jan 2010.#1
Dakle, koja gnojiva koristite u veg/cvje (nije ni bitno) i kakva su vasa iskustva s njima?
Ja sad u ovom growu koristim Composanu za cvijece s dodatkom guana, ali iman osicaj da to nije to, cak mislim da mi je Plantela Cvijet odradila bolji posal nego sta ga trenutno composana radi...
jan 2010.#2
evo ovo je moj set nije bas neki izbor al sta je tu je..
jan 2010.#3
a u vrazju mater sto sam sve koristio tesko je nabrojat,pa da krenemo redom... :)
-cvetal samo za drugu fazu
-hesi,supervit-tnt-fosfor plus
-plantela za vege i cvjetanje
-composanu isto druga faza
sumar sumarum,sto veli momak u prvom postu plantela mi nekako najbolje legne,sa tim da nemam hesi bloom
ja mislim da cu sve to ljepo batalit pa cu da cepam sa mokracom(pivskom) i mengom,najozbiljnije,
za kraj da pitam zna li netko priblizno joji je omjer NPK?
jan 2010.#4
Odli
na tema ... Upravo si me izvuko od kupovine composaninog gnojiva (50kn viae za ve
eras :)... Evo baa sam se namjerio na baumax i to gnojivo jer sam vidio da ima guano u sebi , ali ako ka~ea da nije to to ...onda ok .
Ja koristim :
Planetlu list i cvjet
Hesi bloom i fosfor +
Super vit
I imam neko univerzalno 8:8:8 ... ali ga joa nisam probao .
jan 2010.#5
Composanu za cvijee s guanom
Hesi PK
Fitolife(Ca, mikroelementi)/gorka sol(Mg)
Nekoristim peroksid da ne pobijem bakterije u zemlji. `ta ti se ne svia kod Compa Tropico? Kolko sam dosad vidio biljke jako brzo reagiraju na njega.
jan 2010.#6
Ma neznan. Iman taj osjecaj da je plantela( primjera radi) puno bolje obavljala posal, uz pono manje doziranje. Evo pise mi kod Composane da na 1 L ide ona II doza...u pocetku sam je tako stavlja i nije tako jako, tako da san na 1L stavim cili cep i jos do I oznake i misli mda im je taman...
E sad ovo je moj osjecaj, odnosno kako ja vidim situaciju s tim gnjoivom. Mislim da je Pimplaman ilii netko drugi svoj grow gnjoija s composanom pa bi bilo dobro da i on iznese svoje misljenje
Ajde haze brate baci malo love, nemo jda meni sve vjerujes:costumed-smiley-027
jan 2010.#7
Hesi gnjojiva + ph korektori(hesi).Ph korektor
e trajati bar 20 godina ovim tempom:rofl:
jan 2010.#8
Wow 4 crtice stavljaa? Samo par puta sam im dao ll pa sam opet smanjio na l jer je uletio PK na 3em tjednu cvjetanja a i nisam viae mogao trpit stretch ;) i nisam primjetio nikakav nedostatak: rastu ko blesave! Bilo bi prekrasno da neko ima EC metar i Compo :costumed-smiley-027
jan 2010.#9
Da, i to me je pocelo izludivat...haha...samo cekam da dode do pregnjojavanja pa da znam na cemu sam :D...neko "uletio" ti je PK??? sta predoziranje ili?
jan 2010.#10
Nije bilo predoziranje, samo mjera opreza. PK je napravljen da se koristi u kombinaciji s hesi bloomom (4-3-5) a kolko vidim po sastavu on je neato malo bla~i compa (4-5-6). Ako koristia Compo do oznake l na istoj si koncentraciji kao preporu
ena konc. hesi blooma - 5ml/l.
Sve u svemu dok rastu dobro je!
jan 2010.#11
ja kupio danas comp sa guanom i piae na 2 litre da ide
etvrtina doze kod osjetljivijh biljaka,a vidim vi stavljate i viae na 1 litru pa sad neznam uop
e koliko da stavim??ima 1 crtica koja je na pola i 2 cijeli
ep. e sad 1
etvrtina to bi bilo pola od pola na 2 litre,zar ne??
jan 2010.#12
Pozdrav snoopy!
