VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojMy Box (ajmo reć custom pc kućište)
LEGACY

My Box (ajmo reć custom pc kućište)

44 odgovora4,079 pregleda
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#1
zna i danas sam poceo radit svoj box, box je ovih dimenzija: -airina 27cm -duljina 57cm -visina 50cm izvana ce izgledat ko kuciste za servere (odnosno big tower kuiate), danas sam nabavio L profile i lima :D.. sutra ujutro u 8 pocinjem sa izgradnjom, ovdje cu pisat sto sam napravio na, sto sam nadogradio a vi mi dajte svoje ideje sto treba popravit, pohvalit nesto :D i tako.. odo ja sad, sutra ocekujte slike od same konstrukcije boxa ;):eyebrows:
LaidbackPOZNAVALAC

apr 2008.

#2
Mnogo srece zelim... Napravio sam jednom pc box, ali midi tower, tako da je bio premali. Zanima me kako ce ti ici u big toweru, samo ipak brijem da je premalo mjesta. Sta mislis sadit?
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#3
stavit cu lowridera kasnije, al sad za pocetak mislim stavit ono sto izdvojim iz vutre koju kupim sutra.. pa kad naraste ide van :D a unutra lowridera 2 :D evo slike konstrukcije, bio jucer pokrast lima i L profila, pa sam danas slozio nest :D.. eo slike http://nabaci.com/images/X5e98781.jpg http://nabaci.com/images/XhP98823.jpg http://nabaci.com/images/oAc98843.jpg btw nabaci.com premocno, nemojte vise trosit imageshack, jelda gaucho :D
Seed weedISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#4
ne znam koliko je mocno ali ne moze da se otvori ni jedna slika pogledaj ovo o5 pa edituj slike poz i srecno
LaidbackPOZNAVALAC

apr 2008.

#5
Slike se normalno otvaraju...
mr. GuchoAMBASADOR

apr 2008.

#6
Ljepa ideja, tako neato bi mogo i ja poet pravit, svia mi se, ali problem je pokrpat sve rupe tu s limom, ali ako se ima lima i alata, mo~e se napravit bomba - doslovno :) BTW. ma ata, ko, di, slika, koja, otvara??? kome nemo~e ima da ih printam i aaljem na kuu poatom :D
SLO-EraLEGENDA

apr 2008.

#7
lepo- ipak ve e od kompa sa malo truda..... sretan rad :) sluaaj Eru i batali samo ventilator od kompa! :) aalim se, ali spucaj dobru ventilaciju! Nesto prostornine, e ti uzet neka obloga za smanjenje buke-pena.... ventilatori od 10-15w-mislim da je malo ve i od kompovih ve ih ali onda mo~ea napravit naato...kako god samo dalje i good luck
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#8
sutra navecer cu nartat di bi ja sta smjestio i tocno sve u detalje pa mi vi recite sa treba popravit, sta ovo sta ono :D, da ne kupim djabe krivu opremu.. gaucho mora radit :D, al je jucer bio neki sql eror :P
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#9
evo kako sam i obecao :D
gargamelPOZNAVALAC

apr 2008.

#10
stavi vent za izlaz gore. ostalo se cini ok.
mr. GuchoAMBASADOR

apr 2008.

#11
di ces nac digitalni phmetar i mjera vlage, to jedino mo~ea runo, inae ti se par puta buet di~e!
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#12
ma to su detalji, napravim ja home made :D ajd jos koje misljenje, da ne pocnem pilit lim pa da kasnije bude sranja :D
ganjaPeopleISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#13
openito sve ok, samo stavi izlaz za vent gore kao sto je kolega gargamel rekao... al da te pitam nesto... ovaj hps kojeg planiras ti je u cooltubeu, koji je, ako se ne varam staklena cjev sa ventom na kraju koji ispuhuje toplinu. a sa crteza mi nije jasno di ce tocno topli zrak ispuhivati... jer ako ispuhuje nazad u box di su ti biljke nevidim neku funkciju tog cooltubea. trebao bi nekako izvesti da ta toplina pici van iz boxa. da li mislis raditi lst ili scrog? mislim da es u tako malom prostoru morati razmisliti o nekakvom treniranju biljaka jer ako ih samo pustis da rastu, a jos su 3 biljke unutra neznam kako e to funkcionirati... razmisli o tome malo, ni ja nemam nekog konkretnog iskustva o tome al mozda tu budes naisao na problem... i di ti je filter za zrak? cim procvjetaju biljke ce se osjetiti miris cvjetica i onda ti taj cjeli vanjski izgled boxa kao kompa pada u vodu... kako si mislio upotrebljavati tu cjev za vodu? imas neku pumpu za vodu koja e pumpati koliko treba biljkama? gdje ti stoji rezervoar za vodu onda? taj dio mi nije jasan.... nadam se da sam pomogao... cekam update edit: detalji ce ti stvarat problem, ne neka generalna rjesenja. think about details... details are fucked up
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#14
o hpsu sam razmisljao kasnije i njega cu produljiti, znaci bit ce od kraja do kraja, i onda ce ispuhivat sastrane zrak ( s ljeve ulaz, s desne izlalz) lst il scrog :S, nezmam o cemu pricas nazalost.. al sto se tice sta cu posadit.. pa ja sam mislio lowridera bacit, al ako ne nabavim sjeme. onda posadim ono sto izdvojim iz vutre, posto imam mjesta za 3 biljke jednu bi pokusavao rezati tako da se prilagodi tom prostoru, a ove dve bi pustio da rastu, pa kad prerastu sa njima van :D filtar za zrak. good idea :D.. jos nisam procitao o tom na forumu, pogledat cu malo sta se koristi za filtar.. ma ovo za vodu, ja sam mislio znaci jedna cjev koja ide od biljke do biljke i drugi kraj cjevi ide "van" i onda ja samo utocim vodu u tu cjev kad treba vode.. thx puno
gargamelPOZNAVALAC

apr 2008.

