VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojZEMLJA koju ne smijemo koristiti
LEGACY

ZEMLJA koju ne smijemo koristiti

220 odgovora52,178 pregleda
StipeZMAJ

apr 2016.

#1
Ideja ove teme je da imamo na jednom mjestu popis svih kupivnih zemlji/substrata koje ne valjaju. Bilo da biljke sporo rastu ili uopce ne rastu...ili pokazuju deficite ili suficite po liscu.... Pre jake, pre slabe zemlje, jeftine i lose.....krivi npk, krivi ph.... Nakon nekog vremena kad skupimo neki popis cu napraviti slikovni prikaz no-go zemlji, nesto slicno sto je Power napravio u temi ZEMLJA. EDIT (popis substrata) 113837
sbcjeceoLEGENDA

apr 2016.

#2
Prema misljenju kolege Smells-a Kompovrt takodje no no :) 76312 76313
baobabLEGENDA

apr 2016.

#3
arobna zemlja - pri alo se po forumu o ovoj zemlji da nije dobra za nase biljke... 76315

apr 2016.

#4
Zna i ni travka nemo~e da isklija iz ovog. Veinom navlakuaa po Pevec centrima pa ne nasjedajte, joa sam naaao cijeli crijep u njoj pa je i prosijavao, tek za probu da vidim kako e krenuti i nije uope krenulo. Dva pokuaaja, nula bodova. Bed mi je bilo i istrest je u vrt da nebi ostao i bez to malo vrta. 76392
GandzoPOZNAVALAC

apr 2016.

#5
od ove florafin je bolje da aaovom izvadis na prvi komad zemlje koji naidjes
caspeZMAJ

apr 2016.

#6
meni su se biljke kilavile i ~utile u ovom govnu, cim sam ih prebacio u klasman podivljale76401
klada1115POZNAVALAC

apr 2016.

#7
Tema je okej...ali Ima osoba ovdje koje mozda rade neku gresku, ili jednom probaju zemlju...pa ce i za dobru zemlju reci iz vlastitog iskustva da je losa...sve provjerene supstrati koji se uspjesno koriste na forumu su dobri...svi ostali su sumljicavi i bolje ne
StipeZMAJ

apr 2016.

#8
Slazem se, ali zato gledas tko pise i kakav je opis. Uvijek se moze prodiskutirati. Za primjer, vidjam te florafin, florahum, floralin, florapenis florapalac.... zemlje okolo. Znam da je jedna od njih jako jeftina i relativno ok. Evo No Joke je naveo za florafin da je los i ja mu vjerujem i nikada necu kupiti tu zemlju. Plantella Balkonia vidim da je podjeljenog misljenja iz, ocito, opravdanog razloga. Ja sam ju koristio za presadjivanje u outdooru i pokazala se odlicna. Isto tako sam svjedocio da neke biljke ju ne podnose dok su male. Da li je to do sorte ili do pre jake serije/drugacije zemlje u tom trenutku.....ne znam ali znam da vise necu sugerirati tu zemlju nitu ju koristit za klijanje jer ima dovoljno drugih zemlji koje rade bez greske. Tesko da ce se desiti da vise ljudi napise na terra magma ne valja, kad znam da valja..... ali ako troje ljudi napise da Humofin i Floradick ne valja....onda ne valja pa makar i da valja :D heheh
nerpZMAJ

apr 2016.

#9
Dodao bih na spisak nepozeljnih zemlji i ovaj Plantaflor blocking supstrat: U outu 2015 se pokazao odlicno, ali za indoor je smrt. Preprenizak ph, preskociti definitivno..
bakalulaLEGENDA

apr 2016.

#10
Pa da, imali smo tu ljudi koji su rekli da im je terramagma bila loaa ali to je do pakiranja. Ne bumo sad stavili zbog tog terramagmu u loae kad znamo da je jedna od najboljih :D Dobar ideja za temu :thumb:
i33iAMBASADOR

apr 2016.

