VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojUnutrasnji Uzgoj
LEGACY

Unutrasnji Uzgoj

386 odgovora57,916 pregleda
SLO-EraLEGENDA

nov 2004.

#1
Prije svega u gojenju nema trikova kao sto neki promoviraju to su lazi.Omoguci biljki optimalne uvete,sto manje stresa,malo paznje i imaces lepoticu koja ce ti vratiti sve sto si u nju ulozio. Probacu biti pazljiv i probati pojasniti sto vise nacina uzgoja i pristupa do biljki ,cak i one koje ja ne korstim ali isto daju dobre rezultate.Ko je vec gajio zna da te moze gomila tih podataka o uzgoju zbuniti ,pa zato moras da odaberes svoj nacin, a pametni saveti su uvek dobrodosli. 04 Nov 2004 06:40 pm ---------------------------------- Kod unutrasnjeg uzgoja jedna od neophodnih stvari koja ce biti i malo veci izdatak je rasveta-svetlo. Kod rasta marihuane najvaznije stvari su:svetlo,voda,hrana,PH,temperatura,vlaga Unutrasnji uzgoj biljke je forsiranje da ti biljka u optimalno sto kracem vremenu da urod koji si zeleo.Kako po kvaliteti i po vrsti sorte,tako i kolicinski.Meni je osobno vrlo vazno da na kraju dobijem rezultat ili karakteristike koje bi vrsta trebala da ima. Svetlost Pocecu sa spektrom boja koji je za lepu biljku vazan. Za vegetativnu fazu biljki je potreban plavi spektar,dok je za fazu cvetanja i dobar urod neophodan crveni spektar. Ali isto toliko bitna je i jakost svetla koja je kod fluoruscentnih lampi izuzetno slaba.Pod ta svetla spadaju FLUORA koja se koristi u akvarijima i kosta oko 2-3 eura ali 60w ima nesto vise od 1000 luxa, isti slican spektar ima i neonska svetlost COOL WHITE koja je paradoksno najeftinija manje od 1 eura ali je isto daleko slabija. FLUORA ili COOL WHITE nam mogu dobro posluziti za klonove.A COOL WHITE i za mamu, to je kad biljka odcveta i zadovoljni smo s njom pa je ostavimo za klonove,ako pazimo na nju i neprocveta vise mozemo je imati za klonove i do 5 godina. Za sve ostalo su ova vrsta svetla preslaba, biljka pocne normalno rasti ali kad dostigne 10-ak cm nema vise dovoljno svetlosti za normalan rast,a o cvetanju i urodu da i ne govorim. Dobra strane ovih lampi je jedino sto se ne griju pa vezano za to nemamo toliko problema sa regulacijom temperature i CO2. U uzgoju se koriste najvise HPS sijalice(NATRIJEVE)koje mozete jedine koristiti od pocetka do kraja a da imate lep urod. HPS sijalice imaju maltene samo crveni spektar koji je idealan za urod-cvetanje.Ali zato postoje i posebne HPS koje su namenjene za uzgoj biljaka.Te imaju i nesto plave svetlosti ali u uzporedbi sa neonkama su daleko snaznije. Naprimer 400w HPS Gro-lux(proizvodi SYlvania) mislim da imaju preko 52000 luxa pa sad usporedite koliko treba neonki za to. Postoje i MH(metal halid) zarulje koje imaju plav spektar pa se koriste za vegetativnu fazu ali nisu toliko dobre za cvetanje jer cvetu stvarno treba crveni spektar. Sa HPS cete imati tjedan dana kasnije obiranje ali je urod zato daleko veci i lepsi.A pored toga su MH puno skuplje i manje traju. Ja osobno koristim Philips SON T PLUS ali sam probao sve i SYlvania HPS(obicna),gro-lux.HPS hortilux(daleko najslabija USA) . Proizvoðaci kazu da ce vam posebna HPS dati i do 25% vise nego obicna HPS sto vazi malo kasnije kad sve stima i ostali uslovi budu na max a i tada neznam dali ce biti bas tolika razlika. Veliki problem kod ovih vrsta zarulja je da se abnormalno griju pa moramo paziti na odvod tog toplog zraka i dovod svezeg a i da nisu preblizu a o tom cemo opsirnije drugi put. E sad malo o tom koliko mozemo da gajimo sa cim.Neki normativi su da moze 125w 0,5m2, 250w-1m2,400w-1,5m2.E sad zavisi od vrste uzgoja i biljki... koliko ce tu stati.To su norme za ultra uzgoj sve sto je pored raða ce ali daleko manje. Neznam kako je sa prodajom takvih zarulja u Srbiji ali ce to biti na pocetku najveca investicija za onog ko se odluci da gaji kuci.Daleko najnize cene imaju Nemacka,Holandija i Belgija. Kako sam gledo cene USA je daleko skuplja a i u Evropi deru dosta njih.Realna cena za 400w HPS -philips (kazu daleko najbolja trenutno) je za ceo komplet -zarulja,balast,starter,reflektor,nosioci reflektora, znaci sve samo u steker je oko 80eura,paradoks ali je 250w skuplji jer se manje kupuje.Sve ostalo je deranje. Sutra malo obsirnije o svemu na ovu temu a vas molim za sto vise pitanja.Ako je ko dobar sa nalaganjem slika, ja ih imam ali mi je muka to nalaganje...pa ako moze da pomogne, a i sto vise pitanja lakse mi je objasniti nego kucati u prazno. A sad idem da smotam jednog pa da lagano zavrsim prirucnik jer sam ga odtego brate posteno. pozdrav...nastavlja se

