VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPrvi Grow Box [Pitanje]
LEGACY

Prvi Grow Box [Pitanje]

48 odgovora4,967 pregleda
hthcPOZNAVALAC

jan 2016.

#1
Pozdrav forumaai, Nakon gledanja razli itih tutorijala i tipova kako treba sve uraditi,ja sam odlu io otvoriti ovu temu da se informiaem o svemu ato trebam,jer sam po etnik. Tra~io sam po forumu teme,ali nisam uspio pronai one baa koje mi odgovaraju. Naime,~elio bih naru iti preko neta stvari koje su mi potrebne.. ja sam dodao one osnovne za jedan grow (stranica na kojoj sam pronaaao objaanjenje je na engleskom jeziku pa baa i nisam shvatio neke stvari ali ato se ti e ~arulja to sam shvatio,rekli su da je ovo dovoljan za jedan grow pa sad,~elim eksperimentisati za po etak a kasnije ko zna.. Zna i radi se o jednoj biljci ~elio bih s jednom probati onako isto radi radoznalosti kako to sve ide. Pa evo volio bih ako ima par dobrih ljudi da mi pomognu u ovim. Ove stvari sam konto naru iti preko Amazon `ta joa trebam dodati,ata joa trebam kupiti da bi imao sasvim solidan grow? Naime,grow box ve imam kupljen 80*80*160CM Hvala unaprijed,peace & love .. and stay high ofc :)

jan 2016.

#2
:upiii: Registrovan si duze nego ja na forumu ,tvoja je stvar sto nisi aktivan ali to nije izgovor za necitanje i lenjost . Nemam pojma sta si citao i koje vodice si pratio ali nisi se dobro pripremio .Evo sta ti treba https://www.vutra.org/threads/vodi -kroz-unutra`nji-uzgoj-preraeno-2014.7897/ .To je ono najosnovnije sto treba da znas . U tvoj sator ide 250w HPS ,veliki je za jednu biljku ,za pocetak malo ti je to svetla cak i za jednu na tolikom prostoru , i trebace ti ventilacija ,dobar supstrat ,gnojiva ,ma bolje citaj nego da ti pisem jedno po jedno...

jan 2016.

#3
Pajdo za taj tvoj sator tih dimenzija tebi treba 250w hps-a minimalno pa cak do 400w! Zaboravi cfl na takvom boxu.. Skupi jos malo para i kupi si pravu stvar ili LED panel od 300-400w ili hps kit 250 najmanje sa dobrom turbinom!! :confused: :joint:
ZlocestocaPOZNAVALAC

jan 2016.

#4
...pozzz... ako se mogu ukljucit...mislim da to mozes odradit ako je jedna u pitanju ali si ogradi prostor da se ti svjetlo ne raspada, a iz tog ces vidjet sta ti ekipa govori koliko je svijetlo bitno.... indoor je stvaranje vrhunskih prirodnih uvijeta,sto bi znacilo da ti biljka mora bit 18 ili 12 veg/cvat tj bi znacilo da nema hlada u prirodi ni sekunde,znaci lisce sateliti koji upijaju svijetlo pomocu kojeg se hrani odnosno raste ili ti fotosinteza.... kreni pa ces vidjet,prati kako se ponasa i sto te trazi...interesantno ce bit vidjet koliko ce ti vratit za to svijetlo....:bocni:: SRETNO
hthcPOZNAVALAC

jan 2016.

#5
Hvala Mad Rabbit, Zlocestoca & Irieman na odgovoru, :wave: Bio sam i zaboravio da sam registrovo ra un na ovom forumu,htio sam ponovo ali email je ve bila registrirana pa sam skonto da sam se davno ovdje registrovo.. :D Interesuje me da li ove stvar ice mogu poslu~iti na neki manji box,dok ne skupim novac za bolju opremu? I da li joa koje stvari trebam dodati na ovo? Upravo itam vodi ,hvala na linku.. :)
ZlocestocaPOZNAVALAC

jan 2016.

#6
....ako mogu dodat,posto nisam PRO vec wutroljubac,to prelijepo cvijece ljudi nazivaju drac ili korov,tako da su jako otporne na svasta, a nitko ti nije rekao koliko sam citao da nemozes sa time nista,vec ti skrecu pozornost da bi ti bilo bolje pojacat sunce.... moj savjet je da pokrenes taj grow i polako citaj pitaj pa cemo vidjet sto ce na kraju dat....nece uginut samo ce bit slabiji prinos, mozda se negdje na 35 danu odlucis i ubacis 150w hps pa sa njhime to izbombardiras do kraja. ogradi lijepo box na 50x50x160,kad vec imas takav spusti skroz svijetla i pici....;):thumb:

jan 2016.

#7
Ja bi savjetovao da ne po inje niata. Koliko vidim sve kinesko, bolje uope ne troait na takve stvari, a i cijene nisu nimalo povoljne. Skupia koju kintu pa krenea kako spada ;) . Uzimanje kineske opreme ravno je bacanju para u vjetar.

feb 2016.

#8
Pozdrav dobri ljudi!! Novi sam clan, do sada sam bio u fazi istrazivanja, pa sam znao zaviriti na vas forum i prije vezano uz pocetnicke teme koje su me zanimale. Sada sam se odlucio za svoj prvi grow i buduci cekam isporuku boxa dimenzija 120×240×200 sa svom pripadajucom opremom imao bih za vas samo jedno pitanje..? Odlucio sam se za SuperBud a buduci je to nesto niza i sira biljka zanima me samo koliko bi ih bilo optimalno uzgajati u ovom boxu da nebi pretjerao pa napravio guzvu ili slicno..? Hvala unaprijed i isprike ako sam negdje pogrijesio u postu, nisam htio otvarati novu temu da vas ne zamaram odma u startu
sbcjeceoLEGENDA

feb 2016.