#11
Prema mom skromnom indoor iskustvu Plantela balkonia jednom i nikad viae, ato zbog pregnjojenosti supstrata ato zbog gnatova kojima obiluje, za bilje na balkonu i vrtu je ok ali u moj box nee viae nikad.
draš_katalenićENTUZIJASTA

apr 2016.

#12
U Florafinu odraena dva grova bez greake, klijanje i mala biljka super zelena, a Plantella balkonia ~utilo i kilavost, nakon 7 dana jaki flua, kad je procurila voda to je bilo ~uto ko konjska piaalina! Zna i u Florafinu je manje gnoja, dok je Plantella overkill. A dosta ovisi i o tome koju seriju potrefia...

apr 2016.

#13
Nije dobra za skoro nista. 76806
draš_katalenićENTUZIJASTA

apr 2016.

#14
Ta mi je lani skoro potamanila paradajz :D
OnlyQPOZNAVALAC

apr 2016.

#15
Takodjer s Florafinom odradjena dva growa i nikad problema,samo sto sam ja tu zemlju koristio kod presadjivanja u vece posude!Ali ippak preporuka,sto kvalitetnia zemlja i suptrat to kvalitetniji gorw :cool23:

apr 2016.

#16
76867 pun pogodak za temu,moj prvi grow odnosno pokusaj growa radjen u ovoj zemlji,znaci izbila 2cm i ni makac vise, ja tupio mozak sta je u pitanju dobro nisam spavao u boxu,dok mi kolege ovde na forumu nisu objasnili da promenim zemlju.Presadio ih u florabelu zutu kad ono vec sutra ludnica.A jos gora stvar da bude ja jos ono uporan, zao mi bilo da bacim zemlju ja reko da iskoristim to resto zemlje pa zasadio persun i bosiljak u potove ,ma jok corak,zaobilazim ovaj humus vazdusnom linijom...
napalmLEGENDA

apr 2016.

#17
Dopunio bih sa dobrim mixsoil-om ;) 1. Coco cigla natopljena 76923 2. Perlit, zeolit i guanokalong (u vre ici) 76924 3.Biokompotiv 76925 76926 Mixam zeolit,perlit i guanokalong sa cocom 76930 76931 Na kraju dodajem biokompotiv Ovako izgleda mix: 76934 76935 76936 ...da ne otvaram novi topic ... mislim da je bolje napraviti svoj mix zemlje (nego kupiti gotov) Edit: zemlje koje ne valjaju su naj eae humusne zemlje (nemaju prozra nost), njih se mo~e koristiti za dodatak mixu...
OnlyQPOZNAVALAC

apr 2016.

#18
U svakom slucaju da je,ipak iman nas razlicitih tipova growera i svaki od nas trazi od biljke isto a opet sasvim nesto drugo.Ima nas svakakvih sa razlicitim zeljama i ocekivanjima :cool23:
matatata43POZNAVALAC

apr 2016.

#19
77012 Takoer bi se nadodao na temu, i nebih nikome preporucio ovu zemlju "flora san" zemlja u totalnoj banani zemlja nije vlazna nego je mokra!! ..( imo 2 pokusaja sa njome) I kako to vec ide zuti listovi spori rast biljke itd.. Prebacene u kvalitetniju zemlju i sve pet :)

apr 2016.

#20
I ja sam koristio Balkoniu za paprike prosle godine. To jest za par komada koje nisu uspjele...kilavile i cvjetovi im opadali. Ove druge u substralu su isle ok do kraja.

apr 2016.