nov 2004.

#2
MIR U SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !~
SLO-EraLEGENDA

nov 2004.

#3
Ja nisam po struci elektricar niti tehnicni tip ali mora da se uci. Komplet HPS rasvete sadrzava,zarulju, starter,dusilka(balast)on je dosta tezak pa vas moze zavesti kad nesto narucujete uvek budite pozorni na nacin i cenu slanja,kabal je dobro da je termo odporniji,i reflektor koji je u vecini raðen iz aluminija a prebojen sa termo bojom da se nebi temperatura prenosila,lanac-tanak sa kojim cete moci spustati i dizati reflektor. Kod vezanja na struju budite pozorni kako sta vezete to znaci da je faza na fazu....to kod tv,obicnog svetla nema veze ali tu produzava vek trajanja. Starter mora biti vezan sto blize grlu sijalice inace bi izgubili moc pa bi nam 400w sijalo kao 250w.Isto tako pazite da bude sve uzemljeno. Zarulju ne diraj golim rukama jer su masne i ne tresi previse(otice prije) Pazite da ne palite zarulju odmah nakon sto ste je ugasili i sacakajte da se skroz ohladi. O vodi i struji necu ni da govorim Vrlo pametno je kupiti makar analogni elektro timer zbog paljenja sto cemo kasnije obraditi u fazama rasta. Stavicemo koju sliku da vam bude malo jasnije a sad ste o rasveti na redu vi sa pitanjima a ja cu stvari kao su razmak od biljke ....objasniti u temi temperature
GreenManAMBASADOR

feb 2005.

#5
Kutija moze izgledati otprilike ovako : Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
BambiISTRAŽIVAČ

mar 2005.

#6
Ja ovde ne vidim dimenzije?Pozdrav ERI..ovde cemo sad nas dvojica da se obaramo...hehehheheh ::oladi
BambiISTRAŽIVAČ

mar 2005.

#7
Ero..dali je moguce da se dobije dobar prinos,ako se koristi GRO-LUX ali izgleda kao neonka(stap)i koriste je za akvarijume da bi ribicama boje dosle do izrazaja...mislim da ako se redno povezu nekoliko..manje ce trositi struje..samo da je efekat OK..pozdrav.. !~
BambiISTRAŽIVAČ

mar 2005.

#8
Ero...ljut si nesto???? ::placko
SLO-EraLEGENDA

mar 2005.

#9
tu neonku koju ti pominjes je FLUORA- za akvarijum slican spektar ima i neonka koja je najeftinija -SPEKTAR SVETLOSTI -----COOL WHITE!!!! vrlo jeftina. 40w takva neonka daje, par deset puta salbiju jakost svetlosti. sad vidi koliko bi ti jih trebalo........ kad bih nekoliko takvih svezo- bilo bih dovoljno za par prvih cm onda sve polako stane. dobijo bih krzljavu biljku......nesto slicno babmbusu .... ali ako nema drugog STA SE MOZE gro-lux je inace tip HPS-natrijeve -SYLVANIA zarulje takve neonke kao sto ti pominjes ce ti koristiti-kasnije kad budes ostavljo biljku/MAJKU za klone......
SLO-EraLEGENDA

mar 2005.

