LEGACY
PC Kutija za sađenje
14 odgovora2,061 pregleda
17 REP34%
→ Istraživač
avg 2010.
avg 2010.#1
Planiram napraviti jednu .
Zanima me jeli 4 Stedne zarulje Phillips 20-30 W dovoljno za razvoj biljkice.
Jeli netko ima vec Pc Kutiju za sadnju.
Hvala
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
avg 2010.
avg 2010.#2
Pogledaj podforum dnevnik uzgoja...tamo ces naci puno tema gdje su ljudi gurali u pc box-u...
Ovo je jedan primjer: https://forums.vutra.org/threads/6596-Big-Tower-CFL-grow
A zarulje ti ovise ne samo o snazi, nego i vrsti svjetlosti koje te zarulje daju...tako da bi trebao 2 seta, jedan za vege i jedan za cvijetanje... ;)
17 REP34%
→ Istraživač
avg 2010.
avg 2010.#3
Hvala prijatelju . Pogledati cu to.
Dali znas koja vrsta treba za cvjetanje a koja za vegetaciju?
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
avg 2010.
avg 2010.#4
Za vegetaciju koristi zarulje s vecom vrijednosti kelvina...izmedu 6 i 6,5k kelvina...a za vege one izmedu 2,5 i 3k kelvina...
Obicno se zarulje oznacavaju sa tri broja, a zadnja dva govore koliko je kelvina(pr. 865 znaci 6500K)...
Najbolje da procitas sto vise odavde https://forums.vutra.org/forums/30-Uzgajanje krenes redom pa se polako informiraj...sto se bolje pripremis, to ce biti manje problema u uzgoju i imati ces bolju urod na kraju...zato strpljivo i polako ucenje prije prakse... ;)
17 REP34%
→ Istraživač
avg 2010.
avg 2010.#5
Razumijem.
Procito sam od Purice ono sve i shvatio da mu se nisu svidjale te CFL `tedne zarulje za njegov Pc grow box.
Ja bih inace stavio 4+ od 20-30W CFL stednih , ali posto vidim da nisu bas efikasivne dali bih jedna HPS od 400W bila dosta za PC box .
Tvoje mialjenje ako bi ti pravio svoj Pc set , ata bi stavio koliko watti a da nije preskupo :)
Hvala puno
Purica
POZNAVALAC1.456 REP95%
→ Ambasador
PuricaPOZNAVALAC
avg 2010.
avg 2010.#6
Heh tek si po
etnik pa ti je mozda najlakse sa cflom krenit , inace hps 70w max za big tower pc , a da ne pricam za 400w to je za ormarcinu vec a ne za pc grow :) , a vidim da si slao pm u vezu ventilacije , ventilacija je obicna 2 venta ispuh 1 upuh , 1 jedan sta puse unutar ispod svih cflovki da taj zrak gura prema ispuhu i da ne bude zagrijan zrak oko vrhova, a uz put i stvara umjetan vjetric ,to je sve spojeno na 12V ac/dc adapter i mojih 7 komada 20-23W cflki bez problema to ohladi. e i moras samo pazit da adapter bude dovoljno jak ovisno koliko spajas ventova , da se nebi pregrija ili se zapalilo sta.
17 REP34%
→ Istraživač
avg 2010.
avg 2010.#7
Ma krenit cu onda sa CFL kako ispadne ispande.
Jel ti koristis Cpu fanove za vent ? Koliko si ih platia.Nisam bas strucnjak kad je upitanju takva stvar spaljanje i to ali cu se sna
i, sada sam bas gleda u komp i moj Cpu ispuata topli zrak..Ili se to meni
ini >:>
avg 2010.
1 / 8
avg 2010.
avg 2010.