#21
Vjerujem da se dosta tih, nazovimo ih "socijalnih" zemalja druga ije ponaaa u indooru i u outdooru. Je da je tema o indooru al evo samo da napomenem. Imao sam jedan autos proale godine vanka u njoj sa neat perlita i bilo je ok. `to jes jes vla~na je dosta, vjerovatno zbog veeg udjela treseta, al izgurao sam do kraja bez nekih veih problema. Mogue da u indooru druga ije reagira, srea da nisam iaao startat u njoj, a razmialjao sam. Danas sam je iskoristio 40 litara u miksu sa 60 litara balkonije i malko perlita i presadio 4 biljoze van, taman mi se nadopunjuju balkonija koja je malo suhlja i ta koja je dosta mokra.
H2O888LEGENDA

apr 2016.

#22
outdoour ne pita za ph,ne pita za kvalitetu zemlje,jednostavno raste i ne kuka,kako tako al raste...a u indooru(i ravom k.... svaka dlaka smeta)zakljucak je da se u outu dogada carolija nevidljiva ljudskom oku:)

apr 2016.

#23
Evo jedna usporedba izmeu Plantelle Balkonie i Cvetala. Start isti dan 77114 te nakon izvjesnog vremena 77115 Vea biljka je u Planteli Balkonia. Ako su tegle izlo~ene suncu i temperaturi,bolje se pokazala Plantela.
scriptorENTUZIJASTA

apr 2016.

#24
Jel neko imao iskustva sa plantella ideal?

apr 2016.

#25
Ne znam odakle si, ali u zg imas trgovinu. Inace mozes i postom naruciti preko webshopa. :)

apr 2016.

#26
Moje mialjenje je da je ova tema, pored ve otvorene od strane lana Powerseed, totalno nepotrebna i kontraproduktivna. Ve postoji univerzalna i jako kvalitetna tema ZEMLJA u kojoj lanovi razmjenjuju iskustva sa raznim zemljama (pozitivna i negativna). Evo druga strana teme i ve se pri a o dobrim zemljama i gdje ih nabaviti. Graveyard ili merge.

apr 2016.

#27
Imaa potencijala nema ata, tek doaao fakti ki i ve reda radia :D. Dobra je tema samo su je neki krivo protuma ili.
ChanZMAJ

apr 2016.

#28
Ooooo, a vi ste? Prvi post i lupetas:zvezda:::fuck::crazyd: @bubamaradara

apr 2016.

#29
pa gde si druze,mi samo tebe cekali da nas prosvetlis,dobrodosao ti nama za pocetak...
SCANIAAMBASADOR

maj 2016.

#30
Mo~a bi trebalo naglasit da se ljudi klone robnih marki ARO, S budget, k -plus jer za 12 kn 20 Litara koliko sam vidio da koata s budget ne mo~e valjat da jebe rak raka..
sbcjeceoLEGENDA

maj 2016.

#31
Dobro me podseti SCANIA to je isto verovatno kao robna marka 365 kod nas, kupio bio doduse za neko cvece, ni za sta nije zemlja, znam da treba da pisemo iz iskustva sa marihuanom, ali ne moze ona valjati nikako...

maj 2016.

#32
Jelmi moze netko objasnit u kakvoj su zemlji u lazaretu sadili travu?? Ne vjerujem da je narucivo 3 hektara potgrounda h ili sl...
ChanZMAJ

maj 2016.

#33
Pa nije im ni prinos 6t bio :fuck::fuck::fuck: Edit:bilo je jace od mene

maj 2016.

#34
Neka ti oni objasne ,kakav je ovo spam ?!

maj 2016.

#35
Cvjetko Je**** blatnjavo smee. bude i kamenja i gran ica, i svakakvih bilj ica izraste, osim onih koje tribaju.
BladerZMAJ

maj 2016.

