VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojpreporuka sjemena
LEGACY

preporuka sjemena

22 odgovora2,049 pregleda

jul 2010.

#1
Molim vas ljudi da mi preporucite neko dobro sjeme za grow. Najvise volim sativa high pa bi neku biljku sa pretezito sativa komponentom. Medjutim, box mi je 100 sirina, 50 dubina, 150 visina, unutra je HPS 250W. Da li je moguce odabrat kakvu sativu za box ove velicine i da li znate koja bi od vrsta imala najslabiji miris... ne zivim sam pa ne bi htio da se osjeti kilometrima okolo. Po svemu sto sam procitao okolo, nekako me najvise privlaci Greenhouse Lemon Skunk, kako zbog okusa i tripa, tako i zbog jednostavnosti. Ovo je moj prvi grow pa citam da ju je lako uzgojiti. Sta mislite? hvala ;)

jul 2010.

#2
Lemon skunk zna narasti porili no velik,mo~e ti lako popuniti box.Trebao bi mo~da biljke koje ne rastu viae od 100cm,iako im nikad to ne bude to no,zbog uvjeta,genetike i ko zna ega.Zadnji LSD (barneys farm) mi je u manje od 30 dana na 12/12 od starta prerastao bar za 30cm maximalnu veli inu. Toplo bi ti preporu io od mandale "Satori",jako bolestan dim,sativa uglavnom s primjesom indike,treba dosta da se glava "ohladi" od njega.Ali jednostavno ~elia joa:) No samo regularno sjeme postoji,ako ti nije problem.80cm nebi trebale pre i,meni nisu ni 70. 30-50g suhog po biljci se dobije,a kad posolia 0.2 razbije te kao kantu.Ma predivno,ata da ti ka~em:rofl:
PuricaPOZNAVALAC

jul 2010.

#3
To nije uopce toliko mal boks dapace , di sve ljudi uspiju posadit i na kraju imaju rezultate da to pari kutija sibica naprema tvome , lipo je topiras i odradis scrog da na kraju cak imas i viaka visine, mrezu na 20tak centimetara povise pitara stavis i tu vegetiras dok ne popunis malo tu mrezu i udres onda 12/12 pa da vidis koliko ce bit kolicine i vrhova na tih 100 sirina i 50 dubine. Ili je jednostavno topiras i uz malo zesci lst radis sa bilo kojom vrstom sta hoces.A i biljka se ubiti i sama prilagodi prostoru uvjetima da ni mi sami nismo toga svjesni. Ja sam sad trenutno u growu sa ovim nekim patuljastim vrstama a izad toga stavljam sativ uge u duplo ni~i boks od tvoga , vec je spreman greenhousov sativa mix 5 sexy sativica :)

jul 2010.

#4
Izvinjavam se sto ovako postujem pitanja u necijem drugom tredu. Ali samo bih hteo da pitam Greenpower-a koliko je drzao traj LSD u cvetanju i da li valja za pusenje. Moj je trenutno u 59 danu cvetanja pa da vidim otprilike koliko jos ima POZ

jul 2010.

#5
Na~alost prekinuto nakon 40-ak dana,pod 12/12 je raslo i svejedno su imale do 1m.Nema veze s njihovim opisom,trebale su ostati male,a ispale sativ uge,neznam kakve su tebi,ne sje am se slika:icon_lol: Sad je to u teglama,stoji 30-ak dana,za udo nisam provao,hehe ali izgleda jako loae pa ono...crna rezerva:) Piau da naraste 50-60cm,i da je Indica dominant,ne ku~im ja to baa jer mi nije tako ispalo.A prije e ostati male nego prerasti.izvjesti obavezno kako radi kad se malo osuai,da znam jeli se isplati opet.
#34POZNAVALAC

jul 2010.

#6
ak ti je ovo prvi pokuaaj u ormaru onda uzmi neato od mandaline genetike bolje ti je nego od onih napuhanih kapitalisata iz greenhousa za po etnike a i proi ea jeftinije white satin im se zove hibrid koji reklamiraju kao "low odour" tj manje smrdi :P ja ga nisam uzgajao al itao sam po tuim forumima da stvarno manje smrdi sretno i berietno
OptimusISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#7
`ta god da uzmea sa dobrim LSTijem stae ti bez problema, naravno samo ako idea na 12/12 od po etka.
OptimusISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#8
`ta god da uzmea sa dobrim LSTijem stae ti bez problema, naravno samo ako idea na 12/12 od po etka.
#34POZNAVALAC

jul 2010.

#9
Ne bi se slo~io. Imaa sativljuge koje idu u visinu ko lude, ne granaju se puno te imaju veliki razmak izmeu internoda pa ti lst-raj koliko god oea. I sve to postane straano sa malim boksom i HPS.

avg 2010.

#10
evo ekipa odlucio sam se za Mandala Satori (hvala Greenpower1 :) ) e sad... na Alienu pise da budu dosta uske pa da ih se moze saditi jednu kraj druge u uske redove... i sad ajd mi molim vas recite koju metodu uzgoja tocno da primjenim... ovo mi je prvi grow i nemam nikakvog iskustva, pa mi je tesko izabrat metodu... procito sam vec hrpu toga i nikako da se odlucim sta da radim... sta bi bilo najbolje za Satori sortu i box koji imam (100 sirina, 50 dubina, 150 visina)?

avg 2010.

#11
Preporu am ti da startaa u saksijama od najmanje 1 litre!Ja sa ih vegetira u aaama od pola litre i mislim da je premalo dr~ati ih 3-4 tjedna u njima do pokazivanja spola.Rodi dovoljno ali s litrom bi viae:) Uglavnom,ja da opet satori sadim a opet u,stavio bi ih u saksije od 1 litre najmanje i tako bar 2-3 tjedna (govorim za HPS!),nakon 2-3 tjedna trebale bi narasti izmeu 20-30cm na re~imu 18 svjetla 6 mraka.Nakon 2-3 tjedna vege stavia im re~im na cvijetanje tj. 12/12.Tako e otprilike pro i joa oko 2 tjedna dok poka~u spol i joa narasti naravno.Kad poka~u spol muake bacia ili ih fizi ki skroz odvojia od boxa u kojem su ~enke.Radije baci nego da budu u blizini ~enki. Takoer kad poka~u spol ~enke stavi u saksije od najmanje 10 litara.Meni su bile u 12 litara zemlje(saksije 13l) ali ne idi ispod 8 litara! Zapamti ipak da se ravnaa po visini i interodama kad ea ih prebaciti na 12/12 jer tokom cvijetanja ne e narasti gotovo niata!!! `ta se airine ti e sve ide u jedan vrh tj. sredinu,u jednu klipu:)Mislim da je po satoriju dovoljno 40x40cm prostora.zna i tebi bi stale 4 fine biljke,a toliko bi ih i trebao dobiti od 10 regularnih sjemenki. To ti je uglavnom to,ja sam radio tako i dim je ispao jak i neopisivo dobar,da se ukakia:)Ako zapnea pitaj,mada sve na forumu ima. Sad vidim da imaa 250w HPS,savraeno za ono ata san ti napisao.I viae od 80cm nebi trebale nikako narasti.Zna i imaa uvjete da se nakon berbe samozadovoljavaa poateno:rofl: Sretno!

avg 2010.

#12
hvala ti na iscrpnom odgovoru :icon_lol: javit cu kako ide :icon_lol:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se