LEGACY
jutarnj rosa
20 odgovora2,206 pregleda
goyko sisa
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
goyko sisaISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#1
??? Bok ljudi!
Imam pitanje vezano za razvoj moje salate. Naime, tjedan dana je na re~imu 13/11. Jutros kad sam je pogledao bila je puna kapljica po sebi. Zna li itko ata su te kapljice?
upitnik???
LEGENDA5.189 REP2%
→ Zmaj
upitnik???LEGENDA
maj 2010.
maj 2010.#3
Kondezirala ti zemlja jer si zalio biljke prije i na no je to kondeziralo jer imaa slab protok zraka takoe....
Siso naaa ti si u problemima svakavim heheheheh
goyko sisa
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
goyko sisaISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#4
thanks!
zna
i nesmijem zaljevati prije mraka!!! Rjeaio sam i protok zraka...napravio sam vei box i ugradio joa jedan ventilator...mislim da e sad biti ok!
Dali je normalno da su se listovi objesili nakon tjedan dana 13/11 mrak/svjetlo?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#5
Nije normalno.Moraa mjeriti temperaturu i vlagu,kupiti mjera
e!
A i treba ostali info,sve ata radia s biljkama.
Ja na~alost stalno zalijem pod hps jer nemogu druga
ije,ili mi se neda.Uglavnom,u tom nije problem.
Pro
itaj siso malo po forumu ata je sve bitno,jer ovako i kad pitaa s oskudnim infom sve je nagaanje.
Ispiai malo i sretno:)
goyko sisa
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
goyko sisaISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#6
Evo slike. Izmjerio sam temperaturu. Dok je svjetlo temperatura je oko 25-26 stupnjeva, a po mraku padne desetak stupnjeva. Na~alost nemam mjera
vlage i ph vrijednosti...morat u ih kupit.
Slike su nakon 2 mjeseca svjetla 24 h i 9 noi. 4 lampe na bokovima su od 26 w, boja 840, 1800 lumena, ona gore u sredini je crvena atedna dekoracijska lampa s nekih 400 lumena crvenog svjetla, a ona gore pokraj ata gleda prema dolje je obi
na atedna boje 827 s 1350 lumena . Hranio sam ih s mineralnim gnojivom (SUBSTRAIL Vital Aktiv - gnojivo za sve zelene,cvatue biljke i kaktuse) 3 puta u zadnja 2 tjedna, ali u jako malenim koli
inama. Iza biljke su 2 ventilatora 12v iz kompa spojena na napajenje koji upuhuju zrak u box, a gornji dio boksa je djelomi
no otvoren da zrak izlazi. `ta mislia o ovome svemu?
http://img208.imageshack.us/img208/2012/dsc05811u.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/6646/dsc05810u.jpg
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#7
Jel ovo 9 dana no
i mislia na 13/11?
Mozak mi neradi,al izgleda malo napa
eno,neato je davi.Lia
e pokazuje slabije uvjete.Mislim da hrania pre
esto,bez obzira na malu dozu.Ja nebi viae od jednom tjedno ili svako drugo-tre
e zalivanje.Bar ja tako,i rijee.
Pripazi na vla~nost zemlje.
-Nakon koliko se zemlja osuai i ponovno zalijea?
I atedne...imam osje
aj da imaju malo snage,malo energije da dr~e listove u punom profilu,zdravo.Iako mislim da "gu~vanje" listova nije zbog svijetla.
Dodaj atednih,pistili se vidu
ini mi se,i mo~ea pribli~iti lampe na oko 5-10cm max.
goyko sisa
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
goyko sisaISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#8
dosada sam zaljevao s 2 deca dnevno, i sljedei dan bi bila suha, ali to je bilo u duplo manjem boksu tako da je i temperatura bila vea pa bi se br~e osuaila. Ujutro u je zalit pa u vidit onda...
goyko sisa
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
goyko sisaISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#10
bok!
Eto..proalo je 40-ak sati bez zaljevanja , ona se samo joa viae objesila... Dali da je zalijem? `ta da napravim? Kakva treba biti vlaga zraka?
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
maj 2010.
maj 2010.#11
meni se biljka stalno " place"
povucem ruku preko lisca i znam naic na kapljicu ili 2...to je normalno kod svaki bilje...pitajte majku :D
isperi tu zemlju sa 20l vode i nakon sto se pususi zalijevav svaka 2-3dana, vec je dovoljno velika.
svaku nedjelju prihrani i bit ce ok
maj 2010.
1 / 11
maj 2010.
maj 2010.