#36
84026 Evo naprimjer ova zemlja. Sad prije par dana sam slu ajno dao prijatelju klasman punu skoro vreu ali zaboravio uzeti sebi litru za 2 novo proklijale. Taman bila subota i bilo preriskantno da ekam ponedjeljak. Jedino ato sam imao pri ruci bilo je malo pakovanje ove zemlje. Nisam imao izbora i posadio u 0.5 l u ovu zemlju. Zasad biljke stare par dana izgledaju dobro. Svejedno sam itao specifikacije i naprimjer ima N 200-450 mg po litri, dok npr za klasman piae 210 mg/l. }elim rei da puno varira ato se tie tih glavnih elemenata pa je mogue da potrefi visok udio gnojiva i biljka se sporije razvija. I joa jedna stvar koju sam primjetio. Zadnjih 6 nedavno koje sam u Klasmanu dr~ao u 14+ dana su bile tamno,tamno zelene dok u Terra Brilu budu svijetlije i po meni najbr~e se razvijaju. Terra brill se pokazala jako jako dobra kad se ide od sjemena... edit: ako moderator misli da ovo nije post za ovu temu neka ubaci u ZEMLJA...
StipeZMAJ

maj 2016.

#37
Ok je i tu. Mislim da je dvoje ljudi za sad imalo neke probleme....koristeci ovu zemlju. E sad, da li je do composane bilo ili ne, ko ce ga znat. Cak mislim da je sve krenulo ok nakon presadjivanja. Mozda se javi @ganja_farmer ...mislim da je on imao bas taj problem. .... za sad je sve bilo ok u nacelu sa CS.

maj 2016.

#38
Ja trenutno koristim Komposanu, zemlja je prepuna dusika i mlade biljke se vidno slabije razvijaju od prethodnih growova u Florabelli. Ali kad preraste 15-tak dana ide skroz ok. Sljedeci grow se vracam Florabelli jer s tom zemljom nikakvih problema nisam imao i onda se mislim zasto experimentirat ako mi ovo radi bez greske. Razmiljam mozda bi se moglo napravit flush odmah u startu prije same sadnje ako je prejaka zemlja da se ispere visak hrane... neznam?
StipeZMAJ

maj 2016.

#39
Tesko je bilo sto rec za Compo Sanu jer ima jako puno odlicnih growova sa tom zemljom :) Mozda jedino da im nisu sve "serije" idealno.
BladerZMAJ

maj 2016.

#40
Evo da se javim biljcice izbacuju 2. par listova i sretno se razvijaju u composani koju sam naveo par postova prije... javim se ako bude problema zasad zdravo izgledaju i napreduju. Mislim da je dosta problem kod malih biljaka viaak vode pa nekad mo~e krivnju na zemlju bacit. Iako ti rasponi nutrijenata u composani se ine dosta aaroliki...

maj 2016.

#41
Anthony Tony DiNozzo Ve ako lupaa 'nesla~em se' bilo bi lijepo od tebe da i napiaea zaato se ne sla~ea,tj ata je sporno u mome postu.
MuckoENTUZIJASTA

avg 2016.

#42
baa iz Konzuma, Florafin, raste ko luda... zamjerka - ima nesto kamencica i "kompaktira" se poslije 3-4 zalijevanja

avg 2016.

#43
101302 50 litara 25 kn (3,5 uria cca) ...jednom rje ju,u~as :D
pitonISTRAŽIVAČ

okt 2016.

#44
Pozdrav ljudi, par ljudi na forumu mi je reklo pred par dana da u Pevecu na akurinjama u Rijeci ima florrabelle i terramagme i ja doaao u pevec i ~ena mi govori da od kud mi te informacije, da oni tu zemlju dobivaju tek na proljee i sad me zanima zaato bi me netko iaao zaje? Kupio sam zemlju Florafin za koju sad vidim da je smee, a plantellu balkoniu iz koje mi biljke nisu rasle ne ~elim viae (balkonia mi je pojela menki u vrijednosti cca 500kn tako da ona ne dolazi u obzir viae) I sad me zanima mo~e li mi netko rei di se u Rijeci mo~e kupiti neato kvalitetno? Ne znam dal sam pogodio temu, ispricavam se ako nisam. :)
t@maraZMAJ

okt 2016.

