VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojUltimate Kucni Grow Box
LEGACY

Ultimate Kucni Grow Box

36 odgovora3,631 pregleda
WEED_NOVI_SADISTRAŽIVAČ

nov 2007.

#1
E ovako posto nemaju svi kesa za skupe i nabudzene grow box-eve ja cu da vam pokazem moj predlog sto ja i sebi upravo dovrsavam jedan veoma dobar grow box za relativno malo para.Potreban vam je orman nije bitno da je bas 220cm koliki imate zavisi ko sta ima na slici koju sam ja dao je prema mom merenju to jest moj orman u kome ja montiram upravo grow box potrebno vam je: 1) jedno crevo precnika oko 10 cm i dugacko oko 1,5m mozete naci bilo gde 2) 3 kulera od po 9 cm jedan za ulaz vazduha,izlaz vazduha i jedan za crevo. 3) svic kako bi ja to nazvo on omogucuje da pc kuleri rade 4) HPS sijalica od 400W 5) grejalica to valjda imate ako nemate kod kineza ima jeftinih 6) posuda za vodu oko 20 litara 7) tajmer ima na pijaci , meni je mika cigan nastimovao za 20 dinara 8) ulazi za struju meni je iza ormana uticnica pa samo sam morao da rupu napravim 9) hidrometar i termometar obavezni uredjaji za pracenje vlaznosti vazduha temperature. 10) karbonski filteri za kulere nisu obavezni ali ko oce 11) postolje za HPS sijalicu kablovi saksije semenke djubrivo itd nisam naveo jer se to podrazumeva nisam racunao orman,grejalicu,i posudu za vodu,i jedino mi fali HPS sijalica sve ostalo od ovog imam ako neko zna gde u Novom Sadu ima HPS nek javi da zavrsim ORMAN BOX sve zajedno me je izaslo 4256 dinara +12 saksija 1000 dinara+HPS koju nemam jos izacice oko 50 evra +i racunajte zemlju,djubrivo itd jos oko 1000 dinara sve zajedno kad zavrsim to jest stavim HPS sijalicu izacice manje od 10000 dinara sto je oko 120 evra za jedan odlican grow box,kad zavrsim saljem slike i pravim dnevnik uzgoja pozdrav svima obozavaocima vutre i svim dobrim ljudima poz. ...........Bitno je sta si a ne ko si.......... http://img228.imageshack.us/my.php?image=weednovisadskica1bf6.jpg

nov 2007.

#2
bitno je da znaa ata ea a ne kako ea pro itaj forum malo bolje slike nemaju nikakvog smisla 118cm si ostavio za HPS za saksije i biljke pored 2m visine boxa ? mogao si da napravia i klon box i za jedni mamicu ovo sa grijalicom i vodom koja isparava nema nikakvog smisla osim poveanja vatrogasnog budzeta za sledeu godinu to se bjezbjednije ma~e rijeaiti jel ti znaa koliko grije hps?
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2007.

#3
ako growaa kako crtaa..ubi bo~e a da...i stoner ili neko..zatvorite taj topic da nebudu novodoalici zavraili na krivom putu poato je frayer nazvao post nekako ultimate box blabla....itd...nia tu nije ultimate... SMOKE

nov 2007.

#4
[bez sadržaja]
doomerLEGENDA

nov 2007.

#5
Pa hajde nek eksperimentira sta sad... previse se ebes oko vlage i previse komplikacija, jedno je da si to sve slozio i zakljucio da je ultimate al samo nacrtat i rec da je taj growbox stvarno medju boljima nema smisla na forumu gdje ljudi vec duze vrijeme isprobavaju s raznim metodama. Definitivno nije ni blizu ultimate-a ... > : D DZE si SMOKE mashina, WB : )
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2007.

#6
ja nemam sree doomeru..u *****...ali sad u da se maknem svih kloaara oko sebe koji su me stalno uvalili u govna... cya soon Smoke a da doom....ako tip eksperimentira nebi trebao zvati box ultimate...ja dosao na forum i vidim to...pomislio po nazivu jebote...neko radi bolji box od mene...morat cu svoj urusit i novi zgradit...kad otvorio...i vidio taj ultimat box..bilo mi je opet jasno zasto sam prouchavao godinu dana prije nego sto sam isao box radit..i nazvat ga profi box.... sta ti je to fotka od proalog gowa BRAINCH??hehe
doomerLEGENDA

nov 2007.

#7
ajde smoke fala bogu da si tu bitno da smo zivi i zdravi a ovo ostalo ce doc samo sto nije : D Ey da lik je novi u ovome svemu pa jos nezna puno toga pa nek se lagano ufura pa ce skuzit da nije samo tako napravit bolji box od tebe : D al uskoro od mene mozes ocekivat da cu ti srusit box ako ne bolje bit ce isto ha ha ha : P e sad sama dobio od gensa 1 Sour jack genetiku i mirise bas onako ljuto po feferonima quality pa se sad igram malo s tim, pokusavam u ormaru izfurat 250w MH bez cooltubea pa cu pisat nesto o tome ak uspije, aj poslo sam ti pm, odg. poz.
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2007.

