VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPC Growbox *first grow*
LEGACY

PC Growbox *first grow*

66 odgovora3,975 pregleda
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

sep 2010.

#1
Vozdra, vozdra. Prije svega svima veliki pozdrav, s obzirom da je ovo moj prvi post. Pratim sajt i forum vec neko vrijeme i mogu rec da ste mi pomogli puno sto se tice pripreme i svega! Daklem, negdje krajem augusta sam se zapustio u svoju prvu avanturicu sto se tice uzgajanja... nase prelijepe biljcice. Izabrao sam da to uradim u svom starom kucistu od PC-a (al bas bas starom). Trenutno koristim CFT-tehniku. Sveukupno tri sijalice : 2 x 36W / 2200 lm / 6400K (day white) 1 x 26W / 900 lm / 2700K (warm white) Kuciste ima tri PC ventilatora (12V), rade ko ludi :D Ne znam sta jos da vam kazem... Pitajte sta vas zanima i to je to :D Da vas sa losijom konekcijom nebi smarao sa slikama na temi, napravio sam albumcic, kliknete na link i tamo pogledate slike koje vas zanimaju http://yfrog.com/ei13723071jx Slike su poredane hronoloski, tako da ide sve od prvog dana pa do danas =)
upitnik???LEGENDA

sep 2010.

#2
Samo udri !!!!!!!!!!!!
Che*LEGENDA

sep 2010.

#3
malo si svjetlo pogrijesio... treba ti vise ovih 827 od 865..u suprotnom omjeru od onoga koji ti imas trenutacno. i imas rasipanje struje u smislu,puno trose malo daju. jedna philips/osram od 23w daje cca 1500lumena. tebi jedna od 26w daje 900. ne znam da li ti je ovo 2200lm za obje ili jednu. Ako svjetlo stavljas, ili omjer 50/50 do kraja ili na pocetku vise 865,u tvom slucaju 864 pa poslije prebacianj zarulja na 827. S tim kad ti pise 900 lumena, pogrijesit cu,ali to je jacina na par centimetara od zarulje. Stoga ti je jako bitno da kupis kvalitetnu rasvjetu. Jer velika je razlika da li ces na kraju na biljci dobiti 5 ili 25-30gr. A ventilacija...smanji. Treba ti protok svjezeg zraka,ne tornado :D i sretno .. :)
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

sep 2010.

#4
@Che* , hvala na savjetu,ali sam ipak pogresno napisao jacinu te trece sijalice! Sto se tice velikih lampica, jedna je 2200, znaci dvije su 4400, a ova treca od 26W je na 1300lm! To je za vegetaciju, a za cvijetanje cu uzet jos jednu od 26W. Da li bi to bilo okej? Sad si me malo zbunio i zabrinuo :D Nadam se da nisam upropastio biljcice!

sep 2010.

#5
oprosti sto upadam ovako jel bi mogao samo slikati kutiju od sijalica 36W 2200lm ako nemos uslikat mogao bi napisat proizvodjaca i oznaku ili nesta takvo pa da znam koju kupiti, jer sam dosada nailazio samo na 24W nikad jace :( hvala unaprjed :D i da puno srece u grovanju:icon_lol:
Che*LEGENDA

sep 2010.

#6
Prijatelju nisi upropastio...dobro je to. Poslije dodaj samo jos jednu 'zutu' da upotpunis uvjete koje ona odbiva u prirodi. Ak je ta lumenaza onda je to odlicno i ako sve napravis dobro.ocekuj odlican urod :) I daj poslikaj ak moze.Ja ih vise ne koristim ,ali volio bih vidjeti o cem se radi. Koje su to da imaju takvu lumenazu...
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

sep 2010.

#7
sry na cekanju :D @99luft. ne znam bili ti ista te informacije pomogle, posto ja trenutno ne zivim na balkanu. Sijalice su lokalne proizvodnje. @Che, nove slike dolaze! i par pitanja. nakon koliko vremena cu moci da raspoznam jeli zenka ili cundaraboy, i koliko (aproximativno) grama se dobije po stabljici?
MoxENTUZIJASTA

sep 2010.

#8
ak ih sad dr~ia na 18/6, kad ti narastu nekih 15 cm, prebaci na 12/12, vjerojatno( itaj sigurno) ea trebat LST upotrijebit i samo ih pusti da rastu.... biljke bi ti nakon nekog vremena trebale pokazati spol. to no kada, to ovisi o dosta stvari, mo~da to bude za 20ak dana, mo~da prije/kasnije, pogledaj si kak izgledaju muaki i ~enski organi, i kontroliraj stanje...nema tu neke velike filozofije
Che*LEGENDA

sep 2010.

#9
..i samo ovaj kraj jos.. mozes dobiti 5 gr. a mozes i 50gr. jer je pitanje nedefinirano..kao da pitas koliko ide auto na sat? koji,gdje ,kako ,koliko, zasto.. znaci sve su to parametri koje si ti dao biljci. Ali ako je neka domaja u pitanju,uz neko tvoje pocetno iskustvo nekih 7-15grama. :) a kad bi se potrudio,tu stanu dva lowridera#2 ,auto lemon skunka... bilo koja auto sorta i mozes uz malo iskustva i truda izvuci 30gr. na dvije stabljike..a moze ici i preko 50+
MoxENTUZIJASTA

sep 2010.

