VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojMineralna Voda
LEGACY

Mineralna Voda

26 odgovora3,081 pregleda
aceofspadesAMBASADOR

jan 2017.

#1
Znaci ima li smisla zaljevat mineralnom, tipa jamnica radenska kiseljak? prvenstveno me zanima zbog omogucivanja biljci vise CO2... u searchu mi za mineralna voda nista ne izbacuje... ako je ovo za neku drugu temu molio bi nadlezne da prebace post di mu je mjesto... stay high...
t@maraZMAJ

jan 2017.

#2
Da ima smisla svi bi to radili :D
CorleonevLEGENDA

jan 2017.

#3
Istina da se povecavanjem CO2 poveava stopa fotosinteze kod naae biljke (i bilo koje druge) ..tj biti ce uspjeanija u stvaranju sama sebi hrane (aeera/ugljikohidrata) te potice rast , potentnost i zdravlje biljke aali to se posti~e tako da se zrak obogati ugljikovim dioksidom,a ne korijen..Zato kaj biljka CO2 uzima iz atmosfere preko pu i koje se nalaze na listovima te cijeli proces fotosinteze se na listu dogodi.korijen nema baa veze s tim i zemlja( ve temperatura.vlaga.kolicina Co2 u zraku itd..) Po meni one tablete s CO2 koje idu u vodu za zaljevanje nemaju smisla..tako ni mineralna voda..A uz to mislim da mineralna voda ima previae soli u sebi za zaljevanje biljke... Moa' ti i s fantom probat pa da vidimo :)
aceofspadesAMBASADOR

jan 2017.

#4
pa tak sam nekako i mislio, vec bi neko otkrio ameriku... a mozda je ulit u posudu sastrane da hlapi CO2 u box... igro sam se malo testirajuci pH tekucina, fanta i kola su izmedju 3 - 4 pH, kiselo do bola
t@maraZMAJ

jan 2017.

#5
Ma nije grijeh ne znati....a pogotovo pitati :) Uglavnom zaboravi jel nia od toga :D

jan 2017.

#6
a da li si probao da ukucas co2 kad te on prvenstveno zanima https://www.vutra.org/threads/co2-sve-o-co2-plinu-u-kojim-mjerama-i-kako.1112/ https://www.vutra.org/threads/co2-kvasac-secer.4339/ https://www.vutra.org/threads/co2-napad.13330/
aceofspadesAMBASADOR

jan 2017.

#7
nisam power..prelisto sam vec nesto o co2 al mi je bas mineralna pala na pamet i dal bi se dalo sta zmajmunirat snjom.....

jan 2017.

#8
pa mozes davati kiselu vodu (mg+, mivela, donat) ako dijagnostikujes nedostatak magnezijuma kod biljke :)

jan 2017.

#9
Uh sta donat zna napraviti od biljke ako se ne znas sta radis,jednom sam ga stavio i nikad vise i zato oprez sta radite i s cim se igrate. Pogotovo ako nema potrebe za tim ;)
StipeZMAJ

jan 2017.

#10
Donat Mg. Ph 6.5. 126907 Evo pa ako netko zeli racunat ppm/ec :P Vise me zanima kako ostali elementi utjecu na biljku. Lako za Mg.
GroffAMBASADOR

jan 2017.

#11
Nema smisla zalijevati biljke mineralnom. Elementi u vodi nisu pristupa ni biljci pa ih nee ni usvojiti.

jan 2017.

#12
Prije dvije godine sam zaljevao biljke, (candy kush) sa mineralnom vodom. (jamnica) mogu rec da su dobro reagirale. Kroz period rasta zalio sam ih 4 puta savku s po 1.5 l. A sljedeci grow sam koristio mg mivelu i biljke su to prihvatile jos bolje.

maj 2022.

#13
Neki novi odgovor mo~da od prije 1,2 god,najviae star, jeli ok zaljevat maricu mineralnom vodom????

maj 2022.

#14
U principu pojedini minerali iz takve vode biljci ni ne trebaju, ili im je koncentracija fakat prevelika - mo~e doi do gomilanja soli, prebrzog suaenja itd Viae o tome npr ovde https://www.gardenguides.com/91010-uses-mineral-water-plants.html Ali iskreno mislim da se to deaava ako SAMO mineralnom zalivaa, ako ih po astia s' vremena na vreme, ne bi trebalo da bude problema, upravo suprotno :) Ja li no koristio par puta, nisam primetio da im smeta ata znam

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.