VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojZEMLJA (majka)?
LEGACY

ZEMLJA (majka)?

26 odgovora3,250 pregleda

maj 2012.

#1
Gdje kupujete soiless mix, gdje perlite, gdje vermiculite. kako mijesate svoju zemlju? ovaj put je svaka ideja i komentar dobrodosao
$DoLaR$POZNAVALAC

maj 2012.

#2
kupia terra magu ili compo sanu (universal) ....u bauhausu ili baumaxu....a za perlit mo~ea koristit i ma ji pjesak :) ili vidia isto bauhaus/max ali tamo kad doe ode u sekundi...ili u veim vrtnim centrima...ali mi viae manje koristimo stiropor fino ga naribaa isto ti je to.....i fino uzmea zemlju i namrvljeni stiropor zameaaa i pi ia ....to bi ti bila sva matematika.....

maj 2012.

#3
ma mislio sam macji pjesak, problem je to sto svaki koji sam pogledao imao je na deklaraciji neka govna u sebi, ili ispusta "ugodne mirise" ili zadrzava "neugodne" (saturira se vodom pa mi je palo na pamet da bi moglo dovesti do truljenja korijenja) i te seme. a stiropor pokusavam izbjeci jer nisam siguran dali je kemijski neutralan (vecina kaze da je ali ja znam da on termicki reagira) mozda to nije neka kolicina kancerogena, ali opet nebi tvrdio dok ne potvrdim. ali hvala, volim konkretne odgovore ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:04 ---------- sa macjim pjeskom je skoro kao sa majonezom, imas je sad u svim okusima sa svim *****rijama ali nema klasicne, jer ona deblja!:)
$DoLaR$POZNAVALAC

maj 2012.

#4
onda frkni stiropor....koliko ja znam ne zadr~ava ni vodu ni tolinu ni niata.....a treba ti samo radi drena~e.....nee ti bit niata ko ni mojima ni od 99 posto ljudi tu.....
rockerboyAMBASADOR

maj 2012.

#5
brines se oko malo stiropora... a u cemu rastu paradajzi koje kupis u ducanu i slasno ih pomljackas? :D samo teraj!
mega monkPOZNAVALAC

maj 2012.

#6
Mo~ea stiropor bez beda.. Dosta ekipe ga koristi.. Jednostavno ga naribaa.. Baa sam danas punu vre icu usitnil , ispral ga dobro hladnom vodom i evo sad se suai tamo na terasi..

maj 2012.

#7
mali offtopic. primjetio sam da na zemlji koja nije promjesana sa perlitom i vermiculitom gornji sloj zbog vode koja ne protice dovoljno brzo te topline koje proizvode lampe pocne rasti mahovina. na jednom growu sam cak imao i muhice koje su se izlegle iz zemlje (kupio sam zemlju u agrariji) ali kako oni u agrariji drze zemlju vani i onda po tim vrecama pada kisa i sva sranja. a kako sve vrece zemlje imaju rupe kako bi zemlja disala, onda se kroz te rupice uvuku svakakve larve i ko zna sto jos. tako da sam morao uzeti pesticid i onda isprati dobro saksiju pod tusem.. ali ko zna sto je korjenje pokupilo sve(poslije cu to pusiti) zato sam pitao gdje ima kupiti pravi soiless mix i perlite i vermiculite. (po uzoru na kralja kraljeva, cara careva jorge cervantesa) ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:52 ---------- i jos jedno malo off topic pitanje ali vezano za ovo (ako za***** previse neka me moderator upozori) sto mislite o poklopcima za saksije (slicnim onima kakve stavljaju hydroponics nasadi da nebi svjetlo doprilo do vode i poticalo rast gljivica) mislio sam na svaku saksiju staviti poklopac i samo tamo gdje je biljka pustiti rupicu.. ili da to poput svih baba rjesim sa ekspandiranom glinom
njrnjavaAMBASADOR

maj 2012.

#8
marko 82, jel bed ak tu pitam jedan mali offtopic, stvarno neznam di bi ga stavio? :) dakle biljka mi je nakon tjedan dana u aaici presaena u teglu od 1L sa teramagmom. Nakon iducih tjedan dana pkazala je muda i odsjeko sam ju. Da li je ta terramagma joa uvijek dobra? neki korjen ii su se probili do dna tegla, al ja sam to kolko sam mogo izvadio. Treba mi zemlja, a para zaista nemam, pa sam mislio tu zemlju malo osvje~it novom i growat dalje. hvala
not smokeLEGENDA

maj 2012.

