LEGACY
Klijanje u kamenoj vuni
30 odgovora7,092 pregleda
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#1
Pozdrav forumasi!
Pripremam se na novi grow koji zahtijeva klijanje sjemenki u kamenoj vuni, pa bih molio one koji imaju iskustva s time da podijele to sa svima :)
Naime, krecem na hydro, pa koliko sam shvatio, biljka se mora razviti u kamenoj vuni.
Eto, toliko od mene i hvala unaprijed svima na odgovorima.
poljoprivrednik*
ENTUZIJASTA224 REP6%
→ Poznavalac
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA
jan 2009.
jan 2009.#2
Koji ti je to hydro sistem? Ja mislim da je mnogo bolje da seme normalno proklija pa da ga stavis u koko disk (http://hidroponika.com/?id=f962e28dd9220f50218a50c877968a03) i odatle dalje raste...
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
jan 2009.
jan 2009.#4
nesjecam se dali sam vidio ijedan hydro dnevnik na forumu ...bilo bi zanimljivo
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
jan 2009.
jan 2009.#5
odli
no za po
etak samo naprijed
mo~e i jedno i drugo za klijanje
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#6
E sad me samo brinu malo detalji oko samog klijanja.
Znam da moram gurnut sjemenke u kamenu vunu i to je to :)
Koliko vode treba?
Koliko vlazna mora biti kamena vuna tokom klijanja?
Dal da je onako fino zalijem vodom, da se nakvasi?
mr.skunk
AMBASADOR2.403 REP26%
→ Legenda
mr.skunkAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#7
namucit ces se ti jos oko toga za pocetak baci oko malo kako ovaj to radi
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#8
puno hvala mr. skunk
video je vrlo edukativan.
nazalost, ja cu morati rucno dodavati gnoj.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
feb 2009.
feb 2009.#9
nemoj ni da po
injea ako ne znaa da zavraia
u hydru greake nisu dozvoljene
oporavak ako je mogu je du~i
ponavljam kao papagaj
ako ti ne znaa da sjemenka ne smije da se osuai
kako ea se izboriti sa zahtjevnom tehnikom
iskreno ne o
ekuj pomo od mene kod nekih banalnih stvari
ja sam sve istra~ivao na netu pa vjerujem da mo~ea i ti
pri
am ti za osnovno
za zaebanije stvari sam tu ako ti treba neato
ali nemoj da ti se gluposti deaavaju zbog pogreano postavljene osnove
koristi http://translate.google.com/translate_t# da prevodia
itave strane
i prvo pregledaj poljoprivredni hydro pa onda za naa paradajz
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
feb 2009.
feb 2009.#10
"Sjetva u rastui medij - Stavite sjemena pod povrainu na rastuem mediju oko veli
ine sjemena. Redovito prskati rastuci medij s vodom, ali pazite da se tlo ili kamena vuna ne postane suviae mokro. Sjemenka koristi rezervu hrane za rast.
Zrak je vrlo va~no za metabolizam. Zato pazite da tlo ostaje dovoljno zra
no. Jedna od karakteristika je da rockwool zadr~ava puno zraka. Uvjerite se da je rockwool ne stoji u vodi i viaak vode se mo~e ocijediti. Rockwool ima fine karakteristike za klijanje sjemena. Skinite poklopac
im se sadnica dosei iznad medija."
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
kalevra
ISTRAŽIVAČ58 REP5%
→ Entuzijasta
kalevraISTRAŽIVAČ
mar 2009.
mar 2009.#12
...malo citam za ovu staklenu vunu jer sam dobio savjet da je najednostavnije i dosta kvalitetno....
evo kako stoji informacija...
KOCKA KAMENE VUNE SE NAMOCI DO POLA U VODU,ZATIM SE ISTRESE DA NEBUDE ONAKO ZNAS PUNA VEC VLAZNA,ZATIM NA POVRSINI NAPRAVISRUPICU OD 2-3MM I UNUTRA KUGLICA ZATVORIS,I AKCIJA.....
