LEGACY
UVB lampa
16 odgovora1,952 pregleda
PEJA
POZNAVALAC850 REP28%
→ Ambasador
PEJAPOZNAVALAC
mar 2010.
mar 2010.#1
pre svega pozdrav za sve
prvo bih teo da se izvinim ako ovakva tema vec postoji, malo sam prosarao forumom i nisam nasao. ako postoji voleo bih da dobijem link ka njoj posto se ne snalazim bas najbolje ovde.
pitanje je,
posto gajim egzoticne zivotinje , zmije... gustere kojima je potrebna uvb lampa, e interesuje me da li te lampe valjaju za uzgoj biljaka?
izvinite jos jednom ako na forumu ima nesto o uvb lampama , nisam bas iskusan sa kompom.
nadam se da necu popiti neku opomenu ili ban :)
pozdrav za sve forumase :sun2:
PEJA
POZNAVALAC850 REP28%
→ Ambasador
PEJAPOZNAVALAC
mar 2010.
mar 2010.#3
hvala na brzom odgovoru, admini mogu i da obrisu temu ako hoce.
pozz
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
mar 2010.
mar 2010.#5
Jedan veliki DA!!!
Kada biljku izlo~ia UVB svjetlu ona se brani ... i proizvodi svoju prirodnu obranu koju mi tako jako VOLIMO !
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
mar 2010.
mar 2010.#7
Definitivno DA !
UVB svjetlo = bolja produkcija kristala ( trichova(thc-a))
Ali bitno je naglasiti da se UVB lampa pali "samo" 2-3 puta u danu po 20-30 min.
Znai kada je biljkama upaljeno svjetlo ...
PEJA
POZNAVALAC850 REP28%
→ Ambasador
PEJAPOZNAVALAC
mar 2010.
mar 2010.#8
e hvala , samo jos jdno pitanje, na koju razdaljinu da je stavim? 5.0 uvb
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
🔒 Ova tema je zaključana
mar 2010.
1 / 9
mar 2010.
mar 2010.