LEGACY
jel mogu da vratim zenku iz cvetanja u veg.
38 odgovora2,584 pregleda
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#2
ovisno o kojoj je sorti, genetici rijec...ali vecina pokaze spol nakon 1-2 i po tjedna !
i da, mozes ih vratiti u veg ali ce im trebati jos tolika .
tako da, grubo receno ....gubis mjesec dana .
peace .
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#3
Mozes uraditi al ti nebi preporucio(veliki je rizik,vrlo lako ti ta vracena biljka moze postati hermic)
Jednostavno je sistem,al malo ti vise vremena treba,a mislim da za to treba imati strpljenja....
pusti ih u vegu da ti malo narastu,svaku biljkicu kloniraj u vegu i obiljezi (ja obicno kloniram po 2 klona sa jedne biljke,sigure radi)
klonove ostavi u vegu a te biljke prebaci na 12/12
Isto tako je od velike vaznosti da sto prije vidis (LUPOM) kojeg je pola
Ja se pridrzavam jednog strogog pravila:
Ako sam u stanju da vidim prostim okom jeli muzijak,tada je vec kasno(ne mora al moze biti)
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#6
primanje klonova---zavisi.... u zemlji ili vodi ? u svakom slucaju siguran si da ce/nece prezivjeti od 10 do 20 dana
mozes ih sad odma staviti :-) ali ti je bolje sto je veca biljka
Neznam kako si zamislio da vidis pol na klonu? Klon moze biti od recimo 5 do 10 cm cirka i kad se prica o klonu onda se misli na vegetaciju...a kad je biljka u vegetaciji onda nemozes saznati jel ima ili nema ****
A kad mi je biljka na 1212, ja vec 7.dan lupom pocnem da gledam
Neznam jesili me skonto sta sam ti pisao u proslom postu,imam osjecaj da nisi
da probam ponovo
Recimo da ti imas 4 fine razgrante biljke u vegu visine od cirka 30 cm
Sad dok su ti u vegu,od svake uzmi 1 do 2 klona i obiljezi
to znaci da sad imas zajedno 12 biljaka
one 4 velike sto su bile oko 30cm,sad su malo grohnule(ko baraka),smanjile se radi kloniranja...
fino te 4 presadis u 10 lit i na 1212
onih 8 ostalih zadrzis u vegu i cekas sta ce ti se pokazati u 1212
kad ugledas ****,sto prije ga iznesi iz te 1212 prostorije i presudi mu
a njegove obiljezene klonove u kantu za smece
znaci,ostale ti 3 velike biljke na 1212 sa cvjetovima i 6 malih klonova koji ti mogu biti 6 majki za mjesec dana
nadam se da smo se razumjeli profesore
Sretno
24 REP48%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#7
pogodio si tacno moju situaciju imam jos par pitanja ako nije problem ,6 biljki oko 30 cm i imam jos 30 malih seedlings e sad hocu da stavim tih sest u 12/12 da mi ostanu zenke a cilj mi je da os njih sto pre izvucem sto vise clonova po mogucnosti 100 sta mi ti preporucujes kao najbrzi nacin za to i jel mozes da mi kazes koji root hormon koristis jer sam pokusao da nadjem u poljoprivrednoj apoteci i rekli su da nemaju nista tako sem onog polyfeed 11-44-11.i ako ti nije problem nemogu da nadjem nigde odgovor sta da radim da regulisem smrad nemogu ovako ni da pomislim o cvetanju kontaon sam da kupim jonizator jel pomaze to
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#10
sir panta lone :-)
mislim da te nisam bas dobro skonto,a i nisi nas bas dobro informisao,tako da moramo nagadjati sta ti zelis itd....jel klonove mislis voziti u zemlji ili vodi ?
dalje,imas 30 sjemenki.....sta ce ti onda klonovi ?
moras malo vise informacija dati kako bi dobio jednostavniji i sigurniji odgovor
pa onda pises:
*** hocu da stavim tih sest u 12/12 da mi ostanu zenke ***
gdje da ti ostanu zenke? u 1212 ili u veg ? ne kontam? jesili uzeo moj gornji primjer pa ti ostalo 6 biljki ili imas stvarno 6 biljki po 30cm...jer ako si uzeo moj primjer onda su ti to sve zenke,a ako ti imas 6 biljki a neznas koji su pol onda opet uradi isto kao sto ti napisah,tj. opet kloniraj tih 6 biljki ,po 2 klona od svake...imam osjecaj da se/me zezas !
