ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojmolim iskusne da mi kau svoje misljenje .! -- mlada biljka, 7 dana, indoor
LEGACY
molim iskusne da mi kau svoje misljenje .! -- mlada biljka, 7 dana, indoor
20 odgovora3,380 pregleda
11 REP22%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#1
eh zna
i ovako... trebam vaau pomo... neiskusan sam u ovome potpuno i ovo mi je prvi puta.. jedino ata znam za uzgoj je neato malo sa stranice vutra.org i krenuo sam. u kutiju veli
ine dinje sam stavio vatu na dno natopio ju vodom pa gore 5 sjemena koje sam dobio iz vutre ato sam puaio nedavno i preko tanak sloj zemlje i zalio. svakodnevno sam je izlagao sun
evoj svjetlosti no niata pretjerano, svakodnevno zalijevao no u umjerenim koli
inama.. zemlja u koju sam ih usadio je obi
na crnica, kao za kuno cvijee.. nakon 4 dana po
ela je sjemenka klicati i sada je proalo vec 7 dana i bilj
ica izgleda ovako (da, i da napomenem, stavio sam 5 sjemenki, dvije su iznikle, no jedna je zakr~ljala neka, i
ini se da joa jedna ni
e..)-- (mutna je slika, slikano mobitelom):
odozgo, jako loaa slika..
--- i sad moje pitanje je- poato sam potpuno neopravljen ovome pristupio, niti znam valja li zemlja, moje pitanje je za iskusne-
ini li vam se da postoje bar neke, male aanse za uspjeh moje bilj
ice?? (naravno, ako bude neato od nje, onda u ju presadit i opremit skroz, ali sada...) mislim da mi se ne isplati jer vidio sam kako to treba biti, vec dok je niska vec rastu listovi, a moja je bilj
ica vec 9 cm visoka pa i dalje ima ona 4 baby-listia koja je imala i kada je tek izaala iz zemlje (doduse, sad su mrvicu veci)---- hoe li uope iata biti iz nje?? recite mi molim vas! stvarno sam ju zavolio tako sam nje~an prema njoj savraene koli
ine vode i sunca upotrebljavam na nju i mislim da bi stvarno trebalo neato biti od nje... nadam se odgovoru! hvala puno!
0 REP0%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#2
pre slabo je svjetlo - treba ti viae svjetla , zato je tako duuuga a nema listova, nisan puno iskusan al znan osnovne stvari
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
sep 2009.
sep 2009.#3
ma ~enka 100% naziru joj se grudi :costumed-smiley-027
mnogo nesigurnosti imaa i previae
opuati se ovo je hortikultura :icon_lol:
itaj malo viae i shvati da treba malo i vje~be
ne mo~e od prve kilo
potrudi se da shvatia njene potrebe i da joj izlazia u susret
Panawa_King_Bong
POZNAVALAC651 REP6%
→ Ambasador
11 REP22%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#6
ah hvala
izla~em je svijetlu... preko dana bude na balkonu na suncu a po noci bude uz nju jedna fluorescentna ~arulja... baa mi je bizarna ta bilj
ica, stvarno je duga!!
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
sep 2009.
sep 2009.#7
malo je to svetla .. imas dnevnika pa citaj...
uzmi bar pet stednih sijalica od 1500lm sklepaj reflektor fino to povezi sve napvi neki mali box za pocetak kupi neku zemlju iz cvecare neprezalivaj .. neki mali vent koji ces na adapter da prkiljucis ..
al necu vise nista da pisem ima na forumu brdo toga tako da imas vremena do jutra a ovu biljku moze da bacis..
mirsad
ISTRAŽIVAČ64 REP9%
→ Entuzijasta
mirsadISTRAŽIVAČ
sep 2009.
sep 2009.#8
mozda je bilo seme od carobnog pasulja pa biljka poitala :bis:, rusi ti to dok se jos mozes popeti :)
11 REP22%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#9
ma neka je,
sad imam novo sjeme mlado i svje~e i pripremljen box, osigurane svjetlosne uvjete 0-24, instaliranu ventilaciju i jos samo pokoji savjet od vas pa kreem u ponovnu sadnju :)
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
sep 2009.
sep 2009.#10
jel imas bar 6000lm ako nemas nemoj ni pocinjati ako imas spisti sijalice na 5cm od biljke i izmedju tih 5cm tj izmedju lampe i vrha biljke treba jedan vent da duva tj da mesa vazduh da se biljke nepregreju ...
preporucio bi i jednu biljku al posadi vise pa kad pokaze pol onda izaberes najbolju zensku biljku..
sve ostalo na forumu prelistaj dnevnike neke . sve pise cak i slike imas..
sep 2009.
1 / 11
sep 2009.
sep 2009.