Nemam bocu sad pri ruci da pro
itam to
no ata piae, sigurno nemaa 3 oznake na
epu? pogledaj ga iznutra jer su 3d oznake. Kolka je boca mo~da je do toga. Slikat u
ep sutra i uputstvo pa oka
im na thread.
5ml na litru je konc koje se dr~im odnosno od oznake l, za prvo gnjojenje nebi bilo loae staviti 2.5ml na litru. Eh da i gnjojenje ide svako drugo zaljevanje.
jan 2010.#13
Cep ti ima 3 oznake I, II, i III. Imas sigurno 3 oznake, dobro pogledaj. Na 1 L ide do II oznake. Ja sam ih tako gnjoija od pocetka i nisu se bunile, dapace poveca sam im dozu i iako iman nekih problema mislim da niej do gnjoiva. Trava nije osjetljiva biljka tako da sibaj do II oznake na 1 L. NARAVNO, ne gnjoji jos biljke ako za to nisu spremne...
jan 2010.#14
super angel...citiram ata piae na boci:prije upotrebe dobro protresite.zatvara
napunite do gornje oznake.sadr~aj rastvorite u 2l vode za zaljevanje.kod osjetljivih biljaka kao ato su kaktus itd.upotrijebite
etvrtinu gore navedenog odjeljka gnojiva.100% ima dvije oznake a ne tri, tamo gdje sam kupio gnojivo bila je ve
a i manja boca,ja sam uzeo manju pa je mo~da zato razli
ito a vidim da je kod tebe i
ep druga
iji.ja sam im ju
er puknuo pola te doze na 2l. a evo i
epa. ja sam ih dosada gnojio svakih tjedan dana, otprilike svako tre
e zaljevanje. . for tropico:biljke su spremne za gnojenje u 2 su tjednu cvijetanja a veg mi je trajala mjesec ipo.
jan 2010.#15
O jbt razli
iti
epovi! Sigurno si uradio dobro za po
etak. Nego probaj izmjeriti kolko su te oznake na
epu pa javi.
Tropico isto radi dobro i ja bi sigurno koristio 10ml/l da nemam PK.
jan 2010.#16
zaebana je mjerka moram priznat:ohno:,imam to gnojivo chak i doma,pa kaze:
na jedan litar 12-13ml.max
ep je od pakiranja jedne litre,pa ako nekom pomogne,odlicno
N/P/K.4-5-6
jan 2010.#17
ljudi kupujte biognojiva s njima neme brige od pregnojevannja osim ak se ne dr~ite uputa kod mene 2ml na 1l vode
jan 2010.#18
samo napred tako sam se i ja drzo uputa i izprio ih momentalno
jan 2010.#19
pozdrav super angel. izmjerio sam ti ono ato si me pitao za
ep,dakle do druge oznake 15ml.
jan 2010.#20
za siromaane ljude zelena i crvena plantela......... bez pHmetra, korekcija itd .........
jan 2010.#21
evo ovako da ne bude zabune ovo su gnojiva preporucena i kupljena u trgovini bas za te stvari u sloveniji porijeklo nizozemska.1.bio-bloom oznaka 2.0-6.0-3.5 to se stavlja u vegetacij 2.bio-grow npk8.0-2.0-6.0 to se stavlja kad stavis u cvijetanje a ono prvo se prestaje davat. i na kraju kad se pojave dlacice na cvijetovima(otprilike nakon 3tjedna cvijetanja) se dodaje i topmax 0.1-0.01-0.1-drugo i to trece gnojivo idu zajedno.gnpjiva kostaju oko 30e sva 3.
jan 2010.#22
travar prestani da lupas gluposti nije smesno imas 12 postova a tolko provala da to nije normalno:knockknock:
jan 2010.#23
nemoj tako teglo,pua bre
oeka via da je star ili uzgaja top44:icon_lol:
nego travaru baci slo link neki,gdje to nabavljaa?
jan 2010.#24
gluposti su pola stvari oko kojih vi komplicirate ovdje.
jan 2010.#25
www.hempatia.si-- moze covjek da posalje sve ali su skupe postarine ja sam otisao tamo sve kupio i covijek mi sve obijasnio.i mislim da sam tamo dobio bolje informacije nego ovdje jebiga covijek ipak zna..