#46
Na Viakovu isto nemaju uvijek,to je provjereno. Samo u sezoni bude stalno ili ako imaa sree. A florrabellu imaa u skoro svakom brodokomercu u Rijeci :)
h0ndaZMAJ

nov 2016.

#47
Evo citajuci po dnevnicima indoora naisao na losa iskustva a i pred par dana se uvjerio i sam u losu kvalitetu Substral univerzalne zemlje. Jako grumenasta i kao glinena, vlazna ,te se nakon zaljevanja formira u beton skoro. Zasadio sjemenku u nju i nakon par dana nista, otkopao a korjen nije probio ni 1cm prema dolje,ugl koma od zemlje barem za start. 117549
Gerber(N)RadičPOZNAVALAC

nov 2016.

#48
ove godine sam baa koristio substral univerzalna i nikakvih problema nisam imao, naprotiv, preporu io bih svakome ali ato ka~u kolega, mo~da se baa nekome zapadne loaa serija... za arobnu zemlju, POTPISUJEM da je ubre!!!
baobabLEGENDA

nov 2016.

#49
Vidim da ova jos nije uvrstena... ako naletite na nju bjezite ko od crnog vraga. :) Ja sam je htio koristit malo po povrsini jer mi je sflalilo, to je blato ne zemlja... 117933

feb 2017.

#50
Plantellu Start zaobilazite u sirokom luku - riskirate root aphidse!!! P.S. U 1.5 L potove sam stavio zemlju i upiknuo menke, navlazio zemlju i potove prekrio sa tankom prozirnom folijom da drzi vlagu (izbusio na foliji 3 - 4 rupice sa gornje strane). Nakon cca.4 dana menke proklijale i lagano pocele izlaziti iz zemlje. Kada sam maknuo foliju sa jednog pota uocio sam 2-3 root aphidsa kako hodaju po povrsini zemlje. Nikad vise Plantella Start. Bar sto se mene tice. :mad::objesen: Danas sve presadio u BioBizz All Mix zemlju koja mi je bila u planu kasnije za presadjivanje u vece potove. Korijen se u dubinu razvio nekih 5 - 6 cm. Bolje da sam sad presadio dok su jos "flanci" nego da mi se gamad razmnozi i onda kasnije imam sranje sa tom malom gamadi. Nadam se da ce se primiti. Ako ne, onda sve ispocetka.:eek: A bas sam htio dnevnik otvoriti.:D
putryPOZNAVALAC

mar 2017.

#51
slucajno sam uzeo ovu zemlju, zaboravio sam da su neki imali problema s njom em zbog gnatova em jer im nisu izasle malene. nadam se da ja necu imat problema. tri silver hazea #9 od sensia i jedan blow mind (sweet seeds) su proklijale i izasle. Autic blow mind je u 13l bas u planteli do kraja, a silveri idu kasnije iz potova van u 40-50l rupe s terra magmom. 137465
dedaZMAJ

apr 2017.

#52
Kokos ljudi, kokos... :)

apr 2017.

#53
Nazalost i ja... moras grunit u nju bar 50% perlita i onda je ok .. Ja u zivotu cudniju zenlju nisam vidio
h0ndaZMAJ

apr 2017.

#54
@DiskoKobaja bu dobra za feferone :)

apr 2017.

#55
Pisto nije po pravilima o da cu u prvom.licu ... oce i vutra u tome da raste i to popricno uspjesnno,samo ju mislim prvo moras osusit do maximuma pa onda dodat perlit. mi.. ovaj ja sam mjeso perlit s vlaznom zemljom... Muka isusova,zemlja je maltene ko onaj savski/dravski pjesak pod rukom al u nekoj povezanoj koheretnoj izvedbi..
#56
Plagron lightmix ili growmix zakon...
MilarepaISTRAŽIVAČ

jul 2017.

