VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojOsetim se jako nakon rada oko box-a
LEGACY

Osetim se jako nakon rada oko box-a

64 odgovora4,240 pregleda
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#1
Box mi nije na lokaciji na kojoj zivim iz vise razloga, prvi je to sto jos uvek ne zivim sam. Botovi sa kojima delim krov nad glavom su maksimalno netolerantni prema kanabisu i samo nagovestaj da sam napusen ili da se osecam na travu zapocinje golemu svadju. "Radije bih te vidjao svaki dan pijanog, nego sto si narkoman". Bas super razmisljanje. :clap:: Uglavnom zbog svoje situacije nazalost moram da se ponasam (a bogami i osecam) kao najgori kriminalac i crna ovca u porodici, te svoj hobi moram da krijem. Ovde dolazi moj problem do izrazaja, jer svaki put kad posetim biljcicu makar to bilo na pola sata, osecam se na marihuanu narednih 3. Ne znam kako i zasto ali meni cela soba nakon sto dodjem kuci mirise kao da se ceo grow premestio ovde zajedno sa mnom. Miris mi se uvuce u kozu, sam sebe mogu da osetim dok sedim i pisem ovo, a presvukao sam se i istusirao. Soba gde je box se uopste ne oseti, imam i karbon filter i prekrivac mirisa. Ne nosim istu odecu u kojoj sam dosao dok radim oko grow-a, presvucem se cim dodjem tamo. Da li neko ima slicnih problema? Pa vecina ljudi ovde uzgaja kod kuce, nemoguce da se osecate stalno. :D
H2O888LEGENDA

mar 2016.

#2
mozda imas razvijenija osjetila,probaj trazit tartufe:D
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#3
Razvijeno culo mirisa je onda genetski jer osete i roditelji, svaki put. ;)
H2O888LEGENDA

mar 2016.

#4
ja mislim da si se puno isparanoizira a roditelji imaju sumnju u tebe da sadis il duvas,pa ti uljecu s tom spikom da se osjecas...al ako je tako kako kazes,onda hote svi u tartufe:)
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#5
Nazalost nisam pokrenuo temu u humoru pa mi tvoj komentar nije od koristi, ali eto bar si me nasmejao ako nista drugo. :thumb:
baobabLEGENDA

mar 2016.

#6
Nemoguce je to da se taj miris iz boxa tako upije u kozu i obleku, da cjeli dan stojis u boxu nemoze se tako osjetiti. To te vjerojatno starci cimaju, a i tebi taj miris ostane u nosu pa mislis da smrdi sve oko tebe. :thumb:
Dim92ENTUZIJASTA

mar 2016.

#7
Ja osetim miris vutre cim pomislim da neko moze osetiti miris iz boksa. Uopste ne moram da idem do boksa. I miris bivse cure mi se motao po stanu dok je nisam zaboravio! Mada: "Sve jos mirise na nju. I dan i noc i jutro sto ce doci..."
Ukleti HolandezPOZNAVALAC

mar 2016.

#8
Sla~em se sa PoluAmaterom, isto tako osjetim satima nakon miris. O ito imamo ja e izra~eno osjetilo njuha.

mar 2016.

#9
Ma jednostavno poslje svakog obilaska operea nos i neea se osjetit. Brijem da ti u nosu ostane miris, estice ti se poljepe po dlakama i sporama nosa. Sljedeu put prvo operi nos, pa javi utiske ;)
FarmerLEGENDA

mar 2016.

#10
Mislim sto je kolega dim92 pokusavao reci jest - It's all in your head :) Mozak automatski i sugestivno zadrzava nedavne i istaknutije podrazaje, sliku, zvuk, emocionalno iskustvo pa tako i miris. Sad sam nedavno zasadio prvi grow nakon 6-7 godina,bilje je jos u sjemenki bilo, a ja opremu montiram i razmisljam o tome i osjetim miris :)
BladerZMAJ

mar 2016.

