LEGACY
OdrŽavanje ph vrijednosti
14 odgovora2,263 pregleda
31 REP62%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#1
Bok svima,
napravio sam si mali bubbleponics sistem 4 litre i imam velikih problema u odr~avanju PH vrijednosti. znam da kod malih sistema odr~avanje PH vrijednosti zna zadavati glavobolje no mora postojati neki na
in da se ph bar donekle stabilizira. kod mene konkretno namjestim ph na otprilike 5,5 no u roku 24 h ta vrijednost sko
i na 8, 8,5 pa ga opet naatelam pa opet sko
i. nikako da se ustabili. takve flaktuacije su naro
ito atetne za biljku. poznato mi je takoer da sama aeracija vode podi~e ph pa se pitam dali bi mo~da dodavanje co2 rijeailo problem ili bi uguailo biljku.
molim nekoga ko je iskusio sli
ne probleme da me savjetuje
hvala
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2011.
apr 2011.#2
Malo si informacija dao. Koju vodu koristia? S ime spuataa pH? Koja gnojiva?
Za hydro je potrebna
ista voda. Poato imaa mali sistem,vjerojatno ti se investicija u neki ozbiljan filter ini pretjeranom,ali ako ne koristia barem filter s aktivnim ugljenom ili kupovnu destiliranu vodu,nije ni
udo da ti pH toliko raste.
Skupa oprema je osnovni razlog zaato mnogi ne radi hydro,uklju
ujui i mene,ali kad si ve krenuo s tim,pobrini se barem da osiguraa naj osnovnije,a to je
ista voda.
31 REP62%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#3
koristim zagreba
ku vodu ph 7,3. ph spuatam sa preparatom za akvarijske entuzijaste JBL ph-minus, koristim hesijevo hydro gnojivo za rast. htio bi malo viae
uti o tom filteru za koji pri
aa jel to onaj za akvarije, na netu se joa nisam susreo sa nekim sistemom koji koristi filter za vodu. dali bi filter umanjio vrijednosti gnojiva u vodi. i na kraju da budem iskren destiliranu vodu joa nisam probao. nisam siguran kako te promjene ph djeluju na moju biljku, naime klon mi je pustio lijepo korjenje nekoliko centimetara oko sebe, te sam ga presadio u hydroton u bubbleponi
ni sistem, no unato
tome ato klon izgleda zeleno i zdravo nema pomaka ni naprijed ni nazad ve tjedan i pol.
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
numero unoISTRAŽIVAČ
apr 2011.
apr 2011.#4
https://forums.vutra.org/threads/6602-hydroponik-grow-by-mr-dr-Smok tu imas sve pa procitaj
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2011.
apr 2011.#6
Ne valja vodovodna. Filtrirana sa aktivnim ugljenom je neato bolja,destilirana je sasvim ok,a za osmozu...treba para. To ne govorim iz iskustva,da se razumijemo,nego iz
itanja.
Kad bi se naa doktor Smok uklju
io malo u raspravu,mo~da bi bilo zanimljivije :icon_lol:
Meni se ini da si nepripremljen krenuo u hydro.Malo se joa informiraj i pripremi se na financijske izdatke u po
etku. To nije tako straano,jer zemlja isto dosta koata.
apr 2011.
1 / 8
apr 2011.
apr 2011.