VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojpar pitanja o Lowrayder-u, malom growboxu i hydroponicsu
LEGACY

par pitanja o Lowrayder-u, malom growboxu i hydroponicsu

24 odgovora3,560 pregleda

nov 2005.

#1
zivim u poprilicno malom stanu, i jedino mesto gde bih mogao napraviti grow box je drvena kutija(skrinja) visine oko 60cm, sirina 1,2m i dubine 40cm, pa se pitam da li bi bilo izvodljivo gajiti lowraydera u njoj? kutija ima poklopac odgore, pa da li bi bilo izvodljivo staviti lampu na taj poklopac? koliko sam shvatio lowryder je vrlo laka biljka za uzgoj, i nadam se da je to tacno posto namam nikakva iskustva sa indoor gajenjem, mada sam dosta informacija pokupio po raznim forumima. da li bi bilo izvodljivo napraviti mali SOG u tako maloj kutiji? takodje sta je tacno hydraponics, da li podrazumeva kupovinu opreme, ili je moguce nesto sklepati sam, a da bude funkcionalno? ~) 0015
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#2
vrlo brzo se nakupi tih 60cm visine probaj mo~e se hydro sklepati doma, ali prvo sklepaj box za malca pa..... ~)

nov 2005.

#3
jos pitanja: jel lowryder ok strain, posto sam citao iskustva nekih ljudi da bas i nije potentan? dal' je dovoljno tih 60cm za lowrydera? mislim, jel moze da se desi da mi lampa sprzi biljku? kakva je solucija oblaganje boxa iznutra aluminijumskom folijom(za refleksiju svetlosti)? ili je obavezno farbanje u belo? dosta je stara ta drvena skrinja, pa da li postoji mogucnost da u drvetu ima nekih parazita koji mogu da nastete biljci, i cime da ih pobijem(ako ih ima)? imam ideju da odozdo u kutiju ugradim ventilator za procesor, a odgore da napravim rupe, pa bil' to napravilo dovoljan protok vazduha? SLO-Ero, bio bih ti vrlo zahvalan da mi odgovoris na ova pitanja, pogotovo na ono o lowrayderu kao strainu. a da jos jedno: cit'o sam za neki strain lemon-ne-znam-tacno-kako pa me interesuje koliko naraste? mogo bi ja da o'ladim malo, a? ::oladi
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#4
što se tièe lowrydera nije zahtevna biljka i radi sasvim pristojno pošto si sigurno u boxu planiro stavit neonke, budi pozoran, da je pravilno sve zvezano (manje se i neonke griju...)bliže jih možeš primaèi biljkama Da možeš ih lako spržit, još posebno sa MH i HPS sistemom ali u toliko niskom boxu tu rasvetu neèeš moè ni instalirat. što se tièe reflektiranja svetlosti,tu se potrudi-isplati se-folija,bela boja... nemam pojma o lemon vrsti sretno

nov 2005.

#5
pa planir'o sam stavit hps od 250W al sad necu:] koje neonke??? svuda sam nailazio samo na HPS, pa neznam koje neonke trebaju za biljke??
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#6
stavi hps-digni box još za 10cm instaliraj u box ventilator koji èe duvat topli zrak od biljki
TripcoPOZNAVALAC

nov 2005.

#7
Æao, Tripco ovde sa Irie-people forum-a,izvinjavam se što upadam ovako na prepad, ali me je zaintrigirala rasprava o Lowryder-u. Ja veæ 7 godina ne uzgajam ( i ne pušim Cann.), mada nešto u zadnje vreme razmišljam da se aktiviram ponovo. Kad sam saznao za Lowry., rekoh sebi, eto idealne biljke. Po onome što sam pšroèešljao o toj sorti na mnogim svetskim forumima, zakljuèak je, saèekati još koju godinu da se sorta doradi. Nije dovoljno stabilizovana i èesto se dogaða da vam od svog semena koje kupite (ili makar od veæine) izrastu ruderalisi. Ja bih se lièno za tako mali prostor odluèio za Afgani, Mazar ili Kush uz izrazito jako kresanje biljaka da naprave niske žbunove. Naravno, onda u tom prostoru možete èuvati 1, eventualno 2 biljke. Ali barem znate šta æe od njih biti. Inaèe, najèešæe je max. rast ove sorte oko 30-35cm.
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#8
za te vrste koje si nabrojao 60cm neèe biti dovoljno
TripcoPOZNAVALAC

nov 2005.

#9
Svakako da to nije dovoljna visina, ali, zapazi, rekao sam da se jako okreše s vrha i da napravi žbun. Ja sam '98. imao neku indiku u 2 saksije na terasi i jednu nisam skraæivao i otišla je u visinu oko 1,2m, a drugu sam rezao 2 ili 3 puta u toku vegetativne faze, ne seæam se taèno, i bila je pravi žbun i dobila je èudan, više sativa oblik (naravno, mislim na jako grananje) visine oko 0,7m sa gomilom malih hedova. Samo, setih se nešto, možda su ove sorte malo nepogodne za kuæni uzgoj, ukoliko se želi sakriti i njihov miris. Oseæaju se na kilometar. Ne znam, nisam ga uzgajao, ali možda bi neki NL bio pogodan za takvu varijantu, mada vidim da se neki ljudi žale da pojedine seed bank imaju malo nestabilne selekcije (rekao bih najviše u NL#5), pa poneka biljka ispadne i malo sativasta.

nov 2005.

#10
sad mi je palo na pamet...a moglo je i ranije. okrenucu taj growbox uspravno, pa ce biti visok 1,2m sirok 40 cm i dubok 60. sada cu moci gajiti biljke prosecne visine, ali samo jednu nasao sam na *.com iz seedbanka sensi seeds za nekih 20e 16 semena skunk#1 pa ce to najverovatnije biti izbor. citao sam da je dosta oslabila genetika skunk#1 p ame interesuje koliko je to istina i interesuje me koliko se oseti miris skunk#1, ne bih bas voleo cike u plavom na vratima
GreenManAMBASADOR

nov 2005.

#11
Poseti sajt naseg sponzora i tu ces naci sigurno kvalitetnu robu po izuzetnim cenama.Tu neces pogresiti.
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#12
pa setijo se i ti za visinu nije tolika panika, jer neèeš ti mnogo biljki ni imati u to boxu.Izvedi izvod zraka što bliže prozoru... uzmi samo nešto lako za uzgoj prvi put i potrudi se naèi dobru genetiku
TripcoPOZNAVALAC

nov 2005.

#13
Ha, pa skunk ti neæe praviti problema s mirisom u toku u uzgoja, ali za pušenje... znaš i sam.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se