VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojKiwi skunk, savet pls
LEGACY

Kiwi skunk, savet pls

52 odgovora4,739 pregleda

apr 2011.

#1
Pozdrav svima....par meseci vec pratim forum..sve sam procitao i razumeo ali opet potrebno par saveta i nikako da sakupim vremena i da otvorim dnevnik o mom prvom uzgoju...obecavam uskoro...do tada treba mi par saveta iskusnijih.... Posadjeno 3 biljke Kiwiskunk sorte 2 imaju tacno 28 dana a treca otprilike 15 dana... evo slike slikane danas...sve 3 biljke u boxu http://i53.tinypic.com/21jvlzr.jpg ovo je najveca biljoza znaci stara 28 dana http://i51.tinypic.com/2dvu3js.jpg ovo je neka debilna takodje stara 28 dana (isto vreme nikla kad i ova veca, samo sto je od starta pokazivala da je dement..sporije rasla, listovi se cudno uvijali, ponekad i fali po koji...ali ipak raste) http://i52.tinypic.com/2q3ngwl.jpg a ovo je treca najmanja (stara 15 dana) lepo napreduje http://i54.tinypic.com/51eo2h.jpg box velicine 80x50x150 Svetlo MH 250w (hps 250w ceka za rezim cvetanja) ventilacija 120mm ventilatori( 1 uduvava 1 izduvava) Dan Noc 18/6 od pocetka Temperatura od 16 stepeni nocu do 26stepeni danju Vlaznost bila konstantno ispod 30%, zadnjih 2 dana skocila iznad 40%(ne znam zasto) Pitanja: 1.Koliko jos da ih drzim u stanju vegetacije sa obzirom da se bas razlikuju u visini? 2.Da li ce smetati najmanjoj biljci ako predjem na 12/12 i na hps? 3.Bilo kakav savet je dobrodosao

apr 2011.

#2
1. visinu si ravnaj prema najvecoj ili pusti i male da izrastu a veliku malo savi i povezi (napravi lst) pa onda prebaci na 12/12 i hps 2.najmanjoj nece smetat ako predes na 12/12 i hps ali ce ti vecina na forumu rec da je min vegetacije bar mjesec dana ali i ovako joj nece biti nista jer moze ona i od starta na 12/12 3. vlaga ti je mozda skocila u box jer si vise malo zaljevo biljke i nemoras otvarat dnevnik samo nastavi tu jer si dobro poceo ... :) i mislim da ti zemlja dosta zadrzava vodu pa smanji malo zaljevanje mislim da ti se ova guzva i trune jer je konstantno mokra zemlja prije nego mislis zalit gurni prst u zemlju centimetar dva i ak je unutra vlazno nemoj zaljevat
FukmondoAMBASADOR

apr 2011.

#3
mozes da ih drzis jos 10-tak dana u vege,da ih malecka malo dohvati,poslije prebaci na 12/12 a mogao bi najvecu lagano LST(kao sto drug iznad rece) da pravis i malo ventilaciju da pojacas tipa wc ventovi,itd... inace sve izgleda uredno,samo napred,pratim :)
dr.manijakAMBASADOR

apr 2011.

#4
Koliki su listovi mozes sarme da zavijas.
bozgaLEGENDA

apr 2011.

#5
Najveu takoer mo~ea topirati odnosno odrezati vrh i taj vrh mo~ea ukorijeniti kao klona... Ili mo~ea supercropping napraviti odnosno savinuti je da pukne glavna grana ali ne kompletno da pukne... Viae o supercroppingu http://www.youtube.com/watch?v=2FmXHhKFA5U peace boz :sun2:

apr 2011.

#6
ma ne smem raditi taj supercropping...bar ne ovaj prvi put.... probacu LST ...nego danas sam primetio ovo tj. video sam korenje da viri iz zemlje daok sam zalivao malko...sta da radim? da li da dodam zemlje preko ili da ostavim tako kako jeste,jer biljke normalno rastu i ne pokazuju da im to smeta....
herb-o-logistENTUZIJASTA

apr 2011.

#7
Nije dobro da je korijen na svjetlosti (iskreno ni sam ne znam zaato). Samo ga ti prekrij sa malo zemlje, opreza nikad previae.

maj 2011.

#8
Nisam stigao da se javim jer sam preopterecen obavezama.... od 3 biljke gore pomenute najveca je zenka, srednja je muzijak a mala je isto zenka ali je okazala pol tek pre neki dan...znaci kasnila je u odnosu na ove dve vece.... uglavnom sve je to ok ...dok nije pocelo ovo da se pojavljuje na najvecoj zenki jedina stvar koju sam uradio je djubribo za cvetanje pola doze 2 ili 3 puta zalio u toku 1 sedmice... ali zalio sam i manju sa istom dozom njoj nije nista i dalje je zelena i lepa dok je ova velika izbledela i pocela da zuti... pojma nemam sto se to desava....jedino sto sam izmenio od pocetka je to djubrivo...ali kao sto rekoh na manjoj biljci se to nije pojavilo a istu dozu je dobijala... jedino da je gladna...ili je previse blizu lampe ali zasto bi onda dole pozutela?
big buddhaISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#9
ma nije njoj nista, samo ti fino uzmi skarice i odrezi te najvece listove, a sto se tice gnijenja mozes ti i full dozu udratit...
SimasZgAMBASADOR

maj 2011.

