VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojprvi grow project
LEGACY

prvi grow project

70 odgovora3,226 pregleda
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#1
pozdrav, slozio sam si box cca 45cm u visini, sirini i dubini. htio bi preporuku za biljku koju da sadim, kolko biljaka stane, i po mogucnosti link na sjeme sa alien growshopa..molim usput i informaciju o rasvjeti za ovako mali prostor .
PunxerENTUZIJASTA

okt 2010.

#2
Za tu veli inu najbolje neku indicu ili hibrida sa veim postotkom indice neko sative zbog toga ato su niaeg rasta(piae ti ispod svake sorte na alienu da li je c.indica ili sativa.), ili si pogledaj Lowrydere ili neku autoflowering sortu, ato viae preporu am: http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d76.html http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d215_lowlife-seeds.html Po meni stane jedna biljka ako ju LST-raa, ili mo~da 2 lowrydera... `to se svjetla ti e, najbolje CFL(atedne) od 23W ili viae, stavi si ih 4-5 i mislim da bi ti bilo ok. A ako ti nije "stealth" toliko bitan, zaato si ne povisia malo box? Mogao bi puno viae toga napraviti ovako si malo u gu~vi... Uglavnom, itaj imaa dosta o tome po forumu :)
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#3
Hvala na odgovoru..a zivim sa starcima pa nemrem povisit :( Dal drukce svjetlo mora bit kad u procesu klijanja? Kolko se moze dobit cca grama od jednog lowera?
PunxerENTUZIJASTA

okt 2010.

#4
A razumijem to sa starcima tak mi je i samom ;). Sto se svjetla tice ako pitas za spektar da, trebale bi stedne plavi spektar 6500k za klijanje i vegetaciju, a crveni 2700k za cvjetanje. A za low ovisi ti prosjek je 15-25g. Ja sam doduse dobio nes vise od 5, ali to je vise zbog slabog svjetla, nisam ih ni gnojio, a i posuda je trebala bit dublja. Ali isplatilo se jer mi je rad jako pasao
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

okt 2010.

#5
...ako mislis sadit low....mozes dobiti oko 20-30 grama(suhog) po biljci...ovisi o tome kako se brines o biljci :)
PunxerENTUZIJASTA

okt 2010.

#6
Zapravo mos dobiti i vise ljudi su dobivali i preko 50(sa jakim hps-om). Ako ti je bitan yield uzmi radije LR #2 Sa lr1 vise ovisi o svjetlu (u tom prostoru sve vise od 4 cfl-a bi trebalo biti ok) i dubini posude. Cito sam negdje da je lr najbolje odmah staviti u zavrsne posude jer korijen ide dosta u dubinu. Doduse postoje i druge autoflowering sorte koje daju vise =]
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#7
Dal je taj plavi spektar day light? Kolko wati zarulje trebam i kolko njih?
PunxerENTUZIJASTA

okt 2010.

#8
Mislim da je. Crveni je warm white ako se ne varam. Ma pise ti uglavnom boja 2700k(crveni) ili 6500k(plavi) uglavnom imas na forumu temu bas sa svjetlom tamo ti je detaljnije sve stavio bi ti link ali prek moba sam ;) a sto se kolicine tice 4-5 od 23w bi ti trebale bit ok za taj prostor(slobodno ti ubaci i vise i jace al pazi si na temperaturu)
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#9
A pise na kutijibzarulje samo day light 23watt energy, light 130watt Energy A 230-240v Cdl 865 itd. Procito sam da alu folija ne valja , gdje mogu kupiti neku bolju koja ne odbija toplinu?
PunxerENTUZIJASTA

okt 2010.