#10
Jao Che ata mi radia s tim auto lemon skunkom....ak me na carini/poati ikad ope, ti si kriv..... :vb_devil:
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#11
vozdra vozdra... e ljudi hvala vam puno! danas sam ubacio jos jednu sijalicu (23W-1300lm-2700k).. eh sad ima nesto sto mi je pomalo neobicno, al mislim da znam odgovor, samo bi zelio da mi potvrdite jel tako ili ne :D imam osjecaj da mi biljke rastu u sirinu a ne u duzinu! ja mislim da je to zbog tog sto sam ih drzo poprilicno blizu sijalica. da li to moze biti to? evo i novih slikica mojih boginja :D http://yfrog.com/9e15701998j http://yfrog.com/7e30755018j eh sad na slijedece dvije vidit ce te kako cudno rastu. http://yfrog.com/cb71900221j http://yfrog.com/5z58483255j
Che*LEGENDA

okt 2010.

#12
dobro je to. sirina je uvijek dobra kad nemas visine u boxu? nego,jesi prebacio na 12/12? ak nisi ,prebacuj ! neces imati prostora...
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#13
nisam jos, mislio sam jos par dana 18/6, al od sutra picim 12/12! eh mene zanima da li je ovo normalan izgled biljki s obzirom da je 21dan... a mirise kao da je 201-vi :D :D
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

okt 2010.

#14
Ne znam ato je tebi udno u tom rastu...biljka se grana..za mene je to samo znak da ima dovoljno svijetla, pa nemora ii u visinu...kao ato netko ree, to je za tebe bolja solucija jer si ograni en visinom...ne znam dali znaa, pa u rei...ra unaj da e ti biljke u cvijetanju narasti joa toliko,tj., ako su sad 15 cm i prebacia ih na cvijetanje, do kraja cvijetanja e biti 30 cm...tako da ra unaa na to...inae cure izgledaju odli no, samo nastavi i sretno...
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#15
Odine ovo mi je prvi grow pa se uvijek nesto tripujem da nije oke :D evo malo novih slikica, ima par dana kako sam prebacio na 12/12 i vidljiv je napredak, barem sto se velicine biljcica tice! http://yfrog.com/6t47352034j http://yfrog.com/1619316621j http://yfrog.com/c853238579j http://yfrog.com/4w42716071j http://yfrog.com/n512808759j http://yfrog.com/n695106748j http://yfrog.com/n226678249j koliko inace proces cvijetanja traje? isto kao i veg ili malo duze ?
TropicoLEGENDA

okt 2010.

#16
Vegetacija traje onoliko koliko ti zelis tj. dopustis, ili drugim rijecima kad promjenis rezim svjetlosti na 12/12, a cvjetanje ovisi kako kod koje sorte ali uglavnom oko 70 dana....
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#17
Postovanje rajaaaaa.... eo opet neki mali update, 13ti dan cvjetanja... Imam jedno pitanje, imam osjecaj da mi biljke postaju prevelike za saksije a nemam vise mjesta u boxu! moze li ovo ostat ovako? Ima li potrebe da ukljucim neku "prehranu" za biljke ? http://yfrog.com/7611087863j http://yfrog.com/ea24304393j http://yfrog.com/5z99375622j http://yfrog.com/my72875233j http://yfrog.com/6b51504365j http://yfrog.com/4r89076852j http://yfrog.com/5177081223j http://yfrog.com/4p95258018j http://yfrog.com/f184273064j
XxFiAdRoxXENTUZIJASTA

okt 2010.

#18
mmmm....so no izgledaju... imas rep + od mene :)
Che*LEGENDA

okt 2010.

#19
ne.rast ce jos :) snalazi se ... :) i da, ukljuci prehranu.
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#20
@ XxFiAdRoxX , hvala stari, cijenim ;) @Che, ubijas me :D narasle su vise nego duplo od kako sam ih stavio na 12/12 rezim, ubijaju me! box je premal, imas li ikakav prijedlog? mogu li ih stavit u istu saksiju? kakva mi saksija treba? da ide u sirinu ili ?
Che*LEGENDA

okt 2010.

