LEGACY
CFL, da li je vrijedno?
23 odgovora2,836 pregleda
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#1
Evo, vidim pun forum PCbox-CFL super compact uzgoja. Pa me zanima ata veteranski groweri misle o tome.
Evo ja growam WW pod 400W HPS u svojoj kui. S toga mogu o
ekivati neku berbu a bez previae paranoje.
Molim vaae mialjenje o isplativosti PCboxeva tipa harvest vs. paranoja.
Da se razumijemo, `TO NAS JE VI`E, BOLJI SMO!!! :bis:
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#2
oprosti ali na koji nacin mislis vs. paranoja...
kazes da uzgajas sa 400w hps.to je super ,vjerovatno imas adektvantan box za to... :)
a sto se tice ovog PCbox...i CLF-a...a cuj.evo ti moje osobno misljenje...ja imam BIG PC Box i odlican je za uzgoj lowridera.pokusao sam i neke druge,ali to nije to.lowrider je mal,rastegne se fino,mogu se odraditi dvije biljke u isto vrijeme uz malo guranje i to je to...
CLF zarulje,4 kodada koje trose 4 do 5 puta manje struje nego HPS,krajnji rezultat je minimalno 50grama suhog,po mom misljenju ,vrhunske vutre.
a paranoja...nikakva..pa meni dolaze svi zivi,od laika do informaticara i nitko ne kuzi sta je to..samo kazem '' ma slazem neki komp''
i to je to..ako ti je dovoljno 50ak grama svakih 2 mjeseca,sa mjesecnim racunom za struju uvecanim cirka (30kn)sto je opet neprepoznatljivo na racunu,nemas apsolutno nikakve paranoje i uzivas u plodovima svog rada :)
samo sto se recimo ja osobno nikad ne bih zajebao sa nekim drugim vrstama osim lowridera...(u PC boxu)
krajnji rezultat ... harvest DO JAJA vs PARANOJA NIKAKVA
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#3
CFL je po meni super za po
etnike, jer se ~arulje i grla kupe u svakom trgova
kom centru, sve se spoji u struju bez ikakvih priguanica i sl., a urod je zadovoljavaju.
kasnije se mo~e prebaciti na HPS tko ~eli, ali CFL je po meni odli
an za "ufuravanje" u indoor growing, i za stjecanje iskustva i motivacije.
ka~u da je HPS bolji, ali ja radim sad prvi grow sa CFL-om, i prezadovoljan sam.
mogu mjenjati boju spektra i koli
inu svjetla po ~elji, nemam problema s temperaturom, potroaim malo struje, a biljke se
ine i viae nego zadovoljne.
ne vidim tu nikakvu paranoju, taj na
in growinga mi viae odgovara i to je to.
naravno, tko ima uvjete za HPS, njemu e to bolje odgovarati, ali nama koji moraju paziti na stealth je CFL uvijek prvi izbor (barem veini).
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#4
Neznam, mo~da nisam imao sree sa lowryderom2 ali pod 400W HPS dobio sa mo~da 10g suhog. Nisam vago ali mislim da cak nije bilo ni 10g!
Headonist: evo upravo to sam i mislio, ako moras misliti na stealth zasto ne bacia sijeme u shumi negdje pa kad uberes imas ata puait do uskrsa!
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#5
pa u kui mogu imati biljku pod kontrolom i prije zavraiti grow.
vani biljka mora biti 4-5 mjeseci sigurna, a to je po meni vei rizik.
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
bkDamir
ISTRAŽIVAČ79 REP19%
→ Entuzijasta
bkDamirISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#7
Ima jos par razloga ako mene pitas osim stealtha za growanje s cfl-om. To su: struja, jednostavnost, cijena cfl-ova i temperatura. Mada nisam nikad nista drugo ni koristio, al kolko mogu na forumu vidjet, cfl se super isplati, za nas, low budget growere.
20 REP40%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#8
OkiyKiku: Sa 400W HPS si morao vise ubrati od 10g..Il si imao manje biljki il nesto drugo nije bilo OK..ne bih znao dok ne bih video celu tvoju "postavku"
Nesto o CFL: Moze da posluzi i zavrsi posao do kraja.Mala investicija, temperatura laka za kontrolu itd..
I ja sam poceo sa CFL ( u GanjaLand zovemo ih spaarlampen).Izaberite neku od "toplih-belih" boja da bi cvetanje islo bolje..
Ipak da vas podsetim da pod istim ostalim uslovima (podloga, prihrana, ph itd..) HPS ima puno bolji odnos gramaza/wat
Nov sam ovde i nadam se da moju terminologiju razumete
Stealth: Jedno kuvalo za vodu kad se ukljuci "povuce" i oko 2kW i ne razumem ko jos brine ako ima 1-2 HPS (400 il 600W) ..ove od 600 su jos isplativije od ovih od 400 (50% vise struje a daju do 70% vise prinosa
Toliko smaranja za sad ;)
Cvetajte ih :)
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#9
Stvar je u pc boxovima ato neki ljudi imaju potrebu i pred ukuanima se skrivati ato se vutre ti
e, a htjelibi sebi uzgajat, i onda to jedino mogue s cfl lampama u pc-boxu ili zvu
nik boxu ili tako neato.
Naravno onaj tko ima mogunosti e si ubost hps u neki ormar i viae nikada ne kupiti gram vutre, ali nisu svi u mogunosti
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#10
aamane aj mi reci da li si jednu jedinu biljku doveo do kraja? da li ti je nekad sjemenka proklijala?
ako stavia viae atednih imaa istu temperaturu kao sa malom hps
priguanica od hps mo~e van boxa
a ove su compact
VladTheInhaler
ISTRAŽIVAČ176 REP84%
→ Entuzijasta
VladTheInhalerISTRAŽIVAČ
jun 2009.
jun 2009.#11
Ja gajim pod 150w HPSom u ormaru koji je dimenzija 70x38x70 cm. Tokom uzgoja sam uspio usrat motku na sve mogue na
ine - recimo uniatio sam 10 sjemenki apolla 13 prije nego ato su pokazale spol jer nisam razlikovao tripse od nedostatka kalcija, pa onda previae zalio, pa dobio plijesan od vlage itd...
Sad kona
no uspijevam sa AK48.
Da sad imam neki izbor mislim da bih u ovim dimenzijama koristio cfl jer da nisam izimprovizirao nekakav cooltube, imao bih u boxu spaljenu zemlju.
maj 2009.
1 / 13
maj 2009.
avg 2015.