#10
Sto se tice mera- to je orjentivno 250w slabi 1m2 400w slaba 1,5m2 600w slaba 2m2 1000w to je najvise vezano koliki vam je grow box,prostor za gojenje i koliko ste sposobni, vesti ustvariti optimalne uslove. Vezano na jacinu sijalice-sistema raste drasticno temp, kolicinu CO2........ A zelimo sijalicu pribliziti sto vise. Na pocetku pazimo posebno jer je biljka puno osetljivija....

maj 2005.

#11
Bok.Prvi put sadim indoor, al nebi koristio samo lampe nego bi kombinirao s dnevnim svjetlom od krovnog prozora (stan u potkrovlju). Imam mladice CALIFORNIAN INDICA I POWER PLANT, navodno dobre za unutra, al ne znam kako podnose dnevno svjetlo. Kupio sam lampe -VisokoTlaène Natrijeve 150 w, sad se još jebem s kondezatorima i starterom i brine me to što jako griju, nemem neku ventilaciju. Koja je najviša temp. na kojoj biljke smiju cvjetati i na kojoj udaljenosti moraju biti lampe od 150 wata(od biljaka)? To bi mi dobro došlo ako neko zna!Ako neko ima kakav savjet viška ili manjka neka me slobodno kontaktira.
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#12
Obavezno sredi ventilaciju... Ubaci neki ventilator koji ce regulisati temperaturu... a sto se tice rastojanja od biljke... ne bi trebao da priblizavas lampe na manje od 20 centimetara... moze se desiti da se biljke sprze... sto nikako nije dobro pre vremena... :)

maj 2005.

#13
Opet pero. Hvala za svjetlo! Zanima me kako biljke za unutra podnose dnevno svijetlo. Ja bi njih prihranjivao sa strujom, al bi glavno bilo sunce. Jel to O.K, znali neko ljudi!? ::zidoglav ::zidoglav
dread irieENTUZIJASTA

maj 2005.

#14
Naravno brate... ipak se nista nemoze porediti sa suncem... te biljke koje su za unutra su uglavnom vrste koje su poreklom iz toplijih krajeva... zato ljudi pokusavaju da vestackim svetlom nadoknade ono sto im nasa klima nemoze dati... znaci slobodno mozes izloziti biljke suncu... veruj mi da ce to prihvatiti zaista dobro... samo je bitno da fotoperiod bude dovoljno dug... 12+ sati... tako da... samo napred!
didjilidooISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#15
eto ja sam bas pripremio svoj ormar,okacio malu kul white neonku na špagu,i zanima me jel ok da povecam kolicinu svjetla malo kasnije sa obicnim sugavim zaruljama u kombinaciji s neonkama,i kolko duboke i široke bi trebale posude bit? i jel ima neko iskustva sa uzgajanjem u kamenoj vuni,da kaze nest o tome...
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#17
Posto je SLO-Era privremeno odsutan,a on je ekspert za indoor,pokusacu da ti pomognem koliko mogu.Izbor lampe ti je dobar i sasvim dovoljan za par biljcica,koliko rece da ih imas.Sto se tice svetla treba im sto vise tj. moze 16-18 sati dnevno,a kasnije prebacujes na 12/12.Sto se tice razdaljine to moras sam da utvrdis tacno,u principu sto blize to bolje ali pazi da ti ne sprzi biljku posto su to dosta jake sijalice i dosta greju.Pozeljno je da procveta pa da je kloniras jer jedino tako si siguran sta ces dobiti ako ti uspe klon. Djubrivo isto odaberi sam,recimo vrlo je jednostavno i dosta efikasno bilo koje kvalitetno tecno djubrivo koje mozes da kupis u svakoj boljoj poljo-apoteci.Mislim da su ti biljke dovoljno velike da mozes da pocnes da ih prehranjujes. Procitaj malo po forumu mozes naci jos podataka i informacija.Evo recimo ovo: http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=282 http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=6 http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=42 itd... Kad je SCROG u pitanju mogu ti reci otprilike ono sto si i sam mogao da vidis na net-u s jednom opaskom da u principu tu jesu najbolji prinosi ali kad je u pitanju limitiran prostor,kolicina svetlosti itd.U stvari koliko sam shvatio to je dobro za komercijalni uzgoj. Pozdrav i samo strpljivo i uporno! p.s.I obavezno ih presadi u saksije!A onda ih djubri. ::super
GreenManAMBASADOR

maj 2005.

