VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojPC box ... početnik
LEGACY

PC box ... početnik

22 odgovora1,480 pregleda
MarkanPOZNAVALAC

okt 2011.

#1
ventilacija - 2 venta ispuh, 1 unosi zrak (ne znam ja inu ali jedan koi ispuhuje zrak je dosta slabiji od ova druga dva) svjetla - 1 CFL 23 W 2 CFL 45W kuiate dimenzija 40x19 visina 40 cm zemlja r-supstrat auto big bang sjemenke iz greenhouse-a jos ekam jedan ventilator da mjeaa zrak iznutra i termometar i hidrometar ( trebao bih do kraja mjeseca imati) temperatura u boxu ne znam to no kolika mi je ali ini mi se da ova lampe previae griju i dosta je vrue jedna biljka mi je proklijala i izaala iz zemlje u srijedu i sve je bilo u redu do ju er kad sam uklju io treu ovu lampu od 45W i danas je mrtva vjerojatno... stabljika joj se isusila, listovi joj se izvrnili i skroz je ~u kasta na nekim mjestima ak crna no ne znam zbog ega... ne znam jeli se dobro vidi na slikama no pogledajte mislim da je skroz mrtva no vidit u jos kroz koi dan sad sam je zalio maloprije pa emo vidit.. btw po etnik sam i ovo mi je prvi put i ujedno i prvi post na forumu pa ako sam prekrsio neko pravilo upozorite me da znam :)

okt 2011.

#2
poz markane, & welcome. pa, za pocetak to izgleda ok po pitanju setup-a, al izgleda da ti je ova otisla zauvek. kazi jel to fotkano pre ili posle zalivanja, deluje prilicno vlazno i imam utisak kao da ti je biljoza istrulila!? sta se desava sa drugom biljkom? sto pre term. i higro, to je mali prostor i tu moras kontrolisati temp. i vlagu, inace nista od uzivanja u growanju, sretno
MarkanPOZNAVALAC

okt 2011.

#3
a jebiga onda morat u ju izbacit ... slikano je poslije zaljevanja odma a ova druga jos mi nije izaala van ... kasni 4 dana za ovom ato je trenutno mrtva :/
MonkENTUZIJASTA

okt 2011.

#4
Mislim da kad bi taj slabiji stavio za upuh, a ova dva jaca za ispuh bilo bolje (cekaj da iskusniji potvrde :P ). Svjetla ce biti dovoljno no temperaturu brzo rijesi jer ih je lako sprzit za popizdit :icon_lol: Sretno s growom :) Edit: zas temu nisi na dnevnik uzgoja okacio?
MarkanPOZNAVALAC

okt 2011.

#5
stavit cu u dnevik kad mi ova druga izraste pa da mi pomazete malo jer kao sto sam reko jos ne znam dosta toga iako zadnjih 2 tjedna visim na forumu od 0-24

okt 2011.

#6
Moja preporuka ti je da PRVO slozis koliko toliko dobar box. Pod tim mislim dosta lumena i dobar ventilacijski sustav. Sto se nekih na ovom forumu tice, upuhni vent ti ni ne treba jer ce ispusni (koji moraju biti jaci) stvarati podtlak i s time ces dobivati svjezi zrak u box, a dole ostavis samo rupu(da ne bude rupa, ide neki slabi vent na minimalno okretaja). Najvaznije ti je da nije u boxu prziona, a jos bolje bi bilo da jedan vent puse po zaruljama. Vidjet ces da ces imati nizu temp. Velim, prvo se pozabavi izradom box-a a tek onda ubacuj tegle... Inace ces se samo dobro najebati da reguliras temp., vlagu i sl. Dok to rijesis onda se mozes curama posvetiti max.
MarkanPOZNAVALAC

okt 2011.

#7
stavio sam da ova skroz gore dva ja a venta ispuhuju i onaj slabiji upuhuje... jos tjean dana nekih da mi stigne jos jean vent, termometar i hidrometar pa e bit nadam se sve 5 ... u planu je za nekih 2-3 tjedna vei box pa u dodat jos kou lampu al zasad e biti ovo sasvim dovoljno... o ekujte neki dnevik idui tjedan ako sve bude u redu :)

nov 2011.

#8
da ne otvaram novu temu posto i ja imam pitanja u vezi pc boxa... stavio bi u bigtower kuciste (neznam tocno dimenzije, oko 25*55*70cm) 2 auto blueberryja i radio LST. gledao sam po dnevnicima i obicno bi u takvim kucistima bile CFL lampe, a negdje sam na forumu procitao da je bolje HPS... sad trazim od vas da mi kazete koje su bolje i jednostavnije za ugradnju posto mi nista nije jasno :) hvala edit: da li da odmah stavim "crvene" lampe ili neko vrijeme ove za veg? auto sorte su pa racunam odmah na cvijetanje... edit2: pronasao odg na prvo pitanje tu: https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/8965-pc-grow-box-big-tower-prvi-put.html drugo mi i dalje nije jasno...

nov 2011.

#9
vidis da se moze naci, samo treba traziti... ima odgovora i na drugo, al evo, ako ides sa cfl u startu za vege ti je najbolje da uzmes 6500K, kad prebacis na cvetanje onda zameni sa 2700K, sto vise skupis lumena to bolje, i to je cela filozofija, a za auto, moje su npr. procvetale i pod 6500 tako da sta god da stavis one rade svoj ciklus, moz i 2700, moz i da kombinujes, al' hps od 70 ili 150 je naj resenje, sretno sa bluberijem https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9021-autoblueberry.html?highlight=auto+blueberry
MarkanPOZNAVALAC

nov 2011.

#10
ra unaj na to da ea za HPS-om u PC-u imat ve ih problema s temperaturom pa ea morat stavit neki ct

nov 2011.

#11
nisam racunao bas na temp... mislio sam na vrhu kucista stavit 2 pc venta od 80 ili 120mm neka puse u smjeru i visini lampe, a dolje po dijagonali jedan za ispuh... nisam bas pri novcu pa neznam koliko bi me izaslo sve to sa ct-om... nadam se da ce ovo bit dosta, za 70W, ali ako nema velike razlike u temp izmedju 70 i 150, uzeo bi ovu vecu i stavio jos koji vent.
GreenRyderLEGENDA

nov 2011.

#12
.....sve je to relativno, ak slozis pljuga ventilaciju bit ce ti problem i CFL ohladit a ako je ventilacija ok ide unutra HPS bez problema za temperaturu......

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se