#10
Pitaj He-mana on zna
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#11
te ~ute odre~i.. samo crpe energiju bezveze.
He-ManLEGENDA

maj 2011.

#12
N(Duaik) joj ne fali i ne ~ute baa ovako listovi u cvjetanju. Na je natrij. Ne diraj listove, jer ne crpe oni nikakvu energiju iz biljke :ohno: Prati pomno ato e se deaavati s ovim listovima iznad ~utih. Ako krenu i oni dosta ~utiti onda napravi odmah flush, jer meni ovo viae izgleda na nedostatak K ili S. Kolike ti je temperatura i vla~nost u boxu ?

maj 2011.

#13
hvala ljudi...cim dodjem kuci ima da secnem ove listove zute...i nastavljam sa normalnom dozom djubriva za cvetanje... uplasih se da pred sam kraj krenu kola nizbrdo... jos jedno pitanjce...koliko otprilike jos ima do berbe po vasem misljenju?
He-ManLEGENDA

maj 2011.

#14
alooo ... jel ti itaa ato ti ja piaem, :evilmask: Ne sjeci niata i ne hrani viae gnojivom, sa ekaj malo i vidi hoe li ti po eti ~utjeti i ovi listovi iznad. Ako krenu i oni onda moraa odraditi ispiranje zemlje i tek nakon toga opet krenuti lagano s gnjojenjem.

maj 2011.

#15
Poslali smo odgovor u isto vreme pa nisam video,necu seci listove ni djubriti sacekacu da vidim da li se siri zutilo! temperatura je oko 24 dnevna a nocna 16, vlaznost 50-60! zalivam svako vece ili svako drugo tako od pocetka, ventilatori rade non stop!
idoserPOZNAVALAC

maj 2011.

#16
imaa kane. previae gnojiva. isto se i meni dogodilo. prestani gnojiti pod hitno!!!! kakva ti je voda?
numero unoISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#17
nemoj zalijevati svako vece niti svako drugo ja sam se zajebo tako svakih 4 5 dana otprilike kad se zemlja osusi!!koliko litara su ti posude i koje gnojivo koristis?
Dr GrowENTUZIJASTA

maj 2011.

#18
Moraa prehrani biljke dodati tekue ~eljezo zato ti liae ~uti nemoj rezati
He-ManLEGENDA

maj 2011.

#19
Rekao sam mu ja zaato vjerovatno ~uti, a zbog ~eljeza nije sigurno.

maj 2011.

#20
hvala vam svima na savetima..... prestacu da gnojim...necu rezati...smanjicu zalivanje....i cekati da vidim sta se desava.... verovatno je gnojivo ali me cudi zasto druga manja biljka nije pozutela a dobijala je isto kao i ova veca... javljam promene
big buddhaISTRAŽIVAČ

maj 2011.

#21
bez icije uvrede, samo moje misljenje je da se decko nazahebava sa svime time, ja bi saomo odrezo bolesne listove pogotovo ove velike, vrhovi ce mu dobit vise svjetla, a od tog lista svakako nema nista, nemoj prelazit preporucenu dozu djubriva i to je topo mogucnosti kisnica...
dupla-stotkaENTUZIJASTA

maj 2011.

#22
meni su listovi zuteli od djubriva prosle sezone... i ove sam jednom zadjubrio i vrlo su malo poceli listovi zuteti a dao sam im bas malu dozu... zato sam resio da vise nikad ne djubrim vec da pustim prirodu da odradi svoje :) preporucio bi svima isto iako nemam puno iskustva :) sad koristim samo hranu i strogo se pridrzavam uputstva sa flasice.. :) u fazi cvetanja cu joj dati malo hrane koja ce pomoci cvetanju ali neko jace djubrivo nikad vise :))

maj 2011.

#23
cccccc

jun 2011.

#24
ne stigoh da se javim ranije....posao jbg.... evo je veca biljoza koja je bila u predhodnim postovima pocela bila da zuti....pa se pitam da li je vreme da koljem? a ovo je manja ona nije jos za klanje :)
SekachAMBASADOR

jun 2011.

#25
Po drugoj slici bi rekao da ju mozes jos malo ostaviti...u meduvremenu ju mozes osisati da izgleda lijepo pred kraj... ;)

jun 2011.

#26
ostavicu je jos par dana...ja mislim da je toliko potrebno...nego koje listove da rezem samo velike ili i ove male sto drzim na drugoj slici?

okt 2011.

#27
bravo ivice bravo

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se