#57
Bas pricam zeni o toj zemlji, mislim nije da ju je briga al meljem ja :djede:. Imam u boxu 4 amnezije i tri od toga su u skupoj terramagmi a jedna u florafin. ova u florafin raste ko luda, dok su ove duplo manje. Mislio sam da je u intezitetu svijetla i polozaju pa sam ih premjestio no i dalje ih ova aiaa daleko. Sad jedino ako ne do same biljke jer dobivaju sve jednako. Mislim, nije da sam neki strucnjak ali ne mogu se nacuditi. Sad jedino ostaje vidjeti na duze staze.
BLONDinaNINAAMBASADOR

jul 2017.

#58
Dosta growa sam izgrowala u terramagmi sto u in sto u out,a i u mix sa drugom zemljom i nikad nisam imala bas nikakvih problema..;)
MilarepaISTRAŽIVAČ

jul 2017.

#59
Nisam rekao da je losa, samo mi se tako ucinilo. no primjetio sam ipak da mi se cini bolja teramagma - upija i zadrzava vise vode, nekako valjda zbog svoje pjescane konstrukcije cini mi se da moze pobrati vise vode u sebe nego ova florafin
h0ndaZMAJ

jul 2017.

#60
@Milarepa i koja je onda zemlja na kraju bolja teramagma ili florafin, prvo kazes da u florafinu rastu ko lude a u magmi da stekaju, pa u sljedec postu napises daje ipak bolja magma zato sto upija i zadrzava vise vode. Ja sad nista ne kuzim pa i nije bas cilj zemlje u koju sadimo da upija i zadrzava visak vode el je poznato da korjen ne voli owerwatering.:confused::confused::confused:
MilarepaISTRAŽIVAČ

jul 2017.

#61
Ne govorim da je bolja ova ili ona, nisam strucnjak ali promatram i iznosim svoje vienje...rekao sam da cu nakon duzeg vremena moci vidjeti koha daje bolje. Budem sliku bacio pa da vidimo kak to zgleda. ak moze upiti vise vode znaci da cu morati manje zaljevati - koliko sam citao stalno zaljevanje ispire dobre stvari iz zemlje a opet to sto kazes nije dobro previse vode, sto nisam primjetio, tipa da je mulj, blato...teramagma je nekako suha, pa joj mozda treba vise vode da upije...stajaznam
StipeZMAJ

jul 2017.

#62
Glupo je uopce usporedijivati terra magmu i florafin. terra magma je "stabilna" i kvalitetna zemlja i mozes uvijek racunat na nju. izgleda da taj florafin kako naletis na batch. nekima biljke umiru a nekima(obicno out) idu cisto ok.

jan 2018.

#63
Moj trenutni grow koji bas napunio 100dana u florafinu nazalost, puno hrane traze biljke ali nikako da se posuai.dizao temp i ventilaciju i dobijem dan mozda ali i mali pot od 7l i kanta od 25 konstantno su mokri,krenem zalit nakon npr 7dana,zemlja jos vlazna,prije nego ispem 2-2.5l , procuri posuda od 25l.. meutim vjerujem da se moze u nekom mixu upotrjebit..ali ako mozete izbjegavajte definitivno Florafin

feb 2018.

#64
Evo da dam svoj obol. Koristio sam za zadnje 4biljke 2 zemlje koje se nalaze na prvoj str ove teme. U ' florafin', 15l sam iz auto kaya47 izvukao 50g suhog ,a bubblegum u teglu spremio 70,s tim da je bilo dosta viae. Druga zemlja je 'plantafor' u kojoj su mi sad 3 biljke,2 foto vodim dnevnik, treca je oko skunk auto,za sada zemlja zaista ok djeluje..pa eto, moguce je cak i u ovakvim zemljama uzgojit biljku bez krcato profesionalnih gnjojiva:)
hazeriZMAJ

feb 2018.