#21
ma nece one sad jos puno rasti,jedino sto mozes je razvuci vrhove na razlicite strane.. i otkinuti poneki list da donji vrhovi dobiju svijetlosti.ali ne previse,list dva za koje mislis da smetaju da se donji dijelovi razvijaju... tak ti je to kad stavid domaju u mali box.tomu sluzi autoflowering sjeme koje ti da optimalne rezultate na minimalnom prostoru.
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#22
Dobri dan, dobri dan! Dakle, biljkice su vec nekih mjesec na 12/12 rezimu, i ostaje jos 20ak dana do berbe! U pocetku su bile tri biljkice, ali na zalost jedna je bila malo muskobarasta pa sam je morao otpustit! Dvije koje su ostale mozete vidit na slici http://yfrog.com/nfdsc1760xj A malo detaljnije biljkica 1: http://yfrog.com/7bdsc1763j http://yfrog.com/gqdsc1853j http://yfrog.com/mzdsc1847pj Malo detaljnije biljkica 2: http://yfrog.com/g090850494j http://yfrog.com/n851786830j http://yfrog.com/gq48017928j Eh sad, kao sto tema kaze ovo mi je prvi grow i jos uvijek sam neiskusan, imam par pitanja! Prvo, zasto biljka 1 izgleda razvijenije od biljke 2? Da li igra neku vaznu ulogu sto se biljka 1 razvija brze od biljke 2? Kao sto vidite na slici, druga biljka ima puno vise headova, da li je to dobra stvar ili ? rado prihvatam sve kritike i sugestije, ako ima nesto sto bi trebao znati ili uraditi, cijenio bi kad bi mi rekli tj pomogli! Puno pozdrava svim vutroljupcima :D
pc.growerENTUZIJASTA

nov 2010.

#23
prelipe su ti bilj ice... nemoj obraat pa~nju na to, jednostavno je do sjemena , kako u naaem svjetu npr. ja san za 10-ak centimetara manji od mog brata blizanca... i ata u ja sad- plakat zaato je on vei od mene nadan se da si svatia hehe , baa je bilo lipo slikovito :)
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#24
Hvala na odgovoru, smirio si me :D Bas si slikovit... Imam i ja slican problem, samo sto je moj brat mladji od mene 8 godina :D
pc.growerENTUZIJASTA

nov 2010.

#25
moj stariji od mene 5 minuta :D
SimasZgAMBASADOR

nov 2010.

#26
Prekrasno malo bilje... ja cu isto pocet sad klepat prvi indoor. Brijem neki malo ja i CFL box sklepat...cca 150W Svaka ast +rep
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#27
evo i od mene jedan rep+ i svaka cast za posude... :)))
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#28
Hvala ljudi =) @SimasZG, sretno s boxom, ja sam poceo sa 3 CFLke i sad sam se popeo na 5 komada. Ne treba ti puno kesha za kvalitetan box, samo trebas imat strpljenja :D
JassISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#29
evo gledam..solidno si sklepo box...a biljkice su prekrasne...svaka ast....drago mi je da ti je prvi grow tako uspio.... btw...daj mi reci...dal i ti imas problema sa pregrijavanjem ku iata.... i reci mi jos dal ti se osje a miris biljkica van ku iata jako ???

nov 2010.

#30
:watchplant::thumb:
SimasZgAMBASADOR

jan 2011.

#31
Stigao Big tower :)
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#32
E ljudi sry nisam bio u prilici odg! Eh ovako , berba je prosla sasvim solidno! od prve biljkice dobio sam oko 15 grama a od druge nesto manje, oko 13 grama. Ne znam da li sam rekao, posadio sam Big Bud i nisam se pokajao. Jako dobro sjeme za pocetak! Sto se tice pregrijavanja kucista, ne znam kako mislis. U fazi vegetacije nisam imao problema sto se tice temperature i to, al cim sam ih prebacio na 12/12 rezim, imao sam poprilicnih problema zato jer sam kuciste obljepio alu folijom! u buduce izbjegavam alu foliju zato jer mi je zbog nje skoro propao harvest, lisce se naglo pocelo susit i jedva sam izmajmuniso da mi se biljke ne osuse, tako da oprez ljudi. Jos par jako bitnih stvari. Ne znam kako je za druge uzgajace, al meni biljke definitivno nisu bile zrele za berbu nakon 55-60 dana, ako nemate mikroskop ili povecalo, toplo vam preporucujem da ipak ostavite biljkice barem dan dva duze u boxu, isplatit ce vam se. Takodjer nemojte pravit gresku koju sam ja pravio, kad susite biljke, susite ih kako treba. Za sve treba vrmena, ja sam svoje biljke ubrzano susio i ne mogu reci da cete izgubit na THC-u, ja sam se bas ispostovao sa svojim biljkama :D, ali na zalost shmek biljki nije bio na nivou, mogu cak rec da je i bilo gorko i da se bas osjetilo u grlu kad sam pusio znaci budite pazljivi kako susite biljke. sto se tice CFL tehnike, ako nemate kesha za super opremu, ja toplo preporucujem CFL-ke ali morate biti pazljivi koje koristite, kako ih i gdje ih stavljate. trenutno sam u fazi skupljanja materijala za novi, malo veci box. najvjerovatnije cu koristit hps lampe, ali jos uvijek nije nista sigurno. ps. izvinite ako je post tesko citljiv posto sam pisao s brda s dola :D ako ima pitanja i nejasnoca, slobodno pitajte, bice mi vise nego drago odg :D
LegalizeITISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#33
Dakle, proces growa trajao nekih 90tak dana???
PeterGriffinISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#34
pa tako negdje, mozda ipak malo vise, oko 95 ali da tu negdje. i to cak mislim da sam trebao ostavit jos par dana, al znas kako je, prvi grow, nestrpljivost :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se