feb 2010.#26
bok svima samo da se ispravim jer sam pomjesao gnojiva ovo 2.gnojivo tj.bio-grow je za vegetaciju a za cvijetanje je 1.tj.bio-bloom.pardon a ti teglice ak si vec skuzio da sam pogresio mogao si lijepo da to kazes a ne ovako....
feb 2010.#27
Travar44 Rulssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!:notnice:
feb 2010.#28
namjeravao sam dns kupiti u bumaxu Compa Univerzal n/p/k/=7/5/6 kazu da je to dobro za fazu prije cvjetanja
a postoji mogucnost kupnje compa guane n/p/k = 4/5/6
1.E sad sto se tice vegetacije nakon koliko dana ili nakon koliko biljkinih cm po
inje gnojenje tekucim gnojivom?
2.Koje je gnojivo bolje za vegetaciju?
logicno mi je da se u pocetku to ne radi dok stabljika i biljka ne o
vrsnu i ne puste korijen.
feb 2010.#29
Pa ovisi od koliko su ti pitari litara, ako imas recimo pitare od 5 L, korjenje ce ga popuniti kroz nekih 20-ak dana totalno i onda bi bilo pozeljno da se pocne gnjoiti gnjoivom za vegetaciju, ukoliko bi odmah nakon 20-ak dana vegetacije prebacija na 12/12 to jest cvjetanje onda odmah pocnes koristiti gnjoivo za cvjetanje.
Za vegetaciju ti je bolje Compa univerzal jer ima vise N-7 koje je u fazi vegetacije
mar 2010.#30
Compo sa guanom, sam stavio na proalom neuspjeanom grow-u, i to jednu crticu, u roku 3 sata moja jedinica je klonula, aba ispiranje pod tuaem........jadnica mi je ostavila u ostavini 2gr cvijetova...
tako da, ako i ide compo, ii e 2x manje nego kaj su oni rekli....
uglavnom skuril sam biljku....
nov 2010.#31
pozdrav,da li netko zna kako dozirati FloraBloom 0-5-4 od GHE,dobio sam to gnojivo al ne pise nista kako se dozira,a na netu ne kuzim objasnjenje .. http://gb.eurohydro.com/flora-calc.html aok netko ima iskustva sa tim gnojivom??
nov 2010.#32
jednostavno ti je izra
unat samo moraa malo prou
it ppm i ec vrijednost,mislim da je to gnojivo namjenjeno hydro uzgoju zato nema niata o doziranju poato se vrijjednosti mjere malo druk
ije ali ja sam isprobavao taj tester i mo~ea izra
unat
imaa lijepo kvadrti
e u koje ispunia koliko mililitara kojeg gnojiva stavljaa na koliko litara vode i on ti izbaci vrijednosti u ppm i ec obliku tako da si mo~ea izra
unat s malo razumjevanja svega toga ali mislim da se nebi trebo baktat s tim gnojivima ako nisi u hydru i ako nema ec i ppm metar i ostala sranja koja idu uz sve to! pozz
nov 2010.#33
organska djubriva se malo teze (sutra) mere sa ec metrom:)) tako da imas kalkulator na njihovom sajtu al budi oprezan ja sam par puta spalio bilje prateci njihova uputstva...koristim flora novu tako da ti ne mogu pomoci
http://www.genhydro.com/calculator/index.html
nov 2010.#34
Ako koristia samo bloom Pocni sa 2-4ml na 1L vode , pa vidi kako bilje reagira , ako im paae ...postupno pove
aj dozu
Ako dodajea i super thrive ili boostere i aditive onda 2ml + aditivi
nov 2010.#35
imam ppm metar,a na kalkulatoru njihovom pise ako stavim 1 ml na litru ispadne 110 ppm-a,ali nasa voda je 110-120 ppm-a cirka a isto tako i kupovna voda odprilike,krece se izmedu 80-110,nista kad sam ga vec dobio probat cu sa 0.5 ml na litru..do sad sam stavio pola doze compo,pa cu za nekih 7 dana florabloom..hvala na odgovorima :sun2: da jos nesto kad se voda prokuha ppm skace i do 200 ppm-a
nov 2010.#36
ja pokupio nedavno u lokalnoj konjusnici malo konjskog dubriva pa sad planiram kompostirat sa ovim otpalim listovima po vanka u omjeru 1:3
kompost je gotov za tri tjedna ali bi trebalo doci do oko 80 stupnjeva da ubije bakterije i sjemjenje raznorazno,takozvani topli kompost...