#19
SCROG = "Screen of Green" i nema nikakve veze sa GA ili P2N3.To je varijacija "Sea of Green" sistema uzgoja koji se upotrebljava najcesce za komercijalni uzgoj i za situacije kad je prostor(posebno visina) limitiran. Za vise informacija pogledajte www.growscrog.com
BambiISTRAŽIVAČ

maj 2005.

#20
Hvala...ali da li si lepo napisao ime sajta?i ako si vec gledao taj sajt obajsni sta je u pitanju(slab sam sa engleskim)to kad je prostor skuchen itd...:)

jun 2005.

#22
Moze mi neko reci kakva su semena "JAMAJKA" i "ALBANAC" kolki su prinosi , neke karakteristike i kakav je "FILING"?
dread irieENTUZIJASTA

jun 2005.

#23
brate... nema posebne vrste koja se zove jamajka ili albanac... to se odnosi na biljke koje dolaze iz tog podrucja... albanka je u stvari ganja koju obicno mozes naci kod nas... dok je za jamajcansku vec malo teze... u svakom slucaju... ako mozes da biras, uzmi jamajcanku... :) a rad... no comment... :) ~)

jun 2005.

#24
ok! ::h2o

avg 2005.

#25
posle kog vremena se prebacujem na rezim od 12 sati svetla i koliko drugo taj rezim traje .... dali je to faza cvetanja ????
Smokemashine HRENTUZIJASTA

sep 2005.

#26
najprije da pozdravim ljude iz srbije i slovenije koje se bave uzgojom paradajza... Lipo se slovenac potrudio to malo objasnit,pa chu ja to malo pojasnit...neke stvari barem.... Prichao si o coolwhite lampama...za uzgoj....to tako nije tochno....Coolwhite ti je boja...samo....ima josh i daylight i warmwhite...ali to neznachi da su dobre za uzgoj....to znachi di bi se moglo,ali nije optimalno.... trebate za uzgoj seedlinga(biljka kad napusti sjeme) do 25 cm NEONKE zvane LSR Coolwhite sa internacionalnom oznakom 860 ,865 ili 840...taj model ima dovoljno lumena in hrane za mlade biljkice.... ima i modela 745 coolwhite ili 545 coolwhite...ali one nisu dobre.... nakon 3 tjedna zamjenite komplettan system lampi... maknete cijelu amaturu iz ormara i stavite drugu(za natron-dim -lampu=high preasure sodium) najbolje su 600watt(ja to koristim u kombinaciji sa cooltubom sa kojom mogu lampu priblizhit biljkama na 20 cm,a bez CT samo na 60cm ili izgore) to mora biti lampa sa plavim spectrumom boje....nju drzite na biljkama dok ih ne zelite da krenu zvatat...(30-50cm...jel ako ormar nije vishi od 2 metra,dobit chete problem...pre visoke biljke...jel je lampa i vaza vech 60 cm) onda stavite drugu HPS lampu isto 600 watt sa crvenim spectrumom svjtela i jebete im mater dok ne budu 100kg kiffova na biljki ~) ::h2o ::sperm ima josh milion drugih stvari koji bi vam mogao pojasnit...ali sve u svoje vrijeme...to je bila thema SVIJETLOST Pozdrav sa Jadrana
SLO-EraLEGENDA

sep 2005.

#27
nisam Slovenac!!! Ako veè imaš hps, zašto onda ne koristiš od samog poèetka???.. inaèe dobrodošao sa svojim iskuistvima :pivo
Smokemashine HRENTUZIJASTA

sep 2005.

#28
zato sto su prejake za mlade biljke....mogao bi ih koristit...ali mi je djabe...troshe previshe struje u doba vegetacije (stedim 3 tjedana *300watt)... a moram pazit na temperaturu...a ovako(jer su seedlinga najugrrozeniji u doba od klicanja do 25 cm)se nemoram brinuti da che se zemlja sushit previshe(nemoram stalno vodit)...i da che mi vrhovi izgoriti... nisam biochemichar,nego HOMEGROWER !~ ....znam sve iz 1000 foruma,preporuka,iskustva itd...prochitao sam bar 10puta technièki dio,zasto su bolje neonke za vegetaciju nego HPS...ali to svako sam treba prochitat i saznati ako ga zanima:)) LP smokemashine... ~)
doomerLEGENDA

sep 2005.