#65
Sve ima svoje...moze se bez tih fensi gnojiva al treba imati mjesta,prostor za organsko gnojivo,tvoju zemlju...radionica bi bila ok.ali ekipa u stanovima od 35-55 kvadrata mora stabilizirati mirise...Nije to bas tako...:thumb:zato starter kitovi i gotova zemlja prolaze:)A gdje jos djecu u stanu tako malom imati pa riskirati da pobere nesto gnojiva,zemlje...
Ganjaman112ENTUZIJASTA

mar 2018.

#66
Je tko koristio ovu zemlju? BIOPlantella
StipeZMAJ

mar 2018.

#67
Ja. Prepuna nametnika i dosta blaga. Za outdoor bi mogla proc, al indoor i klijanje.... a big no no
Ganjaman112ENTUZIJASTA

mar 2018.

#68
Probat cu sa njom pa cu vidjet.
hazeriZMAJ

mar 2018.

#69
Sta ces zbog 50-ak kuna riskirati...:smoke:
StipeZMAJ

mar 2018.

#70
Propalo mi je par menki u toj zemlji. Kad sam isao vidjet zasto ne klijaju..... 166542743

mar 2018.

#72
Ma j e b e a sve te centre koje ne skladiste zemlju unutra...ma koji god brand bio ako dobro ne skladiatia ode sve u kvragu... Growao sam u svakakvim zemljama od plantele pa do pitaj boga ega... I shvatio sam jednu bitnu stvar... koristi provjereno...ali obrati pa~nju na skladistenje i gdje je ta zemlja kada kupujes... Ako obratis paznju na te stvari, olaksao si si grow za ...mnogo.. Razmisli koliko te nametnici kostaju i novaca, vremena i zivaca....

maj 2018.

#73
Zabio san proklijale sjemenke u neku jeftinu s-budget zemlju jer je to bila prva na koju sam naiaao. Hoe li to biti problem ako ih za 15ak dana presaujem u outdoor?

maj 2018.

#74
E to bus vidio. S budget zemlja je meni spalila prve biljke. Mogue da je bila takva tura zemlje... Neznam.. sad je gotovo, bus vidio.

maj 2018.

#75
Tek sam ih jutros zabio u zemlju, pa hoe li biti problem ako ih sad izvadim i stavim u florafin neato bolje ako naem?

maj 2018.

#76
Gotovo je sada. Nemoj kemijat. Pazi , kod tebe nemora bit slu aj kao kod mene. Pusti neka rastu. Samo pripazi sa zaljevanjem da ne ukiselis vec kiselu zemlju.
h0ndaZMAJ

maj 2018.

#77
@vice_city sljedeci put pazi da ih ne zabijes u neprovjerenu zemlju kad ovdje ima popis svih koje nesto vrijede i sigurne su da se sadi u njih, al aj nije niko od nas sa 16 godina bio puno bolji!

maj 2018.

#78
sta 16 godina, ko 16 godina :djede:
klada1115POZNAVALAC

maj 2018.

#79
To on pretpostavlja, a poweru se odmah kosa dize

avg 2018.

#80
Ima li ko iskustva sa ovom zemljom?225712
hazeriZMAJ

avg 2018.

#81
Kojom Igorce,kojom:)

avg 2018.

#82
baa htjedoh :D S budget ne valja khurcapalca :poop: prolazi voda kroz nju kao kroz aoder :poop:
AK47ForeverISTRAŽIVAČ

nov 2018.

#83
Ove godine bacio 10 boba Early skunka u ovo, rezultat jad i bijeda
MrLovePOZNAVALAC

feb 2019.

#84
Kakav je klasman h za biljozice? Hvala
Z&NZMAJ

feb 2019.

#85
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
GreenishPOZNAVALAC

maj 2020.

#86
Tesko smece.

feb 2021.

