VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojBele vrste
LEGACY

Bele vrste

48 odgovora8,469 pregleda
GreenManAMBASADOR

apr 2005.

#1
Ime ovih vrsti govori samo za sebe. Te vrste su u vezi sa familijom White Widow-a. AK-48 Od sredine 90-ih "AK" biljke su neverovatno popularne. AK-48 je jedna od najjacih ranorastucih biljaka. AK-48 daje tvrde vrhove sa izuzetno jakom aromom.AK-48 je indica - sativa hibrid ali ipak zadrzava vecinu svojih sativa kvaliteta. AK-48 je spreman u najranije 48 dana ako su uslovi savrseni. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: niska- Vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 7/8 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 400/500 * Mesec zetve: 10 * Tezina uzgoja: umerena Blue Mystic Blue Mystic je specifican, posebno zbog svojih laganih plavih nijansi koje se pojave negde na pola ciklusa cvetanja. Blue Mystic raste vrlo slicno kao i Northern Lights sa svim njegovim pozeljnim osobinama, te sa dodatim obojenim izgledom i blagim ukusom bobica nakon pusenja. Blue Mystic ima prirodan miris u odnosu na druge vrste uzgajane u kuci. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: niska- Vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 450 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: teska (za iskusne) Bubblelicious Bubblelicious je razvijena u Midwestu, SAD, pa je donesena u Holandiju 90-ih te je dalje rafinirana. Bubblelicious raste snazno i rascveta se nakon 8 nedelja. Bubblelicious je visoko smolna i extra slatka. Neki ljudi je usoredjuju sa rozom zvakacom gumom. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: niska- Vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 300/400 * Mesec zetve: 10 * Tezina uzgoja: umerena Chrystal Chrystal je White Widow pomjesan sa Northern Lights-ima. Chrystal-ovi pupoljci su veliki i lepljivi.Aroma je skoro kao kerozin a high brzo udarajuci. Hibrid prve klase, Chrystal daje neverovatan urod cenjene trave neverovatne kvalitete. Lakse se odrzava nego White Widow. Chrystal je prvak Dutch Highlife Cup-a, 2002 godine. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 500 * Mesec zetve: 9/10 * Tezina uzgoja: umerena Ice Ice je uspesan pokusaj spajanja kvantitete i kvaliteta zajedno. Ice ima delove Afghani-ja, veoma posebnog Skunk-a, Northern light-a i Shiva-e. Naporni proces biranja izmedu hiljada biljaka je upotrebljen u trazenju ovog posebnog miksa. Cvetovi Ice-a su bogato prekriveni sa trychomes-om i imaju nepromenljivu gustocu. Vrhovi se formiraju uzduz glavnih grana i imaju veliki cvet posmatrano spram lista. Fantastican za hydro i zemljano sadjenje. Osecaj napusenosti je jak i aroma je slicna gorivu. Ice je pobednik Cannabis cupa 1998. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 500 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: umerena Misty Misty je malena i jaka biljka. Limunasto zeleno mehurasti listovi su debeli i teski kao salata. Vrhovi su gusti i prekriveni THC zlezdama. Iako Misty deli gene sa White Widow-om, zavrsava ranije i proizvodi uze vrhove sa vecim urodom. Misty daje jaki mosusov miris, neki kazu da je kao stari znoj. Za razliku od svojega skoro agresivnog okusa Misty-in dim je sladak i ostavlja "secer" u ustima nakon pusenja. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: niska- Vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 500 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: laka (dobra za pocetnike) PPP Pure Power Plant Pure power plant je jaka,vecinski sativna biljka razvijena u kasnim 90-ima od Juzno Africkih vrsta. Ogromni potencijal rasta ove biljke je odlican primer snage hibrida. PPP je zadnji trend medu holandskim komercijalnim uzgajivacima zbog njenog velikog uroda od vrhova velikog kvaliteta. PPP ima ugodan, pomalo zimzelen okus i jaki drustveni "high". * Tip biljke: Best suitable for outdoor growing. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 500 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: umerena Silver Pearl Silver Pearl je trostruki hibrid razvijen u ranim 90-ima. Early girl, Skunk #1 i Northern lights cine ovu ukusnu biljku. Silver pearl vrhovi su pokriveni THC-om, ali nisu jaki kao kod vecine "white" biljaka. Silver Pearl je veoma srcana: rascveta se rano pa je to cini savrsenom za pocetnike. Ukus je iznenadjujuce osvezavajuci i nije presmrdljiv. Urodi su komercijalnog tipa. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: srednji 8-15% * Nedelja sazrevanja: 7/8 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 400/500 * Mesec zetve: 9/10 * Tezina uzgoja: umerena Snow White Snow White je jedna od selekcija najveceg kvaliteta iz "white" familije. Debeli cisti Indica otac daje Snow White gusci status nego White widow. Ovaj F1 hibrid daje veliki urod sa gustim lepljivim vrhovima pokrivenim THC-om. Prigodna za rast u hydro ili slicnim sistemima. Prijatan gladak ukus i mocni indica "high" cine biljku varijacijom Widow-a. * Tip biljke: Best suitable for outdoor growing. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/10 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 350/450 * Mesec zetve: 9/10 * Tezina uzgoja: laka (dobra za pocetnike) White Rhino White Rhino je jak F1 hibrid White Widow-a i cudesno jake Severno Americke indica vrste. White Rhino bi mogao imati medicinsku primenu zbog svog visokog THC-a. Ukus ovog dima je hashy i pomalo ostar. Americki otac Rhino-a je vise indica nego White widow, stvarajuci tako redju i nesto manju biljku.Osecaj je jak i dolazi skoro odmah. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: niska- Vecinom Indica * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoned- Indica Body Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 400/500 * Mesec zetve: 10 * Tezina uzgoja: umerena WhiteWidow U srednjim 90-ima rodila se legenda. White Widow se skoro odmah pojavila na svim menijima u holandskim "coffee shop"-ovima. Ovo remek delo je postavilo standarde za "bele" vrste. White Widow raste visoko sa osetljivim granama. Vrhovi su prilicno veliki s obzirom na bogatu kolicinu smole. Oslanjajuce se na njenu sativa stranu, osecaj je jak ali ipak energican i jako drustven. * Tip biljke: Preporucuje se unutrasnji uzgoj. * Visina biljke: srednja- Indica/Sativa mix * Fizicki ili psihicki osecaj?: Stoney yet high- Allround Buzz * THC nivo: visok 15-20% * Nedelja sazrevanja: 8/9 * Prinos (Sea of Green na 1 m2) : 450 * Mesec zetve: 8/9 * Tezina uzgoja: umerena
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#2
Odlicno! Hvala greenmane sto si i ovo preveo i postavio na nas forum. Za pocetak pitanje: Da li neka od belih sorti moze kod nas napolju uspesno (bez rizika od mraza ili budji ili slicno) da se odgaji?
GreenManAMBASADOR