KADA PROKLIJA SVE ZAJEDNO U ZEMLJU ILI DI VEC....
ako netko misli da to nije u redu molio bih da me ispravi...
HVALA!!!
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#13
A joj koliko farse oko vune!!!
Vuna upija vode samo onoliko koliko upije!!!
Sve sto je visak izlazi van nje, naravno ako nije ona potopljena u vidu!!
Naravno da nesme da se osusi dok je seme u njoj ali ima jedna vazna stavka koju ja licno smatram kao problem kod kamene vune!!
Problem je sto je kamena vuna sama po sebi i pH neutralna a i nema hranjiva u sebi.
E sada posto je korenu za razvoj potrebno da ima nekih hranjiva u medijumu (p i k recimo) u kome raste sta onda raditi sa proklijalim semenom!!!
Kod klonova je drugacija situacija jer postoji hormon za zakorenjivanje pa mu on daje potrebnu energiju za razvoj korana ali kontam da tako moze samo da bude 2-3 nedelje i onda bi vec morao da prebacujes u neki medij gde ima prehrane!
E sada ovo nemogu da tvrdim ali cini mi se da ima logike!!!
Mada ovo sa klonovima nema veze sa temom!!
A seme bre proklijaj u maramici kako ti se na ovom forumu drvi vec vekovima a kada pusti klicu onda ubaci u vunu kamenu i neka nastavi tu da przi dok je ne prebavis na kako kazes hidro sto ti ja ne savetujem jer za to treba da budes mama u poslu a ne pacer!!!
Vidis da ti se ljudi smeju i da temom vlada sarkazam!!!
Sto ti govori da nisi ti jos za ovaj posao!!
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
apr 2009.
apr 2009.#14
Hvala svima na savjetima, ali tko se zadnji smije, najsladje se smije ... a uskoro cu se smijati ja, i to ko lud, kad se uduvam od plodova svojeg prvog hydro-growa ;)
Grow je pri kraju, pazljivo promatram vrhove i uskoro ce berba.
Ukratko ... NIKAD VISE ZEMLJA!
Hydro grow je zapravo full jednostavan, ako imas barem malo iskustva s uzgojem (kojeg imam, ne previse, ali imam).
Velicina ploda po jednoj biljci mi je veca nego na 4 biljke dok sam radio sa zemljom. Takodjer, nema prljanja, presadjivanja i ostalih komplikacija. Biljke rastu kao lude, brzo reagiraju na promjene i odmah vidis na njima da li im pase nesto ili ne ... i samo treba pratiti upute proizvodjaca gnojiva o koncentraciji istoga u vodi.
delboy
LEGENDA7.285 REP23%
→ Zmaj
delboyLEGENDA
apr 2009.
apr 2009.#15
hej rich ,pa daj to poslikaj ,da vidimo kako izgleda...kako si to slozio i kolko te izaslo ...daj bas me zanima!! :)
richsmoke
AMBASADOR2.287 REP22%
→ Legenda
richsmokeAMBASADOR
apr 2009.
apr 2009.#16
Evo par fotki posude i fotka zracnog kamena.
Na drugoj fotki se vidi cievcica koja spaja pumpu i kamen u posudi.
Posto je posuda prozirna, morao sam je omotati debelom crnom folijom.
Cijela prica nije opce skupa.
Zracni kamen kosta otprilike 30 kn
posuda s poklopcem kosta otprilike 50 kn
Posude kosare u kojima su biljke su obicne posude za cvijece kojima sam izbusio rupe da bude kao sito (da, nabusio sam se bogami :)
Jos sam morao kupiti par metara cijevcice u zoo-shopu.
Pumpa je kostala oko 150 kuna, ima 2 izlaza (moze se koristiti za 2 bazena) i protok 180 litara.
Najvise su kostali aparati: EC metar i PH metar su kostali zajedno oko 150 EUR.
jan 2009.
1 / 16
jan 2009.
apr 2009.