#87
S-budget zemlja PH se inio okej, kroz cijeli grow nije bilo problema Zemlja nije bila prejaka za start, prve znakove pomanjkanja nutrijenata pokazala oko 3. tjedna PROBLEM: zemlja je pre blatnjava, teako se suaila na po etku.... berba je bila ju er, pogledao sam korjen, raairio se po cijelom potu ali ~ile su mi izgledale tanke i slabe, pretpostavljam jer je zemlja bila jako zbijena
changadmtLEGENDA

mar 2021.

#88
da li bi bilo stetno da zemlju koju sam koristio u indooru, a skupilo mi se bas dosta iste, korstim za bastu, to jest, pomesam je sa zemljom iz baste i gajim povrce...zemlja je bila djubrena hesijem dok je trajao grow...

mar 2021.

#89
Ljudi recikliraju pa sade ponovo u istu zemlju, ne vidim ato bi bio problem za baa u.
nerpZMAJ

mar 2021.

#90
Changa, pitanje je samo jesi ukorenio biljku u njoj, i ako jesi.. i pomesas je sa bastenskom.. ponasace se kao i svaki neutralni supstrat. Nece imati nutritivne vrednosti, vec samo vezivnu moc istih.. moraces da je opet hranis. u svakom slucaju, bolje i ona nego ona iz baste gde si sadio npr. paradajz prosle godine.. vodopropusnost, i vazduhpropusnost je uvek na strani kupovne, jer sitinija je granulacija...
changadmtLEGENDA

mar 2021.

#91
pitao sam ovo zbog toga sto sam je djubrio hesijem, pa sam pomislio da on mozda nije dobar za povrce... inace, zemlju pomesam sa ovcijim stajnjakom, a imam i komposta, ovu staru zemlju sam hteo da dodam da bi bila rastresitija...hvala!
nerpZMAJ

mar 2021.

#92
povrcu nece da steti nadjubrena zemlja sa ovim "nasim" prihranama, bar dosad nisam video sprzene tikvice, paprike, paradajz.. A uostalom, istu prihranu i traze..

mar 2021.

#93
Pogledajte ata sam ja naaao u radnji i kupio da probam. Piae arobna,ali ka~e ona snajka ato mi prodade da nije viae ista,ma ata to zna ilo391071 ima svega u njoj391068 391069 Ima li nekog ko je ovo probao? Jedan cvear mi je rekao da je vrhunska za cvee,ajd sad ,dal je dovoljno dobra i za naau biljku? Mo~e li mi neko rei,kako je izgledala arobna zemlja pre? Dal je imala isto sve ovo ato ima sad?391070
nerpZMAJ

apr 2021.

#94
Ovu zemlju sa donje slike izbegavati u sirokom luku, ph 4-7 raspon na deklaraciji... kada sam video da mi biljcice imaju nutricient lock... izmerim ph i imam sta da vidim.. ph4 398145
fleksISTRAŽIVAČ

maj 2021.

#95
Sta s ovim? Kupio jer je bila hica

maj 2021.

#96
Super je,koristim je vec dvije godine ;) Od 6 orhideja mi samo jedna pokazala da joj nije bas po volji :thumb:
JurioLEGENDA

avg 2021.

#97
Sigurno ne mislim da tera magma ne valja, ali mi se je desilo da je u vrei bila samo praaina. Dogodi se ponekad . Peh jbg
BizzzoZMAJ

avg 2021.

#98
Deaava se. Zadnje 4 vecer Bio Bizza, 3 odli ne, jedne pljesniva unutra 412056
mr.kajtENTUZIJASTA

avg 2021.

#99
pozdrav ima li ko iskustva sa ovom zemljom? 413279

avg 2021.

#100
Ja nisam, ali ako ikako mo~ea nabaviti neku provjerenu zemlju, nabavi. Kvalitetna zemlja je pola posla ;)

jan 2022.

#101
Pozz ekipa. Zanima me jel itko ovuu zemlju koristio. Plantella Ideal - Plantella https://plantella.hr/proizvodi/plantella-ideal/ Kupio u nuzdi..

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.