LEGACY
Pomoć pri odabiru šatora
28 odgovora1,809 pregleda
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
malimarkoPOZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#1
Pozdrav ekipa :)
Ispričavam se odma na otvaranju teme,može se kasnije lako obrisati.
Sitiacija je sljedeća,odlučio sam da na kraju krajeva moram kupiti šator,improvizacije mi slabo uspjevaju uglavnom.
Zanima me šator,naravno jeftiniji neki ipak za početak jer realno u inu još nisam ništa ubrao,pasao bi mi idealno 40x40 jer je to taman dubina ormara porek kojeg bi bio u garaži,znači stealth,našo sam ga nešto manje od 500kn (70€?),odma u Zagrebu znači odlično,samo da napomenem da imam lampu 250hps i neki improvizirani polu ct.Zanima me dali se isplati zbog stealtha iči na 60x60 (mislim na krajnji rezultat),ali napominjem da ruši stealth na neki način,nije strašna razlika u cijeni u istoj trgovini.Na kraju krajeva dali ču biti zadovoljan sa 40x40,dali je to dovoljno za nekakav normalni uzgoj?i ako ima negdje jeftinije da se poruči isto puno hvala ko prati te trgovine,ja samo gledam ovo sa googlea.Znači ljudi hvala vam puno ko god se potrudi malo da mi odgovori i pomogne,može i na pm.Želja mi je taj grow a opet se naravno bojim za sebe,pa sam zadovoljan sa bilo čime za sad,sori na č i ć :D.hvala (y) :)
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#2
Pre jaka je to lampa za taj prostor. Ili odi na 150w hps ili povecaj barem na 60x60.... a i bit ce ti lakse za radit u 60x0.
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
malimarkoPOZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#3
120 je visoko pa sam mislio da u moi hladiti,i dalje me vue taj manji,sigurniji je ipak,dali je realno ata mogue izvui iz tog manjeg aatora?
Hvala puno na odgovoru,znam da petljam al ne kupujem ga baa svaki dan... :)
waynejohn
AMBASADOR4.293 REP80%
→ Legenda
waynejohnAMBASADOR
feb 2017.
feb 2017.#4
Ra
unaj i da e ti trebat cca 20-30 cm visine za ventilaciju i ra
unaj visinu pota 20-30 cm...ostaje ti 60-80 cm...onda joa uzmi koliko e ti 250 hps morat biti udaljena od najviaeg vrha biljke a mislim da je neki minimum 20cm...kolegi sa foruma @1310 pr~i biljke i na 30 cm...ne ostane ti baa puno prostora za biljku...
150 hps, CFL ili LED su ti opcije za taj aator ako ~elia kao po
etnik to kvalitetno odradit
I uzmi si nekog mentora, imaa ih par slobodnih koji e te savjetovat od po
etka do kraja pa i rezultat nee izostat ;):thumb:
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#5
Ak ea taj manji aator 40x40, ato je realno aator za neku manju biljkicu, onda sve od hps 150w ti bude previae grijalo. Ja se mu
im u skoro duplo veem aatoru sa 250w hps da dr~im vlagu i temperaturu u nekom optimumu, i to u negrijanoj prostoriji. Mogu mislit koja bi tek sauna bila u aatoru takvih dimenzija sa 250w, brijem nemogue. Ko ato ti stipe veli ili vei aator ili slabija ~arulja, tree nema ;)
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#6
stealth+komocija=HPS 100w
9000lm / 0,16m2 = 56000 lux
imam komplet 100w hps,al nazalost taj mali sator cu malo sacekat jbg..al to je moja neka ideja samo :)
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
malimarkoPOZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#7
Hvala ljudi svima,vjerovali ili ne trenutno imam dimenzije 40x20x70 i hps250 unutra za probu i hladim gasa diy ct na 31 max nekih 20-25 cm od lampe samo tu ne mogu uzgojiti niata (mo~da)pa sam se vodio time da bi na 120 ipak dobio pola metra prostora.Najbolji sajt (cijena/kvaliteta)za naru
ivanje aatora je...?u google kucam? Hvala :)
beštija
ZMAJ165.637 REP
beštijaZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#8
Najbolje bi bio neki ozbiljan led 50-75w ali to je ujedno najskuplja opcija. Ja bi tu stavio hps 100w ili cfl 125-150w. Na van izbaci ventilaciju i imas dosta mjesta za uzgoj. Uzmi mali ventilator 140/180m3/h i nekakav potenciometar jer tu je bilo koji vent za taj box prejak.
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#9
kod sponzora Hempatia pirate box 40x40x120cm,cijena je ok. samo ako si u CG zaboravi,meni su juce odgovorili da ovamo ne salju:( mada kontam da si u HR,cini mi se da ti je onda i dostava besplatno.
usudjujem se da pretpostavim da bi bio dovoljan dobar pc fan 120mm na izlazu. meni u pc boxu trenutno 100w hps radi sa takvim ispuhom i dva unutra hlade. svi trenutno na manje od 12v..
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
hazeri
ZMAJ20.200 REP
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#14
@malimarko burazeru baci oko na moj dnevnik kad stignes. moj ti je savet ako se resis za manji sator kupi lepo ove led poput mojih i gledaj si posla. lako za hladjenje cak i 150w da ubacis, a dobices 14k lumena. i ne treba ti ct ;-) ako ne budes zadovoljan pljuni me
Astral Projection
AMBASADOR4.812 REP95%
→ Legenda
Astral ProjectionAMBASADOR
feb 2017.
feb 2017.#15
Ja radim 40×40×130 sa Led 70W.
Izvukao sam na fotop.biljci 82g sa
5 tjedana vege i 8 cvjetanja..ovisno
tvojim potrebama ali vidim i da stealth igra ulogu..250W HPS je overkill..CFL 150W..250W ti ni nestane u 40x40.
Mozda kako ekipa kaze 100W hps, mali reflektor i dobra turbina da to ohladi.
feb 2017.
1 / 15
feb 2017.
feb 2017.