VUTRA
ForumUzgajanjeUnutrašnji uzgojsamostalno automatsko zalijevanje
LEGACY

samostalno automatsko zalijevanje

28 odgovora2,822 pregleda
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#1
poz ekipa. idem od kuce na 10tak dana pa me zanima dal ima netko neki savjet, ideju ili bila sta kako bi mogao zalijevat biljke dok suncam jaja na suncu? bas nemam nikog da mi uleti tad :ohno: imam sve potrbeno za kap po kap sistem navodnjavanja... jel zna netko jos neku metodu kojom bi ih mogao zalit tu i tamo? siguran sam da ce savjete koristit i ostala ekipa... posto je krenulo ljetovanje i to tnx
CAMENTUZIJASTA

jun 2010.

#2
Ako hoea meda ne idi iz koanice .............. :D
#3
e via,i ja sam o tom ratmialjala..a ata,svjetlo ti pere stalno ili imaa tajmer?
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#4
ovisno za koji od 4 boxa pitas... XD tajmeri 12/12, i 24/0 brijem da cu ipak napravit kap po kap kad ste nemastoviti
#5
4 boxa.najs.ja imam jedan ogroman,zasad nema bojazni od ne~eljenog opraaivanja.stavljaa ih na sunce iata ? upravo razraujem sistem s kolefom fizi arom,pa javim ideje koje niknu u vezi temexD
Z&NZMAJ

jun 2010.

#6
Nisam baa na ti sa akvaristikom,ali imaa one pumpe za akvarij,pa mo~ea uzet jednu i ukombinirati sa tajmerom da ti puni tank za navodnjavanje,recimo 2x tjedno.Samo za to bi ti trebao tjedni tajmer po mogu nisti digitalni,jer mislim da bi analogni prevelike intervale imao (u minutama).
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

jun 2010.

#7
Evo na ata sam naletio ju er u bauhausu 45kn komplet od 3 komada, mislim da bi moglo pomo .
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#8
hehhe brate ja ti zivim 100km od mojih biljki u toj kuci je u ovo vreme 30 stupnjeva pa se drze, samo ih jako zali i pust da se voda iscijedi. Ako bas oces ucinkovito vrh zemlje u vazi ispuni vatama, i prije polaska ih dobro zali, koristeci prvo da dobro zalijes zemlju i nakraju natopljene vate koje ce sprijeciti isusivanje(jos na njih mozes stavit kakvu vrecicu da jos pomognes protiv isusivanja) eh stim ce ti zdrzat 10 dana ako ne i vise, ja kad tako zalijem kad dodem mozda je malo suha zemlja, a biljke su ko nove nis im ne fali (samo ja) :)
#9
spawn,toe dobro.bauhaus majka.na koju foru?koliko esto prskaju?
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

jun 2010.

#10
Ne prskaju koliko sam sku~io. Htio sam uzet za probat ali mi se nije dalo troait lovu poato mi to sad ne treba. uglavnom zabiju se u zemlju a cijev ica je uvali u kanistar s vodom i to je to, tlo se samo odr~ava vla~im dok god ima vode u kanistaru. evo i opsia sa official stranice. inisi dosta jefitno i efikasno rjeaenje http://www.kobold.com.cn/automatic_plant_waterer_sm3000.htm
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#11
@spawn hehe kume, to mi nije dosta profesionalno... vidi ovo sve skupa ravno 0 kn, sve naso doma...radi prebrutalno, svaka biljka ima po 2 dovoda, napaja se sa karnistera od 20 l samo sto tu ne kapa nego curi. box je zatvoren, ja samo okrenem ventil drzim 30 sec i zaliveno... covjek je stvorio tehnologiju...ne vidim zasto je ne koristit XD
euforijaAMBASADOR

jun 2010.

#12
bjelac kak je to automatsko i samostalo ak moras ventil okretat?
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#13
okrece stara XD... ja neradim nista XD
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

jun 2010.

#14
Kume sve 5. Ali stara koja puata ventil je daleko od "samostalnog" a joa dalje od "automatskog" zaljevanja:icon_lol:
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#15
a jbg , ja sam pitao dal netko zna za tako nesto...ovo je moja metoda samostalnog automatskog zalijevanja...a i radi ko svicarac :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se