samo dodajes vodu po potrebi i okreces tri cetri puta na tjedan da dobije zraka i da ne smrdi
sve se da napraviti u obicnoj plasticnoj kanti samo trba rupice za zrak izbusit
sto je najbolje nakraju imas zabadava najbolje moguce gnojivo na svijetu za vegetativni rast pa mozes reci da ti je vutra organska:)..il medicinska:)
a moze ga se upotrijebiti i frisko direktno po zemlji ali u manjim kolicinama da ne spalite korjen il listove
i kada ga kupite nastojte uzet ono koje nema piaake ili piljevine po sebi jel kad stavis piljevinu u zemlju
ona pojede dusik N
tek za 6 mj kad se kompostira(razgradi) vraca taj dusik natrag u zemlju
moze i od krave ali od konja je bolje za vutru
nov 2010.#37
ja imam od GHE Total Bloom, prvi put sam stavio duplu dozu od preporu
ene i primjetio da biljkama nedostaje Kalija...sada sam gnojio drugi put i stavio trostruku dozu, vidjet emo za par dana ato e biti...
nov 2010.#38
Imaa PPM ????????
wtf !! Pa teraj na 600-800 u vegetaciji, a u cvatu ga rokaj na 1000-1500!!!!!!!
Pa daj
ovje
e ! Imaa PPM !!!
nov 2010.#39
da vidis nisam se bas sjetio da ga imam,totalno zaboravio,znaci mogu tako puno ic?idem malo citat o tome tnx :)
feb 2011.#40
Ejjjj ljudi shta je sa plantelom - univerzalnom??? Je li ko koristio... Na pakovanju pishe 15 ml na 2 litre, ja sam stavio pola doze te, zalio bilje, nisam bash vidio nekog ekstremnog napretka... Ima li ko iskustva s time???
feb 2011.#41
Pozdrav!
Ja sam do sada koristio sam Plantela list (zelena boca) za vegetaciju i Plantela za orhideje (plava boca) za cvatnju. Ne micem se od tog gnojiva jer nikad nisam imao nikakve probleme da li se radilo o outdoor-u ili indoor-u! Jednom ih zalijem vodom mjesanom s gnojivom, a jednom bez gnojiva.
Nikad nikakvi problemi, niti predoziravanja ni nista slicno!
feb 2011.#42
Ako mislia na ovu plavu plantelu:
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1347
isprobaj crvenu plantelu cvet za cvjetanje
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2108
Ja sam dugo vremena gura list i cvet isto ko ti -jedan put gnjojivo drugi put voda,
i tako u krug, i to je lako dobavljivo gnjojivo svakome a daje skroz dobre rezultate.
feb 2011.#43
evo samo da potpiaem gornji post,
umjesto plave plantelle uzmi crvenu... crvena je baa za cvat...
ja sam to isprobao jednom i meni je dalo
isto zadovoljavajue rezultate
feb 2011.#44
Evo ve nekih 7 dana koristim ovo gnojivo jer je jedino dostupno. ini mi se da je to neko novo, jer nisam mogao nigdje na netu nai specifikacije o njemu... U pitanju je kao ato sam i ve rekao univerzalna plantela (cvat i rast)... Uslikao sam sa veoma loaom rezolucijom ali ae nea se nazire ve :D
http://img510.imageshack.us/g/79992382.png/
Iako su bilj
ice joa male,
ini mi se da su po
ele dobijati na snazi i veli
ini listova.
Doziranje je isto unakrsno: jednom voda - jednom gnojivo i tak... Pa et' i od mene mali doprinos za nova gnojiva...