#15
jedna cijev tri biljke = lose. nece ti sve dobit isto vode ni gnojiva, niti ces znat koja je kolko dobila. sto se tice ct-a, u tak malom boxu sa dobrim ventilatorom bi mogao sav izlaz zraka rjesit kroz cooltube..
ganjaPeopleISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#16
za filter imas mnogo rjesenja, pogledaj pod moj thread o mom pc growu pa ti je sliku po sliku pokazano tamo kako sam napravio filter... a imas po netu jos milion ideja primjera i nacina kako su to ljudi napravili pa vidi sto ti odgovara. A sto se tice scroga ili lst-a... a gle, mogu ti ja napisati otprilike sto je to al to ti je ko da sljepac sljepcu opisuje boje, jer nikad nisam to radio pa ti mogu samo prepri ati svoje znanje koje sam skupio po forumima okolo... svakako generalna ideja je da biljku na odreen na in natjeras da raste u obliku koji je za tebe najpogodniji, tj. na manjoj povrsini vei urod... takve tehnike se smatraju "advanced" al posto radis na ful malom prostoru morat es se neeg takvog uhvatit ako oes izvu maksimum. ponavljam, odi na google pa malo potrazi, ima stvarno zanimljivih stvari o svemu tome... dalo bi se sredit da cjela ventilacija ide kroz ct, i to nije uopce losa ideja, posto sam se raspisao vec previse, evo ti crtez moje neke ideje kako bi to mogo napravit trebaa paziti, ukoliko ces koristiti filter od ugljena jer ti on dosta blokira ispuh zraka... onda trebas stelat brzinu venta koji upuhuje da tera taman zraka koliko ga ovaj kroz filter vuce van, cak i nesto manje, jer ako ti je upuh jaci od ispuha zrak ce ti prolaziti kroz pukotine jer se stvara tlak, te nositi miris vani... a ako ti je ispuh jaci nego upuh, on ce vuc zrak kroz pukotine unutra i nis smrada ne bjezi van....samo savjet da znas planirati napajanja za ventove... i jos jedan savjet. evo neki moj nacin kako sam provjerio da li cjeli sustav ventilacije radi. procedura je iduca: smotas joint, povuces par dimova cisto reda radi, tutnes joint u box te promatras dim. osim sto dim sam po sebi potpuno fascinantno izgleda i najrajde bi napusen pol sata brijao kako je dim ustvari fascinantan i kako fora izgleda, provjeris usput kuda dim ide i vidis jel ide tamo di bi trebao... direkt u vent od ispuha, i kroz filter van, bez da ti dio dima bjezi van... pa pomaknes joint u razne djelove boxa, i vidis kako iz kojeg djela vuce... usput vidis kako filter radi... dim koji prodje kroz filter van bi trebao biti bez mirisa. posto si uspjesno izvrsio zadatak i ventilacije i filter zraka su montirani i rade odes zadovoljno na pauzu i popusis joint do kraja... kako napreduje box? jesi ista napravio?
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#17
@ ganjapeople: ovako, prvo da ti se zahavlim sto si mi vec puno pomogao :D.. znaci ovo nije uopce losa ideja da ispuhuje kroz cooltube.. jos nisam nista dalje napravio, radim svaki vikend malo, jer preko tjedna nemam vremena, sad cu ovaj vikend napravit cooltube, ventove nabavit i sve te gluposti, pa ako stignem jos sve to smontirat i isprobat obavezno ventilaciju :D za vikend pocinjem sa radovima @gargamel: ovo za cjev dobro da si mi reko, smislit cu nesto, mozda onda 3 cjevi :D
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#18
evo ga, napravio sam jos jednu skicu, ovo je sad sve u detalje, danas cu pustit skicu da mi vi kazete sta da jos popravim i sutra idem sastavit box :D http://nabaci.com/images/4iy96587.gif
gargamelPOZNAVALAC

apr 2008.

#19
temperaturu mjeri u visini vrhova biljke
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#20
roger that
bongashLEGENDA

apr 2008.

#21
Jesi napravio ve ata ?
n0pISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#22
reko sam da cekam da je prvo sve ok, napravio sam samo onu konstrukciju, ako do sutra niko nis ne kaze, pocinjem sa radom :D
ganjaPeopleISTRAŽIVAČ

apr 2008.

#23
ok je sve, al sto vise gledam te cjevi sve se vise pitam koliko ce ti to biti prakticno, probaj prvo ovo ostalo sklepat pa te cjevi vidjet na kraju kako ea s njima...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se