#10
Evo da se ne mucis moze ti pisati: 2700K 827 warm white(crveni) 6500K 865 cool daylight(plavi) uglavnom te sto imas su plavog spektra i te su ti dobre samo za vegetaciju, za cvjetanje uzmi crveni(iako ja koristim crveni za sve =] ) i ne, alu folija ne valja jer reflektira i toplinu i stvara hot spotove koji stete biljci. Imas za kupit mylar foliju u obliku onog reflektivnog cuda sto se stavi na staklo automobila kao zastita od sunca. To je najbolje sto mozes staviti u box i manje vise je svi koriste. Imas je u svim vecim centrima i u shopovima za auto. Trazi reflektirajucu zastitu za staklo kosta ti 30kn ona ogromna tako da nemas brige =]
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#11
hvala na svim odgovorima, sto se mylara tice da li je to folija koja se lijepi na staklo da se zadamni ili ono srebrno ispod cega je spuzva pa se stavi na prednje staklo da sunce ne lupa u auto dok smo parkirani? Dal bi te jos mogo zagnjavit s pitanjem o zemlji? procito sam da ph treba biti oko 6.5, da trreba stavit perlit i vermuli..neko je napiso u kojem omjeru ali nisam bas skuzio.. da li to treba sve izmjesati ili u slojevima? takoder bi me zanimalo kada treba poceti koristiti gnojivo(i kakvo) te one pojacivace korjena ili kak se to vec zove.. puno hvala :):sun2::sun2: i kolika bi temperatura trebala bit u boxu i kolika vlaga
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#12
ono srebrno ispod cega je spuzva pa se stavi na prednje staklo da sunce ne lupa u auto dok smo parkirani ugl... na ita san se foruma i svi koriste 2 vrste zemlje (zna i ili jednu ili drugu)_: substal terra magma (takoer san pro ita da je ona malo ja a za po etak -joa dok je biljka mala , pa tu zemlju treba malo isprat) ili compo sana temperatura je od 26-28 stupnjeva najbolja vla~nost san zaboravia sretno pozz:sun2:
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#13
ty, a zna ko di u zagrebu mogu nac tu compo sanu, perlit i vermulit?
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#14
pozdrav cruel folija: moram malo da vas ispravim... mylar folija je folija koja se ne lepi,i sluzi iskljucivo za refleksiju svetlosti. moze se kupiti u vecim centrima... zemla: ph zemlje ti se krece od 5,5 do 6,5 u zavisnosti od zemlje koju koristis.. smesa koju ja koristim je 55% terra magma, 25% perlita,15% vermikulita, 5% kokos vlakna. mislim da je to jedna od boljih kombinacija... a perlit,vermikulit i koks imaju neutralni ph,tako da automatcki preuzimas ph terra magme ciji se krece u gore navedenom rasponu. moram da napomenem da postoje i druge kombinacije,tako da ti je najbolje da jos malo pogledas pa u skladu sa onim sto raspolazes napravis tvoju smesu... mesanje: sve to gore nabrojano izmesas prvo na suvo,a zatim dodajes vodu. smesa treba da ti bude takva da kad je stisnes u saku ostane sjedinjena, a kad je pipnes prstom sama se raspadne... ako i preteras prvi put sa vodom kad je stavis u posude visak vode ce sam iscuriti. bitno ti je da sama saksija ima rupe na koje ce visak vode izlaziti. gnojivo: kada ti seme isklija,sadis ga u casu 0,5l koju si predhodno raseko na dnu i po duzini a zatim izlepio selotepom radi lakseg presadjivanja. nakon sto ti biljka izviri iz zemlje pa recimo 10 do 15 dana presadjujes je u veliku saksiju od minimum 12l. takodje u istu smesu zemlje. e kada ti biljka odstoji nekih 15 dana u toj velikoj saksiji,mozes poceti da gnojis sa gnojivom za vegetaciju. sve zavisi dokle oces da drzis biljku u vegetaciji. uglavnom ljudi drze u vegetaci da 30 dana,tako da ako ovo sve predhodnono sto sam ti napisao urade,gnoje je jednom ili ni jednom u vegetaciji. u zavisnosti od gnojiva koje koristis uopsteno,biljka se gnoji sa pola od propisane doze na svakih 10 do 15 dana. pojacivaci korena,tj root complex se koristi iskljucivo dok biljku drzis u vegetaciji. u vegetaciji temperatura oko 28'c,a vlaznost oko 60% u cvetanju temperatura oko 28'c, a vlaznost oko 45% uuuu sad tek vidim da sam se raspiso... nadam se da sam ti malo pomogo...
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#15
Puno hvala na dugom tekstu..zanuma me samo gdje se kupi to gnojivo i kako se zove?
lešENTUZIJASTA

okt 2010.

#16
nemoj se puno sekirat u vezi gnojva nabavi zemlju isklju ivo tera magma i nemoras se uopate zamarat s gnojbom dok si u vegetaciji,biljka rast bez beda ,malo samo u cvijetanju dodas gnojva za cvijetanje i to ti je to vijeruj isprobano. puno srece

okt 2010.

#17
Malo maate i google ti sve ka~e.Pogledaj za hranu na Smartsnailshop .Nemoj se ~uriti s hranom,ako si neiskusan viae atete nego koristi.Povedi ra una od osnovnom-zemlja,svijetlo i voda!Neka bude kvalitetno a smjernice ve imaa,neka voda bude kontrolirana(ph) i daj im poateno svijetlo jer ako im daa loae,loae ea i dobiti.Ventilacija i temperatura su bitne a ima opairno pisano o tome.Sretno!
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#18
ja licno koristim od hesija sve,ali je malo komplikovanije. hesi root kompleks http://yfrog.com/mz8qaj hesi power zymer http://yfrog.com/0lmwj hesi super vita http://yfrog.com/n49jmj hesi tnt kompleks http://yfrog.com/2mrdj hesi bloom kompleks i phospora plus http://yfrog.com/49o4qj a evo i kako ga oni preporucuju i u kojoj razmer http://yfrog.com/5cqwmj kada otvoris sliku uvelicaj je da bi mogao da je procitas.. a imas od substrala ciju smo ti zemlju preporucili, gnojiva i za vegetaciju a i za cvetanje...
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#19
evo sve sam pohvato samo da mi je jos znat di nabavit taj terra magma hmmm

okt 2010.

#20
Dobili smo GH gnojiva i super thrive , boostere ...svega sada ima . Nije viae samo hesi u ponudi.

okt 2010.