#9
Svakako postoje prikladnije teme od ove. Najvise ti zavisi od treninga, ti oblikujes biljke i od tog oblika zavisi koliko ti prostora treba, ali mislim da je 8 biljaka taman za taj prostor :)

feb 2016.

#10
sta je u opremi, jel, to tesko napisati

feb 2016.

#11
Sorry Power, ma kakvi tesko, nego je kupljen u kompletu i još nije stigao... po specifikacijama ime mu je Mammoth Pro 240W, a uz njega idu dva rasvjetna kompleta sa Sylvania HPS 600W s prigušnicom, reflektorom,ventilacijskim kompletom-Filter PK XXL (800-11500m³/h, 150/650mm), Ventilator PK XXL (800m³/h, 150mm), Alu-flex cijev (2m, 150mm)... komplet je novi je iz kese, nisam htio ništa improvizirati, očekujem ga svaki dan... kad stigne još ću morat u shopping po mjerače i nać će se tu još toga tako da ću otvoriti dnevnik i paziti na detalje... odlučio sam se za full opremu tako da nemogu kriviti nikoga nego sebe ako što pođe po zlu :) hvala sbcjeceo :thumb:
baobabLEGENDA

feb 2016.

#12
Malo je to preveliki box za lampu od 600W, vecina nas ima 600w u 120x120. edit: sorry, nisam vidio da pise da su dva rasvjetna kompleta od 600W :razvaljen::
sbcjeceoLEGENDA

feb 2016.

#13
Dve lampe od 600w koliko sam shvatio, 1200w :)
annmarie250AMBASADOR

maj 2016.

#14
Pozdrav treba mi misljenje u vezi boxa Visina 140 dubina 40 i duzina 90 Hps i mh 250 cool tube sa nosacima Vents vk 100 i vks 125 Eco coco kar. filter mylar folija? Jel to ok sve? Jesam nesto forgot?
StipeZMAJ

maj 2016.

#15
Termo-hygro metar, ph metar ako zelis, posude, tanjurici, zemlja, sjeme, unutarnji vent za cirkulaciju To je to
Klinjo_85AMBASADOR

maj 2019.

#16
Pozdrav, trebam misljenje o ovoj narubi ako sto fali slobodno recite. Box 80x80x160,set 400w hps, green power 400w prigusnica, cool tube,ventilacija vk 125 protok 355m3, filter 125mm max protok 480m3,aluminiska cjev 127mm 3m,timer digitalni, vent clip 15w, digitalni hygro, termometar, grow mreza 80x80, ph metar, 2x fabric poz vaza 15l? Hvala.
NetkotamoLEGENDA

maj 2019.

#17
Kupi. Sve 5. Pazi na visinu jel ce cooltube sa 400w ipak trazit neki razmak u cvijetanju ako si nov.
Klinjo_85AMBASADOR

maj 2019.

#18
Nov sam, koliko san uspijo procitati trebo bi biti 30,40 cm udaljen.
Klinjo_85AMBASADOR

maj 2019.

#19
Jeli ovaj 160cm prenizak? Htijo sam uzeti visinu 180cm ali nema u ponudi.
NetkotamoLEGENDA

maj 2019.

#20
Meni bez brige ide 250w, odradi lst i nemas brige. Nadi mentora za prvi grow :vutra:
Klinjo_85AMBASADOR

maj 2019.

#21
Promjena, 160cm otpada. Naruciti cu 180cm iz drugog ducana.
ClaudiusAMBASADOR

maj 2019.

#22
Ovdje cu i ja postavljati pitanja jer su pocele rasti, j el mogu biljku od 20i nesto dana stavljati pod obicnu bijelu led sijalicu od 75w i koliko mora biti udaljeno od nje optimalno? Moze li biljka koja je tek pocela rasti i listati odmah na tu svjetlost, i koja visina udaljenosti? Sve me strah da ih ne upropastim, ova sijalica bas baca dosta jakog svjetla... Box je 30x50cm, nemam veci za pocetak
#23
Lijepi pozdrav ... ja sam ono ganc nova pa se gubim...da skratim pri u.... htjela bi neki box ...mo~da odmah kupit da ne sla~em sama jer sam antitalent...pa me zanima da li si uzeo taj box? Jesi zadovoljan s njim ? Cijena i gdje bi ja to isto mogla kupit ako je to sve ato mi treba .... hvala svima na odg.savjetu maaaa na emu god ....i Sorry na upadu

jan 2020.

#24
Zavisi odakle si a po nacinu pisanja reklo bi se da si iz bih ili hr Sator mozes kupiti preko interneta ili ako si u Sarajevu, mozes u grow sopu, takodje u hrvatskoj imas svugdje po sopowima za grow Ali moj savjet ti je da prvo nesto naucis o samom growu a ne samo hocu sator, a ne znas ni koliki ni koja rasvjeta ni koliko planiras uzgajati, ma nista ne znas :D Ono, makar osnove neke pohvataj pa cemo dijeliti savjete :D
#25
Baa njuskam o svemu ...prije nabave i ega...ne uzimam niata dok ne skupim viae info ... pratim ovdje viae tema i skupljam iskustva ... ina e sam iz hr pogodio si :

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se