#29
e ako si iz hr ili jos bolje iz zg daj reci di si kupio te lampe ?
Smokemashine HRENTUZIJASTA

sep 2005.

#30
blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE

sep 2005.

#31
blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE Nije tako! Ima ih u Rijeci ( HPS philipsove i osram )a sigurno ima i u Zagrebu, samo potrazi ducan specjaliziran za rasvjetu i koj drzi philipsovu robu!
Smokemashine HRENTUZIJASTA

sep 2005.

#32
blizu zg...ali nije bitno.....ja sam ih u austriji kupio....ovdje nema nish.....i nije mi se iz starta dalo uopæe trazhit,jer sam znao da je MiSSION IMPOSIBLE Nije tako! Ima ih u Rijeci ( HPS philipsove i osram )a sigurno ima i u Zagrebu, samo potrazi ducan specjaliziran za rasvjetu i koj drzi philipsovu robu! moguche da imaju samo zarulje....ali to nije samo to,sta treba za ok grow.... treba cooltube,akf,prigushivach,bio gnjoj.......itditditd... toga nema ni u rijeci...... a di ima te lampe u ri.....frend me iz ri zvao,dal ima u zg!?!?!
doomerLEGENDA

jun 2006.

#35
Sto se tice zagreba jedino mjesto gdje ima HPS je na www.lipapromet.hr
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#36
sally od tog duvanja neces bas mnogo imati....U toj fazi je biljka samo klorofil a to je uzas za duvat... :( :( sedni na bus i bicikl i dodji na joint u dezelu :wink:
doomerLEGENDA

jun 2006.

#37
Slo era, papak a mene nebi pozvo :D
doomerLEGENDA

jun 2006.

#40
Ova desno u sredini ti je musko... ljepa ti je zenka :P Zenke ti se uglavnom sporije razvijaju, a kolko sam ja skuzio po svojima sporije i proklijaju i izadju iz zemlje...
sallyISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#41
ma da, znam da je musko, al nisam znala da su i muski u bojama. jel mogu ja imat kakve koristi od tog decka? :)
doomerLEGENDA

jun 2006.

#42
Hehehehe podsjecas me na mene kad sam doso na forum... evo pogledaj : http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=852
sallyISTRAŽIVAČ

jun 2006.

#43
:) je, vidila sam taj thread. jesi pusio ti onda to, te bobice? jel bilo sta? :?:
doomerLEGENDA

jun 2006.

#44
Ne jer taman kad se osusilo vise nije bilo biljke i pitam mamu mama di je biljka koju sam tamo susijo i ona veli : Pa zar nisi reko da je musko i nista ne valja pa sam ju ja bacila u smece :) Btw pusio sam kasnje muzjaka od onog skunka kojeg spominjem u istoj temi, i fino je radio.. ono u laganini, ali moras to odsjec prije nego ti se otvore one bobice inace nista od svega..
doomerLEGENDA

jun 2006.

#46
E sad tu ima nesto sto i mene zanima a to bi nam slo era ili netko slican mogo objasnit bez problema naime cuo sam da : Biljke treba rezat po najvecem suncu, ili spustit hps zarulje jos nize 20 minuta prije rezanja jer tad biljka ima najvise thc-a u sebi a po noci thc uvlaci u korjen sad neznam jel to mit ili nije ali volio bi dobit valjani odgovor. Inace da, mozes ju rezat vec sad....
doomerLEGENDA

jun 2006.

#50
e slo era, da mislio sam na ubiranje plodova... ali kako mislis 48 sati mraka ?? znaci drzim u mraku 48 sati i onda dodjem po mraku i odsjecem, jel tako ? i sto sam jos htio pitat hm... Da, kako mislis da ispirem biljku s vecom kolicinom vode, pa ako sadis indoor sta ne napravis doma poplavu onda ? :P i nesto mi nije jasno kad ljudi kaze 12/12, kako 12/12 kad je dan duzi od 12 sati a sunce udje kroz prozor.... evo 3 pitanja ready to go :)
TripcoPOZNAVALAC

jun 2006.

#55
Prema nekim istraživanjima, nivo THC-a je najviši u ranim jutarnjim èasovima, a zatim u kasnim poslepodnevnim, pri èemu je ujutru ipak viši od popodnevnog. Naravno, ovo važi za outdoor, ali ako se adekvatno primeni na indoor, to je to.
doomerLEGENDA

jun 2006.