#11
Moram i ja rei da imam nenormalno razvijen njuh. Slabo vidim, slabije ujem ali misris i okus sam next level. I ata se tie ovog mogu rei da se uhvati mirisa i po robi i onda u nekim radnjama se zna malo otpustit pa ti ponovo zamiriae. A i to ata NoJoke ka~e. Ali meni ljudi znaju sjedit u prostoriji gdje se miris osjeti masovno ali jednostavno nije im na kraj pameti da sad tu vutra raste pa im mozak ni ne obrauje taj podatak u glavi. hehe ;). tako da roditelji mo~da o ekuju miris

mar 2016.

#12
ako zna miris onda pusi i on.ako ne zna miris nema sta da sumnja reci bio u stanu od prijatelja cudno mu mirise stan.
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#13
@Blader Oni ce uvek ocekivati miris, dovoljno sam se pokazao kod njih sto se toga tice. Moja situacija je znaci krajnje zajebana jer ne smem ni malo da se osetim, a mislim da se taman dovoljno namirisem dok odem do tamo. @amneziaHaze Ne, niko ne pusi od mojih, znaju miris marihuane nisu odrasli u pecini. Probacu da isperem nos kako kaze No Joke, ali ne bih vam se obratio da nisam vec potvrdio kod par ljudi kojima verujem da li se osetim nakon rada. Nekad vise nekad manje, ali dovoljno da me majka svaki put pita gde sam bio, i sta sam radio. :objesen:

mar 2016.

#14
nisu vidili miris na tv,morali su doc u kontakt sa njom ili su pusili ili su bili u bliskom kontaktu sa pusacima(al tad su pasivni pusaci).a miris vutre nije globalno poznat,vutra jeste ali miris ne.
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#15
Bili su u bliskom kontaktu sa pusacima, to i jeste problem. A problem je zato sto vecina ljudi koji puse travu su kompletni moroni. Nazalost je tako. I to nije uopste zbog toga sto oni uzivaju kanabis, daleko bilo, vec zato sto to rade jer ih privlaci "droga" i "stond" ili sta vec. Da ne kazem sto u vecini slucajeva trava nije ni bilzu kraj njihovim porocima. Pogotovo na nasim prostorima. Pa pogledajte samo koliko aktivnih clanova ima ovaj forum, a koliko ljudi na BALKANU pusi travu. Jedan od razloga zasto sam odmah zavoleo forum je bas zbog mentaliteta ljudi ovde. Skenuh sa teme, ali zbog ovakih iskustava njihov isprogramiran mozak cim oseti miris marihuane to asocira sa naduvanim klosarima koji ne mogu da sastave prosto prosirenu recenicu dok su high.

mar 2016.

#16
pocnes malo autodestruktivno da se ponasas los predlog skroz al uleti mi u glavu jer mislim da si napisao da su rekli bolje da si pijan nego napusen, pocnes svaku noc dolazit pijan ko letva povracat po sobi i onako los kazes majko(pauza) prestao sam da pusim(pauza) pametno si ti rekla dobar ovaj alkohol pravo. XD ( isto aala)
Space_LuluLEGENDA

mar 2016.

