LEGACY
prwi grow
56 odgovora3,610 pregleda
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#1
bok ljudi.. imam pitanje u vezi sorte i cvatnje...
evo slika:
da li mi mo~ete rei sortu otprilike (sjeme uzeto iz pisa "supera") i trajanje cvjetanja..
ako imate kakve savjete ili komentare, samo piaite...
puno hvala
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2009.
feb 2009.#2
Baci je na cvjetanje
dakle stavi svjetlo na 12/12
koju lampu imash?
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#3
joa tjedan dana pa e na cvjetanje
imam hps 250w, philips son, al mi fali balast joa
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#4
nije mi jasno to ...kada netko pita koja je sorta , ja iskreno mislim da nema tog covjeka na forumu koji ti sa sigurnoscu moze rec koja je to sorta...mozemo ti rec dali vuce vise na sativu ili indiku , mozda ce ti neko cak i recu kojem postotku ... ali 100% nitko nemoze bit siguran jer sve je to DOMAJA vulgarris
nabavi neku genetiku sa pedigreom pa te nece mucit koja je sorta ...pisat ce crno na bjelom....
A i 1. ti je grow.... nije bitno koja je sorta ...bitno da bude masna , dlakava i da smrdi ..jer ih takve volimo, inace jako lijepo i zdravo izgleda ...vrijeme joj je za 12/12... nadam se da ce bit kuja.
Sretno!
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
hashberryboy
ENTUZIJASTA375 REP44%
→ Poznavalac
hashberryboyENTUZIJASTA
feb 2009.
feb 2009.#6
@ marinkis-ma misli na onaj lim iznad lampe da reflektira svjetlo...ne na prigusnicu..
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
feb 2009.
feb 2009.#7
- Nekako mi je 'prebijelo' ovo svjetlo za HPS ... ili si ovo upalio samo za photo session ?
- Vidi se da je lampa predaleko od biljke.
- `ta ako ispadne mudonja ? `teta struje, bacaj to na 12/12, nabavi reflektor i probli~i lampu.
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#8
nije joa hps svijetlo...to je jedna atedna i jedna obi
na 200w (treba za grijanje; sad je 25, 26 sa vlagom 55))
priguanica mi fali joa.. imam starter i lampu...
pitao sam za sortu da mi otprilike ka~ete vrijeme cvatnje... ili da pratim sa povealom?
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#9
vidjet ces kad procvate nakon cca 20-ak dana ali kad nastelas 12 sati svjelo a 12 sati mrak a dok HPS ne ubacis i tu si prigusnicu nerjesis nista od toga jer joj za cvjetanje treba crvenkasto svjetlo:sick:
Brener
POZNAVALAC760 REP18%
→ Ambasador
BrenerPOZNAVALAC
feb 2009.
feb 2009.#10
Da sad prebaci na 12/12 tek za cca 2 tjedna ce se pojavit pistili a za to vrijeme ce maltene rasti kao u klasicnoj vegetaciji ..kuzite sta mislim, i u tom periodu komotno mezete imati "daylight" svijetlo jer cvijetova jos uvijek nema, ubiti i dalje vegetira
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#11
thx na komentarima i savjetima...
daljnji razvoj napiaem za tjedan dana.. kad stignem kui...
pozdrav
btw. koliko otprilike balast koata za 250w?
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#13
stavljena na 12/12.. za sad sa atednom ~aruljom.. u pon e se staviti hps
biljka raste ko luda, i sad kad je na 12/12... pa je polako problem sa prostorom... doala je do cca. 3cm do ~arulje...
slike nemam sad...drugi vikend, a mo~da i tokom tjedna..
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#14
pitanjce jedno...
da li mogu odrezat listove neke da svjetlo bolje dolazi do doljnjih grana?