Btw ne znam kako e ii sve to skupa u cvjetanju, potrudit u se da naem neko posebno za cvjetanje, ali ako ne bude, ii u sa ovim ;)
Pozdrav.
feb 2011.#45
Takodje imam dobra iskustva sa crvenom Plantelom, samo shto ja u cvetanju svako tretje zalivanje stavljam gnojivo, dakle daleko manje. U vegetaciji nikad ne gnojim. Terra magma ima sve shto im treba za ovu fazu:)
feb 2011.#46
koristio sam plantellu u mnogo navrata(u kombinaciji sa terra magmom) i ono sto jes jes dobra je,svugdje je ima pa cak bi se usudio reci da recimo hesi nije nista bolji,kod njega najvise volem supervit a ovo drugo isti-ona stvar:icon_lol:
...ali to je samo moje skromno misljenje,chuo sam da je ova dooobra al je nigdje nac:ohno:
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2122
feb 2011.#47
fuki vidit u ti ja za ovu plantellu vrt... ja mislim da mogu do nje!
jel trebaa ili samo mislia da je dobra?
feb 2011.#48
plantele ija korstim zelena i crvena,veg i cvjetanje,jest da ija za veg pognojim samo zadnji tjean.....cini se doro,nema magnezi kao mikro element,sto nije frka ako imas doru zemlju...
ugl probo sam i valentin cvet i list,ima sve mikroelemente bilke su mi doro ragirale na ovo za list,al za cvjetanje mi nevalja previse dusika ima mislim da cak ima isto ko i ovaj za listanje samo je P:K drugaci.
feb 2011.#49
FloraNova Bloom od GH. Koata oko 30ak eura. Zadovoljan sam s njim ;)
feb 2011.#50
mislim da je dobra,sjecam se davno da ju je slo-era hvalio negdje,nemogu da se sjetim gdje,ako se moze nabaviti svakako javi.
feb 2011.#51
Plantellu VRT mo~ea kupiti u svakom Mercatoru, 1 litra - 34,99! :sun2:
feb 2011.#52
ma da, na zelenu i plavu sam mislio. Ne orhideje nego pelargonije. To odlicno za vege gnojivo mi je vinulo biljku u outdoor-u 3 metara u zrak s tim da je tegla bgila pre-premala (svega 5 litara :-D ). Mislio sam da ce sve otici u *****, ali nije. Nakon toga sam koristio plantelu za cvatnju i vrhovi su mi doslovno bili po pola metra dugacki. Steta sto ju je neka zla ruka doslovno unistila! A sta ces...
Plantela je ta! :-)))
feb 2011.#53
tooo care pa es ti?..;)
a ma sutra odma u nabavku da je testiramo odma na pomidorima:icon_lol:
feb 2011.#54
koliko
esto koristiti superthrive???
jul 2011.#56
U Srbiji ima Floravit zeleni i crveni i ja sam bio poprilicno zadovoljan. NPK nije bas kao sto je "general hydroponic" ali super odradjuje posao a nije ni preterano skupo djubrivo tako da bih mogao da ga preporucim.
Pozdrav majstori.
jul 2011.#57
ovako mene zanima kolko gnojiva da stavim (kolicina) imam npk 15 15 15.. posto mi biljka cvijeta donji listovi su postali zuti i sad kolko da stavim (aaku, dvije, tri...)?
jul 2011.#58
nemoj to stavljat, to je prejako! ( ne pri
am o NPK 15 15 15 kao elementima, nego o tom umjetnom gnojivu ili urei o kojoj pri
aa )
kolke su ti biljke, jesu posaene u tegle ili ne u tegle... ja sam jednom stavio pola aake na biljku od 3 metra, i niata se nije poboljaalo..
izbjegavaj ta kruta gnojiva, nije to baa dobro za ovo, kupi rae plantellu ako ve idea sa "BILOKAKVIM GNOJIVIMA"
jul 2011.#59
biljke su visoke oko 2 metra, outdoor u zemlji. ja sam to gnojivo koristi vec dva puta, prvi puta kada je biljka bila stara 2 mjeseca stavio sam pola aake, a drugi put mjesec dana kasnije oko aaku. o plantelli razmisljam vec dugo, samo mi je problem jer ne znam gdje da je nabavim.. ali ici cu danas kupiti gnojivo za cvijetanje u konzum. pa cu vidjeti rezultate. ali ovo gnojivo koje imam nije urea nego npk(so3). znam da je problem sa krutim gnojivima to ato se nekontrolirano otapaju u zemlju, ali ja ne trazim od biljke previse. tek tolko da mi uspije jer mi je ovo prvi grow, a za sljedeci cu se pripremiti kako spada :)
jul 2011.#60
Ja sam pomijeaao ov
ijeg suhog sa humbusom za cvijee , a mislim po
et od ~ene posuivat teku
e gnjoivo 1
ep na tri litre . Sad se nas dvoje takmi
imo
ije e cvijee ljepae izgledat . Joa da sku~im kako se slike uplodaju na forum bit e super !
jul 2011.#61
SUBSTRAL mit Guano
da li netko ima iskusta s tim? Mislim, sadrzi guano....