#17
Posle rada u box-u mo~ea da odea sa nekim na pie u kafi, i od smrada cigareta koji budea tamo pokupio neea imati problem sa bilo kojim drugim mirisem na odei. Mo~da nije problem u odei, ve u kosi, kosa vrlo lako upije druge mirise. Probaj da nosia neku kapu dok radia i posle rada da o istia ruke, lice i sl. nekim tonikom za iaenje na bazi alkohola. Ali, koliko vidim po tvom pisaniju tebi je manji problem taj ato miriaea ve taj ato roditelji ne prihvataju otvorenih ruku tvoj hobi. Evo ako neko hoe neka pokrene anketu koliko roditelja ovde zna da im deca gaje i konzumiraju. Sumnjam da je velika veina u pitanju. Svi bi mi voleli da mo~emo da sednemo sa naaima na kafu i krenemo da pri amo kako smo TOP-ovali biljke, kako imamo problem sa vlagom, i kako mislimo da emo od ovog grow-a da imamo super prinos. I ja bih volela da ne moram da izmialjam zaato tra~im da mi pozajme buailicu. Ali veina nas ne ~ivi u takvom svetu. Ti aktivno osuujea taj njihov stav, i deluje mi da je to generisalo dosta nezadovoljstva kod tebe. Oni prepoznaju tvoje nezadovoljstvo, mo~da ne svesno, ali se to oseti, posebno ako sa nekim ~ivia. I to onda stvara za arani krug negativnosti. Teako mo~ea da aktivno promenia druge ljude, posebno ako oni ne ~ele da budu promenjeni. Jedino ata mo~ea da uradia jeste da se adaptiraa situaciji na na in koji tebi odgovara. Ako baa insistiraa na pokuaaju promene i eventualnom prihvatanju onda ea to morati da radia izokola, pa~ljivo i lagano. Primerima, apstraktnoau, obazrivo. Umesto negativnosti, nastupi sa dobrim raspolo~enjem prema njima, stavi osmeh na lice, i na kraju dana oni su ti roditelji, bie im drago da im dete radi neato ato ga ispunjava i ini srenim. I eventualno e ~eleti da uju o tome. A ako si namrgoen, odse an, uvek spreman za svau, eventualno e i tebe staviti u taj kliae okvir "narkomana". Ljudi na naaim prostorima odrastaju sa raznim predrasudama, usaenim od strane medija, dr~ave, korporacija itd. Ako ih osuujea zbog toga, niata ne dobijaa, samo troaia svoju energiju. Sreno! :)
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#18
Koliko je apsurdno sto je ovo ustvari dobra ideja. Zasto bi im smetalo sto se osetim na cigarete ili ih koristim, pa to je legalno? Kapu cu probati sledeci put da nosim, after shave je vec u torbi. :) Stvarno ne mogu a da se ne slozim sa svime sto si napisala, potpuno si u pravu. Mi i jesmo u odlicnim odnosima sve dok se ne spomene ta kobna rec. I sto se vise raspravljamo oko toga ja sve vise osetim da se nas odnos kvari. Bez obzira na uspeh u obrazovanju ili generalno u zivotu, njihov stav je jos uvek isti, i to traje vec godinama. Jako je tesko pristupiti sa osmehom na licu na tako arogantan stav, dok znam da nikakvo pravo na tu arogantnost nemaju. Trudio sam se vise puta, pokusao sam da ih edukujem raznim istrazivanjima ili iskustvima sa interneta, cak sam ih zamolio u vise navrata da pogledaju neki dokumentarac sa mnom. Pokusao sam i da im pokazem i pojasnim kako funkcionise vaporizer, jer retko pusim ista drugo. Sve ovo je ekstremno tesko jer je njihov stav utemeljen mnogo pre nego sto sam ja dosao na ovaj svet i mnogo pre nego sto sam pokusao da srusim zidine te tvrdjave negativnih misljenja, koja je sad vec glomazna.
sbcjeceoLEGENDA

mar 2016.

#19
Oblaci se ovako svaki put :D
xcxAMBASADOR

mar 2016.

#20
Kao ato @amneziaHaze ka~e, doi par puta pijan kui, malo povra aj po saksijama s cvijeem, a ujutro im ka~i da su ti oni rekli da pijea. Vjerojatno te viae nee pitati jel to osjete travu :D

mar 2016.

#21
bolje ko walter white u gacama samo i onda ispred boksa bidon od 5 litara opere se i kuci

mar 2016.

#22
meni ovo uop e nema smisla ni razuma.....jedino da trimaa pet-aest sati extra mirialjavu i full zrelu vutru....e onda ti se miris uvue u kosu i odje u ato se vrlo jednostavno rjeaava presvla enjem i tuairanjem....a ruke se peru benzinom ili alkoholom.....ako ne nosia rukavice prilikom trimanja
EkserterAMBASADOR

mar 2016.

