VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojjutarnj rosa
LEGACY

jutarnj rosa

20 odgovora2,206 pregleda
goyko sisaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#1
??? Bok ljudi! Imam pitanje vezano za razvoj moje salate. Naime, tjedan dana je na re~imu 13/11. Jutros kad sam je pogledao bila je puna kapljica po sebi. Zna li itko ata su te kapljice?

maj 2010.

#2
Kontroliraa li vlagu?
upitnik???LEGENDA

maj 2010.

#3
Kondezirala ti zemlja jer si zalio biljke prije i na no je to kondeziralo jer imaa slab protok zraka takoe.... Siso naaa ti si u problemima svakavim heheheheh
goyko sisaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#4
thanks! zna i nesmijem zaljevati prije mraka!!! Rjeaio sam i protok zraka...napravio sam vei box i ugradio joa jedan ventilator...mislim da e sad biti ok! Dali je normalno da su se listovi objesili nakon tjedan dana 13/11 mrak/svjetlo?

maj 2010.

#5
Nije normalno.Moraa mjeriti temperaturu i vlagu,kupiti mjera e! A i treba ostali info,sve ata radia s biljkama. Ja na~alost stalno zalijem pod hps jer nemogu druga ije,ili mi se neda.Uglavnom,u tom nije problem. Pro itaj siso malo po forumu ata je sve bitno,jer ovako i kad pitaa s oskudnim infom sve je nagaanje. Ispiai malo i sretno:)
goyko sisaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#6
Evo slike. Izmjerio sam temperaturu. Dok je svjetlo temperatura je oko 25-26 stupnjeva, a po mraku padne desetak stupnjeva. Na~alost nemam mjera vlage i ph vrijednosti...morat u ih kupit. Slike su nakon 2 mjeseca svjetla 24 h i 9 noi. 4 lampe na bokovima su od 26 w, boja 840, 1800 lumena, ona gore u sredini je crvena atedna dekoracijska lampa s nekih 400 lumena crvenog svjetla, a ona gore pokraj ata gleda prema dolje je obi na atedna boje 827 s 1350 lumena . Hranio sam ih s mineralnim gnojivom (SUBSTRAIL Vital Aktiv - gnojivo za sve zelene,cvatue biljke i kaktuse) 3 puta u zadnja 2 tjedna, ali u jako malenim koli inama. Iza biljke su 2 ventilatora 12v iz kompa spojena na napajenje koji upuhuju zrak u box, a gornji dio boksa je djelomi no otvoren da zrak izlazi. `ta mislia o ovome svemu? http://img208.imageshack.us/img208/2012/dsc05811u.jpg http://img80.imageshack.us/img80/6646/dsc05810u.jpg

maj 2010.

#7
Jel ovo 9 dana no i mislia na 13/11? Mozak mi neradi,al izgleda malo napa eno,neato je davi.Lia e pokazuje slabije uvjete.Mislim da hrania pre esto,bez obzira na malu dozu.Ja nebi viae od jednom tjedno ili svako drugo-tre e zalivanje.Bar ja tako,i rijee. Pripazi na vla~nost zemlje. -Nakon koliko se zemlja osuai i ponovno zalijea? I atedne...imam osje aj da imaju malo snage,malo energije da dr~e listove u punom profilu,zdravo.Iako mislim da "gu~vanje" listova nije zbog svijetla. Dodaj atednih,pistili se vidu ini mi se,i mo~ea pribli~iti lampe na oko 5-10cm max.
goyko sisaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#8
dosada sam zaljevao s 2 deca dnevno, i sljedei dan bi bila suha, ali to je bilo u duplo manjem boksu tako da je i temperatura bila vea pa bi se br~e osuaila. Ujutro u je zalit pa u vidit onda...
blkarwAMBASADOR

maj 2010.

#9
...i ja bih one 2 najnize CFL-ke digao iznad onih srednjih, blize vrhu.......malo svetla imas da se razbacujes po box-u........kazem, ja bih,......tebi od volje....poz i sretno.....
goyko sisaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#10
bok! Eto..proalo je 40-ak sati bez zaljevanja , ona se samo joa viae objesila... Dali da je zalijem? `ta da napravim? Kakva treba biti vlaga zraka?
BjelacAMBASADOR

maj 2010.

#11
meni se biljka stalno " place" povucem ruku preko lisca i znam naic na kapljicu ili 2...to je normalno kod svaki bilje...pitajte majku :D isperi tu zemlju sa 20l vode i nakon sto se pususi zalijevav svaka 2-3dana, vec je dovoljno velika. svaku nedjelju prihrani i bit ce ok

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se