LEGACY
pitanjw vezano za grow box
59 odgovora3,146 pregleda
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#1
pozz dobio sam 2 biljke white russian skunka i par sjemenki istog pa sam krenu radit boxpa me zanimalo dva Pitanja :
1.koliko white russian skunka mogu posadit u boxu visine 1.20m sirine 1.20 i dubine 1 m
2. koliko dugo traje od klijanja do pocetka cvjetanja kod white russian skunka:watchplant:
zlari
AMBASADOR1.591 REP3%
→ Legenda
zlariAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#2
2. zavisi od tebe kak ces odredit rezim svjetla, 24/0 i 18/6 (dan/noc) su ti za vegetaciju, a 12/12 ti je za cvjetanje biljke.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#3
Upravo to. Ti ju mozes drzati u vegetaciji i vise godina, nece ti procvjetat dok ne prebacis na 12/12, tako da si lako prilagodis biljku velicini boxa
Odin_of_Asgard
POZNAVALAC1.455 REP95%
→ Ambasador
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC
okt 2010.
okt 2010.#5
aj' da ti to probam objasnit...krenimo do genetike...ako je skunk, nebi trebao rasti preko 120 cm....sad ajmo sa visinom box-a...120 cm, ka~ea...lampa e ti zauzeti nekih 15 cm, pitar nekih 20-ak, ako napravia dobru ventilaciju, biljke ea moi dr~ati na 25-30 cm od lampe...dakle, za biljke ti ostaje cca. 60 cm( 30 cm u vegetaciji i onda prebacivanje na 12/12)... e, sad kad smo rjeaili ove dvije stvari, mo~emo razmialjat o broju biljaka na povraini 100cmX120cm...na 100X100 je optimalno 4-6 biljki, a ti bi mogao dr~ati nekih 8 komada kada nebi bio ograni
en visinom...poato je takva situacija, najvjerovatnije je da ea raditi LST na njima, ato ti zauzima prostor, tako da bi se ja opet vratio na nekih 6 komada sa LST-om i mislim da e ti box biti lijepo popunjen...kreni sa 12 biljki, pa kad odstrania muake, trebalo bi ostati 5,6,7, mo~da 8 ~enskih, pa ea nakon prvog grow-a vidit i sam koliko ih mo~ea uzgajat...sretno...
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
okt 2010.
okt 2010.#6
e nebi se slo~io stari moj, to je jednogodianja biljka
negdi sam
ito ako biljka ima 18 h svjetla a mraka 6, tj odnosi se na sative a za ostale sorte neam pojma, onda bi trebale procvjetaju nakon cca 4mjeseca
to sam joa davno
ito i pokuaavam na
al nikako, ako naem posta
u vam link pa vidite :)
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
PunxerENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#7
Imas pravo odnosi se i na indice, ali jednogodisnja biljka je u normalnim uvjetima, indoor je stvarno mozes drzati 18/6 par godina i nece procvjetat, bilo je par slucajeva kad ju je frajer drzo u veg 3 godine u plasteniku sa osvjetljenjem il tako nesto nez dugo je bilo otkad sam to citao al mislim da je na rollitupu(sry ak reklamiram forume).
Naso bi sad to al sam na netu prek moba jbg
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#8
radim boks 75x55x85(vxdxa) koliko i kakvu rasvijetu da stavim unutra???
cannabis_connoisseur
LEGENDA5.788 REP8%
→ Zmaj
cannabis_connoisseurLEGENDA
okt 2010.
okt 2010.#9
za te dimenzije trebaa oko 16 000 do 18 000 lumena, hps 150W bi ti bio najidealniji, a ako ne to 10-ak CFL-ki 23W (mo~e i koja manje, ali ovo je po lumenima najoptimalnije).
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#10
Tema ti je premjeatena u temu koju si ve
otvorio,nemaa potrebe otvarati drugu i spamati,da ne skupljaa negativne poene.
- 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 1.5m x 1.5m - 600w HPS
- 1.0m x 1.0m - 400w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
- 0.5m x 0.5m - 150w HPS
- 0.3m x 0.3m - 70w HPS
Sve ti ovisi o veli
ine boxa,visine...
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#11
nasao sam stedne zarulje od 85w daylight 6400k 5000lumena koliko takvih bi mi bilo dosta za box i jesuli te zarulje ok za cvijetanje?