apr 2005.

#3
Naravno da moze.Iako su predvidjene prvenstveno za indoor svaka svrsta moze da uspe i napolju ako joj se posveti dovoljno paznje i obezbede se uslovi.Mraz je rizik za svaku vrstu ali nadam se da je za ovu godinu gotovo s mrazom.Sto se tice budji nema nikakve bojazni jer ne moze biljka da pobudjavi dok raste.Budj se pojavljuje kada nije osuseno kako treba pa se jos po nepisanom pravilu trpa u najlon.E to je pravi raj za budj.
GreenManAMBASADOR

apr 2005.

#5
Mraz se bas retko pojavi u septembru i pocetkom oktobra tako da ponavljam nema bojazni.Koliko moze da smeta belim vrstama toliko i ostalim.A budj takodje moze da napravi problem kod svake vrste ako se nepravilno skladisti.Pa Early Misty koju sam gajio je recimo jako bliska belim vrstama tj. rodjaka je od White Widow i uspela mi je odlicno.Zrela je bila vec polovinom septembra.
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#6
Odlicno!!! Samo, da sam znao ovo ranije sigurno bih vise obratio paznju na bele sorte. Ja sam sve bio ubedjen da su bele vrste predvidjene za tropske krajeve.
SLO-EraLEGENDA

apr 2005.

#7
što se tièe buðje, najviše puta dolazi od zemlje ka biljci... Vodikov peroksid 3% koji možete kupti u apoteci.Vrlo jeftin i korisit se za dezinfekciju... dobro za koren-kisik kad je prevlažno vreme -možete spreèiti trulež korena nema buðe jer dezinfikuje... :pivo
GreenManAMBASADOR

apr 2005.