N-P-K -> 6-6-7 + guano
Moze se zalijevati time 1-2 puta tjedno!
jul 2011.#62
ja sam kupio Biopon za cvatue biljke npk 4:5:6 dal sam kupio dobro gnojivo?
jul 2011.#63
po sastavu NPK mo~e proi bez brige :))
sep 2011.#64
Koristi li netko GHE Ripen ili ima iskustva s tim? Zanima me da li se isplati kupiti da sad nahranim biljke po
etkom 10. mj prije berbe?? Itko? Pomo, hvala!
Ili je mo~da bolji Topmax od Biobizza? Ili neato da biljke budu otpornije na plijesan i da prije dozriju? Mo~da neki vitamini, enzimi ili neato za poboljaanje zemlje ....... thnx
sep 2011.#65
Vitamine, enzime i slicne ti ima HESI. Procitao sam na ovom forumu u par dnevnika da je Topmax od BioBizza dobar, a za Ripen nemam pojma.
okt 2011.#66
Koristim izmet od golubova i komadice sveze ribe koje sam izmesao sa perlitom i peskom kada sam pripremao zemlju za sadnju.A kao pomoc za gnojenje koristim GROGREEN starter npk 12 42 12(1 u startu) vegetative npk 25 10 15 balance npk 20 20 20 i na kraju fruit npk 10 10 40. A koristim tako sto mi voda prenoci sa odredjenom kolicinom gnojiva (koju izmerim na dig.vagici) i pumpicom za vazduh (za akvarijume)tako da se ono istopi i razmuti preko noci. I nikad nisam imao problema.POZ
okt 2011.#67
Pozz
Koristio sam oba i dobra su oba al ako mozes od GHE-a uzmi od njih jer je bolji.
feb 2012.#68
Pozdrav svima... Nikako ne uspijevan pronaci gnojivo za cvjetanje koje ovdje na forumu preporucujete. Imam Substral zemlju i Substral gnojivo za vegetaciju. Jedino sto sam uspio naci je Substral NPK 4 5 8(za orhideje) , Substral 3 5 7 (za kaktuse) i Plantela specijalno mineralno gnojivo za surfinije 8 6 12 . Sto mi je ciniti? Ima li srece u nekim od ovih gnojiva? Zivjeli....
feb 2012.#69
ne znam druze, ja nisam koristio ni jedno od tih ali se secam da je neko na forumu koristio to za kaktuse i nije imao problema, pa sad... ako si bas namerio da gnojis a nemas nista drugo... probaj neko u blazem omeru pa vidi kako se biljke ponasaju.
ja licno jako malo gnojim, i to za sada iskljucivo plantelom.
feb 2012.#70
I ja koristim Plantellu crvenu, za sada zadovoljan, ne
ea sigurno pogrijeait sa njom
feb 2012.#71
za cvjetanje probaj sa Cvetalovim gnojivom za kaktuse, sastav je 3-7-7 + mikroelementi...
feb 2012.#72
OK hvala. Ja sam mislio koristiti substral cisto da imam oba gnojiva i zemlju od istog prizvodjaca. Mislim da cu eksperimentirat sa Substralom 3-5-7 dvije biljke, trecu sa Cvetalom ili Plantelom,na sto naidjem. Kad bude sve gotovo,objavit cu rezultate.
feb 2012.#73
video sam na youtubu da u fazi vegetacije se bilkjke zalivaju svaki dan po 200ml zadjubrene vode a u fazi svetanja svaki drugi dan pa na kraju svaki treci i tako...
pa me zanima jel imao neko iskustva sa djubrenjem svaki dan ili svaki drugi dan
tnx
feb 2012.#74
licno, nikada ne zalivam svaki dan, a kamoli sa gnojivom
feb 2012.#75
a i sta je 200ml, 2 deci vode,
to je taman za smocit gornji sloj zemlje,
necu sad napisat da je ta teorija sra.nje
ali ako sadis u zemlji, indoor,
drzi se onog prokusanog sta sigurno radi,
znaci zalij obilato pa opet za 2-3-4 dana, ovisi o velicini posude,
ono sta kazu zabij prst u zemlju i ako je suha na par cm dubine,
iako se na biljci vidi kad joj treba vode,
samo promatraj..
