LEGACY
Voda+gnojivo koliko dana?
22 odgovora1,681 pregleda
0 REP0%
→ Istraživač
jan 2009.
jan 2009.#1
Mene zanima koliko dana moze stojat zagnojena voda npr.u kanti? moj je problem sto zalijevanje vrsim pomocu pumpe koja se nalazi u kanisteru jer nisam u mogucnosti po sedmicu dana bit uz moje drage koristim plagron gnojiva koja se daju sa svakim zalijevanjem I sada kada dodem nakon sedam dana iz tog kanistra ta zagnojena voda smrdi bas primijetim da se to usmrdilo nije onako svjeze kao kad sam spremio vodu?! dali je to u redu i sta da radim ? jos jedna stvar proslog tjedna sam postavio zracnu pumpu za akvarij spojenu na porozan kamen i njega ugradio u kantu cirka sat vremena radi na dan neto prije zalijevanja u nadi da se mozda nece toliko usmrdit ta faken voda dali je to u redu? Uf sam zabrijo nisam toliko piso od osnovne.!Unaprijed zahvaljujem Llonca
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
0 REP0%
→ Istraživač
jan 2009.
jan 2009.#3
Hvala ti Balkane kad budes uhvatio vremena napisi rec dve nije tolko hitno ali do vikenda bim trebo znat
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
jan 2009.
jan 2009.#4
obavezno maora biti cirkulacija vode i nebi se trebala usmrdeti to sam video na jednom dokumentarcu
tambura
ENTUZIJASTA292 REP23%
→ Poznavalac
tamburaENTUZIJASTA
jan 2009.
jan 2009.#5
kupila to gnojivo i rekao mi prodavac da nesmije da stoji.znaci umutis, zalijes ili bacis ostatak otopine.
0 REP0%
→ Istraživač
Chehehe
POZNAVALAC751 REP17%
→ Ambasador
ChehehePOZNAVALAC
jan 2009.
jan 2009.#7
Valjda nece nista biti...
Ali zato ubuduce Sa sobom nosi Gnjoj i neku litru dvije vode pa zamjesas i zagnjojis i zalijes sa ostatkom vode.. Ja imam ovaj bidon od 25 lit. koji ima u sebi sistem za zaljevat ali bi i taj trebo radit samo stavi i u njega onoliko vode koliko trosi da ne stoji visak, voda svakako nije dobra kad odstoji...poz.
0 REP0%
→ Istraživač
jan 2009.
jan 2009.#8
Chehe sta si pusio? Gdje da nosim vodu i gnjoj sa sobom?ja se nalazim 300 km od biljaka svakih sedam dana nekad i vise mi treba da se vratim kuci gdje su biljke takav mi je poso jebiga sta da radim
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
jan 2009.
jan 2009.#9
Ako je gnojivo organsko nekako je logi
no da e se usmrdit nakon 7 dana, dobro je da te nisu napale kolonije bakterija kad si otvorio tu kantu. :vb_kez:
Kupi mineralno gnojivo ako mislia da stoji zamjeaano ili mjeaaj svaki put kad doea ako ostanea pri organskome, a ja bi ti preporu
io ovu drugu varijantu ...
Chehehe
POZNAVALAC751 REP17%
→ Ambasador
ChehehePOZNAVALAC
jan 2009.
jan 2009.#10
bongash moze li mineralno gnjojivo kroz tih 7 dana u vodi zacepit i pokvarit pumpu?
A ilonca neces nosit 25 litara vec koliko ti najmanje treba za zamjesat gnjojivo...
ja sam nakon 3-4 ljeta uspio sve lijepo poslozit da dolazim svako 10-15 dana i da im nista ne fali tako da mislim da ces i ti jednom uspjet (mozda cak i ovaj put) pozdrav.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
jan 2009.
jan 2009.#11
Nisam nikad razmialjao o tome, valjda zavisi i o tome kakva je pumpa, neka heavy duty ili jeftina akvarijska, u svakom slu
aju, mineralne soli e se talo~it na dno ako se voda ne mijeaa ili ne cirkulira.
Samo da napomenem, ovo ne govorim iz vlastitog iskustva, selja
ka logika progovara iz mene ...
jan 2009.
1 / 12
jan 2009.
jan 2009.