Cilj ti je 100 klonova
moras se okaniti zemlje i preci na neki sistem sa vodom i pumpicom
licno pravim klonere iz hobija
nikakav problem 100 komada da kloniras od tih 6 biljaka ako su dovoljno velike i siroke,al kod tebe izgleda nisu...onda moras da sacekas jedno vrijeme.....
sacekaj da ti korjenovi pojedu sto vise zemlje i da ih vidis kad podignes saksiju....
onda ih presadi u vece i na cekanje.... hebemu misa ako 15 klonova nemozes izabrati po jednoj biljci onda ti i nisu nesto tih 6 komada
ja mislim da bi mogao do ljeta sa samo jedne majke (doduse bonsai) otkinuti izmedju 50 - 100
klonova.....
CEMU ZURBA? ako si spreman na 100 klonova i ako zelis da ti sve uspije onda bi trebao prvo da naucis da budes strpljiv
.................
a ostala pitanja
CLONEX PRODUCENT Growth Technology
B'cuzz Root stimulator
Prije sam koristio root juice a sad cu poceti sa bio boosters (bioroots)
Ventilacija sa filterom (moResh sam napraviti) guglaj malo a ima i ovdje na forumu kako se pravi (ima link ako znas engleski)
neki sprejevi nisu losi,al moras sprejati po vazdan,hebo to
Moras malo i ti ruke dat
Haj uzdravlju i cuvaj se,samo krajem :-)
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#11
ja cu rec samo jedno ako neznas ove stvari koje si pitao upravo nisi niti dorastao siuaciji od 100 klonova . neznas o kakvim se tu brigama i paznji radi a kamoli da su to velike biljke stoga moj prijateljski savjet ti je pocni sa jednom dve pa odi na 4 pa na 6 pa tako povecavaj broj biljaka i vidjet ces da postaje sve teze i teze za odrzavat doslovce balans da ti ne ode vecina ako ne i sve u da ne kazem sto pa kad te pocnu insekti klat a doci ce ih vojska cim je tu i hrpa hrane gle stvorit ce se pa da ne duljim ovaj post situacija o kojoj ti a i mnogo njih sanja je rekao bih za one man job nemoguca .
zakljucak svega je mani se onoga u sto se napominjem jos neznas kreni polako pa ako si vec takav megaloman zeljan zarade onda to napravi bar kad ces bit spreman na to ...
24 REP48%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#12
nisam ti bas sve objasnio evo sad ovako.imam 6 biljki 20 dana stare oko 30 centimetara jako su se lepo razgranale pod stedljivim sijalicama nisam to ocekivao, pre par dana sam ih stavio pod hps 430 danas sam te poslusao i od svake uzeo po 4 klona od nekih sam i 10 mogao ali mi sad ni netreba vise.clonove sam umocio u hormon u prahu i stavio u sundjer kocke i u zatvorenu komoru pod 4 stedljive sijalice malo mi se temperatura dize oko 29c ako mozes nesto da mi predlozis da to resim.zurim se zato sto mi je keva otisla u spanijo do novembra i hocu da napravim dzunglu u dvoristu hteo bi da izbacim sto vise biljki po mogucnosti u 3 ture april,maj i jun.a hocu sad da stavim biljke na 12/12 da bi video pol i od klonova ako uspeju da ih dignem na dobru velicinu da mogu od njih da uzimam nove klonove a ove zenke cu da ostavim na cvetanju do kraja unutra.jel mozes da mi kazes kako najefikasnije da uradim ovo sto hocu i kako se clonira u zemlji kupio sam neku zemlju bas za to sa root hormonom i dali mi je dobaro djubrivo 6-3-6 za veg. i 24-8-16 FERTICARE.i kako da nadjem taj filter u kojim radnjama da trazim nasao sam na internetu kazu carbon filter kako to zovu ovde nemogu nigde da nadjem.a imam i ovi 30 malih koje bi da iskoristim na slican nacin.jel ok da mesam zemlju sa nekim organskim djubrivom 2-2-3 kad prebacujem seedlinse u veg.
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#13
reci nam barem inicijale da znamo kad legne tepih u dvoriatu od konoplje
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#15
prilike da gajia imaea
itav ~ivot
priliku da se kvalitetno sjebea imaa sada
ne upuataj se u neato bez iskustva
moraa polako da ga sti
ea
24 REP48%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#16
kontam da sam se malo zaleteo a jel mozes ti da mi pomognes barem za pocetak nemoram ja tolko da uradim kolko sam planirao,jel mozes da mi za ova djubriva sto imam ferticare 24-8-16 za cvetanje i 6-3-6 za veg jesu ok i na ovom za veg pise 1 nedeljno,jel da se pridrzavam toga ili mogu da stavim manje pa svaki drugi treci dan i gde da nadjem filter za mirise
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#18
u prodavnicama SEME imaa da kupia slavol
koristi to za sve od sjemenki klonova do svjetanja
2 REP4%
→ Istraživač
mar 2008.
1 / 20
mar 2008.
mar 2008.