pa kad odradis par tura i steknes neko iskustvo
onda mozes experimentirat..
iako sumnjam da ce bit sta dobrog od gnojenja svaki dan u vegetaciji
pa makar i s toliko malo vode kako kazes..
feb 2012.#76
advanced nutrients fali samo phirana i voodoo....
ja sam pokuaao ko onaj majstor svako drugi dan pomjeaano sa hesijem...pa mi sve zgorilo.......sve bacio....
feb 2012.#77
Ja dok sam koristio hesi zaljevo po njihovoj tabeli.
Svako zaljevanje sa gnojivom po tabeli i biljke su bile viae nego sretne.
Obavezno regulacija Ph i nema problema.
Dolars nisam shvatio dal si mjeao AN sa Hesi.Ako jesi neide organik i kemija zajedno!
feb 2012.#78
u vegi dva zalijevanja neko obicno za zelene biljke 6-5-5
cvjetanje hesi bloom 4-3-5
10ak dana prije kraja cu im dat malo GHE-ovog Ripena (bez N) 6-5
Svako drugo zalijevanje Supervit
3 puta u sredisnjoj fazi cvjetanja (jednom tjedno) malo domaeg vrcanog meda :D
sve po pola doze..
valjda ce i one meni stogod dat..
`to se ti
e gnojiva za cvjetanje,
itao sam da je bolje ne mijeaati proizvoa
e, al jbg ova kombinacija mi je jedina bila dostupna..
Ne mislim ih mijeaati meusobno nego npr bloom complex+supervit voda , solo voda, solo voda, ripen voda , solo voda, bloom complex+supervit voda..
feb 2012.#79
ne kontam jel to po tabeli puna doza i kako ne izgore ako se zalivaju svako zalivanje
od kad su male do kraja
feb 2012.#80
Pa na tabeli ti piau doze.
Ne zaljevaa svaki dan,normalno.Nego kad treba zaljevat zalijea sa dozom koja je napisana u tabeli.
Ne vidim razlog zaato bi se zapalile ako je to gnojivo napravljeno baa za naau biljku.Zna
i nije neka plantela za neznam ata nego baa gnojivo za naau biljku.Na kojem su raena istra~ivanja i sve.Tako da nevidim problem.Osim ako nisi posvetio pa~nju na Ph.Poato naaa biljka ovisno o Ph apsorbira druga
ije sastojke.Zna
i neki elementi se apsorbiraju viae sa ni~im Ph a neki se apsorbiraju viae sa ve
im Ph.
I da od starta do kraja propisane koli
ine po tabeli.
feb 2012.#81
pa u prevodu heisi je mila majka,al video sam negde cini mi se da ga pljuju
feb 2012.#82
hesi majka ;)
guram trenutno drugi box sa:
Vuxal (folijarno) u fazi vege a zalivam sa Hesi Supervit.
Za cvetanje samo Hesi Bloom Complex, pred kraj Hesi fosfor i to je to ;)
fazon je dosta u semenu, pravom feminiziranom semenu prija hesi ;)
feb 2012.#83
I ja se sla~em da su kanadska gnojiva advnaced nutrients najbolja, pogotovo voodoo juice, bud candy, itd.. sad se baa prebacujem na hydro, ali se nemo~e nigdje nabavit ato se ti
e RH, a uvozit je skupo zbog poatarine i carine, a pitanje da li bi i proalo na carini, ato se ti
e odobrenja ministarstva poljoprivrede mo~da bi trebao platit analizu koja je pitaj boga kolko.. Mogao bi onda otvorit svoj grow shop
ovje
e.. :)
mar 2012.#84
Koliko se stavlja ovog planetla za vegetaciju i cvijet ?? koliko se cesto puta gnoji i da li se mijesa sa icim ??
mar 2012.#85
Dobrodoaao whitewidow123.