Odin_of_Asgard
POZNAVALAC1.455 REP95%
→ Ambasador
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC
okt 2010.
okt 2010.#12
Daj se odlu
i koliki box radia, non-stop mjenjaa te dimenzije....4 takve ~arulje bi trebale biti OK...i daj malo
itaj po forumu pa ea nau
iti da ti za vegetaciju trebaju ~arulje sa plavim spektrom tj. 5500 i viae lumena, a za cvijetanje sa crvenim spektrom tj. 2000-3000 lumena, iako cijeli grow mo~ea odradit sa sa HPS-om, za tvoje dimenzije, HPS 250w..
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#13
znaci hps 250 bi dobro bio uutra dali bi on u tom boxu previse grio tako da znam oce li mi trebati cooltube i definitivno ce bit 75x55x85(vxdxa)...
slobodan
AMBASADOR2.743 REP36%
→ Legenda
slobodanAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#14
pozdrav weedetix
cooltube u manjim boxovima sa hps rasvetom, je uvek pozeljan, a i prednosti su mu ne zanemarljive...
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#15
jer mogu unutra stavit zlatnu foliju za da reflektira svijetlo ?
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#16
Stavi rae dijamantnu foliju ili ako naea neku platinastu ;)
Pa kakve su to ideje,stavlja se ili specijalizirane folije za refleksiju
tipa mylar ili sve u bjelo,na tebi je kako ea to izvest.
Al sam siguran da bi box od zlata straano dobro izgleda, jebea refleksiju:icon_mrgreen:
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
okt 2010.
okt 2010.#17
ma brijem da i zlatna je bolja od aluminiske i da golden grow box bi bio jeben...
Scoot420
ENTUZIJASTA236 REP9%
→ Poznavalac
Scoot420ENTUZIJASTA
jun 2015.
jun 2015.#18
jesu li ovo okej dimenzije za hps 70w? 29,36,55
ra
unam si i nikako mi ne paae ta visina,uzmem 20cm kj je posuda,lampa neka bude 5 cm i udaljenost od biljke 5cm to je 25cm visine samo za biljku,jel bi se to moglo odradit?,ata predla~ete,da radim novi box,stavljam manju posudu il??
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
jun 2015.
jun 2015.#20
Dodaj jos koji ispuh vent pored onog gore, unutra jedan pc vent da puse po biclji i dole pri dnu boxa izbusi rupu/e za pasivan upuh. To je to.
changadmt
LEGENDA8.885 REP39%
→ Zmaj
changadmtLEGENDA
jun 2015.
jun 2015.#21
da li u box 60 x 60 x 160 mogu da stanu 4 biljke pod 250 w hps\mh? da li broj biljaka ima veze sa tim da li je u pitaju indica ili sativa?
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
jun 2015.
jun 2015.#22
Stanu 4 biljke u teoriji. U praksi to zna
i manji prinos od jedne poatene i debele, a i viae posla, za k*rac na kraju.
t@mara
ZMAJ28.214 REP
t@maraZMAJ
jun 2015.
jun 2015.#23
Nemoj gurati 4 biljke unutra nikako.
Taj je prostor i rasvjeta idealno za 1 biljku.
Sa dvije bi se napatio,a sa 4......:zvezda::
Odradi jednu ali kvalitetno ;)
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2015.
jul 2015.#24
60x60-250w dva autosa ili jedna foto sa 5 tjedana vegetacije i treningom ;)
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
HimalayaZMAJ
jul 2015.
jul 2015.#25
Pa ne znam za hps ali ja furam nekad dvije u takvom boxu a nekad jednu. Ugalavnom dvije biljke za takav box su max,bez obrzira na rasvjetu. Mozes pogledati moje dnevnike
Tex
POZNAVALAC880 REP31%
→ Ambasador
Tex
POZNAVALAC880 REP31%
→ Ambasador
Scoot420
ENTUZIJASTA236 REP9%
→ Poznavalac
Scoot420ENTUZIJASTA
jul 2015.
jul 2015.#28
Ljudi imam mali problem,nemogu odaarafit hpsicu iz grla,nebi ju htio pokidat,jel ona mo~da ima kontranavoj il ata?,trebam zqakucat grlo za box a nebih htio s njom zakucavat da ne pukne il tak neato...I da pitam jel dobro ofarbat boks u bijelu sjajnu farbu,na forumu sam pro
ito mat da treba al kad sam vidio sjajna zacaklile mi se o
i i uzo sam nju.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
jul 2015.
jul 2015.#29
Mat je dobra sjajna valjda ne :)
Neces ju pokidati nije ona bas tako slaba i lomljiva i nema kontra navoj.
okt 2010.
1 / 31
okt 2010.
jul 2015.