#8
propao ti plan..ja vec krenuo novi box...bit che sa automatskim navodnjavanjem...600watt ct2,klone i motherbox od ispod,co2 razpraiva i ultrasonicfogger......znam ja tih nadobudnih mulaca koji bi gradili bolji box od mene...hehe...ali i ja se updatam:))heheh
doomerLEGENDA

nov 2007.

#9
he he he ebeno !!! sta co2 bocu namjeravas nabavit ?? auuuu to necu ic rusit jos dosta dugo al vegebox bi ti mogo srusit.... vidjet cemo ak mi prostor upali, znaci kroz 2 dana. bit ce 250w MH 1 vent solucija bez tubea... za pocetak !!!!! a onda cemo ga upgreadat lagano imam jednu viziju al to ce bit tajna dok ne isprobam. EDIT: ultrasonic foger je neka mashina za vlagu a ? hm smoke poludio : D
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2007.

#10
sta mislia da ja stavim mh umjesto lsr4x18watt u vegebox?nisam joa nia kupovao osim novu priguanicu za 600watt ...pogledaj link...nece da ova zuji kao proala...mamu joj j...kao da sam imao podmornicu na reaktorski pogon... http://hanfburg.de/store/product_info.php?cPath=1_17&products_id=2715 eh a sad sam gledao mh ..250 watt sa prig....100euro..a neonke sa svim 200kn...a razlika je doista velika....10000 lumena sigurno...razmislim joa
doomerLEGENDA

nov 2007.

#11
neznam 250w MH je jaka lampa skroz i moze pokrit 1 m2 u vegetaciji bez problema, a koriste ju za 1 biljku ako je visoka majka 2m i vise.... ono za clonove je savrsena za dic u vegetaciji 8 komada do 50 - 60 cm

nov 2007.

#12
a da, jebiga, socijala sam ono... kuzim... Slika je trebala asocirati na graveyard, koji se smijesi ovoj temi...
Bezze_SaAMBASADOR

nov 2007.

#13
Hhehee, vala baa brain.... ovo fakat "prepucavanje" za graveyard-a se ubilo.... Haj moderi, osim mene ko je joa da ovo ide u graveyard, jer postovi nemaju veze sa temom....
KaraJackPOZNAVALAC

nov 2007.

#14
Ajajaaa, aj smoke falao boga da si tu! Priguanica je supa ako se ne varam ve smo bili o tome diskutirali da sam ti govorio da mi treba neata ja e za vegetaciju, jebiga kad sam ti pokazao da tipovi izvana uzimaju za veg. 250W pa na dalje ipak nije loaa ideja.
doomerLEGENDA

nov 2007.

#15
250w MH komplet kosta 50 eura !!!
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2007.

#16
stefano..ti si mislio na skroz nesh drugo....ti si mislio na envire lite,maxgrow...ali ovo sta doomer pri a je METAL HALID...treba isto e 40 navoj i priguanica... a sta vani tipovi uzimaju ko ih jebe(mi smo na balkanu)....uzimaju 80% neonske cijevi...15% sta stignu i 5 posto koriste MH ili Maxgrow..... di to doomeru.....?
doomerLEGENDA

nov 2007.

#17
U Kalistu tam je i gens davno kupio svoj 250w hps sistem : D marka je silvania - Ja sam vidio lika koji u izlogu ima 2m visoku Budas sister II pod 250w MH, drzo ju za klonove bez cooltubea al ipak izlog i growshop su veliki tesko ce biti tako nesto u ormaru ja sad planiram nesto drugo slicnu soluciju ali bez cooltubea.. ili ce ici MH nasred sobe i nek ju udara : D vidjet cemo vec sutra koje ce bit. btw da E40 grlo : ) e da jos nesto moja je oko 5000 kelvina a imaju i od 6800 ta je jos bolja : ) to cu si uzet kad mi se ova sijalica potrosi... ionako sam cuo da manje traju od HPSke
DoktorPOZNAVALAC

nov 2007.

#18
HAHAHAHAHAHA!!!!!!!!! Kakav si ti KRALJ!!!
Bezze_SaAMBASADOR

nov 2007.

#19
Ja planiram od 400W uzeti i HPS i MH lampu, jer kontam to sve na jednu priguanicu (ne viae od 3 biljke) i mjenjati lampe samo (doduae opet e biti perioda kad u morati ekati "nove prihode" jer ispuaiu ovo sigurno dok ponovo ne krene, al ovo samo dok ne skontam jos jednu od 400W priguanicu, pa da odvojim to.... Ovo sve planiram veomaa uskoro.... pa ne znam sad ... onooo sve mi je joa u glavi, kako gdje ata ....itd :) :facesjump:

🔒 Ova tema je zaključana