#9
Ljudi ziv je Era umro nije! 0118
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#10
Da, da, ostajemo bez njega na momente.... Jel znas ti zeleni za taj peroksid?
SLO-EraLEGENDA

apr 2005.

#11
bambi zna sigurno šta je to- struka mu je da razblažite sa vodom, odnosno nekoliko kapi-ml na litar vode
BambiISTRAŽIVAČ

apr 2005.

#12
pozdrav...to vam je hidrogen 3%,ali ne onaj kojim se zene(ljudi)farbaju(na kosu mislim)vec takozvani medicinski hidrogen 3%,kojim se rane dezinfikuju...uvek onako peni i susti kad se sipa na ranu ili na zemlju...IMA GA U SVAKOJ APOTECI...Hidrogen 3%... ~)
JoeENTUZIJASTA

apr 2005.

#13
I to se dalje razblazuje vodom ili se poliva takvim?
BambiISTRAŽIVAČ

apr 2005.

#14
idi kupi...Era je vec napisao ...nekoliko kapi na 1 litar vode...i polevaj tom vodom cvece kad inache treba da zalijes..
BambiISTRAŽIVAČ

apr 2005.

#16
Pozdrav svima....interesuje me dali je neko chuo za vrstu ...Triple-double...i kao jeste neka mi objasni kojoj sorti pripada...Drug je kupio u coffe shop-u...odlichna je..ali nigde nisam prochitao da ta vrsta postoji...hvala.. ~~

dec 2005.

#18
Posto ovdje ima mnogo poèetnika,nebi trebali davati ofrlje poluinformacije pa makar i što se tièe nekih "skupina" trave kao što su BLUE i WHITE FAMILY. GREENMAN,nije istina da sve navedene sorte imaju neke veze sa WHITE FAMILY.Dapaèe jedna od nabrojanih pripadnik je "plave obitelji" Bijeloj obitelji ultra-mega-èukun baba je WW,White Widow.Karakteristièna je po svojoj proizvodnji kristala zbog kojih cvijetovi biljke u optimalnim uvijetima znaju "pobijeliti".Pretpostavlja se da je sortu "napravio" Arian iz legendarnog "Greenhouse seeds-a".To je zacijelo jedna od najkomercijalnijih i najpopularnijih sorti koja staje bok uz bok sa slavnim varijantama Skunka,Jack Herrer-om,Haze-ovima,Blueberry-em,AK-47... Križanjima WW sa drugim sortama nastaju sorte kao što su:White Willow,Greate White Shark,Snow White,White rino,White Russian.... "Plavoj obitelji" pripadaju sorte koju vuku korijen iz legendarnod DJ SHORTY-evog Blueberrya.Karakteristièene su u glavnom po tome što pri nižim noænim temp. u periodu cvata klorofil mijenja boju u purpurno-ljubièastu.Takoðer uglavnom sve imaju miris i okus bobièastog voæa.Ovo gore navedeno dosta zavisi o fenotipu te generaciji sjemena(F1,F2,F3...) Sorte nastale križanjem Blueberry-a sa drugim sortama su:BlueVelvet,BlueThunder,Skywalker,BlackBerry,Blue Moonshine...... Samo jedna mala opaska... CHEERS! OVERGROWER
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#19
Te vrste koje su ovde navedene nisam ja izmislio.Tako pise na sajtu renomirane firme za trgovinu semenkama i opremom.Ako su oni pogresili pogresio sam i ja i ujedno se izvinjavam.
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#21
@OverGrower @Tripco Predlog : Otvorite topic i napisite nesto vise o tim vrstama o kojim pricate dobro ce doci.To nemamo ni na sajtu ni na forumu.
SLO-EraLEGENDA

dec 2005.

#23
evo legende :pivo
TripcoPOZNAVALAC

dec 2005.