Pa ne
ea valjda staviti
isto gnojivo bez vode, omjer ti piae na boci, krenea sa pola doze i polako prema punoj, a gnojia jedanput tjedno ili ako im prija mo~ea i
eae
mar 2012.#86
ne....svako zalijevanje sam koristio enzime, supervit, bloom, fosfor+ i nisu baa primile najbolje....morao sam ih fleaat.....i koristio sam po tablici omjere..mo~da i zbog domaje..a sad herer sa AN-om jednom tjedno zalijevam i brutala mu je.....
mar 2012.#88
Mozes naruciti ima i u RH. Samo ne znam koliki je omjer cijene i kvalitete. Evo nekih cijena:
Adv. Nutrients gnojivo B-52, 1L ( 34,20 € ) 257.00 kn
Adv. Nutrients gnojivo Big Bud, 1L ( 32,40 € ) 243.00 kn
Adv. Nutrients Bud Candy gnojivo 1L ( 43,50 € ) 326.00 kn
Adv.Nutrients Connoisseur A + B ( Ph perfect) gnojivo, 1L ( 94,00 € ) 705.00 kn
Adv. Nutrients Iguana Juice Bloom, 1L ( 28,10 € ) 211.00 kn
Ima ih sigurno 10-15 Adv.Nutrients. Nisam nikad koristio ali ne znam koliko se isplati dati 700 kn za gnojivo?
mar 2012.#89
cao drustvo, jedno pitanje. Nov sam u ovome, kupio sam djubrivo blumi N-5.8% P-4.6% K-3.5% jel to dobro djubrivo i koliko cesto da zalivam s njim, biljke imaju oko 25 dana. i jos jedno pitanje koliko jos da ih furam na 18/6 i kada da predjem na 12-12. unapred hvala...
mar 2012.#90
@manja_ne. To gnojivo ti je dobro za vegetaciju, krenea lagano sa pola doze jedanput tjedno i polako poja
avaa.
Prelazak na 12/12 ovisi o boxu odnosno visini, i zapravo o tebi, kad god ho
ea, ja bi ih ve stavio na 12/12.
mar 2012.#91
boks mi je sirina 0.8 duzina 0.6 visina 0.6 imam mh 200 w a cure su vec oko 30 cm. hvala Matia :-)
mar 2012.#92
koliko imas biljona u boxu
mar 2012.#94
nadam se da znas da sa prelaskom na 12/12 menjas lampu, sa 30 cm je vreme da krenes sa cvetom obzirom na visinu boxa, vec si trebao, jel radjen lst?
edit: obrati paznju u kojoj si temi, otvori dnevnik
mar 2012.#95
kako da otvorim dnevnik, nov sam u ovome i jel obavezno moram da menjam sijalicu posto sam procitao da moze sve sa mh da se odradi?
mar 2012.#96
druze, sve moze da se odradi sa hps a ne sa mh, dnevnik otvaras u dnevnicima uzgoja https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/ pa Kreiraj novu temu (gore levo)
mar 2012.#97
brate pomagaj ata koristia u ranoj fazi rasta protiv kukaca???????
mar 2012.#98
kojih/kakvih kukaca, spektar nametnika je sirok
mar 2012.#99
Plantela list,Asef,Ph korektori,hidrogen......Ma ima toga
mar 2012.#100
Ovako: Advanced Nutrients su lopov
ine kakvih nema - dovoljno je da pogledate razvoj njihovih naprednih formula tokom godina - PK booster im je od 9/18 postao 4/8, dakle digli cijenu i dodali duplo vode u formulu, slijedea faza je valjda 2/4 PK booster. Ne znam kako vi ali ja volim da me izvedu na ve
eru prije nego me ovako naguze.
Hesi izbjegavam jer odbijaju na etiketu napisati koji sve to
no vrag stavljaju unutra, konkretno bilo lijepo od njih kad bi dali podatke o postotku magnezija i kalcija.
General Hydroponics je definitivno najpouzdanija firma u ovom pogledu. Canna vjerojatno isto ali s njima nemam iskustva.
Ja u kokosu koristim vodotopiva gnojiva slovenske tvrtke Agrolit i to Kristalit Cvet i Universal, uz dodatak Epsom soli i kalcija u vidu Fertine Ca (petrokemija Kutina, 30 kn/l), uz malom kemijanja i mukanja rekreirao sam Head formulu i ve 4 tjedna nisam uspio spalit biljke.
mar 2012.#101
ovo zvuci kao da si ih do sada redovno spaljivao, pa si sad prosto iznenadjen ;)