#9
nego sta nego dobta meni je biljka peglala sa zemljom iz proslog growa samo sto nema u njoj dubriva i minerala pa moze gnojenje polako ranije al to sam samo isprobao jednu. nije zemlja tako skupa da se rizikuje uspeh biljaka zbog 10,20e mislim naone stu uzmu brutalno seme ,a stave zemlju od 1e to je sex tako sam prosao ja! a ta tvoja zemlja nije iscrpljena tako da stavi slobodno

maj 2012.

#10
kao sto ti je rekao not smoke - MOZES dabome. radi se o korovu a ne o orhideji. iako ce me sad svi zeljeti razapeti. Mozes slobodno growat u toj zemlji. nije iscrpljena tako da mozes bez problema. Travu mozes saditi i u zemlji koju si iskopao i u obliznjem parku i u susjedovom vrtu ili na susjedom groblju sto se biljke tice. Sa travom je veoma jednostavno jer je ona korov. MEDJUTIM, uvjek vrijedi pravilo koliko para toliko muzike. kad sadis u zemlji koju si "pribavio" ko zna kako. ni ne znas sto je u njo sve. (pa mozes poput mene imat larve i kojekakve pizd.) Ako je sadis u govnu pusit ces *****, ako je maltretiras i zapostavljas. biti ce ziva ali jadna. moj prvi grow recimo nije imao dovoljno svetla i dostatno gnojivo jer sam ciganio pa je izgledao je ko k. ali kao sto rekoh, koliko para toliko muzike. ako nemas love za saditi doma, nije sramota. posadi je negdje vani. posadi ih 20. 10 ce umrijeti, 5 ce netko pocupati i opet imas 5 biljaka. vise nego da se jebes doma (ako ti je doma problem) sa druge strane uzgoj doma je poseban gust. potpuna kontrola. ali sve je to na kraju isti k. na kraju. meni osobno je cak bolji dim onaj zasadjen vani u prirodi samo na stajskom gnoju. ali svatko ima svoj ukus. osobno mislim da ljudi vise vole tu sliku o sebi da su pablo escobar ako doma drk. sa uzgojem. a kao sto rekoh radi se o korovu samo. isti k ko da doma sadis patlidjane ili krompire. o njima ne brines toliko u koju ces ih zemlju staviti a opet ces ih konzumirati. ali kao sto rekoh moje osobno misljenje.

jul 2012.

#11
TerraBrill? negdje sam naletila na post u kojem se hvali ta zemlja..ee ali mene zanima koji TerraBrill konkretno?? jer..od terrabrilla ima humusa,supstrata,zemlje..koliko hochesh. npr. terra brill typiCAL typ4, typ5 -za rasadnicharstvo. ili mozhda terra brill gartentorf-to je vishe "amaterska" zemlja tj.mix za cvijeche...lonchanice i slichno...pa eto.ako mi mozhete odgovoriti koja terra brill je provjereno dobra (negdje sam naletila-kazhe da mu je bolja od terra magme)... i/ili...shto znate o Naturahum-Blumenerde-jel to valja??(jer,po cijeni je jako blizu npr.terrbrillu-ovoj profi varijanti za rasadnicharstvo) hvala.
Z&NZMAJ

jul 2012.

#12
Brill u crvenoj vre i je dobar, al nema perlita i obavezno ga treba umjeaati. Za ostale ne znam, nisam probao, al neki ljudi su rekli da je ova u crvenoj vre i naj bolja od Brill-a za naau svrhu ;) Meni paae, mada do composanne nema :)
BladeZMAJ

jul 2012.

#13
Sla~em se za composanu

jul 2012.

#14
dakle ..nekakav TOP 5 substrata/humusa/zemlje ??? terra magma composanna terra brill i ?? (dakle 5 naj substrata za ovu namjenu...a da su lakonabavljivi na prostoru ex Yu...i.znam da se o tome tisucu puta raspravljalo ali..stvari se mjenjaju-pojavljuju se noviteti na trzhishtu+ kad ljudi pitaju jel mozhe ova ili ona zemlja..najbolje/najjednostavnije navesti TOP 5 substrata...pa bar jedan od 5 navedenih svatko mozhe pronachi u svom gradu)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se