LEGACY
Moj prvi indoor-ac
16 odgovora2,071 pregleda
vvvmehmed1
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
vvvmehmed1ISTRAŽIVAČ
jun 2013.
jun 2013.#1
Pozz svima...
Jutros od 6 sati pa sve do 17h
itam po forumu kako uzgajati indoor. Prije sam uvijek uzgajao vani, sada bih da probam kako je to indoor. Veina mi je u nekoliko jasno samo me interesuje daljina sijalice. Danas sam zapazio kako je neki mjerio ja
inu lux-a i ka~e kad je udaljio 20cm da se ja
ina dvorstruko smanjila.
Planiram ubaciti HPS 400W. Samo ne znam kako da odaljim, takoer me interesuje kako kad biljka raste jel treba odaljavati i sl.
Ovo je moj box:
blanker
ENTUZIJASTA300 REP25%
→ Poznavalac
blankerENTUZIJASTA
jun 2013.
jun 2013.#2
HPS 400W ti se jakooo jako puno grije i najbolje bi bilo napraviti cool tube za nju. naci ces na forumu sto je to.mislim da kod hps 400w daljina nemora biti jako stroga jer je to jaka lampa koja daje ~50 000lumena a poprilicno puno. bitno je ona bude cca 50cm i vise od biljke udaljena i da ju temperatura previse negrije (idealno 25-27) znaci moras cijelo vrijeme korigirati tjs podizati...ja sam napravio slican box tvojim dimezijama i gore sam pregadio jedan dio sa staklom koje moe izdrzati visoke temp a dobro propusta svjetlost(sa reflektora staklo) i tako da mi sijalica nemoze toplinom utjecati na biljku! a gore sam napravio veltilaciju(protok ulaz izlaz. ako imas mjesta napravi box 1m je onda ces iskoristiti max od hps-a
DJFlyHigh
LEGENDA5.422 REP4%
→ Zmaj
DJFlyHighLEGENDA
jun 2013.
jun 2013.#3
ja mislim da bi ti 250w tu fino bas sjelo :)
a kolika je udaljenost, to po lampi i jacini se zna... cfl se drzi oko 2cm od bilje a 1000W hps ili mh bez ct se drzi oko 60-80cm...
ja svoju 250 drzim na 30cm tocno i nemoze blize, nemam ct ali da imam vent da puse izmedju bilje i lampe mogo bi 5cm nize a mozda i 10 spustit...
sretno s projektom :)
peace out !
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
vvvmehmed1
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
blanker
ENTUZIJASTA300 REP25%
→ Poznavalac
DJFlyHigh
LEGENDA5.422 REP4%
→ Zmaj
DJFlyHighLEGENDA
jun 2013.
jun 2013.#7
cim proklije menka, drzis lampu 30-40cm od njih ako je 250w a ako je 400 onda 60cm i to je to :)
peace out !
12 REP24%
→ Istraživač
jun 2013.
jun 2013.#8
moras napraviti dobru ventilaciju tu imaces problema sa vrucinom.stavi lampu na yo-yo i prati rast svaki dan.stavi dlan na vrh biljke i ako ti je prevruce i biljci je ,ako dobro hladis lampu mozes staviti blize zato skontaj nesto za hladjenje lampe i imaces vise prostora za ras.400 w je sasvim dovoljno ,kupi zemlju da valja ne nesto jeftino ,pazi na vodu ,posebno na gnojivo (nevalja ni previse ni premalo) i najvaznije nemoj nikom nista reci.
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
jun 2013.
jun 2013.#9
Usuglasite se ljudi...
Na taj prostor ti opce ne treba HPS 400 nego 250 jer ces se namrdat s temperaturom do boli... A lampu ne vise od 40cm od vrha biljke!
jun 2013.
1 / 9
jun 2013.
jun 2013.