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#15
moja preporuka je da se rjesis doljnjih grana ... ako ne radis lst , ili neku drugu tehniku savijanja , rezanja ...ili sl. , jer ako se rjesis doljnjih grana koje i tako nece dobit svijetlo ...biljka ce energiju usmjerit prema gore ... ali prwi ti je grow ...bolje se nemoj zezat ...to su samo moje bubice u glavi :D
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#16
tnx
napravljen je lst, ali kasnije...tako da je ovo ispod sve joa nerazvijeno, jako slabo svjetlo dolazi do toga..
ak su neki listovi po~utjeli...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#17
ako radis lst onda ju mozes savit kako hoces ...i kada hoces ...odnosno ako ju kvalitetno savijes , mozes napravit da bude maltene horizontalno ...ako ti to uspije biljka ce ti biti 90% lumenizirana i neces imat potrebe za nikakim rezanjima ... u ostalom neko je mene startao kada sam htjeo rezat ove vece listove(iz iztog razloga kao i ti ) i savjetovo me da to ne radim jer biljka vuce velike kolicine energije iz listova...
40 REP80%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#18
hvala na savjetima..
za prvi puta sam jako zadovoljan kako do sad napreduje...
sad se tu na forumu punim informacijama pa da drugi bude bolji.. :icon_lol:
joa jedno pitanje... kako da u hrv nabavim neko pravo sjeme? ima li za kupit u susjednim zemljama? da li mogu poatom naru
it iz nekog growshopa, tj. da li je legalno sjeme kupit?
hvala
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
feb 2009.
feb 2009.#19
- nemoj u hrvatskoj nabavljati sjeme jer nije legalno
- mo~ea naru
iti iz growshopa, biraj one koji ne aalju iz Nizozemske
- u hrvatskoj je ilegalno posjedovati sjeme, ali veina growshopova posluje legalno jer sjeme ne sadr~i aktivnu supstancu
40 REP80%
→ Istraživač
40 REP80%
→ Istraživač
3ananasa2
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
3ananasa2ENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#22
au super izgleda baa se vide trihomi fino , pri
ekaj joa tjedan-dva da se to fino napuni :D
rasta-mare
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
rasta-mareISTRAŽIVAČ
mar 2009.
mar 2009.#23
A stashhhhhhhhh, mudonja pa mudonja:) probaj mozda radi......
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
mar 2009.
mar 2009.#25
Cya biljnog pedera dobio, probaj trljat penisom u njega mo~da od stida ~ena postane.
A sad jedno pitanje za sve iskusnije
Kada bi ostavio sada ovu biljku uzgajiva
da procvjeta i prikupio sve muake cvjetove u najlon kesu s onim na zatvaranje alicom gore koliko bi se mogli ti cvjetovi sa
uvati(i ku koji uvjetima) u svrhu oplodnje ponekog heda u budunosti(uateda para ne sjemenu i rjeait se rizika naru
ivanja a sad kakva je genetika oca riskirat ataea)?
40 REP80%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#26
jeb.ga...
bude drugi puta kuja...
a teako je bilo... poato preko vikenda nisam tamo gdje je biljka, u pon sam doaao i sav sretan otvaram box da vidim kako napreduje... i kad ono vidim cijela biljka kurceva puna... :2flip:
jednu sam si duvnjak ... i onda je sve opet bilo oke :) :happy031:
3ananasa2
ENTUZIJASTA476 REP69%
→ Poznavalac
3ananasa2ENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#27
ma bolje je od nekog dobrog straina uzet polen i sa
uvat jer budua biljka nasljeuje 70% genetike od oca
rasta-mare
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
rasta-mareISTRAŽIVAČ
mar 2009.
mar 2009.#28
Ja sam tako isto stekao muzjaka 2meseca u kesi,ali je bitno da je hermeticki zatvorena...posle otisao na moju feminiziranu platazicu i oprasio samo neke biljke....uspelo je....ali mislim da je upravu ko kaze da genetski nije dobro to raditi bas zato sto tako oplodjene biljke daju vise muskog semena!!!:sun2:
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#29
Rasta mare, nemoj mislit da te vrijeam ali vidim da de~urni seratori nisu na slu~bi.
Bonghash di siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !
Ovako, molim te da mi fino objasnia kako "oplodjene biljke daju vise muskog semena"? Kako ea uope dobiti semjenke ako ti biljoze nisu oploene? Jesi li u akoli u
io zakon Mendela. I kako si
uvao pelud? U najlon kesi-fino. Hermeti
ki- zaato? I na kakvoj temperaturi.
p.s. Ovo je forum na kom ljudi skupljaju i dijele iskustvo.Pravo iskustvo. Kontaa? Ako ~elimo
itati gluposte ima pun qrac sajtova.
feb 2009.
1 / 29
feb 2009.
mar 2009.