#60
Vidim nekima fali THC-a u krvi :) Ne "zajebavam", ljudi pitam slo eru, jer on je majstor. A sto se tice mraka i roleta, prozor mora biti otvoren i roleta zbog ventilatora koji salje toplinu kroz biljke prema van.... Sto se tice vode, ja sam mislim da je najbolje zadnjih 5 dana odjet biljke jednu po jednu do tush kabine i tushirat ih laganim mlazom. jebiga malo fizikale ali ja to volim :)))) - Weed-bong Postano: uto lip 06, 2006 9:58 pm hej doomer pa jesi ti stvarno toliki IDIOT il se samo pravis pametan?? - Sad vidim da si takav kakav sam i mislio da jesi :( Tripco: Prema nekim istraživanjima, nivo THC-a je najviši u ranim jutarnjim èasovima, a zatim u kasnim poslepodnevnim, pri èemu je ujutru ipak viši od popodnevnog. Naravno, ovo važi za outdoor, ali ako se adekvatno primeni na indoor, to je to. Ovakav sam odgovor recimo zelio.... Tripko :ok: A, sto se tice sto pitam slo eru neke stvari koje vi svi mislite da znate ja cu vam rec da neznate, nek najbolje da pitam i ucim od nekog ko ima iskustva ! Baphomet: -kako ti nije jasno 12/12 ili 18/6,...? Naravno da mi je jasno grrr, nego ako dan traje vise od 12 sati a mrak manje od 12 sati a sada je tako, onad nemoze biti 12/12 ??? I btw te sam paranoye dobio jer mi biljka ima one dlake vec mjesec i vise neke su i posmedjile a od budova ni B, Btw sad je stara oko 4.mj...
doomerLEGENDA

jun 2006.

#62
Za njih pise da imaju svjetlosni tok 48 000 na jedan metar, sto got da to znacilo :shock:
doomerLEGENDA

jun 2006.

#63
Sta znaci na "oknu" ?? nemam slobodan ormar a i nemam tolko velik ormar biljka sa vazom ima 1.4m i siroka je preko 0.5m :) Kako da ju stavim u ormar i onda svaki jutro i vecer vracam.. ma nek stoji tamo gdje je, boli me K ionak je vise za ukras nego za budove, bit ce budova :D
SLO-EraLEGENDA

jun 2006.

#67
sally budi ljubazna pa stavi link u izmenu informacija, da bi mogli lakse i ostali nac te zarulje...
doomerLEGENDA

jun 2006.

#69
Da Baphomete, na oknu su, tj. na oknu je, 1 je biljka 8) JEdnom me je marijana iz celja ucila malo slovenski ali sve sto sam zapamtio je pomarandja :)
doomerLEGENDA

jun 2006.

#71
:oops: >>>> 8)
doomerLEGENDA

jun 2006.

#72
Baphomet ajde ako mozes slikaj opremu i growbox da vidim kako si to slozio, slikaj posebno i zarulju s reflektorom prigusnicu i starter, thx ..
doomerLEGENDA

avg 2006.

#76
Ovako: zanima me uvezi ostavljanja biljka u 48h mraka prije nego uberemo plodove, zanima me dali ih uberete po mraku ili im ipak nakon 48h mraka date sat dva svjetla prije ih uberete ?
SLO-EraLEGENDA

avg 2006.

#77
mo~ea odmah na uniatavanje :D
doomerLEGENDA

sep 2006.

#80
sutra slijedi zadnjih 48h mraka, btw jedna je bila full gotova prije 10 dana i moram rec da je top quality !! okus miris i stoned su nevjerojatni.... Daje triping stoned bez paranoja... u zadnjih 48h mraka dali da im dajem vode ili ne ?
SLO-EraLEGENDA

sep 2006.

#81
kupaj ju :D :D :D šalim se, daj joj vode a onda na žešèu promaju...
doomerLEGENDA

sep 2006.

#82
kak to mislis promaju :)
Bezze_SaAMBASADOR

sep 2006.

#83
PA kad ih skines, "okaèiš" ih u tammniju prostoriju sa nekim ventilatorom (malo vecim ako imas, onaj sto stoji je extra) i nek puse u njih najvecom brzinom sto ima na sebi :), mada moze i bez njega ali duze ces ih susiti, samo kroz tu prostoriju ili vec gdje stavljas ih, da bude promaja sto veca, tj. cirkulacija vazduha :) Haj ovako fikni koju fotku da vidimo kako je ispalo na kraju :) Sretno lp
SLO-EraLEGENDA

sep 2006.

