? najveca mi je i najbujnija aj bacite neki coment sto pre.. pozz
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#31
...aj poskidaj ta jaja, ako su vec u manjini, pa je pusti malo pa ces videti...meni se jedna vratila, nemoj odmah bacati....cupkaj i cupkaj...
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#32
znaci u svakom slucaju moze lepo da cveta zenski deo biljke ako se konsantno skidaju m... to hoces da kazes?? jel tebi ta procvetala do kraja
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#33
..eno je ziva i zdrava....cveta sve vise i vise za jedno 2-3 nedelje....kraj!!!!! Tu gde su bila jajca sad su neki mali ne razvijeni head-ovi, a ostalo je full, kao da je oduvek zensko. To ti je sigurno od stresa izbacila malo jaja, inace je u biti vise zena....pozz i srecno
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#34
hvala bratic znaci malo mi je falilo da je recnem aj povadicu joj lagano jajasca pa cemo da vidimo dal ce biti nesto od nje.. poz
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#35
hajde malo foto tog trandze, da vidimo sta je ostalo od njega....
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#36
gura trandza jedva da izbaci 2,3 jajca na 2,3 dana na vrhovima su samo pistile a sprat ispod izbaci po neko jajce ali slabo poskidam mu odmah sve evo slika.. trandza 1 trandza 2 "] devojcica.. presadjena je u 8l pre 5,6 dana pa se oporavila lagano..
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#37
sve ide 5! .....kad bi mogao zavrsiti HPS......cudo bi dobio.....
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#38
stavio bi im hps 250 bez razmisljanja ali nemam visinu za to moram da smislim hladjenje za to pa ubacujem.. daj neku sliku tvog trandze da vidim kako izgleda,koje su dim. tvog boksa, koje svetlo..??
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#39
...https://forums.vutra.org/threads/6610-1st-grow-150w-domacica ..biljke su ti 5!
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#40
pozz svima juce mi se na hermicu pojavile i bananice nema ih puno ali sam ih primetio, svi cvetovi su puni pistila duz cele grane retko koje jaje se pojavi a sad su pocele bananice.. sta da radim sa njima

maj 2010.

#41
Mo~ea upkati jaja,ata viae to bolje.`teta baciti:(
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#42
i uzeo bih peroxid za zalivanje a nabudzio bi home made co2 , 22. dan su na 12-12 pa dajte neki savet i za peroxid i za co2 koliko cega itd..
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#43
.ja imam 2 biljke i stavio 2 flase po 2l, po 40g kvasca+2 velike kasike secera........tako izdrzi da radi po 5-6 dana, pa ponovo sve kvasac, secer............znam da radi po mirisu kad udjem u box, jako se oseca, kad se potrosi, znaces....... a peroxid od 0,3% sipam 50 ml na 1l pa svakoj po toliko pred svako drugo zalivanje....i to je to, kod mene radi, sigurno da moze bolje, al to je neki moj recept........vidi malo dnevnike sta profesori rade...pa kombinuj....pozzzz
mjesecarLEGENDA

maj 2010.

#44
da bi ste produzili proces fermentacije u flasu sa kvascem dodajte voce povrce hljeb i tako to tako vam flasa za co2 moze biti mjesec dana u boxu o proizvoditi co2,kada stavljas peroxid nemoj ubacivati u vodu djubriva,znaci jednom zalijes peroxidom jednom djubrivom pa onda obicnom vodom,normalno podesis ph da bi bijlka mogla unositi hranljive sastojke ako ph nevalja stijenke u stabljici ce blokirati i ona se nece moci hraniti a to znaci samo jedno,ako nemas mjerac za ph kupi lakmus papir bar priblizno izmjeri ph nije skup i onda spusti ph limunom ili octom,eto ukratko...sretno
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#45
video sam blkarw kako si ti skrpio co2 tako nesto i ja imam u planu znaci svrha toga je da cevcice idu po sred biljke a ne dole pri zemlji ili.. i jel co2 treba da radi 0-24 ili ima veze kad je svetlo ili mrak? a taj ph moze tako lepo da zajebe biljcice dok nisam imao ph merac u pocetku i zalivao obicnom vodom sa cesme koja je oko 8 ph i nije im bilo dobro zuteli listovi dobijale one boginje po listovima itd sad zalivam obicnom vodom a spustam limunom do 6.2-6.5 kao sto rece mesecar , i na kraju sta peroxid znaci za biljku a sta co2 pozz
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#46
.co2 biljkama treba samo danju, al mozes pustiti da radi i nocu, iako im tad ne treba, nije lose obogacivati box sa co2 i u toku noci...a cevcice izbusi najpre sa strana po nekoliko rupica pa ih stavi blizu vrhova biljki, jer co2 je malo tezi od vazduha pa tezi da pada.......co2 joj je potreban u fazi cvetanja, a peroksid je h2o2 i kad se izmesa sa vodom dobija se neko ne stabilno jedinjenje koje kad dodje u dodir sa bakterijama i mikroorganizmima(zemlja) oslobadja 1 atom kiseonika, koji je potreban korenu, i ostaje voda h2o, takodje potrebna, samo pazi da jednom ide peroxid, pa par dana, pa voda pa par dana, pa djubrenje, pa par dana..............nemoj bas da ti umre od viska hrane.....kod biljki je to moguce........ma rokaj samo....i citaj profesorske dnevnike....kod njih je to razradjeno do detalja.....
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#47
evo malo slika dajte kom. hermic 1 hermic 2 "] hermic 3 "] hermic 4 "] devojcica 1 "] devojcica 2 radjen je LST na obe biljke pa su donje grane izrasle do visine gornjih. blkarw meni je svetlo upaljeno preko noci znaci da mu co2 ukljucujem tih 12 sati preko noci kad su pod svetlom i gde si nabavio te cevcice i jel te mere 40g itd ide na jednu flasu od 2 l? i gde si peroxid nabavio? i ubaci najnovije slike u tvoj dnevnik da vidim kakve su sad,vidim da im nisi radio lst
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#48
.ma pusti co2 neka ide non stop, sa par vlasa ne mozes preterati. Mere su za jednu vlasu+pored secera i kvasca dodaj i ovo sto kaze mesecar, stari hleb, voce.......peroxid u svakoj apoteci 0,3%, cevcice sam imao nemam pojma odakle, fi 5-6mm....a na mojim biljkama je LST, samo nisi video.......al stizu slike sad.....
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#49
u pravu si za lst nisam primetio, sad jesam, tvoje bi trebalo da su sad na kraju negde?? koristimo isto djubrivo grogreen 10-10-40 i imamo isto trandzu i jednu devojcicu, meni se pre neki dan pojavile i bananice na njemu a jaja se vise i ne pojavljuju,ti si negde metar dana ispred mene pa cekam da vidim kako ce tvoje da zavrse valjda kako treba ;) dobro ti je islo do sad pratim te.. pozz
belgradeISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#50
jedno pitanje jel smem da kratim vrhove gornjih listova jer mi zaklanjaju cvetove skroz i jedva da se i probije nesto svetla do njih, jel ce da steti biljci i jel ce da je stresuje???

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se