#23
Prvi mi grow i ja stvarno volim petljati po svojoj biljci, sto puta otvoriti box, pritegnuti , odtegnuti, zakrenuti...i nije se jednom dogodilo da drugi dan na poslu u pola radnog vremena osjetim tocno taj miris moje biljke. Nakon tusiranja u drugoj odjeci to je potpuno nemoguce. Zelim reci da mozak potaknut ne znam cime projicira taj miris i onda se ti zabrines. Vjerujem da je dodatni triger za ovu situaciju ako sumnjas sa netko sumnja. Svaka obiteljska situacija je specificna. Krasno je to srocila space_lulu. Ako te to toliko smeta ili prekini ili nastavi ali onda svakako promjeni retoriku prema roditeljima. Prvo je lakse, drugo je izazov. Mislim da ubijanje od alkohola i riganje po kui nije rjeaenje :) Inace biljka mi stvarno jak miris ima, nije mi u kuci vec u dvorisnoj prostoriji i nikako mi nije jasno kako to uspijeva nekome u stanu tko zivi sa roditeljima uz sve metode filtriranja zraka.
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#24
Pa dobro mislim da nije poenta ove teme da se ubedjujemo da li to ima ili nema smisla, vec da se pronadje adekvatno resenje, do kojeg smo i dosli. Nakon sto sam juce nosio kapu, rukavice, i isprao nos :D, nisam se osetio uopste. Presvukao sam se i istusirao pre nego sto sam krenuo kuci, kao i oprao lice after shave-om. Hvala vam svima, svi ste bili u pravu uglavnom.
D&MAMBASADOR

mar 2016.

#25
Ja neman nikakve filtere u boxu, samo ona gel u sobi, otac nikad ni ne ulazi, a mater kad ude misli da to iman vako trave, a ne da raste tu :) @PoluAmater kolega mislin da ce tebe sav taj silni stres ubiti
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#26
Vidis kako ti nemas briga u zivotu. ;)
GangerENTUZIJASTA

mar 2016.

#27
Ne znam da li ovde treba pricati o problemu mirisa ili o problemu roditelja i njihovog ne shvatanja. Ja sam mojima rekao da bez toga ne mogu zaspati i objasnio da su benzodiazepini koje sam pio mnogo stetniji. Uostalom i doktor im je potvrdio moju pricu. Jedan komsija je otisao kod doktora zbog nesanice i doktor ga pitao da li je probao sa kanabisom. Pa su dobili jos jednu potvrdu okoline. Sto se mirisa tice ja nemam problem jer trenutno ne zivim sa roditeljima a i biljke koje trenutno gajim nemaju nikakav miris sve dok ne protrljam hedove. :-) Keep growing. Pusti sta drugi misle, ne mirises na vutru sigurno. A i da mirises sta te boli k... :-)
manilaAMBASADOR

mar 2016.

#28
A da oko vrata stavia mirisni bori? Npr new car aroma, ja sam stavio sebi taj u auto i sad mislim da imam novi auto a ono raga od 12 godina... :)
PoluAmaterAMBASADOR

mar 2016.

#29
@manila Ovo je malo efektivnije od jelkice. :)
manilaAMBASADOR

mar 2016.

#30
Ma to je bila aala, ima milion na ina za sakriti miris.

mar 2016.

#31
Nije istina..ja kad sam harvesto i trimmo svoje afgan kush rydere..BTj smrdio sam u 3 pm!! pametan oso u maxi konzum, e ako me onda nakon onih siiilnih pogleda nisu sklepali nece ni jucer!!! Tako da uopce vam ne stoji teorija drugovi,drugarice i burzuji..
SCANIAAMBASADOR

mar 2016.

#32
vidim da je ova tema aktivna pa u pitati tu, imam nekoliko pitanja: 1. ato ako se biljka baa osjeti jako. Smrdi baa- Uku anima ne smeta, nego dali je mogue da miris doe skroz do ulice iako je ulaz u kuu udaljen 20 metara od ulice jer ato ako ulicom proaeta neki ker koji radi u MUP-u. 2. ako biljka raste u boxu doslovno pored glave pored jastuka, dali konstantno udisanje tog uda mo~e prouzro iti bilo kakve posljedice na ljudski organizam ili organizam od kera?
baobabLEGENDA

mar 2016.

#33
1. Ipak zivis u kuci, znaci ne growas u stanu zgrade di bi mogao neko od susjednih osjetiti miris. Nije ti kuca stalno otvorena da bi moglo tolko mirisa izaci, mozda jedino ako imas ispuh spojen da izlazi recimo kroz prozor. Ja sam isto u kuci puno blize od glavne ulice nego ti pa nisam nikad osjetio miris van kue. 2. Ne vidim razlog da bi miris mogao nastetiti kako ljudskom tako i zivotinjskom organizmu.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se