#85
probajte pisat cene u euro valuti,da si mogu i ostali preraèunat. Ako je 50kuna oko 7eura(ne znam taèno) pa u nekoj veèoj tehnièkoj trgovini ti izrežu 6 letvi ako radimo naprimer box od 200x120x100 tu kupiš belu i crnu pvc foliju(koja se prodaje na kile) Pa smo tu negde nekoliko šrafova ima svak doma :D
Bezze_SaAMBASADOR

sep 2006.

#86
Upravo, ja jos na vikendici (imam tamo alata svakakvog stvarno od dede) mogu napraviti sto se tice rama kakav hocu, u SA samo kupim foliju, ali to cu drugi put, na vrh cu staviti samo lampu da visi i kakav jos jedan vent na vrh (jedan imam sto duva).... Neki dan neko poslao sliku u AutoCAD-u radio (u grubo doduse, mislim na razmjeru) i to me pravo podstaklo da uradim slièno nešto na kompu i u vikendici da napravim.
doomerLEGENDA

sep 2006.

#87
TO su slike od analorda koje je postao na galeriji, KQ i NLX, gotovo je :)
ClarenceENTUZIJASTA

okt 2006.

#89
Ja radim ovo: Prokuham vodu i sa takvom kipucom vodom zalijem biljku (i ugasim joj svjetlo). To je jako stresno korijenu (zapravo ga unistim) i onda je rezultat vise kristala. Sljedeci dan uberem cvijetove. prvi put cujem da ljudi zaljevaju biljku sa vrelom vodom da bi obogatili urod kristalima...
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#90
Ni meni ovaj metod nije poznat fakat? Mislim prvi put èujem, ali zar nije bolje pustiti biljku u totalnom mraku dan-dva, pa onda ubrati, tad ce isto izbaciti vise kristala... Za tu metodu sam cuo i to i ja radim i extra .... dok ovo sa vodom kipuæom još, spališ korjen (ko što kažeš, i ako ga spališ? Sta onda proizvede kristale (po meni nekoj logici, biljka bi "odumirala") @doomer - Mislim lièno da nema veze ta dva - tri sata poslije (nije ni na odmet a niti škodi) mislim pri skidanju nakon 48h mraka)
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#93
Hmmm, ja æu probaati na jednoj, kao eksperiment, ako mi uspije, ihhh, super :) LOL, danas æu staviti nove slike inddoor-a tj. novi grow, više premješteni. Te kako sve stoji. Jes da je malo usko, mislim malo, ali sve u svemu tu mogu neko vrijeme...ihhh odo ja u ot...
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#95
Ne, mislim na to sa vodom, ostaviæu (ali to na kraju tek, jer sad su tek biljke ušle u vegetaciju, pa æu probati ne košta me ništa, sad trenutno imam 15 biljaka, vidjeæemo spol kasnije :) heheheheh pa æu probati ako bude omjer "kurava:mudanja" dobar :) LOL A to sa frižiderom nisam skontao baš? Jel to koristiš kao mjesto za sušenje ili "hladiš" vuvu? To nisam skontao moram priznati :) ali sam :joint: uhh pa nemoj zamjeriti :) LOL
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#97
Ne za suaenje,ti vutru koja joa ~ivi,raste u saksiji stavia zadnjih 48 sati u mrak ali umjesto toga neki stavijo vutru sa saksijom u fri~ider za tih 48 sati jer je hladno i nutr ima isto mrak.A poslije tih 48 sati u fri~ideru nju capnea...i stavia na suaenje;) razumijea me sad? lp
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#98
Aaahaaaa, ihhh nema aanse da ja svoju ijednu stavim u fri~ider. Prvo i da imam onaj veliki ne znam kako bih je ugurao unutra... :) LOL
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#101
Daj koju fotku na Galeriju, vidis to sa Screen of Green tehnologijom nisam nikako probavao, a volio bihh ako nije previse zahtjevna, jer sam ogranicen sa visinom, a ona je idealna za to.... samo što nikad fakat nisam ništa ni probavao... kao nešto sam èitao, ali nije to TO :)

🔒 Ova tema je zaključana