VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPomoć pri odabiru šatora
LEGACY

Pomoć pri odabiru šatora

28 odgovora1,809 pregleda
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2017.

#1
Pozdrav ekipa :) Ispričavam se odma na otvaranju teme,može se kasnije lako obrisati. Sitiacija je sljedeća,odlučio sam da na kraju krajeva moram kupiti šator,improvizacije mi slabo uspjevaju uglavnom. Zanima me šator,naravno jeftiniji neki ipak za početak jer realno u inu još nisam ništa ubrao,pasao bi mi idealno 40x40 jer je to taman dubina ormara porek kojeg bi bio u garaži,znači stealth,našo sam ga nešto manje od 500kn (70€?),odma u Zagrebu znači odlično,samo da napomenem da imam lampu 250hps i neki improvizirani polu ct.Zanima me dali se isplati zbog stealtha iči na 60x60 (mislim na krajnji rezultat),ali napominjem da ruši stealth na neki način,nije strašna razlika u cijeni u istoj trgovini.Na kraju krajeva dali ču biti zadovoljan sa 40x40,dali je to dovoljno za nekakav normalni uzgoj?i ako ima negdje jeftinije da se poruči isto puno hvala ko prati te trgovine,ja samo gledam ovo sa googlea.Znači ljudi hvala vam puno ko god se potrudi malo da mi odgovori i pomogne,može i na pm.Želja mi je taj grow a opet se naravno bojim za sebe,pa sam zadovoljan sa bilo čime za sad,sori na č i ć :D.hvala (y) :)
StipeZMAJ

feb 2017.

#2
Pre jaka je to lampa za taj prostor. Ili odi na 150w hps ili povecaj barem na 60x60.... a i bit ce ti lakse za radit u 60x0.
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2017.

#3
120 je visoko pa sam mislio da u moi hladiti,i dalje me vue taj manji,sigurniji je ipak,dali je realno ata mogue izvui iz tog manjeg aatora? Hvala puno na odgovoru,znam da petljam al ne kupujem ga baa svaki dan... :)
waynejohnAMBASADOR

feb 2017.

#4
Ra unaj i da e ti trebat cca 20-30 cm visine za ventilaciju i ra unaj visinu pota 20-30 cm...ostaje ti 60-80 cm...onda joa uzmi koliko e ti 250 hps morat biti udaljena od najviaeg vrha biljke a mislim da je neki minimum 20cm...kolegi sa foruma @1310 pr~i biljke i na 30 cm...ne ostane ti baa puno prostora za biljku... 150 hps, CFL ili LED su ti opcije za taj aator ako ~elia kao po etnik to kvalitetno odradit I uzmi si nekog mentora, imaa ih par slobodnih koji e te savjetovat od po etka do kraja pa i rezultat nee izostat ;):thumb:

feb 2017.

#5
Ak ea taj manji aator 40x40, ato je realno aator za neku manju biljkicu, onda sve od hps 150w ti bude previae grijalo. Ja se mu im u skoro duplo veem aatoru sa 250w hps da dr~im vlagu i temperaturu u nekom optimumu, i to u negrijanoj prostoriji. Mogu mislit koja bi tek sauna bila u aatoru takvih dimenzija sa 250w, brijem nemogue. Ko ato ti stipe veli ili vei aator ili slabija ~arulja, tree nema ;)

feb 2017.

#6
stealth+komocija=HPS 100w 9000lm / 0,16m2 = 56000 lux imam komplet 100w hps,al nazalost taj mali sator cu malo sacekat jbg..al to je moja neka ideja samo :)
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2017.

#7
Hvala ljudi svima,vjerovali ili ne trenutno imam dimenzije 40x20x70 i hps250 unutra za probu i hladim gasa diy ct na 31 max nekih 20-25 cm od lampe samo tu ne mogu uzgojiti niata (mo~da)pa sam se vodio time da bi na 120 ipak dobio pola metra prostora.Najbolji sajt (cijena/kvaliteta)za naru ivanje aatora je...?u google kucam? Hvala :)

feb 2017.

#8
Najbolje bi bio neki ozbiljan led 50-75w ali to je ujedno najskuplja opcija. Ja bi tu stavio hps 100w ili cfl 125-150w. Na van izbaci ventilaciju i imas dosta mjesta za uzgoj. Uzmi mali ventilator 140/180m3/h i nekakav potenciometar jer tu je bilo koji vent za taj box prejak.

feb 2017.

#9
kod sponzora Hempatia pirate box 40x40x120cm,cijena je ok. samo ako si u CG zaboravi,meni su juce odgovorili da ovamo ne salju:( mada kontam da si u HR,cini mi se da ti je onda i dostava besplatno. usudjujem se da pretpostavim da bi bio dovoljan dobar pc fan 120mm na izlazu. meni u pc boxu trenutno 100w hps radi sa takvim ispuhom i dva unutra hlade. svi trenutno na manje od 12v..
hazeriZMAJ

feb 2017.

#10
Sto ne uzmes 80*?Za 250w idealno
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2017.

#11
Nisam te razumio..?thenks svima
hazeriZMAJ

feb 2017.

#12
Sator 80*80*160.Stavis 250w i tri biljke..masala;)
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2017.

#13
E kad bi moglo,bilo bi maaala baa... :D

feb 2017.

#14
@malimarko burazeru baci oko na moj dnevnik kad stignes. moj ti je savet ako se resis za manji sator kupi lepo ove led poput mojih i gledaj si posla. lako za hladjenje cak i 150w da ubacis, a dobices 14k lumena. i ne treba ti ct ;-) ako ne budes zadovoljan pljuni me

feb 2017.

#15
Ja radim 40×40×130 sa Led 70W. Izvukao sam na fotop.biljci 82g sa 5 tjedana vege i 8 cvjetanja..ovisno tvojim potrebama ali vidim i da stealth igra ulogu..250W HPS je overkill..CFL 150W..250W ti ni nestane u 40x40. Mozda kako ekipa kaze 100W hps, mali reflektor i dobra turbina da to ohladi.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se