LEGACY
Voda
42 odgovora4,515 pregleda
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#1
znam da se o vodi puno pricalo, ali nema odgovora na moje
konkretno pitanje, bar kolko sam ja uspio vidjet ili ne vidjet.
kod mene voda iz pipe ima ph 7.5, sto je naravno puno.
jos sa gnojenjem se dize ph, ak sam dobro skuzio. buduci da
nemam ph metar, 100kn za lakmus mi je isto puno (trenutno),
a i mislim da je tlaka namjestat vodi ph svaki put kad zaljevam,
jel bi mozda bila ok flasirana voda za pice? za destiliranu sam cuo da
isto bas nije najbolja jer nema nis u njoj, al kakva je ova za pice?
ph, tvrdoca i to, jel bi to odgovaralo mojim damama?
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#2
Kupi neku negaziranu vodu od marke koja ima sluzbu za korisnike.. nazovi ih i pitaj kolki je ph njihove vode i oni ce ti rec... a mozes i na netu doci do tog broja sluzbe za korisnike u biti. il ak imas nekog ko studira kemiju il ide u kemijsku skolu reci da iz labosa donese lakmus papri - dva pa mozes s tim izmjerit ph doticne vode..
Ja bi odokativno reko da to ima ph nekih 6-6.5
A ma i minerala nekakovih onutra sto je jos 1 xtra bonus
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#3
stoniran sam i nisam sve lijepo citao, ispricavam se :)))
ali ako voda ima ph 7.5 ...dodavanjam gnojiva taj ph se smanjuje !
pozz
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#4
neznam jel gnojivo povecava ili smanjuje, al sam
vec pregnojio pa sad malo zidovim sa gnojivom.
al svejedno nebi bilo lose imat vodu od oko 6.5...
nista, kupit cu par boca vode pa kod kompica, ima
akvarij i ph-metar za vodu pa cu vidjet.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
feb 2008.
feb 2008.#5
Dok je biljka mala ova metoda sa kupovnom vodom je ok, a mozes koristit i destiliranu vodu dok god zemlju ne ispires sa njome.
U kasnijoj fazi biljke piju i par litara vode dnevno.. 12kn je 5L vode.. pa si fino racunajte ako tim tempom trosite vodu nekih 50ak dana koliko peneza to dojde.
Ima jako puno organskih prirodnih alternativa za regulaciju PH up i down.. toplo preporucam da se prvo pokusa na takav nacin rjesit problem, jer voda koja ima 7.5 PH nije losa voda. Uzmite u obzir da vecina zemlje ima nizi PH od idealnog, zalijevanjem vode koja ima malo veci PH to se sve fino amortizira i uravnotezi u vecini slucajeva.
Za ove "iznimka slucajeve" rjesenje bi bilo koristit kupovnu vodu dok biljka ne ojaca, a onda se prebacit na vodu iz pipe + stagod odlucite napravit za podesit PH u njoj a da je na prirodnoj bazi.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
feb 2008.
feb 2008.#7
Hahaha.. zaaakon.. eto besplatnog rjesenja kad malo razmislis :wave:
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
feb 2008.
feb 2008.#9
Destilovana vod je oke,naravno u umerenim kolicinama...Ali naravno da je jeftinije koristiti vodu sa izvora koju pritom koristis za pice...
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#10
imam oluk, ali ta voda ide u filter pa u bunar, a stari nece kupit
novu pumpu za bunar jer imamo vodovod, a u bunaru je znalo
nestat vode pa je bilo zajebancije. a tu vodu iz bunara nemogu vadit
bez pumpe. to mi je bila prva ideja... brijem da cu stat u red na izvor
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
delboy
LEGENDA7.285 REP23%
→ Zmaj
delboyLEGENDA
feb 2008.
feb 2008.#13
Destiliranu vodu je zgodno koristiti...ako nemozes nikako smanjiti ph ili ga nemozes izmjeriti.
Ja uspijevam skinuti ph sa kuhanjem vode i to bude okej.
Kapljati limun sam probao al mi nije upalilo...
Kupovna voda (moras svaki put do trgovine kupit,pa nosit kuci...) a za izvorsku...neznam treba izmjerit koliki je ph.al nagadjam i vjerujem da bi to isto pasalo dobro...
Uostalom po PET centrima i trgovinama za zivotinje imas ph listice ja platio 3o kn
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
feb 2008.
feb 2008.#16
Ma jok!
Vazda neka polemika o vodi destilovanoj!
Kupis izmeris pH i resena stvar!
Uvek znas koji je pH za sledeci put i uvek znas sta sipas u zemlju!
Ako imas pravu prehranu u vodi ce biti sve sto biljci treba!
Neke price "Destilovana voda rastvara minerale" WTF!
Pa kako da dospe nesto u biljku ako se neveze za vodu!
Itd. itd. itd.
Jedino sto se mora kupovati a to je vec neka druga prica!
Nines_Rodriguez
AMBASADOR2.937 REP41%
→ Legenda
Nines_RodriguezAMBASADOR
maj 2015.
maj 2015.#17
Mozda nekom znaci: "Cold water can hold more dissolved oxygen than warm water.""
Nines_Rodriguez
AMBASADOR2.937 REP41%
→ Legenda
W8 For It
POZNAVALAC1.473 REP97%
→ Ambasador
W8 For ItPOZNAVALAC
nov 2015.
nov 2015.#20
Da se malo ubacim u temu...uglavnom imam pristup izvorskoj vodi tj onim 19 litrenim galonima za aparate za vodu,dakle na galonu je specifikacija sta sve sadrzi ta voda ali nepise koliki je ph..nedo mi vrag mira pa ga iso izmjerit i mislim da je oko 7.0-7.5 tak mi pokazuje tester nemogu se tocno odlucit jer su slicne boje na testeru...radi se o Kali izvorskoj vodi..
feb 2008.
1 / 22
feb 2008.
dec 2015.