#21
Pozdrav evo novi sam na ovom forumu i citao sam svasta tu ali neznam sta je bitno i na sta da obratim viae pa~nje. pa jel bi mi mogo netko reci sta je bitno za prvi grow jer nisam joa nikada sadio
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#22
pa u nekim bolje opremljenim vrtnim centrima ili u velikim marketima... pozdrav shd moras da znas najpre sta oces i sta volis da pusis. zatim gledas oces indor ili outdor. sad do proleca mozes samo indor. zatim gledas kolicinu koju oces da sadis. na osnovu toga odredjujes rasvetu i velicinu boxa u kojem ces gajiti. kasnije ti dolazi ventilacija za taj isti box. pa onda izrada boxa i sve to ukomponovati.e kada sve to imas onda tek pocinjes sa uzgojom... procitaj nekoliko dnevnika pa mozda pronadjes nesto sto ti odgovara,a i ujedno ces videti sam nacin uzgoja kako ide,pa ces i znati sta da pitas sto nisi razumeo, a ovde na forumu je neko uvek voljan pomoci...
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#23
sad imam novi problem: postavio sam 2 ventilatora od 220v velicine ko oni pc klasicni ali jaci jel..ugl ruze ko ludi jace od vesmasine..kako da to utisam? i da bude jos gore kod tako jakih ventilatora temperatura mi je 38 stupnjeva wtf 0.o, imam hps 400w , a box je pola metra kubnog.. i vlaga mi je samo 30% al to se lako rijesi...
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#24
mislim da ti je temperatura veci problem od zujanja ventilatora... kolike su ti dimenzije boxa i gde meris temperaturu??? kako si postavio ventilatore i gde??? bilo bi najbolje da malo opisaes sve to... a 38'c je pre pre mnogo za mlade biljke... ja sam svojevremeno buku ventilatora a i samu vibraciju sredio sa njegovim smanjivanjem obrtaja pomocu potenciometra... ali tebi to nebi pomoglo posto ti je temperatura previsoka... ako ti je box 45x45x45,mislim da ces u njemu tesko obuzdati hps400w,jedino resenje bi ti mozda bila cooltube sa jakim ventilatorom...
slap-jackAMBASADOR

okt 2010.

#25
im vee ventie imaa to bi se trebali slabije uti da rade, al naravno ako ih nafrljia do ibera zujat e.... a terra magme imaa u baumaxu
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#26
Ventilatori su 12cm promjera..da li za cooltube moram imat onaj ventilator veliki s filterom?i da li cu tako rijesit buku? da li je mozda rjesenje toplinskog problema stavit hps od 250 umjsto 400w jer ipak imam dosa mali prostor..na headshop si. pise da je 250w nza 0.6 kvadrrata a tolko ja imam(cak i manje) a za 400w 1.2 kvadata..
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#27
da... smanji hps-icu , to je previae , temp. e ti se smanjit za minimalno 5 -6 stupnjeva
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#28
hmm ok znaci onda sam na koja 32 stupnja:sick: a ventilatori ostaju bucni ko vesmasina..ak ih usorim jos ce veca temp bit..znaci trebam 2 veeeelika ventilatora s malo okretaja u min..di da to nadjem?
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#29
reka san minimalno hehe stavi tanko staklo ispod HPS-ice ... onda imaa gornji dio i doljni dio /odvaja ih staaklo/ nabavi 5 PC ventilatora... . u gornjem djelu (di je HPS ) stavi jedan vent koji ubacuje zrak u gornji dio i jedan ventilator koji izbacuje zrak u doljnjem djelu stavi 2 ventilatora da izbacuje zrak i jedan na dnu da ubacuje smanjit e ti se temperatura onda jako -- bar bi trebala hehe
zlariAMBASADOR

okt 2010.

#30
bolje ti je stavit pleksi a ne staklo jer se kroz staklo svjetlo lomi i durgacije pada, a kroz pleskiglas ne
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#31
ma nek stavi ata god oe samo da se ne mjeaa zrak iz "gornjeg i doljnjeg djela boxa"
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#32
gde ti stoje ti ventilatori,u kom delu i kako??? ako stavis 250w smanjices znatno temperaturu,a za taj prostor ti je i vise nego dovoljna!
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#33
upuh je desno dole(naprijed), a ispuh lijevo gore(iza)
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#34
mozda bi bilo jednostavnije uzeti jedan kompijuterski ventilator fi120 i staviti ga u gornji deo boxa da direktno duva u sijalicu od 250w i tako ga naciljas da ti je vazduh usmeran ka izduvnom ventilatoru. a ako ni to sve ne pomogne onda jos i pridodas pleksiglas od 3mm ispod sijalice da razdvojis box???
CruelISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#35
ok probat cu..dal moram onda spajat komp. vent na napajanje od kompa ili postoji nacin da ga s nekim otpornikom il necim u struju direkt spojim?
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#36
ma ne bre.. ja sam bio koristo punjac za mobilni,ali moras da obratis paznju na jacinu. a posle sam nasao od pokvarenog stampaca pa sam na njega povezao 2 komada da mi ubacuju vazduh u box.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se