VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojHydroponik, rockwool
LEGACY

Hydroponik, rockwool

20 odgovora1,987 pregleda
BezbolniISTRAŽIVAČ

avg 2013.

#1
Zanima me zasto jako sporo sjemenke izlaze iz kocke. Znaci proklijale su i zasaene u kamenuvunu koja je natopljena u kisnicu koja je bila cca 6 ph i tempr+eratura je uvijek 21-23 stupnja Peti dan ne izlaze iz kocke sto je malo dugo, u cemu je problem s time da sam jedan uzgoj vec zavrsio i nisam imao takav problem

avg 2013.

#2
onda je do semena, mada mi je malo niska temperatura (a i ph ti vise vuce na kiselo), probaj da dignes temp na 26~27
MarinIgoricISTRAŽIVAČ

okt 2013.

#3
ma najbolje da stavis u treset ne moras da se brines o sastojcima koje moras da dodajes u vunu jer ona nema N, Mg nista...jedino za kloniranje je dosta potrebna :D

okt 2013.

#4
koji bre treset kad je hidro uzgoj u pitanju, ajd procitaj naslov teme i smanji spam po forumu, II put te upozoravam

jan 2015.

#5
Daj mi samo molim te reci jednu stvar...stavio sam sjemenku na klijanje 24H nakon toga sam je stavio rockwool te pod lampu (nekih 35 cm ispod lampe 150W,temp od 25-28 vlaga 60),ovaj rocwool ato sam kupio ima na vrhu rupicu u koj sam ubacio sjemenku nakon ega sam sa drugim komadi em rocka za epio tu rupicu kako svijetlo nebi direktno tuklo u istu...klica je izaala nakon nekih 48 sati meutim brzo je posmeila te uvenula i posuaila se,dali je stvar u sjemenki ili sam neato pogrijeaio?

jan 2015.

#6
Nisi nista pogrijesio moze biti do sjemenke ali i moze ti se desilo da osusila kocka pa klica dobila po nosu ili kakvoca vode sa kojom si zalio

jan 2015.

#8
Ph vode je namjesten i pazio sam da se kocka ne presusi.valjda je do sjemenke onda

jan 2015.

#9
Neznam to za stelanje ph ja svoje stavim u destiliranu na 12 h poslije ih prebacim u maramicu dok ne prokliju i onda ih prebacujem u kocke kad izvire van idu pod jednu cfl-ku i dok ih ne prebacim u sistem zalijevam destiliranom znaci nekih 3 dana od izvirivanja do prebacivanja u box...tako funkcionira kod mene jesi vec radio prije sa kockama ili ti je ovo prvi put?

jan 2015.

#10
Prvi put radim sa kockama da zato me i zanima jer prva bilja koju sam stavio mi je uvenula bas u kocki pa mi nije bas bilo jasno zasto...dok sam radio sa zemljom nikad nisam imao takvih problema

jan 2015.

#11
ma vjerovatno ti se desio peh jer nema tu neke filozofije

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se