#24
Green Man, hvala na ponudi za otvaranje novog topica, ali bih ipak ostao u okviru ovoga, jer je ono što stoji u daljem tekstu, apsolutno vezano za ovaj topic. Na poèetku da odgovorim i Bambiju: strpi se do sutra, preksutra, u okviru novog broja "Irie-People" magazina biæe jedan tekst na temu Cannabis vrste i sorte (istina, ima mnogo toga o tome i ovde na forumu, ali sam ja to napisao nešto opširnije, videæete o èemu se radi). Kad se bude pojavio, staviæu link. O.K., White Widow. Što jednom neko reèe, lakše je provaliti recepturu za Coca Colu nego za ovu sortu. Ja sam imao puno muka, spremajuæi taj tekst za I.P. magazin, da uðem, makar delimièno, u trag. Ova sorta je definitivno stabilizovana krajem '94. godine i na Cannabis Cupu '95. vrlo lako pobedila u 2 kategorije (C. Cup i Bio Cup). Rad na njoj je trajao oko 3 godine i u tom timu su bili i Arjan i Shantibaba (izgleda, kao voða tima). '95., ujedno, dolazi do osnivanja Greenhouse (Tolstraat), èiji su suosnivaèi bili Arjan (sadašnji vlasnik) i Shantibaba. Vremenom, druge seed banks su stvarale svoje verzije WW, jer nisu mogle da održe stabilnost sorte, tako da danas postoji znatan broj varijanti WW, ali se one po svojem, kako fenotipu, tako i genotipu u izvesnoj meri razlikuju. Iako se i dalje èesto raèuna da je jedina prava ona iz G.house, èesto se navodi kao dobra genetika i ona iz Aloha seeds (Aloha WW ili '98.WW), kao i ona iz White-Widow-seeds. Meðutim , Shantibaba kaže nešto malo drugaèije. Vratiæemo se na to malo kasnije. Ako pogledate na veæini sajtova seed banks i (pre)prodavaca semena, videæete da se ona veæinom navodi kao indica (60%)/sativa (40%). To je netaèno. Ako proverite sajtove gore navedenih s.banks, otkriæete sasvim obrnut odnos. To je i logièno, jer su njeni roditelji neka brazilska sativa sa ženske strane i hibrid neke južnoindijske sative i neke indike (koje tu, verovatno, stoje u odnosu 25:75) sa muške strane. Tako dolazimo do odnosa 62,5%:37,5% sativa/indica. Ako je taj odnos taèno 60:40, onda to znaèi da je bilo nekog povratnog ukrštanja sa mužjakom u nekoj generaciji, što nije èudno. Ako zanemarimo sam izgled biljke (koji daje za pravo da je mešavina gena u tom odnosu) i ako gledamo samo po efektu, onda ona izržava dosta jako sativa stranu. Ja lièno o tome ne mogu da sudim, jer sam prestao da duvam malo pre nego je ova sorta stigla u naš tamni vilajet, ali prema onom što su mi neki prijatelji rekli i što sam proèitao, pravi žešæe sativa-high vožnje uz nešto malo down/stone-indica efekta. Dakle, èak i po fenotipu (a mnogi zaboravljaju da u fenotip spadaju i karakteristike kao što su miris, aroma i efekat), ona je više sativa no indica. E sad šta kaže Shantibaba, jedan od 2 najpoznatija Australijanca u ovom poslu (drugi je, naravno, Nevil, ali njega ipak nisam mogao nikako da povežem sa stvaranjem WW). On potvrðuje takvu genetiku, ali je posle razlaza sa G.house ekipom, poneo i originalne roditelje te sorte, pa G.house danas u najboljem sluèaju mogu da imaju tek F2 generaciju, a ostali ni toliko. Sh.baba je danas glavni za gen. razvoj u Mr.Nice seed bank i ako želite originalnu WW, onda æe to biti Black Widow od Mr.Nice (15 semenki za 44 funti). Zašto je promenio naziv, stvarno ne znam. Da li G.house ima nešto napismeno da su oni ekskluzivni vlasnici imena (što ne verujem, jer bi onda trebali da tuže sve ostale) ili je Sh.baba hteo da naglasi posebnost i originalnost njegove varijante, ne znam. Toliko. A za Blue Widow sam saznao tek nedavno, iz jednog èlanka u Cannabis Culture, koji je radio Jason King (autor Cannabible 1&2). To je tekst o jednom severnokalifornijskom harvest festivalu, koji je organizovao tvorac ove sorte. To je taèno Blueberry x Aloha WW (a ne obrnuto, kako sam napisao u mom prethodnom postu).

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se